www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Důkaz reálného hmotného světa.
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 21/11/2007 :  22:53:36  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ondra

Waw,

vy si to dáváte hoši. Zmatek je přesně to slovo, které mi vytanulo na mysli při pročtení tohoto topicu. Vytvořili jste takový myšlenkový propletenec, až jste se zamotali jako mumie.

Tak se zase vymotejte (já Vám to a zvláště Davidovi přeji), nadechněte se čerstvého vzduchu, jeďte k moři a dívejte se se svojí dívkou či manželkou na východ a západ Slunce, pusťte si krásnou hudbu, nebo ji sami tvořte, pusťe si hezký film nebo vypadněte na měsíc z práce a projeďte Austrálii na kolech. Pak se vraťte domů a přečtěte si to, co jste zde napsali. Někdy příliš filosofie škodí.

Pa.




Ja problem nemam...
Problem ma p. Bazant
Go to Top of Page

sirraell
Nový uživatel

16 Posts

Posted - 02/12/2007 :  17:40:42  Show Profile  Reply with Quote
Davide

Jaka je vlastne tva teorie, myslim tim nejake shrnuti a jaky je jeji ucel? zatim jsem zde narazila jen na stripky, ktere opakujes stale dokola. Zejmena, ze svet neexistuje, ze mysl je nehmotna a ze Ja Jsem, ci Ja vnimam je zaklad. hmm, zaklad ceho? Tve filozofie, teorie? Jake teorie? Nejsem tu dlouho a tak mi mohlo neco uniknout. Mohl bys mi to prosim priblizit? Ja nachazim nektere tve nazory zajimave, ale vytrzene z kontextu. Pokud se prokaze tva teorie pravdiva, co z toho vyplyva pro tebe a lidstvo jako takove? Jak se zmeni tvuj pristup k zivotu, zmeni se vubec?
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 05/12/2007 :  12:55:18  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by sirraell

Davide

Jaka je vlastne tva teorie, myslim tim nejake shrnuti a jaky je jeji ucel? zatim jsem zde narazila jen na stripky, ktere opakujes stale dokola. Zejmena, ze svet neexistuje, ze mysl je nehmotna a ze Ja Jsem, ci Ja vnimam je zaklad. hmm, zaklad ceho? Tve filozofie, teorie? Jake teorie? Nejsem tu dlouho a tak mi mohlo neco uniknout. Mohl bys mi to prosim priblizit? Ja nachazim nektere tve nazory zajimave, ale vytrzene z kontextu. Pokud se prokaze tva teorie pravdiva, co z toho vyplyva pro tebe a lidstvo jako takove? Jak se zmeni tvuj pristup k zivotu, zmeni se vubec?
[/quo

K veskerym teorim filosofiim musi byt nekdo, kdo je formuluje, tedy, nekdo kdo je, JA JSEM.

JA JSEM ma predstavy a neplyne z toho existence jinyhc jsoucen...
Ovsem, ani je to nepopira...
Proste, z JA JSEM a vnima neni odvoditelna existence jinych jsoucen...

Takze mohu predpokladat jina jsoucna, ale ani v pripade jsoucen nepotrebuji fyzikalni svet...
Z toho plynbe, ze centralni vedomi vytvari jednotlivym jsoucnum predstavu sveta a oni, jako jeho predstavaq jerste vlastni duservn i stavy... V podstate predstasv a v predstave...
Neni zde zadny logicky rozpor.
Mohu tim obhajit nuemrologii, homeopatii atd...
V podstate, pak je mozne colkoli, coi je simulovatelne




Go to Top of Page

sirraell
Nový uživatel

16 Posts

Posted - 05/12/2007 :  13:17:32  Show Profile  Reply with Quote
TO David

quote:
Originally posted by DavidPraha

[quote]Originally posted by sirraell

Davide

Jaka je vlastne tva teorie, myslim tim nejake shrnuti a jaky je jeji ucel? zatim jsem zde narazila jen na stripky, ktere opakujes stale dokola. Zejmena, ze svet neexistuje, ze mysl je nehmotna a ze Ja Jsem, ci Ja vnimam je zaklad. hmm, zaklad ceho? Tve filozofie, teorie? Jake teorie? Nejsem tu dlouho a tak mi mohlo neco uniknout. Mohl bys mi to prosim priblizit? Ja nachazim nektere tve nazory zajimave, ale vytrzene z kontextu. Pokud se prokaze tva teorie pravdiva, co z toho vyplyva pro tebe a lidstvo jako takove? Jak se zmeni tvuj pristup k zivotu, zmeni se vubec?
[/quo

K veskerym teorim filosofiim musi byt nekdo, kdo je formuluje, tedy, nekdo kdo je, JA JSEM.

JA JSEM ma predstavy a neplyne z toho existence jinyhc jsoucen...
Ovsem, ani je to nepopira...
Proste, z JA JSEM a vnima neni odvoditelna existence jinych jsoucen...

Takze mohu predpokladat jina jsoucna, ale ani v pripade jsoucen nepotrebuji fyzikalni svet...
Z toho plynbe, ze centralni vedomi vytvari jednotlivym jsoucnum predstavu sveta a oni, jako jeho predstavaq jerste vlastni duservn i stavy... V podstate predstasv a v predstave...
Neni zde zadny logicky rozpor.
Mohu tim obhajit nuemrologii, homeopatii atd...
V podstate, pak je mozne colkoli, coi je simulovatelne








To je sice hezke, ale tohle uz jsem si zde precetla drive a vubec to nezodpovedelo me otazky (je jich tam asi 5). Mozna, kdyz si je prectes jeste jednou, budes mi moct odpovedet na kazdou zvlast. Mne by to opravdu zajimalo.
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 06/12/2007 :  01:40:58  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote

Jaka je vlastne tva teorie, myslim tim nejake shrnuti a jaky je jeji ucel? zatim jsem zde narazila jen na stripky, ktere opakujes stale dokola. Zejmena, ze svet neexistuje, ze mysl je nehmotna a ze Ja Jsem, ci Ja vnimam je zaklad. hmm, zaklad ceho? Tve filozofie, teorie? Jake teorie? Nejsem tu dlouho a tak mi mohlo neco uniknout. Mohl bys mi to prosim priblizit? Ja nachazim nektere tve nazory zajimave, ale vytrzene z kontextu. Pokud se prokaze tva teorie pravdiva, co z toho vyplyva pro tebe a lidstvo jako takove? Jak se zmeni tvuj pristup k zivotu, zmeni se vubec?
[/quo
--------------------------------
Predpokladam, ze toto je tech 5 otazek....
Ucel je, divat se objektivne na to, co vnimame a nic si nevymyslet, nedrzet se sily zvyku...
My lide mame tendence, si vzdy primyslet a delat zavery, na zaklade toho, co jsme byli nauceni (ja jsem muz, zena...) to vse jsou naucena tvrzeni, ktera se bezne prijimaji...
Pokud clovek jen a jen pozoruje, bez ucasti tiho, aby vnimane mentalne komentoval, zacne se vnimani rozsirovat....(ziskas postrehy, ktere jsi drive nemivala) rozsiruje se mymosmyslove vnimani a pak se meni i pohled na to, co vlovek vnima, obecne...

Ovsem, to je jako vysledek dusledne praxe.


Dusledky pro lidstvo jsou takove, ze v pripade aplikace by pochopili, ze tom, co vnimaji je ve sku7tecnosti mnohem sirsi skutecnost, nez chaali drive a oteviraji se jim nove moznosti.
Zesiluji se jim i takove schopnosti, jako telepatie atd...





Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 06/12/2007 :  07:27:50  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Davide.

Zatím jsi slušný a tak si můžeme opět tykat.

Když čtu tvoje řádky, ozývají se ve mně vzpomínky na mladá léta. Byl jsem stejný jako ty a řada dalších a tak tě dokáži chápat.Člověk na něčem pracuje a když se začínají ukazovat nějaké výsledky, má pocit že je spasitelem světa, či pupkem světa. Jenže tak tomu bývá jak jsem sám poznal pouze na samém začátku a většina z nás přitom nevnímá ten ohromný skok mezi nalezeným a kýženým výsledkem, to prázdno, které tam zeje. Většinou se však najde někdo, kdo tě řekne,že to není kompletní a cíle zatím není možno dosáhnout. A tehdy máš dvě možnosti. Buďto vše pustit z hlavy, nebo hledat cestu od idálu k reálnému cíli. Když si vybereš tu druhou cestu, pak sám poznáš, kolik toho chybělo a třeba můžeš dojít k něčemu skutečně významnému. Zatím jsi na tom začátku a aplikovat tvoje myšlenky není možné, protože mezi ideálem a cílem zeje jedna velká díra.



MB
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 14/12/2007 :  22:00:42  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Davide.

Zatím jsi slušný a tak si můžeme opět tykat.

Když čtu tvoje řádky, ozývají se ve mně vzpomínky na mladá léta. Byl jsem stejný jako ty a řada dalších a tak tě dokáži chápat.Člověk na něčem pracuje a když se začínají ukazovat nějaké výsledky, má pocit že je spasitelem světa, či pupkem světa. Jenže tak tomu bývá jak jsem sám poznal pouze na samém začátku a většina z nás přitom nevnímá ten ohromný skok mezi nalezeným a kýženým výsledkem, to prázdno, které tam zeje. Většinou se však najde někdo, kdo tě řekne,že to není kompletní a cíle zatím není možno dosáhnout. A tehdy máš dvě možnosti. Buďto vše pustit z hlavy, nebo hledat cestu od idálu k reálnému cíli. Když si vybereš tu druhou cestu, pak sám poznáš, kolik toho chybělo a třeba můžeš dojít k něčemu skutečně významnému. Zatím jsi na tom začátku a aplikovat tvoje myšlenky není možné, protože mezi ideálem a cílem zeje jedna velká díra.



MB



----------------------
Proste ja tim jen nazvzdy beru "pevnou pudu" tem, kteri se snazi jogicke fenomany popirat, pro jme jsou naprostou samozrejmosti, nebot se s nimi setkavam dnes a denen, ale pro lidi, odkojene 40 let dialektickym materialismem, jiz ne...
Takze tim vytvarim moznosrt, ze jim ukazujei, ze touto cestou to nepujde....
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 15/12/2007 :  16:11:26  Show Profile  Reply with Quote
Davide,
problém je v tom, že to, co idealisté považují za pravdu, materialisté považují to samé za chyby, pak hází klacky pod nohy idealistům, přirovnávají je ke sviním...

Sláva označil mé rozlišení ega a ducha za slabé. Nehodlá se jím zabývat. Arogance vět, to, co napíši, platí pro každého z vás...
mluví sama za sebe.
Pravda idealismu je chyba, říkají materialisté. Vidí chybu tam, kde není. Otázka je prostá. Čí je ta chyba? Jejich!!
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 21/12/2007 :  13:10:12  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.


Myslím, že se trošu mýlíš. Já bych řekl, že se materialisté snaží spíše nalézat prosté zákonitosti tam, kde idealisté vidí nadpřirozeno.Celou naši diskusi jsem se tě snažil to ukázat, zřejmě marně. Popírat cosi, co popřít, ale ani dokázat není možné by nebylo tím pravým ořechovým a také to nedělám.Ukazuji pouze prosté vysvětlení. Neříkám tedy duch či duše není,ale ukazuji, co duše je, nebo čím si myslím že je. Nedělám to pro sebe, ale ukazuji alternativní přístup k tomuto problému tobě a ostatním.Jestli tuto cestu k vysvětlení odmítáš, pak je tvoje věc. Neříkám, že bůh není, ale říkám, že neznám logickou cestu k jeho bytí a stejně tak hovořím o posmrtném životě, či reikarnaci. Ty moje slova neustále překrucuješ a vkládáš mně do úst to co jsem neřekl. To přirovnání idealistů ke sviním, jsou tvoje a nikoliv moje slova. Ze tvých slov je zřetelně cítit tvoje zlost, kterou nedotstatečně kontroluješ. Proč?? Já na tebe nechci být zlý a myslím si, že ani nejsem.Pokud tě ukazuji svůj přístup k danému problému, pak tě jej nevnucuji,ale pouze ukazuji, protože si myslím,že by tě mohl ve tvém hledání pomoci. Pokud ovšem nic nehledáš a myslíš si že jsi již nalezl jakousi velkou pravdu a od nás, či ode mne chceš abych tvou pravdu přijal, je to opět o něčem jiném. Potom by tvé jednání bylo zbytečné , protože moje cesta je pro mne logičtější,než ta kterou nabízíš. Opakuji že pro mne. Jsem omylný, inu jako každý a nejsem děd Vševěd. Chceš li tedyy poznávat jiné cesty abys mohl lépe kontrolovat cestu svou, jsem zde a nezlobím se ani tehdy, když se snažíš mne urazit.Chceš li mne přesvědčit o pravdě své,pak můžeš s klidem říci, že je to házení perel sviním. Já toto nejsem schopný přijmout,pokud nebudeš mít silnější argumenty naž jsou ty mé.

Davide.
Pevnou půdu pod nohama mně nikdy vzít nemůžeš, to je řekl bych sbytečná snaha. Takových světů které není možno dokázat ani popřít tě vymyslím dvanáct do tuctu. Tím nic nedokazuješ. Stavět na takových světech se však nedá i když se o to vší silou snažíš.

Já se snažím nalézat pevnou půdu pod nohama a nechci tím nikomu jeho pevnou půdu pod nohama brát. Já nehledám vítězství a proto k nikomu necítím zášť. Pokud vám oběma moje slova berou pevnou půdu pod nahama,pak to znamená jediné. Pochopili jste to co jsem řekl a díky tomu se ta půda pod nohama začala otřásat. To vy však přiznat nedokážete a hlavně nechcete. Proto ve vás roste zášť ke mně. Trošku jste mně oba sklamali. Vždy jsem si myslel, že jogíni jsou vzorem moudrosti a hlavně vyrovnanosti. Jak vidím, budu muset tento svůj názor trošku poopravit.

MB
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 22/12/2007 :  19:54:09  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gato

Davide,
problém je v tom, že to, co idealisté považují za pravdu, materialisté považují to samé za chyby, pak hází klacky pod nohy idealistům, přirovnávají je ke sviním...

Sláva označil mé rozlišení ega a ducha za slabé. Nehodlá se jím zabývat. Arogance vět, to, co napíši, platí pro každého z vás...
mluví sama za sebe.
Pravda idealismu je chyba, říkají materialisté. Vidí chybu tam, kde není. Otázka je prostá. Čí je ta chyba? Jejich!!




--------------------------
Prpto materialismu vyvracim na tom principu, ze nelze prokazat svet, a ani9 soudruh Marx, nevidel hmotu, ale jenj sve dusevni stavy...
Cimz materialistum beru pudu pod nohami...
V simulovanem svete je mozne i krisit mrtve, temer cokoli, co se vzajemne nevylucuje...
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 23/12/2007 :  15:18:40  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Davide.

Otázkou je, zda může někomu vzít půdu pod nohama to, co považuje za fantasmagorii. Já myslím že ne, ale mohu se mýlit.

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 24/12/2007 :  10:38:06  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,
říkáš, že cesta materialismu je pro tebe logičtější, myslím si, že proto kritizuji materialisty.

Noemus říkal, že materialistická i idealistická cesta jsou stejně dobré cesty už od začátku. Není fér říkat, že idealistická cesta je pro tebe méně logická, už od začátku je stejně logická. Chci v této diskusi pouze fair play! To, o co sám usiluješ.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 24/12/2007 :  12:56:47  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.

Já říkám, že je tato cesta pro mne logičtější. To je dost podstatný rozdíl. Prostě mám určité informce a jejich souhrn činní cestu materialismu pro mne samého logičtější. Tím neříkám, že příkladně u tebe tomu nemůže být jinak. Já mluvím za sebe.

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 28/12/2007 :  11:45:08  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,
je dobré podmiňovat logiku tímto libovolným způsobem nebo ne? Toto není vědecký přístup!
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 28/12/2007 :  14:17:23  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.

je to legrační,ale já nejsem vědec, ale zámečník a přesto se mně zdá tento přístup věděčtější, než hovořit o bohu tam, kde jsou zcela prozaická vysvětlení.To však je věc názoru. Třeba je vědečtější opak, kdo ví? Jen bych chtěl připomenout to co říkají věřící. Co je božího bohu a co je lidského člověku. Já holt se držím toho lidského,protože to boží nemohu a nemohu najít.

MB
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000