www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Důkaz reálného hmotného světa.
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 08/11/2007 :  08:46:10  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Davide.


Jak jsem již několikrát zdůraznil." Dokud se nenaučíš slušnosti budeš mně vykat a oslovovat pane Bažant.Slušní lidé mně mohou tykat,protože se tím necítí oprávněni k urážkám."

Mám otázku. Kde probíhá ten proces myšlení,když ne v mozku?

V jednom případě může platit to co tvrdíš,ale jestli je tomu tak skutečně, to nevím. Představ si, že si zemřel a ve tvém mozku probíhá zvláštní proces likvidace uložených informací. Smysly už do mozku nedodávají informace a vše tedy probíhá jen a jen v mozku samém.A tak prožíváš v mysli celý svůj život od narození až do smrti. Nic tedy není skutečnost a vše je pouze projekce ve tvém mozku,ale ty vše vnímáš jako skutečnost.Ať uděláš cokoliv abys dokázal že jde o skutečnost, vždy uděláš jen to, co kdysi bylo, Vše až do smrti je tedy minulost a nic nemůžeš změnit ať děláš co děláš. Je to myšlení? Zajisté a vše probíhá jako bys vnímal smysly.Vnímáš, máš jakési vědomí,ale již vlastně nejsi,protože jsi po smrti. Nikdy se nedozvíš,jestli jsi živý a skutečně vnímáš, nebo jsi mrtvý a vše probíhá pouze ve tvém umírajícím mozku. Ani v tuto chvíli toto nevíš na sto procent.To co je mohlo být před x léty a řada těch se kterými diskutuješ může být dávno po smrti. Skus dokázat, že jsi skutečně živý a není to vše jen proces ve tvém mozku a ty nejsi po smrti. Ať uděláš co uděláš, stále to může být jen to co už bylo a tak nemáš jakoukoliv možnost svůj vlastní život obhájit.
A včíl mudruj.

MB
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 08/11/2007 :  09:25:04  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Pouze pro Noema.

Richarde.

Důkaz je možná velmi blízko,ale narazil jsem na úplnou prkotinu.Chybí mně jedno slovo. Pokusím se tě to vysvětlit. Neuron je hmota, dojde li příkladně k energetickému "přeskoku" mezi dvěma neurony, je toto enerie.Jenže právě ta energie je ve výsledku rovna myšlení.Jenže myšlení není ani ta hmota, ani ta energie,ale výsledek.A tak hledám slovo pro ten výsledek.Hmota to není, energie také ne.Přesto je to hmotou i energií podmíněno. Znáš vhodné slovo?

MB
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 08/11/2007 :  10:11:52  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Davide.


Jak jsem již několikrát zdůraznil." Dokud se nenaučíš slušnosti budeš mně vykat a oslovovat pane Bažant.Slušní lidé mně mohou tykat,protože se tím necítí oprávněni k urážkám."

Mám otázku. Kde probíhá ten proces myšlení,když ne v mozku?

V jednom případě může platit to co tvrdíš,ale jestli je tomu tak skutečně, to nevím. Představ si, že si zemřel a ve tvém mozku probíhá zvláštní proces likvidace uložených informací. Smysly už do mozku nedodávají informace a vše tedy probíhá jen a jen v mozku samém.A tak prožíváš v mysli celý svůj život od narození až do smrti. Nic tedy není skutečnost a vše je pouze projekce ve tvém mozku,ale ty vše vnímáš jako skutečnost.Ať uděláš cokoliv abys dokázal že jde o skutečnost, vždy uděláš jen to, co kdysi bylo, Vše až do smrti je tedy minulost a nic nemůžeš změnit ať děláš co děláš. Je to myšlení? Zajisté a vše probíhá jako bys vnímal smysly.Vnímáš, máš jakési vědomí,ale již vlastně nejsi,protože jsi po smrti. Nikdy se nedozvíš,jestli jsi živý a skutečně vnímáš, nebo jsi mrtvý a vše probíhá pouze ve tvém umírajícím mozku. Ani v tuto chvíli toto nevíš na sto procent.To co je mohlo být před x léty a řada těch se kterými diskutuješ může být dávno po smrti. Skus dokázat, že jsi skutečně živý a není to vše jen proces ve tvém mozku a ty nejsi po smrti. Ať uděláš co uděláš, stále to může být jen to co už bylo a tak nemáš jakoukoliv možnost svůj vlastní život obhájit.
A včíl mudruj.

MB



1. V tom pripade vykejte i Vy me...)))
Me take smi tykat jen slusny clovek
Muzete me rikat, pane Praho...
Jinak Vas upozornuji, ze pane Bazant se da vykladat ruzne, a nevychazi to pro Vas nejlepe...D okonce bych Vam mohl rikat pane bazante z rozkosi)))

Proces mysleni probiha v nehmotnem vedomi....
V klinijcke smrti lide (nekteri ) prokazatelne popsali prubeh resucitace, i jake mela sestra vlasy atd, a shodovalo se to s overenou skutrecnosti...
Mimochodem, muj kamarad (je mu kolem 60) mel otve komunistu a ten se pri operaci ocitl mimo telo take, a nedokazal si to s tim marxieme leninismem srovnat...

Cili, pokud jsou poskytovany realne informace, ktere jsou overiteln e jinymi lidmi, pak je to o necem jinem a neni to tedy tak, jak tvrdite, pane Bazante...

Ja nemam nic proti relativitre cehokoli...
Je klidn e mozne, ze jsem mrtvy...
Ja s tim nemam problem...
Problem je jedine v tom, jak zpracovavam vjemy, a jestli si delam neprije mnosti tim, ze je zpracovavam spatne, nebo dobre...
Ja je zpracovavam dobre, protoze ziju, neboi umiram stastne a spokojene...


Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 08/11/2007 :  10:41:18  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Pane Praho.
Definujte nějak to nehmotné vědomí. Já souhlasím, s tím, že vědomí není hmota ani energie, ale jejich důsledkem. Je to podobné jako byste tvrdil,že neexistuje počítač ani monitor včtně energie a vše je jen v nehmotném obrazu. Bez dostatečného objasnění co je nehmotné vědomí, je to vše pouhý blábol.

MB
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 08/11/2007 :  11:41:22  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Pane Praho.
Definujte nějak to nehmotné vědomí. Já souhlasím, s tím, že vědomí není hmota ani energie, ale jejich důsledkem. Je to podobné jako byste tvrdil,že neexistuje počítač ani monitor včtně energie a vše je jen v nehmotném obrazu. Bez dostatečného objasnění co je nehmotné vědomí, je to vše pouhý blábol.

MB



Ja JSEM je zakladni sebevedomi, na ktere se vse ostatni navazuje...
JA JSEM je vhodne posdtavit, jako axiom, tezko nekdo muze hajit nejaky nazor, pokud by ne byl... To dokazal jen Jara Cimrman a na toho nema nikdo...

Hmnotne je intepretace, kterou si nehmotne vedomi JA JSEM vytvari...
Ja JSEM neni ani muz, ani zena, je to JEN VEDOMI sebe, vedomi, bez vlastnosti...
Tepreve, pak vnika, JA JSEM neco, JA JSEM muz, zena, dite atd...
JA JSEM pak pozorovanim odvozuje a mylne se ztotozn uje s vlatnim telem , az vnikn e napriklad u vas dojjem, ze telo = JA JSEM...

Ale tyo je jen proto, ze 100x opakovana lez se stava pravdou...
Lez, ktere spousta lidi uverila a teprve na zaklade te to lzi, (omylu) mohl vniknou materialismus...

Ve skutecn osti vse jsou jen myslenky, se kterymi se JA JSEM ztotoznujer a pridava si neco navic, co k nemu napatri...
Nalady, emoce,l , telo atd...


Je to jasne, nebo jeste nejaky dotaz?

Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 10/11/2007 :  15:09:30  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
TAKZE SHRNUTI....

KROME JSEM A VNIMAM, NELZE NIC PROKAZAT, ANI EXISTENCI JINYCH JSOUCEN NELZE PROKAZAT...
NIKDO NIKDY NEVIDEL SVE RODICE, NEBO BLIZKE, ALE VZDY JEN SVE DUSEVNI STAVY...

BUDU LI TVRDIT, ZE EXISTUJI JSOUCNA JINA, PAK UZ JE TO PREDPOKLAD...

STALE TOTIZ MOHU TVRDIT, ZE SE JEDNA O ME DUSEVNI STAVY...
A PROTO NELZE ODVODIT ZE JSEM A VNIMAM EXISTENCI NIKOHO, NEZ SEBE SAMA...
OSTATI BYTOSTI JSOU JEN PREDPOKLAD.... MOHOU BYT, ALE I NEMUSI, TO NELZE ZJISTIT...
--------------------------
PREDPOKLADEJME, ZE EXISTUJI I JINA JSOUCNA... (VE STEJNEM SMYSLU, JAKO MY)
PAK BUDOU NA TOM VE STEJNE SITUACI, OPET NIKDY NEZJISTI, ZDA LI MY EXISTUJEME...
DALE Z TOHO NEPLYNE EXISTENCE MATERIALNIHO SVETA...
JSOUCNA MOHOU BEZ PROBLEMU KOMUNIKOVAT A SVET JIM VYTVARI VEDOMI , KTERE ZDANI MATERIALNIHO SVETA SIMULUJE...
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 12/11/2007 :  16:51:33  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Co je logické, nemusí být platné.
co nelze popřít, nemusí být skutečnost.
Co nelze dokázat je pouze názor.
Tvrdit, že je cosi nepopiratelné, ale nedokazatelné a označovat to jako jedinou možnou pravdu je scestné.
Je však možno říci, že toto je můj názor podepřený tím a tím a srovnávat tento názor rovnocenný s názory ostatních.

MB
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 12/11/2007 :  16:56:35  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Co je logické, nemusí být platné.
co nelze popřít, nemusí být skutečnost.
Co nelze dokázat je pouze názor.
Tvrdit, že je cosi nepopiratelné, ale nedokazatelné a označovat to jako jedinou možnou pravdu je scestné.
Je však možno říci, že toto je můj názor podepřený tím a tím a srovnávat tento názor rovnocenný s názory ostatních.

MB



Co j e logicke, muze byt platne
co nelze poprit, muze b yt skutecnost
Krome jsem a vnimam je vse nazor...
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 12/11/2007 :  17:02:40  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Takže materialistický názor může být správným.

MB
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 12/11/2007 :  18:02:32  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Takže materialistický názor může být správným.

MB


Ano, tento nazor m ohou mit lide, kteri nemaji rozsirene vnimani.
Je zcela logicky a vychazi z omezeneho vnimani....
Materialismus se da vyvratit jedine tim , ze ma clovek rozsirewne vn imani...
Pak vnima skutencosti materialne nevyusvetlitelne...
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 12/11/2007 :  19:38:35  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
To rozšířšné vnímání by muselo být dokázané, jinak je to pouze tvrzení bez důkazu.

MB
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 13/11/2007 :  01:10:36  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

To rozšířšné vnímání by muselo být dokázané, jinak je to pouze tvrzení bez důkazu.

MB



Jsi li slpey, nemas oci, ,jak ti mam dokazat existenci mesice?
To mohu jen tem, co vidi...
Lide s rozsirenym vnimanim se poznaji...
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 13/11/2007 :  07:35:20  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Jinak řečeno, rozšířené vnímání nelze dokázat ani vyvrátit. Takže se s ním nedá operovat jako s apriori skutečností a dokazovat jím platnost nějakého názoru. Je to stejné, jako když Navi vnímá boha,ale to jeho vnímání je poznatelné pouze jím,čili je nemůže dokázat a nikdo z nás je nemůže ani vyvrátit.

MB
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 16/11/2007 :  12:09:23  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Jinak řečeno, rozšířené vnímání nelze dokázat ani vyvrátit. Takže se s ním nedá operovat jako s apriori skutečností a dokazovat jím platnost nějakého názoru. Je to stejné, jako když Navi vnímá boha,ale to jeho vnímání je poznatelné pouze jím,čili je nemůže dokázat a nikdo z nás je nemůže ani vyvrátit.

MB



Lide, kteri jsou senzitivni ho uzivaji zcela bezne..,..
Lide, kteri nechteji se vedomi rozsirit, treba ze strachu, ze by ,museli zmenit nazor, ziji stale zevne a na povrchu...

Pritom rozsirit sve vnimani muze kazdy...
Ale musi chtit....
Go to Top of Page

Ondra
Aktivní uživatel

Czech Republic
278 Posts

Posted - 16/11/2007 :  14:20:40  Show Profile  Reply with Quote
Waw,

vy si to dáváte hoši. Zmatek je přesně to slovo, které mi vytanulo na mysli při pročtení tohoto topicu. Vytvořili jste takový myšlenkový propletenec, až jste se zamotali jako mumie.

Tak se zase vymotejte (já Vám to a zvláště Davidovi přeji), nadechněte se čerstvého vzduchu, jeďte k moři a dívejte se se svojí dívkou či manželkou na východ a západ Slunce, pusťte si krásnou hudbu, nebo ji sami tvořte, pusťe si hezký film nebo vypadněte na měsíc z práce a projeďte Austrálii na kolech. Pak se vraťte domů a přečtěte si to, co jste zde napsali. Někdy příliš filosofie škodí.

Pa.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000