www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Ráj začíná vědeckým pokusem na mé zahradě
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 60

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 03/07/2010 :  17:59:59  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Rozhodl jsem se příjmout do rodiny slepici a kohouta, kterým hrozí smrt pro jejich útočnost ve velkochovu, stejně jako jsem přijal do rodiny z útulku mého hodného ale zřejmě zbabělého psa bada (anglicky bad špatný, anglicky buddy vyslovováno bady přítel) za účelem následného vědeckého pokusu, kterým chci, snad i s Vámí všemi, zachránit svět a započít dosažení ráje pro nás všechny:

Podle Filosofie rovnováhy jsou možné tři řešení:

1) Za prvé zemřou bad či slepice a následně zřejmě i já z podvýživy z nedostatku vhodných živin, což by dle Filosofie rovnováhy mohlo znamenat převahu buď vakua nebo vlnění o rychlosti světla ve Vesmíru.

S vysokou pravděpodobností mohu tuto možnost vyloučit na základě vědeckého pokusu, který jsem provedl na sobě přechodem na stravu založenou zásadně na rostlinných semenech, rostlinných plodech, mléku (biomléku při bolesti kostí zejména chodidel cca 1 litr mléka za 14 dní) a vejcích (v současnosti jím dvě vejce za dva dny, když jsem ospalý dvoje bramborové hranolky s dvěma tatarkmi tak jednou za měsíc zřejmě z nedostatku vitamínů B obsažených v bramborách a zejména vitamínu B12 obsaženého ve větším množství ve vaječných žloutcích v tatarce), výjmečně jím zejména černý chleba. Z důvodu toho, že jsem zřejmě nejedl pravidelně lněný olej a neměl dostatek PUFA omega-3 esenciálních mastných kyselin (Mast­né kyseliny označené krkolomnými názvy eikosapentaenová a dokosahexaenová, zkráceně EPA a DHA, jsou pro zdraví člo­věka mimořádně užitečné, ba přímo nezbytné látky. EPA a DHA vznikají v průběhu přeměny základního člena řady mastných kyselin, kterým je kyselina alfa-linolenová (ALA). V přirozené stravě můžete kyselinu alfa-linolenovou(ALA) najít například v olejích ze lně­ného semínka, kanoly nebo lískových oříšků. Naneštěstí v dů­sledku nadměrného příjmu mastných kyselin řady omega-6, obsažených v kukuřičném, sójovém, řepkovém a slunečni­covém oleji a v margarínech je tvorba EPA a DHA znemož­něna), které jsou obsaženy v čísté podobě v lososu, makrele, sledi, pstruhu, nadbytek kyseliny alfa-linole-nové (ALA) se vyskytuje především ve lněném oleji, jsem musel zřejmě pro znemožnění tvorby EPA a DHA sníst od června 2008 do teď jednu konzervu tresčích jater a jednu konzervu baltických sardinek. Dále se léčím na schizofrenii a užívám cisordinol depot (jednu injekci za 21 dní) a kventiax (50 mg na noc každý den).

Literatura: http://cs.wikipedia.org/wiki/Omega-3_nenasycen%C3%A9_mastn%C3%A9_kyseliny , http://www.knivic.unas.cz/omegapodrobne.htm

2) Bad nevydrží bez masa, i když nám budu dávat vejce od obou slepic a mléko a rostlinou stravu, a budu muset zabít některou nebo obě slepice tím, že ji zhypnotizuji točením s ní a poté ji useknu hlavu a tím protnu krční tepnu, nechám vykrvácet, což by znamenalo bezbolestnou smrt pro slepice s co nejmíň jejich úzkostí před jejich smrtí, protože budou hluboce spát a z šoku z protnutí krčni tepny nepocítí ani ve spánku bolest před odumřítím jejich mozku odkrvením (vyjma hypnózy viz Tóra čili Starý zákon čili pět knih Mojžíšových).

To by dle Filosofie rovnováhy mohlo znamenat rovnováhu vakua a vlnění o rychlosti světla ve Vesmíru.

3) Přežijí bad i obě slepice jen na mnou podávané či připuštěné rostlinné stravě, vejcích a mléku a na tom, co najdou bez mého vědomí(slepice na zahradě, bad při procházkách).

To by dle Filosofie rovnováhy mohlo znamenat rovnováhu vakua a vlnění o rychlosti světla ve Vesmíru a zároveň možnost pohybu o rychlosti světla předmětů o nenulové klidové hmotnosti (dle speciální teorii relativity o nekonečné energii) za hranicemi našeho Vesmíru představovaných tímto vakuem a světlem v našem Vesmíru, tedy Boha, který z teologických důvodů nápravy hříšníků ve světě poskytne světu novou energii-pohyb a tím zmenší současnou entropii-vyhoření-stejnorodost našeho Vesmíru.

Pozn.: Plánovaný prostor zahrady pro jednu či dvě slepice bude cca 4x6m(24 metrů čtverečních), prostor bude oplocený průhledným cca 2metry vysokým pletivem, je tám tráva a několi stromů, např. třešně

Otázky, které bych chtěl zodpovědět:

- Jak velký je podle Vás vhodný prostor pro dvě či jednu slepici.
- Mám si pořídit nejdříve kohouta či slepici či jenom kohouta či jenom slepici(zřejmě půjde o útočné jedince z velkochovů, kteří by museli být jinak usmrceni)
- Jaké případně budou podle Vás příznaky nevratného ohrožení smrtí u slepic a u bada



( Filosofie rovnováhy viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz )

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 03/07/2010 :  18:05:43  Show Profile  Reply with Quote
budu muset zabít některou nebo obě slepice tím, že ji zhypnotizuji točením s ní a poté ji useknu hlavu a tím protnu krční tepnu, nechám vykrvácet, což by znamenalo bezbolestnou smrt pro slepice s co nejmíň jejich úzkostí před jejich smrtí, protože budou hluboce spát

To by šlo možná udělat i tak, že bys jí nasadil na hlavu nějaký pytel, který nepropouští světlo. Oni vidí jen barevně, tak by potom mohla usnout. Jak s ní chceš točit, ve vzduchu za nohy?

Jinak dávej badovi jen ty vejce a rostlinnou stravu, dej ho za týden nebo dva do toho dvorku kde bude slepice a sleduj jestli ji bude chtít sežrat. Tak bys měl možná poznat, že mu tvá strava nevyhovuje. I když asi záleží jaká je to rasa.
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 04/07/2010 :  05:11:27  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by neronis

budu muset zabít některou nebo obě slepice tím, že ji zhypnotizuji točením s ní a poté ji useknu hlavu a tím protnu krční tepnu, nechám vykrvácet, což by znamenalo bezbolestnou smrt pro slepice s co nejmíň jejich úzkostí před jejich smrtí, protože budou hluboce spát

To by šlo možná udělat i tak, že bys jí nasadil na hlavu nějaký pytel, který nepropouští světlo. Oni vidí jen barevně, tak by potom mohla usnout. Jak s ní chceš točit, ve vzduchu za nohy?

Jinak dávej badovi jen ty vejce a rostlinnou stravu, dej ho za týden nebo dva do toho dvorku kde bude slepice a sleduj jestli ji bude chtít sežrat. Tak bys měl možná poznat, že mu tvá strava nevyhovuje. I když asi záleží jaká je to rasa.



Neronisi,

bad je velikosti foxteriéra (středně velké plemeno) neurčité rasy, rezavý, žřejmě s hnědýma očima. Zřejmě jde o směs několika ras (voříšek).

Dalibor

( viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz )
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 04/07/2010 :  05:30:52  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Ještě jsem uvažoval, že by mohlo jít o staré kuře či kuřata určená na porážku na kuřecí maso.

Teta-má druhá matka doporušuje dvě slepice, protože jim bude veseleji. Kdyby šlo o kohouta a o slepici, tak by kohout prý neustále oplodňoval slepici, protože jeden kohout má být na dvě slepice a ta by potom umřela.

Zároveň jsme se bavili s tetou o tom, že by se dírami v plotě na zahradu mohla protáhnout kuna a slepice (většinou tím myslím jak slepici tak o kohouta jako druh, nevyplývá-li ze smyslu textu, že tím myslím jenom slepici-samici a nikoliv kohouta) zabít nebo by ji mohl někdo ukrást (např. místní Rómové). Podle Filosofie rovnováhy je však lepší, sní-li jednu nebo několik slepic hladový savec než, aby tento savec zemřel, protože savec jako evolučně dokonalejší živočich než pták-slepice má vyvinutější nervovou soustavu a více cítí při porážce bolest.

Otázky, které bych chtěl zodpovědět:

- Jaký je Váš názor na výše uvedené skutečnosti?
- Jaký je Váš názor na výše uvedený vědecký pokus?


Literatura: Evoluční teorie - věda nebo náboženství?, Ing. Josef Potoček, GRANO SALIS NETWORK, 2004, http://granosalis.cz/ebooks/evolucniteorie.htm

( viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz )

Edited by - Dalibor Grůza on 04/07/2010 05:40:15
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 04/07/2010 :  05:46:44  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Informace o průběhu smrti protnutím krční tepny vyjma hypnózy vychází ze Starého zákona-Tóry-Pěti knih Mojžíšových zprostředkovaných mi knihou konvertity k židovství (který se stal Židem) Benjamin Kuras, Zakázané ovoce vědění, Bible jako drama a terapie, G plus G, s.r.o., Praha 2003, s. 190 a násl. a s. 216 a násl. (viz možnost číslo 2) v mém úvodním příspěvku v tomto topicu)

(viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz )

Edited by - Dalibor Grůza on 04/07/2010 05:50:45
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 04/07/2010 :  08:20:29  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Dalibore.

Omlouvám se za svou opozici.Netušil jsem, že se již léčíš na schizofrenii.Kdybych to věděl, tak bych tě neodporoval.
K tomu pokusu mohu říci pouze to, že výsledky budou neprůkazné.Každý pes má jinou mentalitu.Některý by tě ty slípky roztrhal i když by byl systý,jiný si jich nevšimne ani když je hladový.Ono asi záleží spíše na výchově psa a štěně si hraje a ty slípky jsou pro ně hračky,což většinou nepřežijí. Prostě je tam kvanta ovlivňujících faktorů,které bys musel vyloučit aby byl pokus průkazný. Jako hra a zabavení pro tebe bych to asi bral i když je to tak trochu trápení zvířat. To s tím točením slepice a následném useknutí hlavy využívali lidé kam paměť dosahuje.Lidé z města a mnozí z vesnicee to již neznají,ale starší lidé z vesnice kteří pěstovali slípky ano. I moje máma to dělala.Pokud to neuděláš, slepice se mrská a máš problém trefit se sekerou do krku. Vezmeš li ji za nohy a zatočíš s ní, překrví se jí mozek a ztratí vědomí. Pak je klidná a ty se lehko trefíš.Když slepice kradou cikáni, s každou zatočí a pak ji hodí do pytle. Když kradou prase,dají mu čichnout dýmu.Prase pak je klidné a nekvičí(ani nemůže).Kdybys užil k pokusu mého psa,fenku anglického buldoka,Viděl bys na vlastní oči ráj,protože Lucina se snese s každým a spí v jednom pelechu s kočkou .I kdyby měla hlad ,lehla by si klidně uprostřed stáda slepic a maximálně by nějakou olízla.Lucina je druhem šelma,ale ve skutečnosti mírumilovný všežravec.Její vzhled však u mnohých lidí vyvolává strach.Prostě má ve fiziognomii znaky zuřivosti a je tvrdohlavá jako mezek. A tak návštěvu pustí do domu,ale chce li odejít,postaví se jí do cesty,šklebí se a funí a kdo funí ten zuří.Když ten návštěvník najde odvahu jít dál, tak ho třeba i olízne jako nejlepšího kamaráda.
Proč o tom všem píši? Protože tím ukazuji část těch vedlejších ovlivňujících faktorů,které by tě ve výsledku přivedly k chybnmu závěru.
Rád bych tě položil indiskrétní otázku.Chceš se té schízy zbavit? Ty prášky tě nevyléčí,ale pouze sklidňují a tak nějak narušují tvojí schopnost se soustředit aby ses nedostal to toho kolotoče myšlenek který chorobu aktivuje. Tím neříkám abys je nebral.Myslím,že bych tě mohl pomoci,pokud se tě ten stav vlastně nelíbí,ale ne zde.Nebyl bys prvý ani poslední, komu jsem pomohl se této dle mediciny nevyléčitelné choroby se zbavit.Není třeba ani osobního styku, stačí komunikace na E mailu.Nic bych za to od tebe nežádal. Takže klikneš li na mé jméno najdeš spojení. Vysvětlím tě oč vlastně jde,jaké je nebezpečí a co dělat aby choroba zmizela.Získáš tím cestu k samoléčení a úspěšnému. Zde ve foru není vhodné místo i když by to ukázalo cestu i řadě dalších lidí,které třeba ani neznáme.Schizofrenie je důsledek programové chyby a odstraněním této chyby zmizí postupně i důsledek.Ta tvoje teorie je důsledkem té schizofrenie a i když ve svých myšlenkách tě to může povznášet a tvořit pocit vlastní geniality a vyjímečnosti, ohrožuje to tvůj život a skutečné postavení ve společnosti. Vše tě vysvětlím, pokud se se mnou spojíš. Budeš li jednat dle mých rad,do jednoho roku se tvůj stav radikálně zlepší a po dvou letech již nebudeš chápat své dnešní jednání.Jako bonus získáš určité schopnosti navíc.

K tvým teoriím se již nebudu vyjadřovat.



MB
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 04/07/2010 :  10:45:19  Show Profile  Reply with Quote
Slávo, nepředpokládám, že by jsi dokázal přispět nějakou užitečnou radou. Disponuješ úplně jiným druhem vnímání než Dalibor. Tedy to co vyvolává schizofrenii normálně - je přehlížení nějakých osobních ambicí nebo role. Přičemž u jiného způsobu vnímání to bude spíš přehlížení priorit okolí. Přičemž je nepotlačuje (což je normální reakce), uvědomuje si je, jen neví co s nimi dělat.

Z jeho projevu totiž celkem výrazně vyplývá, že je schopen vyhodnocovat různé přístupy, vnímat je, akorát jeho osobnost neví co s nimi. Já bych ty prášky nevysazoval a formou jakou to navrhuješ si vytváříš neprůstřelnou defenzivní pozici, což bude on dost intenzivně vnímat a pokud by na něco takového přistoupil, připadal by si jako nějaká podřadná špína. Ten dojem by byl tak intenzivní, že by se začal chovat dost nesebevědomě a možná by se zhroutil a vylil ti své srdce. Už se ti to stalo s více lidmi, jak jsi kdysi říkal. Většinou nešlo o důsledek jejich problémů jako spíš důsledek tvého přístupu. Jako predátor se totiž automatizuješ do pozice síly s tím, že nezohledňuješ to co takový člověk bere jako samozřejmost a co i u tebe předpokládá. No a když to neděláš, vypadá to, jakoby jsi k tomu měl nějaký důvod, ergo takový, že dotyčný není pro tebe víc než nějaký vyvržený sliz z kanálu.

Proto se to rádo zaměňuje třeba za vůli k tomu něco znamenat. To totiž takový člověk automaticky žádá. Přičemž příčina tkví v tom, že jeho okolí nezohledňuje to co on, ergo si v jeho očích ostatní o ostatních myslí, že jsou hovna, jen před sebou navzájem mluví jinak. Proto je vše "zlé" a musí to být "dobré".

Edited by - neronis on 04/07/2010 10:47:06
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 04/07/2010 :  14:44:41  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Neronisi.

V tomto se hluboce mýlíš.Poznal jsem odpovědi na jednu polovinu informací a druhou přenechávám lékařům.Ta moje polovina vychází s poznání PAM,čili se jedná o programovou část.Ta druhá je bilogická a biochemická. Tou se nezabývám a vůbec do ní nezasahuji. Proto jsem napsal,že bych ty léky nevyřazoval.
Čeho vlastně je schizofrenie důsledkem? Možnosti jsou zde minimálně dvě.Tou první je defekt v té biologické a biochemické oblasti.Druhá je v programové oblasti. Ta biologická se vyskytuje většinou jako důsledek genetických vlivů a to většinou již v dětství.Ta druhá v dospělém věku a jak jsem poznal, kolem třicátého roku věku je statisticky nejčastější její vznik. Ta první přináleží lékařům,ale s tou druhou si do určité fáze dokáži poradit a dokonce změnit stav natolik, že dojde k růstu intelektu.Medicina léčí důsledek, já pouze radím jak odstranit příčinu.Pokud je někdo ve fázi, kdy je ještě schopný uvědomit si svůj stav a pro zlepšení něco udělat,pak jej provedu cestou k vyléčení a třeba i na dálku.
K šoku někdy skutečně dojde,ale jak jsem poznal, tak nikoliv při léčení,ale naopak až v závěru léčení,když pacient začne vnímat realitu a začne vnímat čeho se v minulosti dopouštěl.V takové době je třeba jej neustále směrovat do budoucnosti, aby se svou minulostí netraumatizoval a nepřivodil si tím recidivu.Pokud se pacient s takovým ohlédnutím do své minulosti nesvěří, může to být vážný problém.
Moje motivace? Tak na tohle odpověď nemám.Prostě je to moje nějaká vlastnost.Podaří li se to, mám radost s radosti druhého.Zbavit se chaotického myšlenkového kolotoče a depresí je důvodem k radosti.Já sice znám i důsledek toho povahového rysu,jakým je růst počtu skutečných přátel a jejich snaha udělat radost mně,ale nepočítám s tím a nedostaví li se to, necítím to jako ztrátu.Když se to dostaví,pak se spíše cítím jako dlužník.Opět to je je nějaký můj povahový rys, který téměř nedokáži ovlivnit a mnohdy to vede až k absurditám.Když jsem dělal ještě karosařinu (jako živnost) věděl jsem kolik bych měl za práci dostat abych neprodělal.Když si zákazník přišel pro auto, chtěl jsem vnímat jeho radost a cenu jsem snížil.Našli se zákazníci, kterým se to i tak zdálo drahé,ale byli mnozí, kteří mně zaplatili ještě více,než jsem původně myslel a pak jsem byl v rozpacích a nevěděl co mám dělat a tak jsem mu ty peníze cpal zpátky a vznikaly až komické situace,při kterých jsem vypadal jako absolutní blb.Člověk má mít své já schopné přijímat co ze schpností druhých vzešlo aby i ten druhý mohl cítit radost z radosti druhého,ale já jsem to nikdy neuměl.Prostě povahový rys těžko ovlivnitelný vůlí, či rozumem.Když takový zákazník odešel s tím, že ty prachy vecpal kamsi na ponk, nebo do mé kapsy s hrozbou že je nesmím vrátit, jinak!!!,teprve jsem z nabytých peněz měl radost.Povahový rys který vznikl kdesi během života vysvělit není možné, protože příčinu člověk sám neví.Možná to bylo výchovou,protože moje máma měla úplně tutéž vlastnost.Možná je to proto, že se mně takové jednání ve výsledku vždy vyplatilo i když ne vždy a ne hned.Jako muuikant jsem nejlevnější v okolí, ale vydělávám i násobek toho, co ti ostatní,protože hraji častěji a někteří zákazníci mně vecpou i dvojnásobek žádané částky, ale to dělají o své vůli a z vlastního rozhodnutí a ne proto, že bych to od nich žádal.A tak jsem laciný,ale často si domů odnesu víc, než ti dražší. Možná jsem pochopil zákonitost dvou vět právě díky této podivné povahové vlastnosti.Takže nemám odpověď.Prostě takový jsem a basta.

MB
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 04/07/2010 :  16:21:30  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Miroslave, neronisi,

Pro úspěch pokusu je zřejmě třeba, abych krmil dravce převážně vaječným žloutkem a býložravce převážně vaječným bílkem kromě rostlinné stravy, zásadně bych jim neměl dávat celá vejce.

Pozn: Taurin získávaný zřejmě z vaječného žloutku zřejmě lutein zejména pro dravce, kočky apod. a glycin získávaný zřejmě z vaječného bílku-albumin produkovaný játry zejména pro býložravce, slepice-koroptve proti intoxikaci mědí.

Literatura: Harperova Biochemie, Robert K.Murray, Daryl K. Granner, Peter A. Mayes, Victor W. Rodwell, dvacáté třetí vydání, čtvrté české vydání, v H+H třetí, 2002, vydalo nakladatelství H+H, Vyšehradská, s.r.o., strana 706 českého vydání třetího v H+H, http://www.veterinarnipece.cz/royal-canin-vd-canine-feline-instant-convalescence-support-2035.html , http://www.slouceniny.unas.cz/bilkoviny.htm , http://cs.wikipedia.org/wiki/Serin , http://cs.wikipedia.org/wiki/Glycin , http://www.super.cz/clanek/40363-za-touhu-po-cokolade-mohou-bakterie-ve-strevech.html

(viz též www.filosofierovnovahy.sweb.cz )

Edited by - Dalibor Grůza on 04/07/2010 16:34:45
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 04/07/2010 :  16:40:57  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Neronisi, Miroslave,

otec Josef Grůza mi doporučil chovat druh slepic vlašky koroptví dvě nebo tři, případně v horším případě z nich vyšlechtěné leghornky.

Otázky:
Co Vy na to říkáte?

Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 04/07/2010 :  16:58:25  Show Profile  Reply with Quote
No já se v tom zase tak dobře nevyznám abych ti dal rozhřešení. Pro mě je slepice jako sleoice.
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 04/07/2010 :  18:14:54  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Neronisi,

Lidka Horáková z Hustopečí chovatelka slepic a knihovnice mi poradila, že na 2-dvě vejce za 2-dva dny musím mít tři slepice, protože nebudou snášet současně.

(viz. www.filosofierovnovahy.sweb.cz )
Go to Top of Page

µ???????
Aktivní uživatel

Czech Republic
295 Posts

Posted - 04/07/2010 :  20:48:06  Show Profile  Reply with Quote
Přiznám se, že ani z pokročilé diskuze nejsem s to vyčíst, jestli s Daliborem mluvíte laskavě proto, že vám "filosofický přístup" neumožňuje říct rozhodné "ne" sebevětšímu nesmyslu, nebo zda-li to myslíte vážně a vážně se pokoušíte diskutovat.

Ani pokud má Dalibor problémy, není asi úplně košer nechat ho přitom, že to, co dělá, je v souladu s realitou a že tady má chápavé publikum. Přístup "se vším souhlaste, ať se nerozčílí", to je jak z filmů pro pamětníky. Takže s tím nesouhlasím.

Taky nesouhlasím s odvážnou nabídkou MB, že nahradí psychiatra. To, co mu nabízíš, je stejné šarlatánství, jako provozuje Dalibor sám. To, že zlepšíš něčí schopnosti, to tak trochu zavání neurolingvistickým programováním. To už rovnou můžeš léčit "pravým" čtením z Bible.

Abych to shrnul. Problém není ani v utrpení zvířat na porážce, ani ve žloutku, ani v bílku. Problém je v tom, že žádný takový problém, který tu řešíte, ve skutečnosti neexistuje.

Svět je založen na napětí a sporu. Válka je vybitím takového napětí a i elektrony kladou odpor tomu, aby tekly jako elektrický proud. Zkus, Dalibore, vyjmenovat co všechno ve světě kolem nás je založené na změnách stavu. Na změně, která se nelíbí ani jedné straně a klade mu odpor. Na změně, kdy jedna strana získává a druhá strana ztrácí.

Rozhodně neexistuje svět, kde má každý každého rád v tom smyslu, že se všichni milují, nikdo nikomu nevadí a vše je v dokonalé rovnováze, tedy nikdo nikoho nevyrušuje z klidu. To by byl mrtvý svět. Svět bez pohybu, svět bez lidí.

A je dost troufalé se domnívat, že potravní řetězec a biologické potřeby jako součást tohodle světa jsou něco nepřirozeného. Něco co je třeba změnit a zachránit před tím svět. Opačně. Pokud se budeme mít všichni dokonale rádi a svět bude v dokonalé rovnováze, tak jsme všichni mrtví. To už radši budu žít ve světě, jaký je.

Edited by - µ??????? on 04/07/2010 20:52:11
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 04/07/2010 :  21:40:17  Show Profile  Reply with Quote
Přiznám se, že ani z pokročilé diskuze nejsem s to vyčíst, jestli s Daliborem mluvíte laskavě proto, že vám "filosofický přístup" neumožňuje říct rozhodné "ne" sebevětšímu nesmyslu, nebo zda-li to myslíte vážně a vážně se pokoušíte diskutovat.

Takhle asi "filosofický přístup" nevypadá. Pokud jde o mě, tak uvítám každou logiku, kterou si člověk nějak systematizuje svět. Když už o tom mluvím, tak je docela škoda, že ta škála není na fóru o něco širší, protože i když je třeba nějaký názor nesmysl, dokáže fungovat jako další mantinel nebo opěrný sloup, podle kterého se dá orientovat a nepochybně každý takový přítomné ovlivňuje. Z toho důvodu je každý návštěvník, včetně tebe jako svěží vítr. Jen je škoda, že to většinou každý (včetně mě) podává dost nesrozumitelně a nahusto, je hrozně těžké utkat něco stravitelného z témat, které jsou tak komplikované a nestabilní.

Jinak bych řekl, že je asi problém aby různé přístupy nějak bezkonfliktně koexistovaly. Je pochopitelné, když se člověk po tom co vytvoří porovnává s někým dalším. V tomhle ohledu budu asi trochu mimo, protože to beru jen jako srandu a snažím se zabít čas, tak si klidně nadávejte, mě to nevadí.

Edited by - neronis on 04/07/2010 21:45:43
Go to Top of Page

jrf
Aktivní uživatel

Czech Republic
278 Posts

Posted - 04/07/2010 :  22:46:58  Show Profile  Reply with Quote
Takže Dalibor roztočí slepici domnívaje se že ta z toho nebude v úzkých a následně ji protne krční tepnu, čímž dosáhne rovnováhy vakua a vlnění o rychlosti světla. Come on!
Ta psychická porucha ale vše vysvětluje ...
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 05/07/2010 :  08:17:18  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Jrf.
Možná by v této chvíli bylo vhodné,aby se ozvali ti,kterým jsem již pomohl.Ti by tě přesvědčili, že to není šarlatánství ani teorie podobná Daliborovým.Je zde možná komplikace, protože to vyžaduje spolupráci pacienta a jeho myšlení je ovlivněno chorobou,ale postupně se dostávám k cestě eliminující ten vliv.Prostě metodu vybrušuji každým případem.
Co vlastně je schizofrenie? Nebudu nyní hovořit o té,která je dána vrozenými dispozicemi, kdy díky genetice dochází k defektu v tvorbě určitých látek.Tahle část vyžaduje znalosti biochemie a podobně, které nemám.Mne spíše zajímá ta druhá skupina.Za vlastně postihuje naprosto zdravé jedince a zajímavé na tom je,že většinou s průměrným, nebo vyšším intelektem což by mně psychiatři nejspíše potvrdili.
Jak tedy vzniká a co se při vzniku děje?
Vše je vlastně důsledkem funkcí,které podmiňují evoluci procesu myšlení.Proces myšlení probíhá ve dvou základních oddílech,ale tyto základní oddíly jsou vlastně tři. Jsou to operační paměť, úložiště, čili hluboká paměť a jsou zde rezervy,které tvoří největší část mozku,ale procesu myšlení se neúčastňují. Pokud se naplní kapacita operační paměti,dochází k pocitu únavy, osaplosti či spontánímu spánku ve kterém dochází k přenosu informací s operační paměti do hluboké a to procesem ozvěny. Proces ozvěny je provázen vědomím v tomto případě sny. Nedojde li ke spánku,dojde k otevření nových neuronových cest a operační paměť se rozsíří o určitou část rezerv.Tím se zvětší kapacita operační paměti a do té se pak vejde více informací. Toto je provázeno řadou důsledků v oblasti biochemie. Tuto oblast ač je důležitá nedokáži popsat,ale je třeba s ní počítat. Vím že je a znám její důsledky. Toto rozšíření operační paměti ve díky určitým výsledným důsledkům zapisuje do genetické informace a u potomků vede k tvorbě větší kapacity rezerv.Tento fakt je základem evoluce procesu myšlení a to u všech živých tvorů včetně člověka.
Jedná se tedy o stav NORMÁLNÍ.Člověk se rodí pouze s rezervami.První vjem převyšující hodnotu Q zakládá operační paměť a následně otevírá i úložiště.čili hlubokou paměť.Poté již dochází běžně k tomu co jsem popsal a operační i hluboká paměť rostou na úkor rezerv.Každé rozšíření kapacity operační paměti je provázeno těmi jevy v oblasti biochemické a následkem toho dochází k otvírání dalších neuronových spojů,což vlastně to rozšiřování operační paměti umožňuje.
Toto je základní logika,čili stav normální.K defektu dochází tehdy,když k rozšiřování operační paměti dochází příliš často a problém je právě v té oblasti biochemické,protože se tyto látky hromadí a jejich působení je nepřiměřené.Toto se děje při déletrvajícím stressu,či nepřiměřeném mentálním zatížení,kdy je potlačována funkce spánku. Tu potřebu spánku eliminují jak ty chemické vlivy, tak nepřiměřené rozšiřování operační paměti.Nedojde li k naplnění té rozšířené paměti, nedojde k té únavě a potřebě spánku. Čili ten u koho k tomuto dojde má potřebu tuto volnou kapacitu operační paměti plnit a to čímkoliv,třeba rozsáhlými algoritmy poznání,či nelogickými algoritmy nadpřirozena.Čím složitější a rozsáhlejší algoritmus, tím lépe plní tu kapacitu operační paměti. Jenže jsou zde ty biochemické vlivy v abnormální hladině a tak je ve výsledku operační paměť znovu rozšiřována a opět dochází k vyplavování a tvorbě těch látek. A to již jsme u schizofrenie.
Takže podstata vzniku schizofrenie je celkem jasná a je li známa podstata, je možno této znalosti využít k léčbě.Psychiatrie většinou neřeší příčinu,ale důsledek, čili se snaží eliminovat vlivy těch chemických látek jinými chemickými látkami,či narušuje soustředění třeba elektrošoky a podobně.Cílem je zabránit tomu, aby byla ta operační paměť přeplňována.Není li pacient schopný se soustředit, nemá schopnost tvořit rozsáhlé mosty algorimů, které by operační paměť naplnili a vedly k rozšiřování na úkor rezerv a vylavování či tvorbě těch chemických látek. Toto je jedna cesta a já ji neodsuzuji ani neodmítám.
Moje cesta k vyléčení neřeší tyto důsledky,ale samu podstatu.
Příklad: Pacientem je vysoce vzdělaný člověk, který prošel všemi vzdělávacími stupni a to s vysokým osobním vypětím.Prostě to přehnal. Při tomto procesu byl potlačován spánek, docházelo k nepřiměřenému rozšiřování operační paměti.Čili vznikl stav který jsem popsal jako původce vzniku schizofrenie. Medicina se snaží potlačit důsledky,čili nasadí medikamentozní léčbu (chemie omezující chemii těch látek,či zabraňující sosustředění. Pacient se však snaží plnit kapacitu operační paměti,protože jinak nedojde k pocitu ospalosti a tak se dostává do stavu při kterém ničí snahy mediciny,ale on jinak nemůže. A tak třeba tvoří nesmyslné teorie a každý snaha jej od toho odvést postrádá významu. On nemá nic jiného, čím by tu ohromnou kapacitu plnil a bavíc si vytváří utkvělou představu o vlastní vyjímečnosti, genialitě a podobně.
V základu je třeba přivést pacienta k tomu aby pochopil,že se tou činností sám ničí. Většinou si to pacient uvědomuje, ale prostě nemůže jinak. Je tedy třeba nahradit ty patologické destruující mosty jinými,které nemají tak destrukční účinky. Ukázalo se, že zde je výhodné využít uměleckou činnost doplněnou o režim častého spánku.
Co bych tedy určil jako terapii pro Dalibora? Jako první bych mu doporučil dát si dovolenou na jeden rok o jakýchkoliv teorií.Pouze na jeden rok. Tím nic neztratí,ale sebe zachrání. Pak může klidně pokračovat bude li chtít.(většinou nikdo nechce,protože po tom roce již dokáže tu nesmyslnost identifikovat) Neradím tedy tvorbu reorií ukončit,ale pouze na jeden jediný rok vynechat a prostě si zakázat na to myslet. Kdyby pacient nedostal náhradu,čili to čím by tu vzniklou kapaciru operační paměti plnil, znovu a znovu by se k té teorii vracel a nedokázal by jednat jinak. Proto je doporučován umělecký obor,příkladně malování, sochařství a zvláště dobrá je muzika, má li alespoň nějaký talent. Nedoporučuji spisovatelskou činnost. Ta stojí a padá na tvorbě rozsáhlých mostů a je tedy v tom začátku příliš destruktivní. Pokud pacient v zájmu vlastní záchovy toto přijme a při sebemenším pocitu únavy se jde vyspat a třeba i během dne, ty chemické látky se netvoří a nedojde k dalšímu rozšiřování operační paměti.Za ten rok se pacient dostává do běžného stavu a navíc je zde jako bonus ta velká kapacita operační paměti.Ta zůstane zachována.To vede příkladně k tomu,že velmi rychle zvládá třeba ten umělecký obor.Prostě a krátce do rozsáhlé kapacity operační paměti se vejdou i rozsáhlé algoritmické mosty a to je podmínka vzniku skutečné geniality,či přesněji algoritmického myšlení. Stále je zde však nutné dodržovat režim spánku aby nedošlo k recidivě.
Tato terapie by byla nedostatečná,kdyby nebyla poznána základní příčina vzniku. Tou příčinou může být třeba přehnané studium,ale stejně tak to může být přílišné zatížení při výkonu povolání, přepracování,či nějaký stressový děj. To je možno zjistit teprve dialogem s pacientem. Bylo by možné vytvořit i diagnostický program,při kterém by sám pacient tu skutečnou příčinu označil.Vím jak by měl vypadat a zhruba co by měl obsahovat i jaká by měla být vnitřní struktura programu,ale nejsem programátor.Takže snad někdy v budoucnosti někdo, mno, kdo ví??? Je li eliminována základní příčina, je zde 100% šance na úplné vyléčení.
Eliminovat základní příčinu někdy není možné. V dnešní době je touto základní příčinou vznik neřešitelné finanční situace a v takovém případě nemá ani psychiatrie šanci na úspěch,protože se pacient vrátí do stejného, nebo ještě horšího stavu, který vede k recidivě.
Pokud by u Dalibora bylo tou základní příčinou povolání,pak by zde byl dost velký probém,ale jak jsem pochopil nezabývá se trestním,ale spíše majetkovým právem a to tak stresszjící de mého názoru není.Startovním stavem choroby však může být vliv jiné osoby třeba některého z rodičů toužícího po slávě a postavení potomka. Prostě těch příčin je mnoho a je nutné je nacházet dialogem.Proto také o tom nechci diskutovat zde,ale v soukromí.
Je tohle šarlatánství???


MB
Go to Top of Page
Page: of 60 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000