www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Shrnutí filosofie rovnováhy v binárním kódu 1a 0
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Rzwald
Grafoman

1522 Posts

Posted - 23/09/2009 :  20:16:06  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rzwald
Konkrétně já symbolický zápis 1=0 přečetl jako něco=nic, s čímž souhlasím (převedeno do ještě větší lidštiny, "nic" neexistuje, neboť vždy existuje jen něco---to se tu omílalo v několika tématech. Pokud je to pravda, potom vlastnost "existovat" je nadbytečná, z čehož pak plyne, že není rozdíl mezi "nic" (atribut "existence" nastaven na "0") a "něco" (atribut "existence" nastaven na "1" ).)

ještě to rozvedu a protože bojím, aby ADC z toho, že jsem si dovolil něco zpřesnit nevyvodil to, že jsem "mluvka" (nebo co to vyvodil o chudákovi okrefovi, když si dovolil editovat svůj příspěvek)
...tak to napíšu zvlášť...a s radostí tu zaplevelím fórum a učiním svůj post nepřehlednější...
...a to jenom proto, protože se moc a moc a fakt strašně moc bojím, aby mě ADC nááhodou neoznačil za mluvku :-D


1.
...slovo existovat má význam jen tehdy, pokud existuje něco, co neexistuje (což je jasné--pokud není nic, co by neexistovalo, potom vše existuje a když vše existuje, tak nějak to slovo je nadbytečné---)
2.
...protože "nic" neexistuje (na tom jsme se shodli jinde), potom neexistuje nic, co by neexistovalo (neboť, kdyby existovalo něco, co by neexistovalo...tak...by to nebylo, tedy by to bylo nic)
3.
pokud neexistuje nic, co by neexistovalo...potom slovo "existovat" ztrácí distinktivní význam (ontogeneticky)...a proto mezi "nic" a "něco" není rozdíl, tzn. platí rovnost nic=něco a něco=nic, tedy 0=1 a 1=0

(pozn. slova něco, nic a existovat používám v různých významech...mělo by být z kontextu zřejmé co kdy v jakém...doplňte významy těchto slov tak, aby věta dávala smysl...)
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 23/09/2009 :  20:21:50  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ---

quote:
Originally posted by Dalibor Grůza
Vážený,

i levá strana z druhého na třetí řádek mých rovnic (viz. www.cbox.cz/ak-gruza ) je v pořádku a chybu tam nevidím:

1metr-01(čili mínus jednotková nula, čili nula jednotek metrů)=1metr

(viz. též www.cbox.cz/ak-gruza , www.filosofierovnovahy.sweb.cz )



Jenže to je právě ilegální operace. Protože jste si nedefinoval vlastní algebru, předpokládám, že počítáte v lineární algebře s tělesem reálných čísel, jejíž základy jste se učil na základní a střední škole. Těleso je definováno několika axiomy, které např. umožňují pracovat s 0 jako s neutrálním prvkem vzhledem ke sčítání (odčítání). Vaše dodefinované symboly do tohoto modelu vůbec nezapadají a jediný způsob jak s nimi legálně pracovat spočívá v tom, interpretovat je jako zástupné symboly (proměnné).

Ovšem mnohem větší problém vašeho odvození spočívá v jiné věci. Pokud si stojíte za výsledkem 1=0, všechny vaše předchozí úpravy se bortí. Všechny čísla se potom totiž rovnají nule (násobení oboru stran rovnice). Ale zároveň se všechny čísla rovnají číslu o jedna menšímu (přičítání k obou stranám rovnice). Ve výsledku jsou tak rovnice absolutně nejednoznačné - je zbytečné mít 1 metr, dokonalou jednotku nebo jednotkovou nulu - všechny se totiž rovnají nule.




Vážený,

víceméně souhlasím s druhým odstavcem. Z 1=0 plyne, že z hlediska nekonečna jsou všechna konečná čísla včetně nuly rovná (viz. přičítání a odčítání libovolného konečného čísla od pravé a levé strany rovnice 1=0).

Geometricky to lze zobrazit jako veličinu délky konečného množství bodů přímky řazených v přímce za sebou. Délka tohoto konečného byť sebevětšího množství sousedících bodů přímky bude vždy nulová a zároveň vždy půjde o jediný bod (v mém pojetí řídší nebo hustší nulovou délku, resp. řidší nebo hustší nulu). Abychom dostali nenulovou délku sousedících bodů přímky, musí jich být nekonečně mnoho.

Čili z hlediska nekonečna:
1) nekonečno nerovná se nule a zároveň
2) všechna konečná čísla včetně nuly jsou si rovná.


(viz. www.cbox.cz/ak-gruza , www.filosofierovnovahy.sweb.cz )

Edited by - Dalibor Grůza on 23/09/2009 20:30:51
Go to Top of Page

ADC
Aktivní uživatel

259 Posts

Posted - 23/09/2009 :  21:07:16  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rzwald

quote:
Originally posted by Rzwald
Konkrétně já symbolický zápis 1=0 přečetl jako něco=nic, s čímž souhlasím (převedeno do ještě větší lidštiny, "nic" neexistuje, neboť vždy existuje jen něco---to se tu omílalo v několika tématech. Pokud je to pravda, potom vlastnost "existovat" je nadbytečná, z čehož pak plyne, že není rozdíl mezi "nic" (atribut "existence" nastaven na "0") a "něco" (atribut "existence" nastaven na "1" ).)

ještě to rozvedu a protože bojím, aby ADC z toho, že jsem si dovolil něco zpřesnit nevyvodil to, že jsem "mluvka" (nebo co to vyvodil o chudákovi okrefovi, když si dovolil editovat svůj příspěvek)
...tak to napíšu zvlášť...a s radostí tu zaplevelím fórum a učiním svůj post nepřehlednější...
...a to jenom proto, protože se moc a moc a fakt strašně moc bojím, aby mě ADC nááhodou neoznačil za mluvku :-D


1.
...slovo existovat má význam jen tehdy, pokud existuje něco, co neexistuje (což je jasné--pokud není nic, co by neexistovalo, potom vše existuje a když vše existuje, tak nějak to slovo je nadbytečné---)
2.
...protože "nic" neexistuje (na tom jsme se shodli jinde), potom neexistuje nic, co by neexistovalo (neboť, kdyby existovalo něco, co by neexistovalo...tak...by to nebylo, tedy by to bylo nic)
3.
pokud neexistuje nic, co by neexistovalo...potom slovo "existovat" ztrácí distinktivní význam (ontogeneticky)...a proto mezi "nic" a "něco" není rozdíl, tzn. platí rovnost nic=něco a něco=nic, tedy 0=1 a 1=0

(pozn. slova něco, nic a existovat používám v různých významech...mělo by být z kontextu zřejmé co kdy v jakém...doplňte významy těchto slov tak, aby věta dávala smysl...)



Rzwalde unikla ti logika věci, protože okref svůj post needitoval. No ale každopádně co se počítá vedle smířlivého tónu ohledně 1=0, které se dá opravdu chápat jako metafora, ale kdyby sem přišlo malý dítě co se učí v první třídě počítat, tak opravdu nevím jak mu to vysvětlíme.
Víš Pepíčku, to je jen metafora, to není myšleno tak úplně vážně... no jen si to představ, asi by to nepobral a řekl by si o Daliborovi, že by měl jít do první třídy, že by mu to paní učitelka vysvětlila (možná). Možná by mu třeba poradila, aby veškerou hmotu nazval 1čkou a veškeré "prázdno", které jak správně říká není prázdné, nazval jinou 1čkou a pak napsal že, 1+1=2 všechno by vycházelo, zatleskali bychom si a šlo by se dál.

... co se počítá.... že tím jak si ze mě utahuješ a odhaluješ manipulace, dostane okref zas trochu podporu, protože v posledních několika postech to většinou porůznu schytával. Jen si nejsem jistý, jestli mu bude stačit, protože to bylo vesměs neupřímné, no ale co, lepší než nic.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 24/09/2009 :  07:50:14  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Rzwalde a ADC.

Díky Daliborovi začínám toto forum považovat za humorný časopis a poznal jsem jak je duševní choroba nakažlivá. Pěkně všem zamotal hlavu tou svou "matematikou". Řehtám se nahlas, když Dalibor vysvětluje nic určité hustoty. Směji se,když mu na to někdo naletí a začne mu moudře vysvětlovat, že tomu tak není a dojde k tomu, že nic prostě není. To je strašně krásné slovní spojení, při kterém nic je negací neexistence. Pokud nic neexistuje,pak existuje něco.Jiná možnost není.
Skrátka a abychom si zachovali zdravý rozum. Má li nic jakoukoliv hustotu něčeho, je to něco, čili jednička.Mula je chybění čehokoliv. Punktum. Tím ztrácí celá Daliborova matematika smysl a stává se nesmyslem.
Myslím,že by u Daliborových teorií měl být tučný nápis. POZOR infikováno! Zdravý rozum v ohrožení. Přijemete li jeho styl myšlení, nastane zmatek ve vaší mysli.Snažíte li se jeho teorie popřít,pak nejprve musíte pokusně přijmout jeho styl myšlení(poznat co tím myslí a jak myslí) a jste infikováni.

MB
Go to Top of Page

Rzwald
Grafoman

1522 Posts

Posted - 24/09/2009 :  10:37:04  Show Profile  Reply with Quote
opdověď je i pro MB:

quote:
Originally posted by ADC
Víš Pepíčku, to je jen metafora, to není myšleno tak úplně vážně... no jen si to představ, asi by to nepobral a řekl by si o Daliborovi, že by měl jít do první třídy, že by mu to paní učitelka vysvětlila (možná).
jenže my snad nejsme prvňáčci...

...nicméně myslím si, že dávám Daliborově teorii občas jiný smysl než on sám jí dává...
...ale rozhodně nemyslím, že by chtěl tvrdit, že 1=0 ---jako..matematicky. Když někdo začne tvrdit, že slunce je zdrojem temnoty, tak opravdu si myslím, že zdravý rozum praví, že ten člověk to nemyslí doslovně...
...potom je na ostatních, zda si z řečnění takového člověka něco vezmou a nebo budou zbytečně pohoršeni. Vskutku, člověka, kterého nějak silně pohoršuje, že někdo jiný tvrdí, že Slunce je zdrojem temnoty, nepovažuji za rozumného....

existuje míra nehoráznosti, která, překročena, se plynule transformuje v umělecký počin
btw už delší dobu se chystám, že si koupím a přečtu knížku s názvem "Kreativita a perverze" ...
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 24/09/2009 :  10:52:50  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ADC

quote:
Originally posted by Rzwald
Konkrétně já symbolický zápis 1=0 přečetl jako něco=nic, s čímž souhlasím (převedeno do ještě větší lidštiny, "nic" neexistuje, neboť vždy existuje jen něco---to se tu omílalo v několika tématech. Pokud je to pravda, potom vlastnost "existovat" je nadbytečná, z čehož pak plyne, že není rozdíl mezi "nic" (atribut "existence" nastaven na "0") a "něco" (atribut "existence" nastaven na "1" ).)



Rzwalde unikla ti logika věci, protože okref svůj post needitoval. No ale každopádně co se počítá vedle smířlivého tónu ohledně 1=0, které se dá opravdu chápat jako metafora, ale kdyby sem přišlo malý dítě co se učí v první třídě počítat, tak opravdu nevím jak mu to vysvětlíme.
Víš Pepíčku, to je jen metafora, to není myšleno tak úplně vážně... no jen si to představ, asi by to nepobral a řekl by si o Daliborovi, že by měl jít do první třídy, že by mu to paní učitelka vysvětlila (možná). Možná by mu třeba poradila, aby veškerou hmotu nazval 1čkou a veškeré "prázdno", které jak správně říká není prázdné, nazval jinou 1čkou a pak napsal že, 1+1=2 všechno by vycházelo, zatleskali bychom si a šlo by se dál.

... co se počítá.... že tím jak si ze mě utahuješ a odhaluješ manipulace, dostane okref zas trochu podporu, protože v posledních několika postech to většinou porůznu schytával. Jen si nejsem jistý, jestli mu bude stačit, protože to bylo vesměs neupřímné, no ale co, lepší než nic.



V čem tkví jádro pudla, podle mne nekonečně malá část konečna je vždy nula (jak nás učí např. rozměr délky v geometrii) a na čemž jsem založil své rovnice (viz. též www.cbox.cz/ak-gruza), podle Vás tomu tak není. 1=0 je tak podle mne skutečnost, žádný jinotaj.

(viz. též www.filosofierovnovahy.sweb.cz , www.cbox.cz/ak-gruza )

Edited by - Dalibor Grůza on 24/09/2009 10:56:43
Go to Top of Page

ADC
Aktivní uživatel

259 Posts

Posted - 24/09/2009 :  11:09:37  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rzwald

Když někdo začne tvrdit, že slunce je zdrojem temnoty, tak opravdu si myslím, že zdravý rozum praví, že ten člověk to nemyslí doslovně...


quote:
Originally posted by Dalibor Grůza

1=0 je tak podle mne skutečnost, žádný jinotaj.



Co říká tvůj zdravý rozum teď Rzwalde?

Edited by - ADC on 24/09/2009 11:10:47
Go to Top of Page

Rzwald
Grafoman

1522 Posts

Posted - 24/09/2009 :  13:15:14  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ADC
Co říká tvůj zdravý rozum teď Rzwalde?

i pohleď:

quote:
Originally posted by Dalibor Grůza
V čem tkví jádro pudla, podle mne nekonečně malá část konečna je vždy nula (jak nás učí např. rozměr délky v geometrii) a na čemž jsem založil své rovnice (viz. též www.cbox.cz/ak-gruza), podle Vás tomu tak není. 1=0 je tak podle mne skutečnost, žádný jinotaj.

v Eukleidově geometrii skutečně platí, že nekonečně malé je rovno nule...
...tohle je pravda...

...jaksi to ale nekoreluje s původními větami typu:

quote:
Originally posted by Dalibor Grůza
Láska, vratný děj, minimum smrti (1) je (=) smrt, vratný děj, maximum života (0).

..např. výše citovaná věta jinotajem nepochybně je, neboť láska jako cit je jistě něco jiného než číslo, tedy matematický symbol..


...co říká tvůj zdravý rozum na můj zdravý rozum, ADC?

Edited by - Rzwald on 24/09/2009 13:18:16
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 24/09/2009 :  15:20:35  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
ADC.

I když mám problémy s chápáním a je třeba mně vše upravit abych to pochopil, (jak naznačil Richard) Musím tě říci,že tvoje definice filosofa je naprosto chybná. Malířem je ten kdo maluje obrazy a ne tedy jen ten, kdo vytvoří souhrné dílo obsahující všechny styly. Filosof může být ten, kdo vše získal od klasiků filosofie, či k něčemu došel sám. To důležité je, zda mu to dalo nějaké pochopení světa kolem. To je poslání filosofie. Dalibor se snaží postavit ze sraček k sobě nepřináležejících a spolu nesouvisejících celistvý obraz světa a ve výsledku chápe svět kolem o tím méně, čím více těch nesmyslů navrší. Pokud by existoval opak filosofa, byl by jím právě on,protože směřuje k opačnému cíli, než filosofie, čili k pochop=ení světa. On směřuje k naprostému nepochopení světa,protože svými teoriemi od sebe oddělil skutečné přiny od důsledků a nahradil je falešnými, které takové důsledky nemají. Tím ztrácí schopnost chápat svět tak jak je a jeho logiku. To je opak filosofie i kdyby takto popsal celý vesmír a celé nekonečno. Ze sraček palác nepostavíš i když se o to sebevíc snažíš.
Richarde.

A jsi přesvědčený o tom, že tě skutečně nerozumím když to vše pro mne neupravíš? Možná jsem pochopil jednu s tvých chyb a vedu tě k tomu,aby ses této chyby zbavil, aby ses naučil vyjadřovat jednoduše a přesně bez záplavy krkolomných kombinací a cizích slov. A tak tě nechápu dokud k takovému stavu nedojdeš. Své děti jsem takto vychovával také a vyplatilo se to.Prostě rozumím až když chci rozumět.Dnes mně za takové přiznání nejspíše vděčný nebudeš, ale může přijít čas, kdy mne za to budeš vděčný a když tě ta upravená vyjadřovací schopnost kamsi nebo k čemusi otevře dveře. Jo a neurážej se. J8 vím,že jsi nejmoudrřejší, nejvzdělanější a nejchytřejší. Máš však jednu negativní stránku. Nedokážeš vůbec odhadnou s maličkostí, s kým vlastně mluvíš a jaká je jeho skutečná, třeba ukrývaná schopnost a důsledkem potom může být, že on vede tebe když si myslíš, že vedeš ty jej. Podceníš li druhé, protože se vidíš výše než oni, vede to k tomu,že nakonec poznáš, že byli výše než ty.

Jinak. Mohu tě vyskoušet s toho jak jsi chytrý a dokonce v oboru, který je tě nejblíže. Mám zde program, který bych nutně potřeboval,ale jak jsem zjistil, je pro XPéčko, zatím co já pracuji s Win2000. Pokud bys byl natolik schopný abys jej dokázal upravit pro Win2000 pak třeba založím vlastní Web na kterém budu denně vychvalovat tvojí chytrost. Ten program totiž dokáže konvertovat styly mezi yamamahami které nejsou navzájem kompatibilní (příkladně Tyros 3 a PSR 740). Pokud by ses rozhodl skutečně pomoci,pak ten program najdeš ,když zadáš Midiplayer 2 v googlu. Autor má stejné iniciály jako já, čili MB a je to možné volně stáhnout i používat. Nemáš li na to čas ani chuť, mohl bys mně poradit třeba v instalaci Win XP (mám jej) aniž bych musel Win 2000 odistalovat, či formátovat disk. Někomu jsme totiž půjčil CDs instalačními programy pro základní desku a tím bych se dostal do neřešitelné situace. Já nevím, zda se tyto dva Bimbousy spolu snáší, jestli se XP čka správně naistalují a systém nespadne.

To jsou lidi co? Jen řekneš že jsi chytrý, hned mají pro tebe nějakou práci a chtějí aby s to dokázal. Proto to já o sobě nikdy neříkám a držím se hesla. " Buď chytřejší, ale neříkej to druhým." Ono totiž taková sebechvála, byť by byla pravdivá o chytrosti moc nesvědčí a ještě ostatní dopálí.

Jo a ber ta moje slova spíš se smíchem, než se zlostí.

MB
Go to Top of Page

ADC
Aktivní uživatel

259 Posts

Posted - 24/09/2009 :  15:20:44  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rzwald

v Eukleidově geometrii skutečně platí, že nekonečně malé je rovno nule...
...tohle je pravda...



Můj rozum mi říká, že ses nakazil ve Slávově smyslu, máš pravděpodobně velice oslabenou imunitu, nebo si podvědomě přijal onu myšlenku za obhajitelnou, protože jsi prostě lidumil a snažíš se Dalibora podržet nad vodou, i když dělá pohyby, které ho nad vodou bez cizí pomoci neudrží. Daliborovi to pomůže, ucítí přátelskost a snahu o pochopení, ale plavat ho to nenaučí.

quote:

...jaksi to ale nekoreluje s původními větami typu:
Originally posted by Dalibor Grůza
Láska, vratný děj, minimum smrti (1) je (=) smrt, vratný děj, maximum života (0).



Toto je pro mě spíš šifra než srozumitelné sdělení. Abych jí pochopil, potřeboval bych klíč, abych měl klíč musel bych do svého vědomí příjmout Daliborovu teorii v celku, abych toto dokázal, nejspíš bych musel prostudovat jeho webovky, a na to nemám chuť. Taky bych se musel nakazit, asi jako vynálezci prvních očkovacích vakcín, co je testovali na sobě. To bych i podstoupil, ale nejdřív bych musel vědět, že Dalibor má opravdovou snahu o pochopení věcí. Zatím je úplně nepřístupný, i když jsem na tu jeho palici už několikrát zaťukal. Zatím reaguje jen na posty kompatibilní s jeho logikou. Je pro mě trochu jako stroj, člověka abys v něm pohledal. Náznaky jsou... mluví o citech, lásce a tak podobně, takže život v něm ještě zůstal, ale je zašitý hodně hluboko. A tak mě napadá.. Rzwalde ty už nakažený jsi, tak bys to konec konců mohl rozlousknout ty a ušetřit mi námahu.

quote:

..např. výše citovaná věta jinotajem nepochybně je, neboť láska jako cit je jistě něco jiného než číslo, tedy matematický symbol..



Jinotaj nebo šifra, to výjde na stejno. Nad tím co je láska si lámou hlavu všichni do té doby, dokud jí nepoznají. Pak jen těžko sdělují co vlastně je. K matematickému symbolu má podle mě velice daleko.

Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 24/09/2009 :  15:54:31  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
ADC.
Pokud říká Rzwald,že toto tvrdí Eukleidovská matematika, tak to tvrdí a není proč mu nevěřit a pokud řekneš, že je cosi nekonečně malé,pak se tovná nule. Podstatné je to slovo nekonečně. V končenu by toto byla stále jednička. Otázkou je jaký to má význam a zda to vlastně není jen slovní hříčka ukazující vlastnost, či rozměr nekonečna. Otázkou je také, zda toto Dalibor pochopí a nepřijme to jako obhajobu svých teorií. Je to zajímavé, ale význam to nemá.

Nejspíše se budeš divit,ale já jsem přistupoval k Daliborovým teorií podobně jako Rzwald. Také jsem hledal skryté významy a dokonce jsem měl dojem, že mluví v podobenstvích. Postupně jsem však s Daliborových projevů poznal, že věří těm svým teoriím v originální podobě a to již je katastrofa a hrůza. Hledat v nich skrytou logiku je tedy zbytečné, protože ta zde prostě není.Zvláště mne dostalo jeho vyjádření o tom vyjídání jeho mozku díky tomu že tento ujídají děti. To již je doslova na kliniku a žádný skrytý význam, či skrytá logika zde není možná. Berme tedy Daliborovy teorie právě v tom znění v jakém jsou podány a pokud tam nějaký skrytý význam či logika je, nechˇ%t ji ukáže sám Dalibor. Do té doby vše považuji za nesmyslné bláboly vykrášlené odvokátským uměním výřečnosti a nic jiného.

MB
Go to Top of Page

ADC
Aktivní uživatel

259 Posts

Posted - 24/09/2009 :  15:54:36  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

ADC.

I když mám problémy s chápáním a je třeba mně vše upravit abych to pochopil, (jak naznačil Richard) Musím tě říci,že tvoje definice filosofa je naprosto chybná. Malířem je ten kdo maluje obrazy a ne tedy jen ten, kdo vytvoří souhrné dílo obsahující všechny styly. Filosof může být ten, kdo vše získal od klasiků filosofie, či k něčemu došel sám. To důležité je, zda mu to dalo nějaké pochopení světa kolem. To je poslání filosofie. Dalibor se snaží postavit ze sraček k sobě nepřináležejících a spolu nesouvisejících celistvý obraz světa a ve výsledku chápe svět kolem o tím méně, čím více těch nesmyslů navrší. Pokud by existoval opak filosofa, byl by jím právě on,protože směřuje k opačnému cíli, než filosofie, čili k pochop=ení světa. On směřuje k naprostému nepochopení světa,protože svými teoriemi od sebe oddělil skutečné přiny od důsledků a nahradil je falešnými, které takové důsledky nemají. Tím ztrácí schopnost chápat svět tak jak je a jeho logiku. To je opak filosofie i kdyby takto popsal celý vesmír a celé nekonečno. Ze sraček palác nepostavíš i když se o to sebevíc snažíš.
Richarde.

A jsi přesvědčený o tom, že tě skutečně nerozumím když to vše pro mne neupravíš? Možná jsem pochopil jednu s tvých chyb a vedu tě k tomu,aby ses této chyby zbavil, aby ses naučil vyjadřovat jednoduše a přesně bez záplavy krkolomných kombinací a cizích slov. A tak tě nechápu dokud k takovému stavu nedojdeš. Své děti jsem takto vychovával také a vyplatilo se to.Prostě rozumím až když chci rozumět.Dnes mně za takové přiznání nejspíše vděčný nebudeš, ale může přijít čas, kdy mne za to budeš vděčný a když tě ta upravená vyjadřovací schopnost kamsi nebo k čemusi otevře dveře. Jo a neurážej se. J8 vím,že jsi nejmoudrřejší, nejvzdělanější a nejchytřejší. Máš však jednu negativní stránku. Nedokážeš vůbec odhadnou s maličkostí, s kým vlastně mluvíš a jaká je jeho skutečná, třeba ukrývaná schopnost a důsledkem potom může být, že on vede tebe když si myslíš, že vedeš ty jej. Podceníš li druhé, protože se vidíš výše než oni, vede to k tomu,že nakonec poznáš, že byli výše než ty.

Jinak. Mohu tě vyskoušet s toho jak jsi chytrý a dokonce v oboru, který je tě nejblíže. Mám zde program, který bych nutně potřeboval,ale jak jsem zjistil, je pro XPéčko, zatím co já pracuji s Win2000. Pokud bys byl natolik schopný abys jej dokázal upravit pro Win2000 pak třeba založím vlastní Web na kterém budu denně vychvalovat tvojí chytrost. Ten program totiž dokáže konvertovat styly mezi yamamahami které nejsou navzájem kompatibilní (příkladně Tyros 3 a PSR 740). Pokud by ses rozhodl skutečně pomoci,pak ten program najdeš ,když zadáš Midiplayer 2 v googlu. Autor má stejné iniciály jako já, čili MB a je to možné volně stáhnout i používat. Nemáš li na to čas ani chuť, mohl bys mně poradit třeba v instalaci Win XP (mám jej) aniž bych musel Win 2000 odistalovat, či formátovat disk. Někomu jsme totiž půjčil CDs instalačními programy pro základní desku a tím bych se dostal do neřešitelné situace. Já nevím, zda se tyto dva Bimbousy spolu snáší, jestli se XP čka správně naistalují a systém nespadne.

To jsou lidi co? Jen řekneš že jsi chytrý, hned mají pro tebe nějakou práci a chtějí aby s to dokázal. Proto to já o sobě nikdy neříkám a držím se hesla. " Buď chytřejší, ale neříkej to druhým." Ono totiž taková sebechvála, byť by byla pravdivá o chytrosti moc nesvědčí a ještě ostatní dopálí.

Jo a ber ta moje slova spíš se smíchem, než se zlostí.

MB



Slávo Dalibor hledá odpovědi na otázku Proč? a to mi stačí k tomu, abych ho považoval za filosofa. Navíc Dalibor tím žije, kdybych popřel, že je filosof bylo by to, jakobych rozkopal všechny bábovičky na jeho pískovišti. To, že k tomu, aby jeho systém odpovědí na otázky Proč? byl v harmonii popírá základní logiku je chybou, ale kdo neděláme chyby?
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 24/09/2009 :  16:32:15  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
ADC.
Já netvrdím, že je špatné dělat bábovičky,ale tvrdím, že bábovičky neudělá ze suchého písku, protože ten tvar neudrží. Rozkopávat je nemusím, protože spadnou samy. Hledat odpovědi na otázky je možno různě a v základu dobře a špatně. Pískem písek nenavlhčíš aby bábovka držela tvar. Na navlhčení je dobrá voda, eventuelně jijé kapaliny a to se mu právě snažím říci. Prostě to co spolu spojuje k sobě nepřináleží a příčiny nemají předpokládané důsledky. Využíváš li svých schopností ve prospěch druhých, jako důsledek vzniká láska. Zneužíváš li svých schopností ve prospěch svého já na úkor druhých vzniká jejich odpor. Pokud toto využikeš pro svůj život,pak budeš rozdávat lásku. Srážky částic s tím nemají nic společného a nemůžeš je ani ovlivnit. Pro život takové spojení nemá význam. Filosofie je cesta k poznání světa a jeho logiky.Toho nelze dosáhnou spojováním nespojitelného a spolu nesouvisejícího.

MB
Go to Top of Page

ADC
Aktivní uživatel

259 Posts

Posted - 24/09/2009 :  16:51:15  Show Profile  Reply with Quote
Slávo mě je to jasný, nejsem slepej.. Dalibor to má v hlavě zpřeházené. O jeho filosofii nemá cenu mluvit, je třeba mluvit o Něm. Protože tam je příčina nesmyslnosti jeho filosofie, ne ve výsledku, kterým je ta filosofie.

Uvidíme co zmůže Rzwald, když se dal na tu psychologii...

Edited by - ADC on 24/09/2009 17:01:46
Go to Top of Page

Rzwald
Grafoman

1522 Posts

Posted - 25/09/2009 :  00:22:10  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant
Mám zde program, který bych nutně potřeboval,ale jak jsem zjistil, je pro XPéčko, zatím co já pracuji s Win2000.

OT pozn.:
..nechci nic říkat, ale na http://www.ronimusic.com/ je v sekci "Download" cosi s popiskem "Sweet MIDI Player 2.4.1 for Windows 2000/XP/Vista" a lze to stáhnout z http://www.ronimusic.com/download/setup_swmipl32.exe
;-)

quote:
Originally posted by ADC
Rzwalde ty už nakažený jsi,
neee...já ty jeho teze nevyznávám (!) ...nejsem nakažený, jsem jen zdrženlivý (aneb k tomu, abych o někom s čistým svědomím mohl prohlásit, že je "pako" je nutné několikahodinové vyšetření -- a i pak se to občas musí před tím člověkem tajit)
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000