www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Shrnutí filosofie rovnováhy v binárním kódu 1a 0
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 15/09/2009 :  12:51:27  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Shrnutí filosofie rovnováhy v počítačové dvojkové soustavě jedniček (1) a nul (0)(binárním kódu)


K vyjádření Filosofie rovnováhy po výpočtu složitějších rovnic (viz. níže odkazy na mé internetové stránky) jsem došel k nás následujcímu výsledku:

1=0

Závěr

Daný výsledek 1=0 představuje binární kód počítačů tvořený čísly: 1 a 0, tzv. bity, tedy základní číselné vyjádření Filosofie rovnováhy ve třech znacích.

V našem Vesmíru představuje tato rovnice skutečnost, že absolutní vakuum čili dokonalé nic je tvořeno jediným bodem časoprostoru roztaženého do času a prostoru na rozdíl od hmoty a vlnění, které jsou tvořeny nekonečnem těchto bodů.

Nejkratší jazykové vyjádření daného číselného výsledku 1=0 v češtině je v deseti slabikách (tj. v deseti bytech binárního počítačového kódu) na každé straně rovnice podle mne následující:

Láska, vratný děj, minimum smrti (1) je (=) smrt, vratný děj, maximum života (0).

(krátká podoba viz.: www.cbox.cz/ak-gruza , podrobná podoba viz.: www.filosofierovnovahy.sweb.cz )

noemus
Grafoman

Czech Republic
1149 Posts

Posted - 15/09/2009 :  18:01:39  Show Profile  Reply with Quote
To mne fakt pobavilo, pominu-li co je dle uvedeneho vykladu 1 a co 0

1=0 <=> Spor

Edited by - noemus on 15/09/2009 18:02:15
Go to Top of Page

ADC
Aktivní uživatel

259 Posts

Posted - 15/09/2009 :  18:35:25  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalibor Grůza

[center]
absolutní vakuum čili dokonalé nic je tvořeno jediným bodem časoprostoru roztaženého do času a prostoru.



Slávo co na to říkáš?
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 16/09/2009 :  07:31:20  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
ADC.
Co na to mohu říci? (řečnická otázka z bezradnosti)Tady je vše marné. Kdybych měl komentovat každý Daliborův nesmysl, nedělal bych nic jiného. Tohle je myšlenkový průjem.
Přesto se podařil Daliborovi husarský kousek. Zrušil svou rovnicí (1=0) celou podstatu binární soustavy. Pokud se jednička rovná nule,pak by mohla existovat soustava ze samých nul a mohlo by se jí říkat Daliborova soustava. Mluvit o tom, že život a smrt jsou protiklady a označí li život jedničkou, pak smrt jako nevratný je nulou nemá cenu, protože takové označení nic neříká a nemá smysl,čili není možné za pomocí tohoto k žádnému novému poznání dojít. Analyzovat Daliborovy výplody mně připadá jako probírat se produktem průjmu.

MB
Go to Top of Page

ADC
Aktivní uživatel

259 Posts

Posted - 16/09/2009 :  13:08:02  Show Profile  Reply with Quote
Slávo díky za odpověď. Já bych nad Daliborem nelámal hůl... poradím mu a uvidíme co z toho vzejde.

Takže Dalibore

Nekonečno+Nekonečno=Nekonečno

V matematice nekonečen platí, že 1+1=1

Nekonečno je svérázná ale přesto absolutní hodnota.

Uvidíme jestli si s tím budeš lámat hlavu nebo ne, možná jo, pak se budu těšit na další updatované shrnutí filosofie rovnováhy.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 18/09/2009 :  08:03:27  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
ADC.

Nelámat hůl je možno pouze nad tím, kdo alespoň trošku naslouchá. Neslyší li a opakuje stále totéž,pak je u něj každá snaha marná.
JInak k těm tvým počtům. Je li nekonečno absolutnem, obsahuje vše. Kde tedy vezmeš to druhé nekonečno ke sčítání? Vždyť je obsahem toho prvního? Máš li jednu švestku, nemůžeš švestky sčítat,ale pouze odečítat a to vždy jen do hodnoty té jedné švestky.Částí nekonečna je konečno (část) ,nebo nula(nekonečno mínus nekonečno) Vyšší hodnota než nekonečno není možná, jako s jedné švesttky nemůžeš udělat dvě a dokonce ani 1.00001 švestky.

MB
Go to Top of Page

ADC
Aktivní uživatel

259 Posts

Posted - 18/09/2009 :  12:40:19  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

ADC.

Nelámat hůl je možno pouze nad tím, kdo alespoň trošku naslouchá. Neslyší li a opakuje stále totéž,pak je u něj každá snaha marná.
JInak k těm tvým počtům. Je li nekonečno absolutnem, obsahuje vše. Kde tedy vezmeš to druhé nekonečno ke sčítání? Vždyť je obsahem toho prvního? Máš li jednu švestku, nemůžeš švestky sčítat,ale pouze odečítat a to vždy jen do hodnoty té jedné švestky.Částí nekonečna je konečno (část) ,nebo nula(nekonečno mínus nekonečno) Vyšší hodnota než nekonečno není možná, jako s jedné švesttky nemůžeš udělat dvě a dokonce ani 1.00001 švestky.

MB



Slávo ty taky všechno prozradíš :-) S tím nekonečnem máš pravdu, to moje 1+1=1 mělo ukázat, že dvě nekonečna vedle sebe NEMOHOU existovat, vždy splnou v jedno. Dalibor si asi láme hlavu nad tím, proč píšu zrovna tohle, poradím jen, ať si po sobě přečte dobře svoje shrnutí.

Edited by - ADC on 18/09/2009 12:51:26
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 20/09/2009 :  13:32:47  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ADC

Slávo díky za odpověď. Já bych nad Daliborem nelámal hůl... poradím mu a uvidíme co z toho vzejde.

Takže Dalibore

Nekonečno+Nekonečno=Nekonečno

V matematice nekonečen platí, že 1+1=1

Nekonečno je svérázná ale přesto absolutní hodnota.

Uvidíme jestli si s tím budeš lámat hlavu nebo ne, možná jo, pak se budu těšit na další updatované shrnutí filosofie rovnováhy.



Když platí 1+1=1, pak platí rovněž 1+1(-1)=1(-1), tj. 1=0.

Příklad rozdílu dvou nekonečen je velmi snadný
1+1+1...=A(A je nekonečno) a
2+2+2+2...=B(B je hustší nekonečno),
B-A=A(A jako rozdíl dvou nekonečen je však rovněž nekonečno nikoliv konečno, tj. (2-1)+(2-1)+(2-1)...=1+1+1...=A, A je nekonečno).

Takže z pohledu nekonečna platí 1=0.

(viz. též www.cbox.cz/ak-gruza , www.filosofierovnovahy.sweb.cz )
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 21/09/2009 :  08:52:20  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Dalibore.

Jak vidět stále nechápeš základní logiku problému. Nekonečno je jen jedno a v sobě obsahuje vše, tedy hustější, řidší i nulu. Nemůžeš je tedy sčítat,ale pouze odečítat. To tě chtěl ADC napovědět svou rovnicí. Představ si třeba přímku. Přímka je nekonečné množství bodů,ale také mezer mezi body.Ty sčítáš ty body a mezery zvlášť,ale to je chyba protože jejich součtem je opět nekonečno. Jsou pouze jeho součástí. Stejně tak je tomu s nekonečnem prostoru. Neexistuje víc nekonečen než jedno a vše hustější, nebo řidší je jeho obsahem. To hustější tedy můžeš odečítat od nekonečna ale pak to hustější nude konečnem. Určíš li hranici konečna třeba slovem bůh,pak již toto není nekonečnem,ale je konečnem majícím své hranice. Kde končí bůh je hranice konečna. Já ovšem hranice konečna netvořím protože jsem nevěřící a tak je pro mne nekonečno nekonečným.

MB
Go to Top of Page

ADC
Aktivní uživatel

259 Posts

Posted - 21/09/2009 :  09:11:17  Show Profile  Reply with Quote
Dalibore asi Tě nechápu. 0 je pro mě prázdná množina, tedy absence čehokoliv. Jak jí můžeš dávat do rovnosti s plnou množinou? Prosím o vysvětlení, mám dojem, že celé tvé uvažování stojí na jiné logické než na mé.
Go to Top of Page

noemus
Grafoman

Czech Republic
1149 Posts

Posted - 21/09/2009 :  15:46:20  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ADC

Dalibore asi Tě nechápu. 0 je pro mě prázdná množina, tedy absence čehokoliv. Jak jí můžeš dávat do rovnosti s plnou množinou? Prosím o vysvětlení, mám dojem, že celé tvé uvažování stojí na jiné logické než na mé.


Ahoj ADC
Nez se s Daliborem pustis do hlubsi diskuze, tak Ti doporucuji precist si, alespon zhruba, tuto diskuzi:
http://www.filosofie.cz/forum/topic.asp?TOPIC_ID=719&whichpage=1
Go to Top of Page

---
Nový uživatel

29 Posts

Posted - 21/09/2009 :  20:45:27  Show Profile  Reply with Quote
Daliborovo počínání je k smíchu (nebo spíš k pláči).

Dalibor je totiž samozvaný odborník na fyziku, matematiku, informatiku, biologii, chemii, sociologii a mnoho dalších věd, které ve své teorii znásilňuje. Přitom si prosím všichni všimněte, že nedokáže ani správně upravit rovnici na společný jmenovatel (viz přechod od druhého ke třetímu řádku rovnic na http://www.cbox.cz/ak-gruza/), což je učivo základní školy. To hezky kontrastuje s tím, jak se mistrně vypořádává s několika typy nekonečna, které ani nedefinoval. Chyba v úpravě rovnice mu samozřejmě rozbíjí celé jeho srandovní odvození sporu. Předpokládám že jeho reakce na tento problém bude zoufalá úprava prvního řádku rovnice, tak Aby To Vyšlo.

Ač bych mohl konstruktivně zkritizovat téměř každý řádek jeho příspěvku (především jeho představu o číselných soustavách a datových jednotkách), neudělám to. Důvody:

1) Nemá to smysl. Jedná se o zbytečné plýtvání drahoceným časem (už i dokonce napsání tohohle příspěvku). Jak poznamenal MB, je to jako přehrabovat se ve zvratcích. Jak poznamenal noemus, je to sisyfovská práce. Vytvoření konzistentní kritiky dá značnou práci a jedinou odměnou od Dalibora je, že vám na hlavu vyleje ještě větší množství zvratků a dožaduje se další kritiky atd.

2) Jak již před časem MB upozornil, Dalibor všechny příspěvky na foru, které považuje za konstruktivní kritiku, kopíruje do textu své filosofie. To je také jediná Daliborova motivace k psaní na forum. Má v tom systém... Postupně bere odstavce své filosofie a doslovně je kopíruje na forum, potom chvíli počká a nakonec posbírá zajímavé reakce a vloží je do textu filosofie. Alespoň pro mě by byla ostuda se v takovém textu objevit dokonce i pod pseudonymem.

Edited by - --- on 21/09/2009 20:46:39
Go to Top of Page

ADC
Aktivní uživatel

259 Posts

Posted - 21/09/2009 :  22:30:08  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemus

quote:
Originally posted by ADC

Dalibore asi Tě nechápu. 0 je pro mě prázdná množina, tedy absence čehokoliv. Jak jí můžeš dávat do rovnosti s plnou množinou? Prosím o vysvětlení, mám dojem, že celé tvé uvažování stojí na jiné logické než na mé.


Ahoj ADC
Nez se s Daliborem pustis do hlubsi diskuze, tak Ti doporucuji precist si, alespon zhruba, tuto diskuzi:
http://www.filosofie.cz/forum/topic.asp?TOPIC_ID=719&whichpage=1



Ahoj Noemusi,

děkuju za link, už mi je to trochu jasnější. Dalibor je blázen, nebo jiným slovem filosof, který se neliší ničím od ostatních filosofů. Má propracovanou teorii, kterou vysvětluje vše po záhadnou rovnici 1=0. Líbí se mi jeho srážky těles, protože když jsem jednou vysvětloval jak je to s vesmírem, když začne nanovo, tak jsem ho taky přirovnal k rozstřelu kulečníku... pokaždé výjde jinak. Ale to je asi tak vše. Máme s Daliborem podobnou terminologii. Dalibor je hodně chytrý a svému systému věří. Dalo by se říci, že přes celkovou nesmyslnost, která je vlastní každému filosofickému systému tu z vás má nejpropracovanější systém za kterým si stojí. Druhý takový šílenec podobného formátu je pak už jen m.s. aspoň co jsem vypozoroval. Upřímně si tu připadám jak v tajný buňce Bohnických bláznů s tím, že jediný, kdo vás tu blázny drží na uzdě je MB, za čož ho obdivuju. Já bych se tu s vámi taky mohl hádat, nebo lépe řečeno dohadovat, ale jak jsem zjistil vysiluje mě to a navíc bych říkal věci, za které byste mi asi nepoděkovali a mnohem spíš bych si tu vyslechl pěknou řádků útoků, jak už to ostatně začlo.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 22/09/2009 :  08:38:29  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
ADC.

Nyní se chechtám. Já a držet někoho na uzdě? Směšné. Já jsem sem přišel s těmi nejbláznivějšími teoriemi a nápady.Proč? Protože jsem chtěl poznat reakce na ně. To co dělá Dalibor otevřeně, já dělám skrytě a sleduji pozorně jak se k nim postupně blíží někteří s fora.Jak se jejich myšlení mění a postupně se přibližují.(nebo mám alespoň takový dojem z jejich slov)
Proč jsem zde? Již jsem to zde psal. Hledám zde charakteristiky postav pro nový román. Těžko bych mohl bez vzdělání, které má Richard (Noemus) vytvořit postavu, která řeší problémy jako on a on mně to zde ukazuje.Díky tomu mohu takovou postavu použít. Jinak bych to rpstě nedokázal. I ty jsi jednou s postav a dokonce velmi zajímavou, která umožnuje vytvořit příběh ve kterém se vyvíjíš od člověka, který nedokáže věřit sám sobě k sebevědomému a veskrze kladné postavě.

Takže nejsem pastýřem,ale divákem provokatérem.Napadnu cokoliv, třeba teorii relativity a čekám na odpovědi, protože je potřebuji a chci znát jak by ta určitá postava odpovídala v románu. Myslím, že na tom není nic špatného a je to stejné, jako bych pozoroval lidi třeba na ulici.
Co se týká Dalibora, tak ten je pro mne jedinou skutečně záhadnou osobností,protože mně nejde dohromady jeho vzdělání (JuDr) s jeho teoriemi. Přece nikdo nemůže mít dvě naprosto odlišná myšlení. Jedno realistické (JuDr) a jedno utopistické aniž by se tyto navzájem neovlivňovaly. Představa, že by u soudu mluvil o srážkách částic a tím obhajoval klienta, že ze zločin nemohl,protože to zavinily srážky částic, mne přímo děsí. Kdybych měl vytvořit postavu pro román, nejspíše by nikdo neuvěřil, že takový člověk vůbec může existovat a tato postava by byla plná zmatků,čili pro román nepoužitelná.Proto se snažím proniknout do tohoto tajemství a nějak poznat, oč mu vlastně ve skutečnosti jde.Zatím to nechápu a spíše mnš to připadá,jako by u něj docházelo k rozpolcení osobnosti (schizofrenii) která časem převládne a pohltí i tu racionální část jeho myšlení. Jenže zatím si nejsem v tomto docela jistý.Neznám stav té racionální části. Zatím by mohl sloužit spíše jako komická postava v smutně humorném příběhu.Prostě si s touto postavou nevím rady.

MB
Go to Top of Page

noemus
Grafoman

Czech Republic
1149 Posts

Posted - 22/09/2009 :  09:11:11  Show Profile  Reply with Quote
Ahoj ADC
Domníval jsem se, že již nebude nutné sem cokoliv psát, ale toto nemohu nechat bez odezvy.

quote:
Originally posted by ADC
Ahoj Noemusi,
děkuju za link, už mi je to trochu jasnější. Dalibor je blázen, nebo jiným slovem filosof, který se neliší ničím od ostatních filosofů.


Jelikož se považuji za filosofa, tak mne to cos řekl tak trochu uráží - Dalibor podle mne filosof není ani omylem
(Asi by to chtěla hlubší diskuzi o tom zda mám já nebo někdo jiný vůbec morální právo někoho takto soudit)

quote:

Dalibor je hodně chytrý a svému systému věří.


Za chytrého jej rozhodně nepovažuji. Chytrý jsem např. já - sorry ale jsem také vejtaha, ale jestli mi nevěříš tak si mne můžeš vyzkoušet.

quote:

Dalo by se říci, že přes celkovou nesmyslnost, která je vlastní každému filosofickému systému


Skutečně si myslíš, že všechny filosofické systémy jsou nesmyslné? A kolik jich znáš, a které? Vždyť různé "filosofické systémy" přece stojí v samém základu evropské vědy. Bez filosofie, by tu nejspíš žádná véda nebyla.

quote:

tu z vás má nejpropracovanější systém za kterým si stojí.


Pokud slátaninu považuješ za propracovanost, tak potom ano. Samotná délka slátaniny však z textu dělá jen větší slátaninu, propracovanost se tím jaksi nezvyšuje.

Ne všechny texty v tomto fóru jsou slátaniny i když ty skutečně propracované jsou asi v menšině - to je ale mezi lidmi normální, ne? I krátký propracovaný text může být více propracovaný než celé Daliborovo veledílo.

quote:

Já bych se tu s vámi taky mohl hádat, nebo lépe řečeno dohadovat, ale jak jsem zjistil vysiluje mě to a navíc bych říkal věci, za které byste mi asi nepoděkovali a mnohem spíš bych si tu vyslechl pěknou řádků útoků, jak už to ostatně začlo.


Zřejmě budeš považovat za útok i tuto moji reakci, věz ale, že žes to byl ty kdo útočil na všechny skutečné filosofy a já vlastně jen bráním svou důstojnost.

Dovol mi nakonec jednu radu, pro diskuzi si pečlivěji vybírej svého partnera, s někým se prostě dá dobře diskutovat a s někým prostě ne. S někým můžeš diskutovat "na úrovni" a s někým musíš svůj jazyk přizpůsobit jinak ti nebude rozumět.

Mě napřiklad diskutování baví, a baví mne i vysvětlování a mudrování. A třeba tím občas i někomu pomohu objevit jiný pohled na svět. A třeba se také naučím vyjadřovat tak aby mi rozuměl i např. Slávek, i to je přeci svého druhu užitečná schopnost a pokud se tu něco naučíš tak to nebylo zbytečné.

Méně je někdy více, nemusíš přeci diskutovat s každým a o všem. A vlastně nemusíš diskutovat vůbec jsi tu přeci dobrovolně.
Go to Top of Page

ADC
Aktivní uživatel

259 Posts

Posted - 22/09/2009 :  10:35:25  Show Profile  Reply with Quote
Noemusi ty se považuješ za filosofa, ale filosof je jako konstruktér, který se snaží postavit pochopitelný model světa. Ukaž mi jaký model si postavil ty a vyveď mě z omylu. Dalibor se o takový model snaží, proto ho považuju za filosofa. U tebe jsem žádné komplexní pojetí světa nenašel, pravda nehledal jsem.. Z mého pohledu jsi jen servisní technik, který přistupuje k hotovým modelům (které mohou být i opravdu hodně absurdní) a poukazuje na chyby tu a tam, ale sám nic nepostavil. To není výtka, jen vysvětlení co považuju za filosofii a co ne. Takže není třeba se bránit, protože na tebe moje kritika filosofů nepadá.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000