www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Filozofie mýtu
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 23/02/2008 :  10:27:16  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.

Dokázal bych odpovědět na tvojí otázku,ale neudělám to. Vím, že tomu zcela jinak a vím koho tím myslel a byli to konkrétní lidé z masa a kostí.Kdybych řekl odkud to vím, vzbudil bych bouři a stal se nejnebezpečnějším kacířem na světě.Možná se to dozvědí tvoje děti,jestli nějaké máš,nebo jejich děti a bude to pro ně velkým překvapením.Takže no comment.

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 23/02/2008 :  13:29:16  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Gato.

Dokázal bych odpovědět na tvojí otázku,ale neudělám to. Vím, že tomu zcela jinak a vím koho tím myslel a byli to konkrétní lidé z masa a kostí.Kdybych řekl odkud to vím, vzbudil bych bouři a stal se nejnebezpečnějším kacířem na světě.Možná se to dozvědí tvoje děti,jestli nějaké máš,nebo jejich děti a bude to pro ně velkým překvapením.Takže no comment.
MB



Slávo,
nevymýšlej si a respektuj formu i ducha sdělení. Nemanipuluj s tím!
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 24/02/2008 :  08:04:32  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.

Zda si vymýšlím, nebo ne, můžeš jen tušit,ale ne vědět.Přesto říkám OK. Některé věci jsou skutečně nesdělitelné,dokud nepřijde ten správný čas.

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 24/02/2008 :  08:24:44  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Gato.

Zda si vymýšlím, nebo ne, můžeš jen tušit,ale ne vědět.Přesto říkám OK. Některé věci jsou skutečně nesdělitelné,dokud nepřijde ten správný čas.
MB



Vím, že si vymýšlíš! Správný čas na výklad toho podobenství přišel a tvé bezcenné výmysly odvádějí právě od toho.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 24/02/2008 :  10:15:15  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.


Čas zahubí vše i ducha.Byl zde duch starých antických bohů a co s tohoto ducha zbylo? Jen pár bájí a pár soch. Duch je zahuben, když přestane působit v lidské mysli.Každý duch je svým životem závislý na lidské mysli.

Potkal jsem Ježíše,potkal jsem Mojžíše i Budhu.Zatím jsem nepotkal proroka Mohamenda a tak jej zatím neznám. Je to pravda? Když bys to přijal povrchně, jako přijímáš slova Ježíšova,pak by to byl nesmysl a ode mne jasná lež. Jenže já jsem je skutečně ptkal.Potkal jsem se s jejich dílem, s jejich myšlenkami a byl jsem tím ovlivněn. Do svých třiceti let jsem žil zcela jiný život a potom došlo ke změně a právě díky setkání s Budhou, respektive s jeho podobenstvím. Byl tedy podobenstvím řečeno mým otcem v novém životě. Podobně je tomu u Ježíše.Potkal tři krále,čili tři pravdy a ty jej převedly do nového života. Ta jedna byla pravda Mojžíšova, druhou byla filosofie antická (římené) a třetí dal Ježíšovi potulný buddhistický mnich.Je možno říci,že se očistil a urovnal listy stromu znaků. Výsledkem byl jeho nový život a jeho dílo,které bylo výsledkem toho.Kolik asi bylo takových "Ježíšů" ? Já bych řekl, že jich bylo mnoho,ale většině se nepodařilo svou hřivnu lidem předat. Představ si,že Marie nebyla jeho matka,ale jeho děvče,které přivedlo do jeho domova toho potulného mnicha a to on uznal jako začátek nového života.Proto je řečeno, že byla čistá panna a zrodila jej. Kdybych tě řekl,že Ježíš vůbec nezahynul na kříži, asi bys také nevěřil. Vše v Bibli má svůj význam a vše je podobenství.Tys však věřící a proto je pro tebe určen ten povrch.

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 24/02/2008 :  20:43:16  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Gato.


Čas zahubí vše i ducha.Byl zde duch starých antických bohů a co s tohoto ducha zbylo? Jen pár bájí a pár soch. Duch je zahuben, když přestane působit v lidské mysli.Každý duch je svým životem závislý na lidské mysli.

Potkal jsem Ježíše,potkal jsem Mojžíše i Budhu.Zatím jsem nepotkal proroka Mohamenda a tak jej zatím neznám. Je to pravda? Když bys to přijal povrchně, jako přijímáš slova Ježíšova,pak by to byl nesmysl a ode mne jasná lež. Jenže já jsem je skutečně ptkal.Potkal jsem se s jejich dílem, s jejich myšlenkami a byl jsem tím ovlivněn. Do svých třiceti let jsem žil zcela jiný život a potom došlo ke změně a právě díky setkání s Budhou, respektive s jeho podobenstvím. Byl tedy podobenstvím řečeno mým otcem v novém životě. Podobně je tomu u Ježíše.Potkal tři krále,čili tři pravdy a ty jej převedly do nového života. Ta jedna byla pravda Mojžíšova, druhou byla filosofie antická (římené) a třetí dal Ježíšovi potulný buddhistický mnich.Je možno říci,že se očistil a urovnal listy stromu znaků. Výsledkem byl jeho nový život a jeho dílo,které bylo výsledkem toho.Kolik asi bylo takových "Ježíšů" ? Já bych řekl, že jich bylo mnoho,ale většině se nepodařilo svou hřivnu lidem předat. Představ si,že Marie nebyla jeho matka,ale jeho děvče,které přivedlo do jeho domova toho potulného mnicha a to on uznal jako začátek nového života.Proto je řečeno, že byla čistá panna a zrodila jej. Kdybych tě řekl,že Ježíš vůbec nezahynul na kříži, asi bys také nevěřil. Vše v Bibli má svůj význam a vše je podobenství.Tys však věřící a proto je pro tebe určen ten povrch.

MB



Slávo,
nesouhlasím s tvými výklady. Myslím, že neznáš toho ducha, o kterém Ježíš mluví, a proto vykládáš ta podobenství svým způsobem. Desinterpretuješ je. Manipuluješ je. To je nefér!!

Já si nechci představovat tebou zmanipulované výklady. Tvé výklady jsou směs fikce a faktů. Máš právo na své výklady, ale uvědom si, že tvůj výklad odráží tvé chápání. Proč si mám představovat, že můj otec je můj bratr? Můžu, ale nevím proč? Úctyhodné výklady mistrů říkají, že Marie byla jeho matka. Proč mám věřit tvým výmyslům? Ber fakta vážně, bohužel vytváříš brakovou literaturu.

Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 25/02/2008 :  14:21:12  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.

V podobenstvívh nejsou fakta,ale pouze návody, které tě mají piřvés k obsahu. Literaturu kterou tvořím neznáš a proto tvému soudu nevěnuji pozornost. Jinak záleží na tom, koho za mistra považuješ a to je dáno tvojí uznanou pravdou. Snažil jsem se tě ukázat, že Bibli je možno číst jinak, ale ocitli jsem se v roli toho, kdo od narození slepému líčí krásy Prahy.

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 25/02/2008 :  16:07:13  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Gato.

V podobenstvívh nejsou fakta,ale pouze návody, které tě mají piřvés k obsahu. Literaturu kterou tvořím neznáš a proto tvému soudu nevěnuji pozornost. Jinak záleží na tom, koho za mistra považuješ a to je dáno tvojí uznanou pravdou. Snažil jsem se tě ukázat, že Bibli je možno číst jinak, ale ocitli jsem se v roli toho, kdo od narození slepému líčí krásy Prahy.

MB



NEJSEM OD NAROZENÍ SLEPÝ
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 26/02/2008 :  10:04:38  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.

K podobenstvím jak vidím slepý jsi.To s tím slepým bylo vlastně podobenství,čili to co mluvilo o čemsi jiném a tys opět přijal jen povrch a tvoje slova že nejsi slepý tomu nasvědčují.

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 26/02/2008 :  12:30:46  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Gato.

K podobenstvím jak vidím slepý jsi.To s tím slepým bylo vlastně podobenství,čili to co mluvilo o čemsi jiném a tys opět přijal jen povrch a tvoje slova že nejsi slepý tomu nasvědčují.

MB



Slávo,
já přijal nejen povrch a rozumím tomu, že má slepota v tvém použití má duchovní význam.
Nejsem ani duchovně od narození slepý! Nepochopil jsi to ty! Věděl, jsem, že mě chceš urazit!
Go to Top of Page

Třeboňský archivář
Nový uživatel

1 Posts

Posted - 05/03/2008 :  19:48:24  Show Profile  Reply with Quote
Zdravím účastníky ,,diskuse", byť se nepovažuji za přísného racionalistu, musím zklamaně konstatovat, že úroveň této pseudofilosofické debaty je nevalná. Stejně jako v ostatních rubrikách zde prezentujete myšlenky, které se nezakládají ani na faktech, ani na základním filosofickém vhledu. Nehodlám zde psát pouze redundantní balast, jako ostatní, proto bych vám doporučil přečíst si minimálně dílo C.G.Junga a Carla Kerényie, abychom se vyhnuli nepřesným a zkomoleným pohledům na mytologii, která samozřejmě nemá nic společného s ovládáním společnosti malou skupinou lidí či s mísením učení Krista a Buddhy. Témata, která jsou zde mylně spojována s mytologií, nepatří podle mě na veřejnost, i když je pravda, že internet snese leccos. Navrhuji zde všem účastníkům nejprve přemýšlet a teprve poté vypouštět z úst (příp. z jiných tělních otvorů) velice přínosné příspěvky. Princeps inter archivares, Třeboňský archivář
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 06/03/2008 :  07:43:15  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Třeboňský archiváři.

Vítám tě mezi námi i když jsi mezi nás vstoupil ve chvíli,kdy zde není příliž příjemná atmosféra. Mrzí mne to a omlouvám se tě za to.

Docela chápu to,co tě vedlo k tak kritickému hodnocení, ale nevím, k čemu se tvoje kritika přesně vztahuje. Zní mně příliž povšechně, jako bys odsuzoval docela vše co se zde děje. Většinou zde nejsme filosofové s klasickým vzděláním,ale prostí lidé,které filosofie zajímá. Takže zde jen těžko můžeš hledat ve filosofii obvyklé formy.Jsou zde výjimky jmenovitě Noemus,či IPC, které by tě mohly více uspokojit. My ostatní většinou využíváme prostého selského rozumu, někteří toho co jim káže jejich víra.

Mohl bys prosím napsat konkrétně oč ti jde? Ono to tak nějak ze tvých řádek nebylo znát. Zřejmě tě to ale dost rozčílilo.

MB
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 07/03/2008 :  08:16:40  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Archiváři Třeboňský.

Nevím jestli ještě navštívíš toto fórum a nevím, zda budeš číst tato moje slova,ale pokud ano,pak bych tě chtěl poděkovat, Tvoje doporučení jsem si vzal k srdci a protože mám silné problémy se čtením knih (oční vada) vyhledal jsem si alespoň výtahy z díla psychologa C,G.Junga a skutečně jsem našel příčinu sporu,který zde nastal a pochopil jeho pošetilost (Jungův výraz) Pochopil jsem ještě žadu dalších věcí které se mne týkají,či které nedělám zcela dobře. Našel jsem zde i několik věcí se kterými tak docela nesouhlasím,či které by bylo třeba doplnit,ale to není podstatné.Podstatné je, že vznikl zájem dílo tohoto psychologa lépe poznat a za to děkuji.

MB
Go to Top of Page

mika
Nový uživatel

2 Posts

Posted - 14/03/2008 :  10:21:12  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Ondro.

To bylo dobré, chválím, jen v tom soupisu jsi zapoměl na idealismus.Ten je zvláště silným ohrožujícím faktorem a právě proto, že má staré a velmi silné mýty. Materialismus je více méně bez mýtů,protože se opírá o reálný dokazatelný svět i když i zde mýty jsou ,ale ty jsou většinou pouze chybným poznáním,které může být časem opraveno,protože neměnnost tohoto není chráněna zneužitím schopností jako je tomu příkladně u idealismu.
"ROZDĚL A PANUJ:"
A nyní jak s toho ven? Odstraňovat mýty je sysifovská a nekonečná práce bez balného výsledku.Dle mého názoru vede cesta ke spojení vytvořením instituce,kde se sejdou zástupci všech pravd a za pomoci pravidel rozhovoru znemožňujících spor, vzájemné napadání a postavení argumentu proti argumentu budou hledat společná řešení problémů světa a cest k životu. Tím by se spor pravd přenesl do této instituce a nemohl sloužit jako záminka k vzájemnému napadání. Nejedná se o pararelu OSN, ale zcela novou instutuci s jiným zaměřením.Demokratický systém platný v OSN se ukázal být naprosto neůčinným protože zde rozhoduje většina a síla velmocí , nikoliv rozum a poznání.





MB



A jak chceš dokázat materii? Nedokázal už Berkeley, že materie je nedokazatelný předpoklad?Totiž do smyslů nám vstupují imprese - ale existuje nějaký reálný poklad impresí? Hume tvrdí, že nelze aplikovat kauzalitu na neempirickou oblast proto předpokládat podklad impresí je nefilozofické. Proto ani materie není dokazatelná

zdraví mika
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 14/03/2008 :  11:00:31  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Mika.
Totiž do smyslů nám vstupují imprese.
Slovo imprese chápu jako zhlédnutí,či náhled. Ta tvoje věta mně vyznívá nesrozumitelně. Co myslíš těmi smysly? Smyslové informace dodávané smysly do mozku,nebo smyslové informace v paměti mozku? To co by se dalo označit jako zhlédnutí, čili náhled by hovořilo o smyslových informacích v paměti mozku,ale ten náhled vznikne až při propojení těchto informací slovem,čili vzniká určitá logika určující oč se jedná. Ta logika tě říká co s čím a jak souvisí. Ano. V té logice mohou být chyby a tím může být chybný i výsledek. To platí pro idealismus i materialismus. U materie je však možné dosáhnout větší pravděpodobnosti,protože je možné mnohé ověřovat třeba pokusy.U idealismu je však toto nemožné, nebo téměř nemožné. Pokud tedy porovnávám dokazatelnost materie a na druhé straně idealistických pravd,jsou ty materiální více dokazatelné. Nejde zde nikdy o sto procent dokazatelnosti,ale poměr mezi jedním a druhým je vždy ve prospěch materie. Pokud bys to bral(a) v absolutním měřítku, pak není dokazetelní vůbec nic,kromě matematických a třeba i některých fyzikálních pravd.

MB
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000