www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Dotaz na termin "nezakotvene jastvi"
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

drs
Nový uživatel

1 Posts

Posted - 11/01/2008 :  13:23:46  Show Profile  Reply with Quote
Byl jsem požádán, zda bychna internetu nalezl význam pojmu "nezakotvené jáství". Chtěl byvh kohokoliv na fóru požádat, zda by mi mohl pomoci - jednoduchým výkladem, odkazem na internetu či alespoň překladem tohoto termínu do angličtiny. Děkuji.

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 13/01/2008 :  14:23:52  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Drs.

Pomoci tě asi nemohu,ale rád bych věděl oč ti vlastně jde. Mluvíš o jáství a to nevím co je. Kdyby se jednalo o jájství, pak bych věděl a myslím že bys o tom nalezl dost informací ve spisech Tomáše Akvinského. Jájství je povyšování svého já nade vše ostatní.

MB
Go to Top of Page

noemus
Grafoman

Czech Republic
1149 Posts

Posted - 14/01/2008 :  11:31:35  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drs

Byl jsem požádán, zda bychna internetu nalezl význam pojmu "nezakotvené jáství". Chtěl byvh kohokoliv na fóru požádat, zda by mi mohl pomoci - jednoduchým výkladem, odkazem na internetu či alespoň překladem tohoto termínu do angličtiny. Děkuji.


Ahoj
"Nezakotvené jáství" přibližně znamená, že člověk ve svém přístupu ke světu vychází pouze ze svých subjektivních preferencí, jeho jednání není zakotveno ve společenství, není určeno např. náboženstvím, či vírou ve všeobecně uznávané ideály, atd. Je to v zásadě "opak" "zakotveného jáství" - tedy jednání, které je určeno morální vazbou na společenství, ve kterém žiji. Říkám to dost zjednodušeně, ale v zásadě to tak nějak je

Zkus na internetu googlovat termíny jako komunitarismus, Rawls, morální zakotvení
nebo se podívej sem: http://politologie.blog.cz/0605/komunitarismus
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000