www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Dotaz na termin "nezakotvene jastvi"

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

* HTML is OFF
* Forum Code is ON
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

T O P I C    R E V I E W
drs Posted - 11/01/2008 : 13:23:46
Byl jsem požádán, zda bychna internetu nalezl význam pojmu "nezakotvené jáství". Chtěl byvh kohokoliv na fóru požádat, zda by mi mohl pomoci - jednoduchým výkladem, odkazem na internetu či alespoň překladem tohoto termínu do angličtiny. Děkuji.
2   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
noemus Posted - 14/01/2008 : 11:31:35
quote:
Originally posted by drs

Byl jsem požádán, zda bychna internetu nalezl význam pojmu "nezakotvené jáství". Chtěl byvh kohokoliv na fóru požádat, zda by mi mohl pomoci - jednoduchým výkladem, odkazem na internetu či alespoň překladem tohoto termínu do angličtiny. Děkuji.


Ahoj
"Nezakotvené jáství" přibližně znamená, že člověk ve svém přístupu ke světu vychází pouze ze svých subjektivních preferencí, jeho jednání není zakotveno ve společenství, není určeno např. náboženstvím, či vírou ve všeobecně uznávané ideály, atd. Je to v zásadě "opak" "zakotveného jáství" - tedy jednání, které je určeno morální vazbou na společenství, ve kterém žiji. Říkám to dost zjednodušeně, ale v zásadě to tak nějak je

Zkus na internetu googlovat termíny jako komunitarismus, Rawls, morální zakotvení
nebo se podívej sem: http://politologie.blog.cz/0605/komunitarismus
Miloslav Bažant Posted - 13/01/2008 : 14:23:52
Drs.

Pomoci tě asi nemohu,ale rád bych věděl oč ti vlastně jde. Mluvíš o jáství a to nevím co je. Kdyby se jednalo o jájství, pak bych věděl a myslím že bys o tom nalezl dost informací ve spisech Tomáše Akvinského. Jájství je povyšování svého já nade vše ostatní.

MB

www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000