www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 úroveň fóra
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Fallout
Uživatel

58 Posts

Posted - 11/01/2008 :  22:44:20  Show Profile  Reply with Quote
Nízká úroveň fóra je způsobena především bažantem a grůzou. Odtud vedou všechny cesty. Tímto jim uděluji veřejné pokárání a doufám, že se polepší.

Děkuji za pozornost vážení

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 13/01/2008 :  11:55:13  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Fallout.

Nejdříve k pravopisu. Vlastní jména začínají velkým písmenem. Užiješ li malého význam je zcela jiný. Když napíšeš bažant, jedná se o ptáka a nikoliv jméno člověka. Že by za nízkou úroveň fóra mohli bažanti,či koroptve?

Kdybys nahlédl do tohoto fóra před tím, než jsem do něj vstoupil,pak bys viděl ,že mezery mezi vstupy byly mnohdy kolem čtvrt roku, či půl roku.Když jsem vstoupil, diskuse se rozběhla a měla myslím dost dobrou úroveň. Dokonce se zde objevily i reklamy, protože se to při takovém pohybu ve fóru vyplatilo. A tak se zde objevilo mnoho nových jmen včetně Noema a dalších. Proč? Nejspíše je to začalo zajímat a měli k tomu co říci. Přišli však i někteří lidé a ti začali prohlašovat za hlupáka či nevzdělance každého, kdo s nimi nesouhlasil. Měl jsem volbu. Buďto je ignorovat, což by bylo asi nejmoudřejší, nebo se snaažit ukázat jim,že v tomto fóru se takto nediskutuje, že je zde určitá úroveň a nebylo by dobré ji ničit a fórum tak přiřžadit k chatům, kde si lidé navzájem nadávají a snaží se jeden druhého urazit. Kdybych si vybral první cestu,asi bys mne považoval za mouřejšího. Já jsem si vybrakl cestu druhou a snažil jsem se, dokud jsem nepoznal, že je to zcela zbytečné, že to podstatné zcela ignorují a hledají jen cestu k tomu, aby mne mohli napadnout.

Co se týká Ondry, nebyl bych si tak jistý, že kazí úroveň tohoto fóra. Nejspíše je velmi mladý a zatím mu chybí některé skušenosti,ale jeho stal psaní není vůbec špatný. Snad by to chtělo jít víc do hloubky,ale to se musí učit a zde je pro to myslím to správné místo. Ono zde totiž o nic vlastně nejde. I kdyby zde zněla slova největšího objevu století,zůstanou v tomto fóru. A tak je dobré alespoň to, že se zde člověk může naučit diskutovat.

Tvoje veřejné pokárání beru jen jako tvoje neporozumění věci a myslím, že tak činníš v zájmu kohosi jiného, který se k tobě jistě připojí. Takže já tebe nekárám, protože si myslím, že je to pouze tvoje nevědomost a za tu nejspíše ani nemůžeš.Že by to byl zlý úmysl si nemyslím.

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 14/01/2008 :  19:06:56  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Fallout.

Nejdříve k pravopisu. Vlastní jména začínají velkým písmenem. Užiješ li malého význam je zcela jiný. Když napíšeš bažant, jedná se o ptáka a nikoliv jméno člověka. Že by za nízkou úroveň fóra mohli bažanti,či koroptve?

Kdybys nahlédl do tohoto fóra před tím, než jsem do něj vstoupil,pak bys viděl ,že mezery mezi vstupy byly mnohdy kolem čtvrt roku, či půl roku.Když jsem vstoupil, diskuse se rozběhla a měla myslím dost dobrou úroveň. Dokonce se zde objevily i reklamy, protože se to při takovém pohybu ve fóru vyplatilo. A tak se zde objevilo mnoho nových jmen včetně Noema a dalších. Proč? Nejspíše je to začalo zajímat a měli k tomu co říci. Přišli však i někteří lidé a ti začali prohlašovat za hlupáka či nevzdělance každého, kdo s nimi nesouhlasil. Měl jsem volbu. Buďto je ignorovat, což by bylo asi nejmoudřejší, nebo se snaažit ukázat jim,že v tomto fóru se takto nediskutuje, že je zde určitá úroveň a nebylo by dobré ji ničit a fórum tak přiřžadit k chatům, kde si lidé navzájem nadávají a snaží se jeden druhého urazit. Kdybych si vybral první cestu,asi bys mne považoval za mouřejšího. Já jsem si vybrakl cestu druhou a snažil jsem se, dokud jsem nepoznal, že je to zcela zbytečné, že to podstatné zcela ignorují a hledají jen cestu k tomu, aby mne mohli napadnout.

Co se týká Ondry, nebyl bych si tak jistý, že kazí úroveň tohoto fóra. Nejspíše je velmi mladý a zatím mu chybí některé skušenosti,ale jeho stal psaní není vůbec špatný. Snad by to chtělo jít víc do hloubky,ale to se musí učit a zde je pro to myslím to správné místo. Ono zde totiž o nic vlastně nejde. I kdyby zde zněla slova největšího objevu století,zůstanou v tomto fóru. A tak je dobré alespoň to, že se zde člověk může naučit diskutovat.

Tvoje veřejné pokárání beru jen jako tvoje neporozumění věci a myslím, že tak činníš v zájmu kohosi jiného, který se k tobě jistě připojí. Takže já tebe nekárám, protože si myslím, že je to pouze tvoje nevědomost a za tu nejspíše ani nemůžeš.Že by to byl zlý úmysl si nemyslím.

MB



Je škoda, že Sláva neslyší argumenty nás idealistů a chce je zničit. On tím trochu kazí úroveň tohoto fóra. Není pravda, že my idealisté jen útočíme, David i Gato projevili své idealistické názory, které obsahují něco z pravdy, která vám může být k užitku. Omlouvám se vám za svoji nevstřícnost, ale ty mé útoky byly oprávněné. Sláva znevažoval idealismus, a proto jsem reagoval. Co je to podstatné? Názory Slávy?! Jen jeho názory!?









Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 15/01/2008 :  10:08:16  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Myslím, že došlo k omylu. Já se neznažím zničit pravdy idealistů. Pokud mám jiný názor daný svým poznáním, nebo získaný,pak toto napíši jako alternativní názor.POté by se měla rozběhnout diskuse o pravděpodobnosti jednoho i druhého názoru. Argumenty idealistů skutečně neslyším , to je pravda,ale nejspíše je to díky tomu, že jsou to pouze tvrzení a nikoliv argumenty. Skutečné argumenty idealistů zde pokud vím vůbec nezazněly. K tvrzení připojuji svůj alternativní názor, což je pro diskusi téměř podmínkou. K čemu by byla diskuse, kdyby všichni měli stejný názor a jen si přitakávali? Gato tvrzení, že nepřijetím myšlenek a názorů idealistů kazím diskusi je tak trošku scestné. Já a nikdo jiný nemá povinnost tyto názory přijmout. Jistě by mu bylo příjemnější, kdyby proti jeho slovům nevznikal odpor a všichni je přijali jako evangelium. Zajisté by se cítil velmi dobře a prsa by mu dmula pýchou nad vlastní dokonalostí. To se však nepovedlo ani Ježíšovi a to byl jiný formát než Gato. Ono to zkrátka ve světě chodí trošku jinak, než by si přál.

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 15/01/2008 :  13:07:09  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Myslím, že došlo k omylu. Já se neznažím zničit pravdy idealistů. Pokud mám jiný názor daný svým poznáním, nebo získaný,pak toto napíši jako alternativní názor.POté by se měla rozběhnout diskuse o pravděpodobnosti jednoho i druhého názoru. Argumenty idealistů skutečně neslyším , to je pravda,ale nejspíše je to díky tomu, že jsou to pouze tvrzení a nikoliv argumenty. Skutečné argumenty idealistů zde pokud vím vůbec nezazněly. K tvrzení připojuji svůj alternativní názor, což je pro diskusi téměř podmínkou. K čemu by byla diskuse, kdyby všichni měli stejný názor a jen si přitakávali? Gato tvrzení, že nepřijetím myšlenek a názorů idealistů kazím diskusi je tak trošku scestné. Já a nikdo jiný nemá povinnost tyto názory přijmout. Jistě by mu bylo příjemnější, kdyby proti jeho slovům nevznikal odpor a všichni je přijali jako evangelium. Zajisté by se cítil velmi dobře a prsa by mu dmula pýchou nad vlastní dokonalostí. To se však nepovedlo ani Ježíšovi a to byl jiný formát než Gato. Ono to zkrátka ve světě chodí trošku jinak, než by si přál.

MB



Slávo,
myslím, že máme právo na to, aby materialisté přijali některé naše názory za své nebo aby je měli alespoň v úctě. Idealismus patří do filosofie a jeho znalost dělá z člověka lepšího filosofa. Byl bych spokojenější, kdybyste brali mou definici vědomí vážně. Filosofie je hledání moudrosti. Manipulátor Sláva by mi rád vnutil, že chci, abyste přijali něco bezmyšlenkovitě. To není pravda. Pýcha je vlastnost ega, pravda je z ducha, proto to dmutí není důležité. Po smrti z toho nic nezbyde.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 15/01/2008 :  14:17:39  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Právo? To snad ne?! Představ si, že mně bude idealisty tvrdit, že auto jede proto, že ho bůh zezadu tlačí. Já budu znát podstatu i celý systém pohonu auta. Mám povinnost to tvrzení idealisty přijmout? Zajisté nikoliv a tvrzení idealistů jsou dost podobná takovému. Znám li přirozenou podstatu a idealista mně tvrdí cosi jiného, nereálného pak mám povinnost ke svému rozumu toto odmítnout a přidržet se svého názoru daného poznáním. Úctu? K tomu kdo tyto idealistické myšlenky stvořil úctu mám,protože k tomu potřeboval moudrost a fantazii. Co však k témuž potřebují věřící? Nic než víru a víra je vede často k znužívání schopností ve prospěch uznané pravdy a to je cesta ke zlu, násilí, válkám a smrti. Co s toho je hodno úcty? Jsou však i věřící, kteří dávají své schopnosti druhým a i když tak činní v zájmu víry, jsou hodni nejvyšší úcty.Příkladem byla třeba matka Tereza. Když budeš Gato jako ona, pak si tě vážit budu a dám to najevo. Vážit si někoho jen proto, že uvěřil v nějakou pravdu a tuto se snaží prosazovat, třeba i za cenu urážek druhého člověka nedokáži,protože je strůjce zla, rozdělení a sporu. Já jsem sice žádnou pravdu nepřijal a materialismus je pro mne jen cestou k pochopení světa,ale své schopnosti dávám druhým, pokud mají schopnost je přijmout. Co je to pýcha? Ty jsi jistě hrdý na to, že jsi přijal velkou pravdu, kterou považuješ za nejvyšší. Já přijímám to moudré ze všech pravd,ale musím opakovat, že pouze to moudré, či to co za moudré považuji. Na to jsem hrdý,ale pyšný? Já myslím, že nikoliv. Moje myšlení je takové jaké je a je dáno informacemi, které jsem za život vstřebal a zařadil do logiky. Řada lidí ví více než já a tím je jejich logika úplnější a lepší. Kdybych je dokázal dohnat, či předehnat, snad bych začal být i pyšný. Kdo ví, třeba bych díky tomu dokázal vidět ty kteří jsou ještě dokonalejší a tak by pro pýchu opět nebylo místo.

MB

Edited by - Miloslav Bažant on 15/01/2008 14:37:19
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 15/01/2008 :  16:48:05  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Právo? To snad ne?! Představ si, že mně bude idealisty tvrdit, že auto jede proto, že ho bůh zezadu tlačí. Já budu znát podstatu i celý systém pohonu auta. Mám povinnost to tvrzení idealisty přijmout? Zajisté nikoliv a tvrzení idealistů jsou dost podobná takovému. Znám li přirozenou podstatu a idealista mně tvrdí cosi jiného, nereálného pak mám povinnost ke svému rozumu toto odmítnout a přidržet se svého názoru daného poznáním. Úctu? K tomu kdo tyto idealistické myšlenky stvořil úctu mám,protože k tomu potřeboval moudrost a fantazii. Co však k témuž potřebují věřící? Nic než víru a víra je vede často k znužívání schopností ve prospěch uznané pravdy a to je cesta ke zlu, násilí, válkám a smrti. Co s toho je hodno úcty? Jsou však i věřící, kteří dávají své schopnosti druhým a i když tak činní v zájmu víry, jsou hodni nejvyšší úcty.Příkladem byla třeba matka Tereza. Když budeš Gato jako ona, pak si tě vážit budu a dám to najevo. Vážit si někoho jen proto, že uvěřil v nějakou pravdu a tuto se snaží prosazovat, třeba i za cenu urážek druhého člověka nedokáži,protože je strůjce zla, rozdělení a sporu. Já jsem sice žádnou pravdu nepřijal a materialismus je pro mne jen cestou k pochopení světa,ale své schopnosti dávám druhým, pokud mají schopnost je přijmout. Co je to pýcha? Ty jsi jistě hrdý na to, že jsi přijal velkou pravdu, kterou považuješ za nejvyšší. Já přijímám to moudré ze všech pravd,ale musím opakovat, že pouze to moudré, či to co za moudré považuji. Na to jsem hrdý,ale pyšný? Já myslím, že nikoliv. Moje myšlení je takové jaké je a je dáno informacemi, které jsem za život vstřebal a zařadil do logiky. Řada lidí ví více než já a tím je jejich logika úplnější a lepší. Kdybych je dokázal dohnat, či předehnat, snad bych začal být i pyšný. Kdo ví, třeba bych díky tomu dokázal vidět ty kteří jsou ještě dokonalejší a tak by pro pýchu opět nebylo místo.

MB



Slávo,
materialismus je užitečnější v některých oborech, souhlasím. Idealismus by v automobilovém průmyslu byl neužitečný. Idealismus je dobrý v psychologii. Nevím proč říkáš, že jsem přijal nejvyšší pravdu. Přijal jsem pravdu Atma je brahma a poznal ji! Tato pravda si zaslouží úctu.

Vztah mozku a duše je komplikovanější, než si myslíš. Tj. psychologický problém, který idealismus řeší lépe než materialismus. Jóga k tomu má hodně co říct. Konkrétní problémy a konkrétní cesty k řešení těchto problémů idealismem jsem dal k dispozici. Materialisté by měli udělat to samé.


Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 15/01/2008 :  17:35:07  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.
To s tím autem jsem užil pouze jako příklad.Poznal li jsem přirozené podstaty určitých jevů, nemohu toto ignorovat a přijmout vliv nadpřirozena.
S tou psychologií je to trošku složitější,ale vlastně totéž. Složitější je to v tom, že užívám vlastního výzkumu a poznání z něj vyplynulého. Jinak řečéno toto doposud nebylo uznáno. Přesto si ší dovolím tvrdit, že můj přístup k tomuto tématu je mnohem přesnější a správnější, než přístup idealistů, kteří vše svěřují do rukou boha a po podstatě tohoto jevu dál nepátrají. Jen tak mimochodem. Mám řadu přátel, kteří jsou názorem materialisté a jogu praktikují. Sám proti joze nic nemám a kdybych byl mladší a pohyblivější, nespíše bych ji praktikoval také. Joga je to dobré s obsahu pravdy a to já přijímám. Jakmile však dojde řeč na duši či ducha a je toto s jogou spojováno, nedokáži to přijmouit protože jsem poznal skutečnou podstatu duše a to v procesu myšlení. Od tohoto stavu se nehodlám vracet ke stavu, který považuji za mnohem primitivnější a na rozdíl od toho mého nedokazatelnější. Toto není útok na víru,ale projevem mého osobního názoru.Tobě se může zdát můj přístup chybný, či primitivní a máš na svůj názor stejné právo, jako já na můj.

MB
Go to Top of Page

Fallout
Uživatel

58 Posts

Posted - 18/01/2008 :  01:35:35  Show Profile  Reply with Quote
To byla jen provokace z rozmaru, zajímaly mne reakce na ni.

edit: Bylo zajímavé sledovat reakci Gata.

Edited by - Fallout on 18/01/2008 01:38:01
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 18/01/2008 :  09:54:53  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Fallout.

Já myslím, že se o provokaci nejedná,alespoň ne úmyslnou a z rozmaru už vůbec ne. Reakce? Najspíš bude io čemsi docela jiném, jako bych nic nenapsal. A tak bych rád řekl cosi k úrovni tohoto fóra. Pokud někdo z vás viděl film Světáci ,pak mu toto fórum může ten film připomínat. Každý zde má cosi svého, třeba problém přelidnění, nebo pohyb mikrokosmu, já třeba proces myšlení a další třeba fyziku a matematiku. A tak kdosi řekne, že tráva je zelená, druhý mu odpoví, že je to přelidněním, další pohybem mikrokosmu a další to odborně zdůvodní teorií relativity. A tak si tu plácáme jeden přes druhého, jeden druhému nenaslouchá a ve výsledku všichni vedeme monolog. Je toto ještě vůbec diskuse? Tihle zmínění alespoň nejsou agresivní jako zástupci víry a náboženští fanatici,ale ve výsledku to vyjde nastejno. A tak jsem přišel do fóra proto, že jsem chtěl ostatním předat své poznání a výsledek je nula. Já vím. Další přišel proto, aby ostatním ukázal svou víru, či poznání o pohybu mikrokosmu,či aby ukázal problematiku přelidnění,ale cožpak je to vůbec možné? Vždyť ti ostatní nemají zájem o to co se snažím jim dát a já jsem vlastně zcela stejný jako ti ostatní. Existuje vůbec cesta ke skutečné diskusi, nebo je jen toužebným přáním každého z nás, ale zcela nereálná? Budeme li všichni cosi tvrdit a nikdo nebude mít zájem o to, co tvrdí druhý, všichni povedeme pouhé monology a na druhé se budeme skrytě ,či otevřeně zlobit. Tohle je skutečný problém tohoto fóra a já skutečně nevím co s tím.

MB
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 20/01/2008 :  20:44:58  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Cestu představuje exaktní filosofické poznání ověřené pokusem.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000