www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Smysl bytí (života)
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 27/03/2008 :  13:18:29  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rajis



Gato,

já tady k nikomu žádnou nenávist necítím. Mohl bych hned obrátit, že nenávist tu citíš ty a takhle bysme se mohli napadat až do soudného dne, což je pro tebe nejspíš ideální stav, protože v těchto debatách stačí užívat minimum rozumu a člověk si vystačí i s tou jednou větou.

Jestli jsou i ty tvoje jednověté příspěvky nesmyslné či hloupé, tak není divu, že nejsou přijímány. Jediné čeho jsi se tu zhostil bravůrně je napadání ostatních.
Mimochodem na tomhle fóru se můžu motat do čeho se mi zachce, chápu že by pánbíčkáři zase rádi poroučeli, protože jen oni prozřeli a měli by vést slepé stádo, ale díky bohu, že ta doba je pryč.
A vykat mi nemusíš, abys vzbudil dojem slušnějšího člověka, než ve skutečnosti jsi.




Další nenávistný výlev. Prosím netykejte mi. Už ten výraz pánbíčkáři je pohrdlivý.
Příště si prosím vypláchněte ústa.
Go to Top of Page

rajis
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
517 Posts

Posted - 27/03/2008 :  13:35:12  Show Profile  Reply with Quote
Pánbíčkář? Co je na tom špatného? Já svým způsobem taky věřím v boha a kdyby mě někdo tak nazval, tak by mi to nevadilo. Ale druhému co se skrývá za závojem falešné slušnosti a korektnosti to vadit samozřejmě bude.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 28/03/2008 :  07:08:43  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Rajisi.

Pokud jsi užil slova pánbíčkáři,pak jsi je užil v množném čísle jako označení všech věřících, kteří se snaží svou víru ostatním vnutit.Nikde nebylo řečeno, že je tím označen Gato. A takch řekl,že se pouze ozvala potrefená husa a kejhá na obranu před útokem, který se nekoná.

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 28/03/2008 :  07:57:58  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Rajisi.

Pokud jsi užil slova pánbíčkáři,pak jsi je užil v množném čísle jako označení všech věřících, kteří se snaží svou víru ostatním vnutit.Nikde nebylo řečeno, že je tím označen Gato. A takch řekl,že se pouze ozvala potrefená husa a kejhá na obranu před útokem, který se nekoná.

MB


Slávo,
na talíři je ta husa pro tebe dobrá, že? Poznal jsem, že nejsi schopen si stát za svým slovem, hledáš ochranu u druhých.

O kom si mluvil, když si říkal, že my nevíme nic o bohu? Kde bereš tu drzost mluvit za ostatní. Poznal jsem, jak rád si vymýšliš spoléhaje, že na to druzí nepřijdou. Nauč se slušnému chování a pak o něm poučuj druhé, ty pokrytče!
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 28/03/2008 :  10:00:37  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.
Není dobré zaneřádit tento Topic nějakými soukromámi spory a nadávkami a tak se s tím můžeme vypořádat na místě pro to vhodnějším a to Tpicu odpadky.



MB
Go to Top of Page

caryfuk
Nový uživatel

Czech Republic
7 Posts

Posted - 12/10/2008 :  11:16:44  Show Profile  Send caryfuk an ICQ Message  Reply with Quote
Podle mě základ našeho bytí musíme hledat ve věcech nejjednoduších a to v pudech. Základní pudy člověka (rozmnožování, sebezáchova, hromadění energie), to je podstata naší existence na které se vyvinuly zvlastní anomálie, kterým říkáme, city, emoce, vášně a přemýšlení, rozvaha, logika. To vše vzniklo následkem vyvoje, evoluce, zdokonalením stávajícího systému. Myslím si, že člověk a prostor (něco co vníváme smysly, to co považujeme za existenci) je společně s celým vesmírem a všemi možnými dimenzemi či časy (i když to jsou lidské pojmy-dejme tomu že tím myslím všehomíru ale nedá se to samozřejmě lidskými slovy popsat a myšlenkou obsáhnout)součástí nějakého neomezeně rozměrného, smysluplného, logického ale spontáního celku, vše v tomto celku má jednu direktivu ale nekonečně mnoho možností jakými dosáhnout cíle...pokud by to takhle fungovalo a vše bylo odvislé od tohoto systému, mohli bysme částečně pojem bytí vysvětlit na přirodě či lidské společnosti, které by logicky vycházeli z tohoto jednoho systému. Otázkou je jestli vůbec naše vědomí je schopné akceptovat a vnímat celek tohoto systému jako takový a díky značné omezenosti našich smyslů nevídíme vše co je podstatou existence, v takovém případě jsem jen součástí celku a nejsme schopni podstatu bytí vůbec odhalit. Ať už je to jakkoli , třeba že jsme jen součástí nějakého vyššího bytí či organismu, a ten zase většího a ten zase v nekonečném kruhu vetšího až ten největší je součástí toho nejmenšího, pak si musíme položit otázku na místo toho co je to bytí, spíše co je to nebytí? Definice bytí má mnoho hypotéz a věřím, že většina je správná nebo se k pravdě alespoň blíží ale jak můžeme definovat nic? existuje nic? co je to nic? jsme ho schopni vnímat, co existuje v abslutním vakuu? bezrozměrný prostor? to je dost obtížné, představme si takovou hypotézu, máme dokonalé vakuum( prakticky neuskutečnitelné) v malé žárovce, pokud do ní budu napouštět plyn tak kapacitu tohoto prostoru vyčerpám až žárovka praskne...Tzn, že i nic může být omezeno, čili prostor nemusí nic vyplňovat a přesto bude mít své hranice. Otázkou jestli existuje prostor bez omezených hranic, není prozatím otázka pro nás, protože se stávájícími smysly a znalostmy si nejsme schopni nic takového představit, natož popsat a pochopit...
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 12/10/2008 :  11:45:28  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Caryfuku.

Smysly je možno vnímat nekonečně malou část nekonečna.Slovo dalo lidem schopnost uvažovat v rámci logiky.Tím se schopnost vnímání o trochu zvýšila,ale stále to není dostatečně k pochopení jakékoliv podstaty s pohledu nekonečna.Můžeš si ve fantazii vytvořit jakési modely,ale protože je nebude možné ověřit, jsou to jen pouhé fantazie a nic jiného.Je zde však určité lidské poznání a to má určitou úroveň. Pokud tedy budeme hledat podstatu života, můžeme se pohybovat v rámci soudobého poznání,nebo v oblasti fantazie.V rámci poznání je možno hledat podstatu života příkladně v chemických a elektrických jevů v určité soustavě atomů a můžeme zde takovou podstatu nalézt a co je důležité i ověřit. Dále do nekonečna však není možné postoupit a proto zde je prostor pouze pro fantazii. Ta fantazie může být materialistická,či přijetí role nějakého boha,ale vždy se bude jednat o to, co není možno ověřit ani dokázat.Pokud lidské poznání pokročí o kousek ,pak bude možné pochopit o přiměřený rozsah dále,ale vždy to bude nekonečně malá část nekonečna.
Téma však je o smyslu života a nikoliv jeho podstatě.Je možné smysl života hledat bez znalosti podstaty života, čili vyvozovat s toho, co nám známé je.

MB

Edited by - Miloslav Bažant on 12/10/2008 11:50:55
Go to Top of Page

caryfuk
Nový uživatel

Czech Republic
7 Posts

Posted - 12/10/2008 :  14:14:04  Show Profile  Send caryfuk an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Caryfuku.

Smysly je možno vnímat nekonečně malou část nekonečna.Slovo dalo lidem schopnost uvažovat v rámci logiky.Tím se schopnost vnímání o trochu zvýšila,ale stále to není dostatečně k pochopení jakékoliv podstaty s pohledu nekonečna.Můžeš si ve fantazii vytvořit jakési modely,ale protože je nebude možné ověřit, jsou to jen pouhé fantazie a nic jiného.Je zde však určité lidské poznání a to má určitou úroveň. Pokud tedy budeme hledat podstatu života, můžeme se pohybovat v rámci soudobého poznání,nebo v oblasti fantazie.V rámci poznání je možno hledat podstatu života příkladně v chemických a elektrických jevů v určité soustavě atomů a můžeme zde takovou podstatu nalézt a co je důležité i ověřit. Dále do nekonečna však není možné postoupit a proto zde je prostor pouze pro fantazii. Ta fantazie může být materialistická,či přijetí role nějakého boha,ale vždy se bude jednat o to, co není možno ověřit ani dokázat.Pokud lidské poznání pokročí o kousek ,pak bude možné pochopit o přiměřený rozsah dále,ale vždy to bude nekonečně malá část nekonečna.
Téma však je o smyslu života a nikoliv jeho podstatě.Je možné smysl života hledat bez znalosti podstaty života, čili vyvozovat s toho, co nám známé je.

MB



Ano samozřejmě ale jevy o kterých mluvíte, chemické i fyzikální jsou ověřitelné pouze na základě našich vědomostí, které vyplívají z výzkumu, nemůžeme určit jestli jsou základem existence, mohou být lehce jen jeho malou částí...Stějně jako fantazie. Ptám se pokud součást fungujícího systému ( v tomto případě třeba náš mozek ) si dokáže představit určitou "představu" něco třeba zcela absurdího neobvyklého, pak tuto představu vytvořil na základě toho, že funguje...Proč funguje? Protože mu to umožnují podmínky, chemické, fyzikální, čili ta pravidla, o kterých jste mluvil, není potom tedy pravděpodobné, že tato představa byť například absurdní vize nějaké skutečnosti může někde jinde v prostoru (vesmíru, všehomíře) nabývat reality? Chci říci, když na Zemi padá kámen tak můžeš s jistotou říci, že spadne i když to ještě nemůžeš ověřit tím že spadnul a ten pád zanechal na zemi nějaké následky. Pouze to vyplívá z funkce gravitace. Čili to nemusíme empiricky dokazovat protože to vychází ověřené skutečnosti, stějně jako mozek vychází z empiricky ověřené skutečnosti, jistě je to mírně přehnaný příklad ale v podstatě stejný jen mluvíme o jiném jevu. Pak můžeme mluvit i tom, že fantazie je plod těchto zákonitostí, pokud byste trvdil, že ne pak by s naším tělem, respektive mozkem a veškerými přirodními zákony a zákony vesmíru, které jsme schopni potud vysvětlit neměla nic společného...
Go to Top of Page

caryfuk
Nový uživatel

Czech Republic
7 Posts

Posted - 12/10/2008 :  14:19:14  Show Profile  Send caryfuk an ICQ Message  Reply with Quote
Navíc, ukažte mi důkaz, který dokazuje, že logika je to za co ji považujeme. Neuznávám logiku, protože co je logické pro jednoho, nemusí být logické pro druhého, čili tento pojem je značně subjektivní. Pokud bych uznal logiku jako nejvyšší pravdu tak by to odporovalo vaší teorii, že pomocí logiky můžeme poznávat nekonečně malou část nekonečna. Pokud by tomu tak bylo, stala by se logika pro gnozeologii zbytečná...
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 12/10/2008 :  15:03:17  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Caryfuku.
V tomto foru si tykáme bez ohledu na věk a podobně.Ono je to tak nějak výhodnější, protože nemusíme přemýšlt komu tykat a komu vykat.

Myslím, že problém je v uspořádání významu slov a toho co si pod nimi představujem. Vše o čem zde hovoříme má svou podstatu v procesu myšlení a z toho jako s podstaty je třeba vycházet.Proto, že jsem tímto procesem zabýval dlouhodobě a odděleně došlo u mne k jistým změnám v tom, co si pod slovy představuji a v tomto smyslu o tom hovořím.Potom může snadno dojít k nedorozumění a nepochopení toho co říkám. Mluvím li o slovu,pak slovo pro mne není skupina písmen, či zvuků,ale funkce slova v procesu myšlení a to je samo o sobě dost rozsáhlý soubor informací které pokud nemáš,nevíš o čem mluvím. Když tě řeknu, že lidská duše je důsledkem funkce slova v procesu myšlení,asi mne nebudeš chápat a pokud mluvím o logice, přemýšlení či fantazii vychází to vše ze stejného balíku informací, čili funkce slova v procesu myšlení.
To vše o čem jsi zde hovořil je možné lehce vyložit a pochopit,pokud poznáš logiku funkce slova v tom procesu.Zatím si tedy pod slovy představujeme každý cosi jiného i když já mám výhodu v tom, že ty tvoje představy pod těmito výrazy znám,takže vím o čem mluvíš a rozumím tě. Abys porozuměl ty mně, bylo by třeba abys poznal a pochopil ten balík informací a naučil ses s ním pracovat v logice.Zatím jsem v tom příliš úspěchu neměl a tak se ptám.Chceš to skusit?



MB
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 12/10/2008 :  17:03:57  Show Profile  Reply with Quote
Zmysel života je jednoduchý. Robiť si dobre.(sebe samému)
Go to Top of Page

okref
Velmi aktivní uživatel

672 Posts

Posted - 12/10/2008 :  18:23:51  Show Profile  Reply with Quote
navi,
tak nejak to bude. Vlatne rikas, ze smyslem zivota je dobro.

Edited by - okref on 12/10/2008 18:24:58
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 12/10/2008 :  19:11:47  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okref

navi,
tak nejak to bude. Vlatne rikas, ze smyslem zivota je dobro.

Hej, len si ešte treba ujasniť, čo je to dobro. S tým majú ešte ľudia problém.
Go to Top of Page

okref
Velmi aktivní uživatel

672 Posts

Posted - 12/10/2008 :  20:02:17  Show Profile  Reply with Quote
navi,

jo, mně osobně je dobro jasně známá věc. V životních situacích přesně vím, jak jednat dobře. Málokdy vsak vím, jak široké nebo úzké dobro, které právě činím, je. To znamená, jak dalece je má jistota dobrého potvrzena objektivní skutečností.
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 13/10/2008 :  00:00:28  Show Profile  Reply with Quote
Pre poslanca je dobré, keď spraví pre ľudí zákon, ale sám sa ním nemusí riadiť. Takže čo je dobré pre občana(na silu), tak to nie je dobré pre poslanca. Diktátorstvo. To je ľudská neplecha, ktorá sa nedá nazvať dobrom. Dobrom, v tom pravom slova zmysle. Dobrom, ktoré nie je jednostranné. Dobrom, ktoré je globálne.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000