www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Smysl bytí (života)
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 05/11/2006 :  18:12:10  Show Profile  Reply with Quote
Bažante...čo je ten priestor medzi tebou a ostatnými kvázi pravdami?...Ja to poviem čo to je...To je tvoja nadutosť, ktorú si vôbec neuvedomuješ... to že si ľuďom o polomer bližšie, to je len tvoje zbožné želanie, ktoré sa môže naplniť len vtedy, ak túto nadutosť odstrániš...Ty si typický prvok scientologie...

Edited by - navi on 05/11/2006 20:45:53
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 05/11/2006 :  18:30:30  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Nazdar Navi.
Ano, souhlasím,ale proč problém? Vše má prazáklad v gravitační energii,kterou působí atomy navzájem.Ta energie je důsledkem funkce hmoty a bez hmoty není energie.Aby ten tvůj Stvořitel mohl působit na hmotu, musel by být hmotný.Totéž platí i pro makrokosmos, čili se jedná o působení gravitačních sil planet, jejich měsíců,slunečních soustav navzájem a podobně.Mohl bych tě zde popisovat důsledky a tvrdit, že naše planeta má žhavé jádro díky působení oběhů měsíce a výsledná gravitační energie dává Zemi polohu vůdči slunci a mohl bych mluvit do nekonečna. Přes to bys nepochopil a bylo by to zbytečné. Ano, jsme nedoknalí,ale nikde není dáno, kdo z nás je skutečnosti blíže. Zda my pravdou materialisté,nebo lidé jako jsi ty. Jenže jsme na jedné planetě a tyto pravdy by nás neměly rozdělovat,protože to škodí životu. Pro mne má život mnohem vyšší cenu,než kterákoliv pravda. Bez života není nic, ani ty pravdy a proto nic nemá cenu života. Pro mne má stejnou cenu pravda že Stvořitel existuje,jako pravda že nikoliv. Přijměme pravdu, že je.Že stvořil zemi, její život i člověka.Pak mu záleží ne tom aby jeho dílo nebylo zničeno a v tom mu ze všech sil pomáhám. Kdyby existoval,pak by mne za to miloval. Není li,pak dělám vše proto aby život byl zachován a nebyl ničen zneužíváním schopností lidí ve prospěch uznaných a povyšovaných pravd. Ty svými slovy říkáš, že jednáš v zájmu Stvořitele,ale jsi člověkem pravdy,kterou nad ostatní povyšuješ a využíváš svých schopností ve prospěch této pravdy.To je však tím, co život a tím i dílo tvého Stvořitele ohrožuje. Nevidíš zde jakýsi paradox? Zamysli se nad tím. Lidé si vymysleli Stvořitele dle obrazu svého a učinili jej tím stejně nedokonalého jako jsou sami.Chceš li, pokus se mně jeho existenci, vlastnosti a podobně definovat.Příkladně Bůh je větší,než cokoliv co dokáží lidé vyslovit. Bůh je všemocný, vševědoucí a podobně. Zamysli se také nad tím, koho z nás dvou by měl raději,zda toho, kdo jeho dílo chrání a hledá cesty k jeho zachování, nebo toho kdo v zájmu své uznané pravdy život a jeho dílo ohrožuje.Zamysli se také nad tím v zájmu čeho jsou tvé činy, pokud se tvoje pravda mýlí a ten Stvořitel neexistuje. Ty můžeš pouze věřit,ale nikoliv vědět,že tvá pravda je tou správnou. Totéž platí i pro mne.

MB
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 05/11/2006 :  20:48:42  Show Profile  Reply with Quote
Bažante, nechce sa mi čítať tvoje príspevky, je to strata času...Aspoň pre mňa...
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 05/11/2006 :  23:17:33  Show Profile  Reply with Quote
Len tak mimochodom...Propagátor stránky www.andele-svetla.cz, Ivo Benda, nemá založenú žiadnu spoločenskú organizáciu, a už vôbec nie sektu...
Go to Top of Page

Masata
Nový uživatel

Czech Republic
36 Posts

Posted - 07/11/2006 :  16:31:52  Show Profile  Reply with Quote
Domnívám se, že smyslem bytí, tedy existence je bytí v rovnováze s okolím - přírodou, dalšími lidmy a se sebou samým.
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 07/11/2006 :  20:18:19  Show Profile  Reply with Quote
Udržať rovnováhu na lane nie je špatná vec, ale ako ideál žitia si to neviem predtaviť...
Go to Top of Page

Masata
Nový uživatel

Czech Republic
36 Posts

Posted - 08/11/2006 :  15:04:08  Show Profile  Reply with Quote
Navi je to ten maximálně možný ideál, kterého můžeme dosáhnout, veškerá nábožeství v podstatě hlásí, že pokud bude člověk žít v rovnováze - chceš-li harmonii, tak dosáhne nebe. Nejsme přece andělé, abychom byli dokonalí - ostatně ani andělé dokonalými nejsou (vzpomeň si na Lucifera).
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 08/11/2006 :  16:14:26  Show Profile  Reply with Quote
Masata...Keby si vedela/vedel to čo ja,tak by si rozprával/la ináč...Ale svoju skúsenosť ti neviem dať pretože je neprenosná...Tú proste musíš zažiť...
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 08/11/2007 :  13:09:23  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Žiťa

Otázka je jednoduchá. Jáký je smysl lidského života?
Čest? Radost? Utrpení? Práce?? Užívat si?
Já jsem dospěl k závěru, že asi zanechat po sobě nějaké dílo, neb něco co ovlivní lidstvo (v dobrém slova smyslu)!
Ale ne, že by mě to nějak uspokojovalo, protože vím, že toho nikdy nedosáhnu.
Ale ani tohel není tak uplně smysl života, protože vše jednou skončí, ale tohle se tomu (aspoň mému!) smyslu života nejvíce přibližuje.




Smysl zivota je ceiste subjektivni zalezitost... Neni nejaky obecny smysl...
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 09/11/2007 :  15:45:17  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Žiťo, Masato a Ivane.

Život začíná vjemem bolesti,čili nepříjemnem a celý je zsvaěcen hledání příjemna. Toto zní sice velmi jednoduše a může se tě zdát, že zjednodušuji složité,ale myslím, že je to tak a vše tomu napovídá. Máš hlad,pak se snažíš získat jídlo aby pocit nepříjemna zmizel. Žiješ v prostředí které tě přináší nepříjemno, pak se snažíš tento stav zmněnit a třeba tím, že vytvoříš ideologii. V té definici ač zní jednosuše je to vše a neplatí to je pro člověka ,ale celou životu přírodu.

MB

Edited by - Miloslav Bažant on 09/11/2007 15:51:38
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 09/11/2007 :  20:48:26  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by navi

Bažante...čo je ten priestor medzi tebou a ostatnými kvázi pravdami?...Ja to poviem čo to je...To je tvoja nadutosť, ktorú si vôbec neuvedomuješ... to že si ľuďom o polomer bližšie, to je len tvoje zbožné želanie, ktoré sa môže naplniť len vtedy, ak túto nadutosť odstrániš...Ty si typický prvok scientologie...

Takto som reagoval na Miloslava pred rokom.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 10/11/2007 :  06:58:51  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Ivane.


A co dnes? Ještě si to myslíš?

MB

Edited by - Miloslav Bažant on 10/11/2007 07:04:52
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 10/11/2007 :  13:52:34  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Ivane.


A co dnes? Ještě si to myslíš?

MB



Samozrejme, Bazant je naduty, az to pekne neni...
Go to Top of Page

okref
Velmi aktivní uživatel

672 Posts

Posted - 14/12/2007 :  21:51:03  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Žiťa

Otázka je jednoduchá. Jáký je smysl lidského života?
Čest? Radost? Utrpení? Práce?? Užívat si?
Já jsem dospěl k závěru, že asi zanechat po sobě nějaké dílo, neb něco co ovlivní lidstvo (v dobrém slova smyslu)!
Ale ne, že by mě to nějak uspokojovalo, protože vím, že toho nikdy nedosáhnu.
Ale ani tohel není tak uplně smysl života, protože vše jednou skončí, ale tohle se tomu (aspoň mému!) smyslu života nejvíce přibližuje.




ja dospel k nasledujicimu zaveru a s tvych slov citim, ze bys se mnou mohl souhlasit. v zivote mi nebylo vyzrazeno o smyslu zivota vic, nez ze jim je samotny zivot.
chapu-li vsak zivot jako pouhe ziti lidskeho zivota, nenaplnuje me takova definice zivota pocitem smysluplnosti. kdyz ale upustim od castecnosti, kterou ziti se svou konecnosti je, a nahlizim zivot jako lidske ziti prekracujici(na ziti nezavisly, pred i po nem trvajici)? takovy nahled nebo spis nadhled zas bere smysl malemu lidskemu ziti, ktere se v porovnani jevi jako prebytecne. zkusim druhy nahled zachovat a upravit tak, aby zahrnoval nase kratke ziti. to se mi muze podarit jedine tak, ze zivot bude tim, co je obojim dohromady nahlizeno v soustredenem pojmu (v jedne pulce uchvacenost nekonecnosti, v druhe sila prozitku).

(vsechny nejasne definovatelne pojmy v tomto prispevku jsou mineny ciste ve vyznamu prozitkove urovne.)
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 21/12/2007 :  13:50:32  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Pánové.

Moje nadutost je taková,že tomu že bych nadutý byl ani nemohu uvěřit. Kdybych nadutý byl, nejspíše bych nad vašimi slovy mávnul rukou a mlčel povýšeně. Skusím ve své nadutosti analyzovat důvody které vás vedou k vrzení, že jsem nadutý.

Snažím se ukázat maximum, co mé poznání umožňuje a tak se někdy může stát, že trefím hřebíček na hlavičku a navíc je to nové a originální. Kdyby to byl nesmysl, pak byste nad tím mávli rukou,ale vy jste pochopili, že je to správné a to mne ve vašich očích povyšuje. Jinak řečeno mne vidíte výše, než sebe vidím já sám. Jenže to nechcete připustit, protože si přejete, abych prohrával a tak vaše slova ukazují snahu mne nějak ponížit. Jenže to pánové není možné, protože já sám se nepovyšuji. To jen vy mne tak vidíte. Je to tedy chyba vašeho vidění a nikoliv mého jednání.

Okref a Žiťo.
Definice by měla být platná vždy a zde se o definici jedná. To vše o čem jste napsali zapadá do definice, kterou jsem ukázal.ˇ" Život je neustálou snahou dojít od nepříjemna k příjemnu." Příjemno je cílem a záleží jen na formě ,či cestě k tomuto cíli. Pálí li vás oheň, uděláte cosi aby bolest zmizela, třeba odejedete od ohně a ochladíte se.Pálí li vás příkladně situace ve společnosti, snažíte se tuto situaci zmněnit. Ať dělá živý tvor cokoliv, vždy to odpovídá této definici a to přímo, nebo vyvozeně. Uvědomění si této definice může dle mého názoru umožnit pochopení mnohého v jednání lidí i ostatních živých tvorů. I to o čem jste napsali této definici odpovídá.

Co myslíte? Najdete něco, co této definici neodpovídá a není toto rovné duševní poruše? Nebudeme tedy hovořit o sebepoškozování a podobných patologických jevech.


MB
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000