www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Co je to chyba?
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 25/11/2008 :  19:51:38  Show Profile  Reply with Quote
Hlavně na to nekoukej s předsudky, jde občas o běžnou praxi výkonných manažerů i když spíš v americe.

Edited by - neronis on 25/11/2008 19:52:00
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 25/11/2008 :  21:24:36  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Navi.
Pak je to v pořádku. Vše co slouží tvému životu má svou cenu i kdyby to byl omyl. Nakonec po smrti nikdo neví, zda se mýlil nebo ne, tak o co vlastně jde?

MB

Tak toto by som netvrdil. To by platilo len v prípade, keby po smrti žiadny život nebol. My sme vlastne rovnaký. Ja nemám dôvod pripustiť A a ty nemáš dôvod pripustiť B. Napriek tomu si celkom rozumieme.
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 25/11/2008 :  21:26:22  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by neronis

Řekl bych, že je díky víře v posmrtný život podceňována současnost a její vliv. Pokud věřím v to, že je můj život pouze prologem něčeho dalšího, mohu různé vlivy, které mi život komplikují podceňovat nebo přehlížet.

Si slobodná bytosť, môžeš čo len chceš.
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 25/11/2008 :  21:51:05  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Neronisi.

Sohlasím,ale je třeba si uvědomit,že jsou lidé různí.Někdo dokáže prožít život naplno a pro toho není důležité,zda je nějaký život po smrti.Jsou však také lidé,které jejich život sklamal ať již z jakékoliv příčiny. Dokáží si lepší život předsstavit,ale nemají schopnost jej dosáhnout. Pro takové lidi je víra vdalší život povzbuzením a nadějí,že v tom dalším životě budou jiní a schopnější. Když jim tuto naději vezmeš, vezmeš jim tím smysl života. Navi díky nemoci nemůže prožívat tento život naplno,třeba jako ty nebo já a tak věří že alespoň po smrti pozná lepší život. Tato víra by se postavila proti němu samému, když tento život díky naději na nějaký vysněný lepší zkrátil.Potom by bylo lepší věřit tomu,že ten kdo svůj život svévolně zkrátí, v tom dalším si jej zopakuje i se vším tím zlým.

MB

Mňa práve viera v posmrtný život drží pri živote na tomto svete. Len vďaka tejto viere som schopný na tomto svete existovať, a vidieť zmysel všetkého toho utrpenia, ktoré musím už tridsať rokov denne zažívať. Len pochopenie zmyslu tohoto utrpenia, ma drží pri živote na tomto svete. Musím sa ale priznať, že detoxikáciou od ortuti sa moje utrpenie stále viac a viac zmenšuje. Mám taký pocit, že čo sa týka zla, som si na tomto svete splnil predsavzatie, a teraz ma už čaká len lepší život.
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 25/11/2008 :  22:03:45  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by neronis

Je pravda, že pokud se člověk dostane do sraček, může jít o spolehlivou útěchu, akorát si myslím, že je zbytečná a dá se soustředit na něco jiného.
Ovšem v této chvíli nedokážu říct něco spolehlivého, protože se má 18letá krasotinka se mnou rozešla s tím, že jsem oddaný kariéře a máme každý jiné priority. Tak to vidíš, jsou to pro mě smutné, žalostné dny (od neděle) a nezmohl jsem se na víc, než začít hulit hašiš. Ale zdá se mi to lepší než začít věřit v něco neuchopitelného, to by mě mohlo do života limitovat mnohem víc.
Ach ten smutný den, člověk se snaží, a přitom je sám a sám, přece jen...

To je logické vyustenie. Pokiaľ sa dvaja nemajú dostatočne radi, tak nedokážu robiť dostatočné ústupky vo svojich predsavzatiach. Preto sa rozchádzajú. Je pravda, že niekedy jeden ťahá viac lásku a druhý sa viac vezie, ale je to vždy na rozhodnutí oboch, pre akú variantu sa rozhodnú.
To, čo je pre Teba neuchopiteľné, je pre mňa realita. Ortuť ma natoľko odrezala od reality hmotného sveta, že sa realita toho nehmotného stala pre mňa reálnejšou.
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 25/11/2008 :  22:34:56  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by navi

quote:
Originally posted by neronis

Řekl bych, že je díky víře v posmrtný život podceňována současnost a její vliv. Pokud věřím v to, že je můj život pouze prologem něčeho dalšího, mohu různé vlivy, které mi život komplikují podceňovat nebo přehlížet.

Si slobodná bytosť, môžeš čo len chceš.



Jako věřit v posmrtný život a zároveň myslet? Tak určitě to jde
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 25/11/2008 :  22:41:03  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by navi

quote:
Originally posted by neronis

Je pravda, že pokud se člověk dostane do sraček, může jít o spolehlivou útěchu, akorát si myslím, že je zbytečná a dá se soustředit na něco jiného.
Ovšem v této chvíli nedokážu říct něco spolehlivého, protože se má 18letá krasotinka se mnou rozešla s tím, že jsem oddaný kariéře a máme každý jiné priority. Tak to vidíš, jsou to pro mě smutné, žalostné dny (od neděle) a nezmohl jsem se na víc, než začít hulit hašiš. Ale zdá se mi to lepší než začít věřit v něco neuchopitelného, to by mě mohlo do života limitovat mnohem víc.
Ach ten smutný den, člověk se snaží, a přitom je sám a sám, přece jen...

To je logické vyustenie. Pokiaľ sa dvaja nemajú dostatočne radi, tak nedokážu robiť dostatočné ústupky vo svojich predsavzatiach. Preto sa rozchádzajú. Je pravda, že niekedy jeden ťahá viac lásku a druhý sa viac vezie, ale je to vždy na rozhodnutí oboch, pre akú variantu sa rozhodnú.
To, čo je pre Teba neuchopiteľné, je pre mňa realita. Ortuť ma natoľko odrezala od reality hmotného sveta, že sa realita toho nehmotného stala pre mňa reálnejšou.



Ono je složité balancovat, když tě ten člověk vlastně nezná. Hrozně těžko se mi vysvětlujou stavy, kdy je člověk jakoby za bublinou nebo ztrácí nabíječky od telefonu a klíče a přitom to nedělá schválně. Já kdybych byl ženská, tak bych se taky asi moc nechtěl, vypadá to nezodpovědně.
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 25/11/2008 :  22:49:55  Show Profile  Reply with Quote
Nuž chlapče, keď si za bublinou, tak to by si mal detoxikovať. Zbavuje to roztržitosti a zábudlivosti. A odstraňuje to bublinu.
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 25/11/2008 :  22:54:50  Show Profile  Reply with Quote
To ne, jde spíš o uměle vyvolaný stav, je to jakési makrouniversum, člověku to pak strašně rychle pálí. Toho se mi moc zbavovat nechce.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 26/11/2008 :  07:20:02  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Neronisi.
S tím hašišem to není moc dobré řešení.Opustila tě dívka,to není dobré,ale co kdybys místo hašiše vyjádřil co cítíš třeba v textu.Urovnáš si myšlenky a ještě navíc splodíš cosi,co může oslovit druhé. To chce ale čistou hlavu a nikoliv oblbenou hašišem.

MB
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 26/11/2008 :  08:08:21  Show Profile  Reply with Quote
Pravda, pravda.
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 26/11/2008 :  10:55:42  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by neronis

To ne, jde spíš o uměle vyvolaný stav, je to jakési makrouniversum, člověku to pak strašně rychle pálí. Toho se mi moc zbavovat nechce.

tak to chápem
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 27/11/2008 :  09:46:47  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
To ne, jde spíš o uměle vyvolaný stav, je to jakési makrouniversum, člověku to pak strašně rychle pálí. Toho se mi moc zbavovat nechce.
Neronisi.
Jenže je to houpačka.Našiš tě zhoupne na jednu stranu a ty cítíš, jak tě to pálí a jsi spokojený.Jenže to odezní a houpačka se vychýlí na stranu opačnou, čili tě to pálí hůře než v normále a třeba zapomínáš a ztrácíš schopnost se soustředit. Ale ty chceš být spíše na straně opašné a tak znovu sáhneš po droze. Čím víc tě drga vychýlí na jednu stranu, tím více se následně vychýlí na stranu opačnou. Nechceš li se zbavit toho příjemna jedné strany, přijímáš tím i nepříjemno strany opačné.Prostě jinak to nejde. Jenže tomu se říká závislost a ta roste. K vychýlení na tu příjemnou stranu budeš potřebovat stále víc drogy a pád na tu stranu opačnou bude hlubší a hlubší. Ty s toho nemáš strach???


MB
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 27/11/2008 :  10:33:07  Show Profile  Reply with Quote
Zajímavé, jak se dostáváš hloub a hloub. Pokud bych svůj život bral příliš vážně, nikdy bych nedosáhnul takových výsledků. Potíž je v lidech jako takových, lpí na věcech, které vedou k regresi a aby se z toho člověk mohl semtam vyčlenit, musí se na všechno vysrat. Přináší to mír a klid.
Je to houpačka, ale oproti klasické marihuany v tom není v podstatě rozdíl až na to, že člověk nemusí tolik "tahat" aby dosáhnul stejného výsledku. Můj mozek to poškozuje, ale že by mi to chybělo, když to nemám nebo když se něčemu věnuju, to ne. Na druhou stranu je to jedinná brzda, kterou umím použít když jsem třeba večer sám a v hlavě mi proudí tisíce myšlenek po 11 hodinách v práci z toho, že se tady všechno sere. Takže je to spíše ku prospěchu, protože takový stav nervozity vede k regresi a to takové, která mívá trvalé následky a další vývoj znemožňuje.
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 27/11/2008 :  10:58:19  Show Profile  Reply with Quote
Musím sa priznať, Neronisi, že som tvoju bublinu nespájal s drogou. Skôr som to bral tak, že sa tak sústredíš na niečo, že okolitý svet prestáva existovať.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000