www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Automat jako člověk nebo jako Bůh
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 14/03/2008 :  19:30:18  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Člověku umožňuje vidět celou skutečnost její dvojí model, resp. obraz, a to rozumový model, který představuje pojmový obraz skutečnosti v mozku člověka, a citový model, který představuje tlaky skutečnosti v mozku člověka. Vidící automat by musel mít oba tyto modely, resp. obrazy skutečnosti jako člověk, nebo dokonalý rozum, který by musel umět spočítat rovnice o proměnných rovných nekonečnu (zřejmě 1 a 0 ve strojovém programovacím jazyku) nebo dokonalý cit, který by zachytil každý bod časoprostoru. Výše uvedený dokonalý cit a dokonalý rozum je vlastní podle mne pouze Bohu, pokud existuje. Viz. www.sweb.cz/filosofierovnovahy a http://aktualne.centrum.cz/veda/clanek.phtml?id=524068

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 14/03/2008 :  19:56:23  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Dalibore.

Automat nikdy nebude jako člověk a dokonce ani jako zvíře. Aby takový mohl být musel by získat bolest a příjemno. Jinak totiž nemůže dojít k samostatnému myšlení. Kdyby se vědě podařilo věm bolesti a v okamžiku mizení bolesti aby cítil příjemno, začne samostatně myslet,ale ztratí vše co je na něm cenné, čili spolehlivost a přesnost. Pokud by mohlo dojít k propojení smyslových informací slovem do jednotné sítě, počítač by získal duši a uvědomoval by si logku vlastní existence. To však mám takový dojem nejde splnit a kdyby to šlo, pak vznikne pouze napodobenina člověka, navíc mnohem nedokonalejší, než je člověk sám. Tím nejlepším je dle mého názoru simbioza člověka a počítače,přičemž spolehlivost a přesnost je přednost,které využívání je pro člověka nanejvýš výhodné.

MB
Go to Top of Page

Dragonier
Aktivní uživatel

Czech Republic
115 Posts

Posted - 15/03/2008 :  13:59:17  Show Profile  Reply with Quote
MB

symbioza? další útěk, lidi jsou tak nepoučitelní, zvyšujete si věk, člověk by doufal, že alespoň na něco rozumného tím delším věkem příjdete, ale kdepak

Maty
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 16/03/2008 :  12:07:16  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Dragoniere.


Možná jsem užil špatného slova a měl jsem užít spíše slova soužití.Co je lidské nechat člověku a co je vlastnostmi počítač nechat počítači.Spolužití jednoho s druhým je pro člověka výhodné.Člověk není tak rychlý a přesný a proto využívá rychlost a přesnost počítače.Proč vytvářet duši u počítače, když tím tu přesnost a rychlost ztratí to skutečně nevím.Takový počítač by pro člověka ztratil význam. Co by přinesla kombinace šlověka s počítačem si nedokáži představit.Počítač který by vysílal nějaké impulsy do mozku člověka aby se tím člověk stal rychlý a přesný? To považuji za naprostý nesmysl a cisi, co by mělo více záporů naž kladů. O tom, že to není reálné raději mluvit nebudu,protože řada věcí, které se zdály být nereálné jsou dnes zcela běžné. Jen mohu říci, že bych takovým člověkem kterému počítač zasahuje přímo do myšlení nechtěl být.

MB
Go to Top of Page

Dragonier
Aktivní uživatel

Czech Republic
115 Posts

Posted - 16/03/2008 :  13:08:33  Show Profile  Reply with Quote
promiň, zmíněnou symbiozu jsem si vyložil jinak

Maty
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000