www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Volba prezidenta republiky.
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 10/02/2008 :  15:12:01  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Vážení, co říkáte na frašku, která se děje v parlamentu? Politologie je součástí filosofie a proto sem toto téma přináleží. Docela by mne zajímal váš pohled na tuto věc.

MB

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 14/02/2008 :  12:27:51  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Vážení, co říkáte na frašku, která se děje v parlamentu? Politologie je součástí filosofie a proto sem toto téma přináleží. Docela by mne zajímal váš pohled na tuto věc.

MB



To, co předvedla KSČM s nominací paní Bobošíkové je znevažování volby prezidenta.
Go to Top of Page

Fallout
Uživatel

58 Posts

Posted - 14/02/2008 :  15:34:42  Show Profile  Reply with Quote
Všichni vědí, že to Klaus vyhraje, tak se mu to snaží znepřijemnit. Je smutné vidět, jak se naše ústava dá různě intepretovat, když není jasno ani v takové záležitosti jako je volba prezidenta.
Je to fraška a nepřetrzitá ostuda ČR v tomto směru pokračuje již od posledních voleb. Neustálé vzájmené napadání nebere konce a když se dvou stran zeptáte jakou barvu má bílá, dočkáte se dvou různých odpovědí, ale ani jedna nebude ,bílá".
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 14/02/2008 :  18:40:40  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Dato.

Každý má právo navrhnout svého kandidáta a oni pouze naplnili své právo.

Fallout.

Zákony jsou takové, jaké je zákonodárci udělali.Měli by být takové aby sloužilo republice,ale na tom se nedokáží dohodnout.Měly by být také jednoznačné,což nejsou. A tak jednomu vyhovuje to a druhému ono a každý se snaží využít ze zákona to co jeho zájmům vyhovuje. Zda Klaus vyhraje není jednoznačné a také by mohlo dojít k tomu, že při tajné volbě budou proti němu hlasovat i někteří členové ODS.Rozkol který tam panuje je známý.Potom by jim nepomohli ani ta koupené hlasy.
A tak se to krásně sešlo. Špatní zákonodárci, špatné zákony a výsledkem je tato fraška znevažující nejvíce právě ty zákonodárce.

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 15/02/2008 :  07:34:53  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Dato.

Každý má právo navrhnout svého kandidáta a oni pouze naplnili své právo.

Fallout.

Zákony jsou takové, jaké je zákonodárci udělali.Měli by být takové aby sloužilo republice,ale na tom se nedokáží dohodnout.Měly by být také jednoznačné,což nejsou. A tak jednomu vyhovuje to a druhému ono a každý se snaží využít ze zákona to co jeho zájmům vyhovuje. Zda Klaus vyhraje není jednoznačné a také by mohlo dojít k tomu, že při tajné volbě budou proti němu hlasovat i někteří členové ODS.Rozkol který tam panuje je známý.Potom by jim nepomohli ani ta koupené hlasy.
A tak se to krásně sešlo. Špatní zákonodárci, špatné zákony a výsledkem je tato fraška znevažující nejvíce právě ty zákonodárce.

MB



Slávo,
ty považješ nominaci Bobošíkové za normální? Sami ukazují, že nemají žádného levicového kandidáta. Jsou slabí a to je dobré,
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 15/02/2008 :  09:26:00  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.
Je to dobré,ale otázkou je pro koho. Nejspíše je to dobré pro Klause.Kdyby volili se Soc Dem Švejnara, měl by to Klaus těžké,ale takto Švejnar o ty hlasy komunistů přijde a je nahraný. Bobošíková potřebné hlasy získat nemůže, takže je to od komunistů více méně hloupost. Jenže to může být i velmi chytrý tah. Oni žádají od Soc. Dem. Aby hlasovali proti umístění americké základny a když je tímto přinutí toto přijmout,pak je to pro ně velké vítězství a navíc podpoří Švejnara . Necháme to vyvrbit a uvidíme. ěch variant je zde příliš mnoho a ukáže se jaký je kdo strateg.

MB
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 15/02/2008 :  19:30:02  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Podle mne bylo ve volbě presidenta na můj vkus až příliš asociálních, egoistických, ne fair-play prvků (jako možné uplácení či vydírání poslanců), což považuji za pozůstatek totality v naší společnosti a což není doufám možné ve vyspělé západní demokracii. Tedy máme co zdokonalovat. Politici by se podle mne měli umět dohodnout na tom, kdo je nejlepším prezidentem pro Českou republiku.

Zároveň podle mne platí, že politici jsou v demokracii zástupcem, tj. zrcadlem svých voličů. V demokracii tedy spravedlivé voliče zastupují spravedliví politici, částečně spravedlivé a částečně nespravedlivé voliče zastupují částečně spravedliví a částečně nespravedliví politici (tj. např. úplatné voliče zastupují úplatní politici) a nespravedlivé voliče zastupují nespravedliví politici.

Klaus si podle mne zasloužil za svou dlouholetou činnost v demokratické politice být presidentem, Švejnar takové zásluhy podle mne neměl. Klaus byl průhledný kandidát, všichni víme, co od něj můžeme očekávat, Švejnar takto průhledný nebyl.

Edited by - Dalibor Grůza on 16/02/2008 18:49:50
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000