www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Co je svět?
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 07/10/2007 :  09:21:31  Show Profile  Reply with Quote
Moje pozice?
Svět se zkládá z pěti elementů: prostor, vzduch, oheń, voda, země.
Celý svět je složen a stvořen z těchto 5 elementů.

Teorie stvoření z véd: 1. prostor, pak následoval vzduch, pak oheň, pak voda, pak země.
Vidíme, že bůh je nad tím a přesahuje stvoření, vznik i zánik, život i smrt.

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 07/10/2007 :  10:54:54  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.
Nevidíme. Ty jsi snad byl u toho stvoření, že jsi si tím tak jistý? Pokud se týká tebe, tak všechny atomy ze kterých se skládá tvé tělo zde byly vždy pouze se přeskupovaly.Když jsi byl počat dostaly tyto atomy řád a staly se součástí molekul tvého těla. Až zemřeš tyto vazby se rozpadnou ale atomy ze kterých se skládalo tvoje tělo zde stále budou. Se sluneční soustavou je tomu podobně a celým vesmírem.Aby někdo stvořil nekonečný vesmír musel by být větší než nekonečno,ale potom by měl zase problémy s mikrokosmem.Stvoření je nesmysl.

MB
Go to Top of Page

rajis
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
517 Posts

Posted - 07/10/2007 :  11:25:13  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gato

Moje pozice?
Svět se zkládá z pěti elementů: prostor, vzduch, oheń, voda, země.
Celý svět je složen a stvořen z těchto 5 elementů.

Teorie stvoření z véd: 1. prostor, pak následoval vzduch, pak oheň, pak voda, pak země.
Vidíme, že bůh je nad tím a přesahuje stvoření, vznik i zánik, život i smrt.



Já tedy nevidím, že by nad tím byl nějaký bůh. Z toho co jsi napsal žádná existence boha nevyplývá. Jen jsi sem opsal první teorie vzniku světa.
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 07/10/2007 :  12:21:36  Show Profile  Reply with Quote
přátelé,
já vidím, vy nevidíte!!
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 07/10/2007 :  12:36:01  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.

Vidíš a ostatní jsou slepí? Vidíš to, co ostatní nevidí? A jsi jistý, že nevidíš bludy? Myslel jsem, že jsi chytřejší. Toto forum jsem považoval za filosofické,ale nyní mám dojem, že zavedli internet do Bohnic. Tohle s filosofií nemá již nic společného a dokonce ani se zdravým rozumem. Zkrátka a jasně. Toto není úroveň na které bych stál o diskutování.

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 07/10/2007 :  12:48:20  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,
ten, který nemá argumenty, začíná s urážkami. Tvůj případ.
Go to Top of Page

rajis
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
517 Posts

Posted - 07/10/2007 :  13:02:22  Show Profile  Reply with Quote
Gato,

tady se nedá jinak než 100% souhlasit se Slávou. Píšeš tu něco o prvních teorií vzniku světa, které se objevili ve starověku v počátcích filosofie a ty to znova oprašuješ s tím, že nad vším je všemocný bůh. Promiň, to je ale neskutečná hovadina, ničím nepodložená. To už opravdu hraničí s blbostí. Nejenomže tady předložíš naprostou hovadinu, ale ty napíšeš 3 věty (!!!) a hned si myslíš, že si objevil celý smysl světa. To je opravdu velmi velmi naivní.

Edited by - rajis on 07/10/2007 13:03:21
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 07/10/2007 :  18:05:56  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,
víš, já nevěřím, že jsem byl počat, nevěřím na materialistickou teorii sexuality. Tělo bylo počato. Já není tělo.
Go to Top of Page

Fallout
Uživatel

58 Posts

Posted - 07/10/2007 :  21:08:06  Show Profile  Reply with Quote
Dobrý večer všem,

tento svět je tvořen mnoha živly, ale na počátku nestojí bůh, nýbrž Velký třesk a vše co bylo potom by se dalo nazvat evolucí ve velkém měřítku. Bůh je jen výmysl, na němž profitovaly jisté církve. Pokud bych bral Zemi v tom starověkém pohledu, tak základním živlem bych označil zemi, ze které vzniká voda, vzduch a oheň. Když zmíním prostor, měl bych mluvit i o čase.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 08/10/2007 :  09:29:58  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Fallout.
Souhlas a dík.Již jsem zde ukázal, čeho byl dúsledkem vznik boha jako veličiny,Ukázal jsem jak slovo propojilo informace a umožnilo uvědomění si smrtelnosti z čehož vznikl strach ze smrti a následně bůh a posmrtný život, což tebtoi strach dokázalo odstranit.(velmi zjednodušeno) Bůh tedy není jen prostředkem církví,ale přirozeným důsledkem funkce lidského myšlení. Souhlasím však s tím, že bylo toto těmi církvemi zneužíváno. Vím, že věda hovoří o velkém třesku,ale nedává mně to jistotu, že tomu tak skutečně bylo. Skus si představit třeba svůj mozek jako kosmos. Tvoje atomy jsou planety s měsíci a molekuly jsou slunečními soustavami. Čas zde odpovídá prostoru, čili je x krát rychlejší a během pozemské vteřiny proběhnou zde roky. Na počátku však nebyl velký třesk, ale početí, které spůsobilo že se atomy a molekuly sdružovaly do soustav a vznikal vesmír tvého mozku.Ty atomy a molekuly zde byly dávno předtím i když v jiných formacích a díky reakci genetické informace získaly nové umístění i funkci. Netvrdím, že k témuž došlo i ve vesmíru,ale co tvrdit mohu, je určitá podobnost, která se zde nabízí.Vesmír může být starší, než se vědcům zdá a spíše bych předpokládal, že určité cosi dalo tomuto řád a bylo to něčím zcela přirozeným jako to početí. To jenom pro zamyšlení. Možná tomu tak bylo, možná tomu bylo zcela jinak. Toto je pouze moje myšlenková konstrukce, která se mně zdá být reálnější než teorie velkého třesku, Při které se z čehosi maličkého stane cosi nekonečně velkého.

MB
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 09/10/2007 :  23:18:35  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gato

Moje pozice?
Svět se zkládá z pěti elementů: prostor, vzduch, oheń, voda, země.
Celý svět je složen a stvořen z těchto 5 elementů.

Teorie stvoření z véd: 1. prostor, pak následoval vzduch, pak oheň, pak voda, pak země.
Vidíme, že bůh je nad tím a přesahuje stvoření, vznik i zánik, život i smrt.




I toto jsou jen predstavy, ktere jsem vnima...svet je jen predstava
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 09/10/2007 :  23:24:42  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Fallout.
Souhlas a dík.Již jsem zde ukázal, čeho byl dúsledkem vznik boha jako veličiny,Ukázal jsem jak slovo propojilo informace a umožnilo uvědomění si smrtelnosti z čehož vznikl strach ze smrti a následně bůh a posmrtný život, což tebtoi strach dokázalo odstranit.(velmi zjednodušeno) Bůh tedy není jen prostředkem církví,ale přirozeným důsledkem funkce lidského myšlení. Souhlasím však s tím, že bylo toto těmi církvemi zneužíváno. Vím, že věda hovoří o velkém třesku,ale nedává mně to jistotu, že tomu tak skutečně bylo. Skus si představit třeba svůj mozek jako kosmos. Tvoje atomy jsou planety s měsíci a molekuly jsou slunečními soustavami. Čas zde odpovídá prostoru, čili je x krát rychlejší a během pozemské vteřiny proběhnou zde roky. Na počátku však nebyl velký třesk, ale početí, které spůsobilo že se atomy a molekuly sdružovaly do soustav a vznikal vesmír tvého mozku.Ty atomy a molekuly zde byly dávno předtím i když v jiných formacích a díky reakci genetické informace získaly nové umístění i funkci. Netvrdím, že k témuž došlo i ve vesmíru,ale co tvrdit mohu, je určitá podobnost, která se zde nabízí.Vesmír může být starší, než se vědcům zdá a spíše bych předpokládal, že určité cosi dalo tomuto řád a bylo to něčím zcela přirozeným jako to početí. To jenom pro zamyšlení. Možná tomu tak bylo, možná tomu bylo zcela jinak. Toto je pouze moje myšlenková konstrukce, která se mně zdá být reálnější než teorie velkého třesku, Při které se z čehosi maličkého stane cosi nekonečně velkého.

MB



Vewsmir neni nekoencne velky, ma sve hranice...
Existenci molekul a atomu ne lz e prokazat....
Zabyvas se neprokazatelnymi spekulacemi, stejne, jako vetsina teto podivne civilizace...


Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 09/10/2007 :  23:27:24  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Gato.
Nevidíme. Ty jsi snad byl u toho stvoření, že jsi si tím tak jistý? Pokud se týká tebe, tak všechny atomy ze kterých se skládá tvé tělo zde byly vždy pouze se přeskupovaly.Když jsi byl počat dostaly tyto atomy řád a staly se součástí molekul tvého těla. Až zemřeš tyto vazby se rozpadnou ale atomy ze kterých se skládalo tvoje tělo zde stále budou. Se sluneční soustavou je tomu podobně a celým vesmírem.Aby někdo stvořil nekonečný vesmír musel by být větší než nekonečno,ale potom by měl zase problémy s mikrokosmem.Stvoření je nesmysl.

MB



Pokud je svet predstavou vedomi, neni zadny problem....
Go to Top of Page

Ace Rimmer
Aktivní uživatel

318 Posts

Posted - 09/10/2007 :  23:55:30  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DavidPraha

quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Fallout.
Souhlas a dík.Již jsem zde ukázal, čeho byl dúsledkem vznik boha jako veličiny,Ukázal jsem jak slovo propojilo informace a umožnilo uvědomění si smrtelnosti z čehož vznikl strach ze smrti a následně bůh a posmrtný život, což tebtoi strach dokázalo odstranit.(velmizjednodušeno) Bůh tedy není jen prostředkem církví,ale přirozeným důsledkem funkce lidského myšlení. Souhlasím však s tím, že bylo toto těmi církvemi zneužíváno. Vím, že věda hovoří o velkém třesku,ale nedává mně to jistotu, že tomu tak skutečně bylo. Skus si představit třeba svůj mozek jako kosmos. Tvoje atomy jsou planety s měsíci a molekuly jsou slunečními soustavami. Čas zde odpovídá prostoru, čili je x krát rychlejší a během pozemské vteřiny proběhnou zde roky. Na počátku však nebyl velký třesk, ale početí, které spůsobilo že se atomy a molekuly sdružovaly do soustav a vznikal vesmír tvého mozku.Ty atomy a molekuly zde byly dávno předtím i když v jiných formacích a díky reakci genetické informace získaly nové umístění i funkci. Netvrdím, že k témuž došlo i ve vesmíru,ale co tvrdit mohu, je určitá podobnost, která se zde nabízí.Vesmír může být starší, než se vědcům zdá a spíše bych předpokládal, že určité cosi dalo tomuto řád a bylo to něčím zcela přirozeným jako to početí. To jenom pro zamyšlení. Možná tomu tak bylo, možná tomu bylo zcela jinak. Toto je pouze moje myšlenková konstrukce, která se mně zdá být reálnější než teorie velkého třesku, Při které se z čehosi maličkého stane cosi nekonečně velkého.

MB



Vewsmir neni nekoencne velky, ma sve hranice...
Existenci molekul a atomu ne lz e prokazat....
Zabyvas se neprokazatelnymi spekulacemi, stejne, jako vetsina teto podivne civilizace...




A jak si přestavuješ hranici vesmíru ? To tam jako je zeď či co ?
Já osobně preferuji představu , že vesmír je konečný , ale nemá hranice (viz . kružnice , nekončí ani nezačíná )

Pokud nelze prokázat existanci atomů a molekul , nelze prokázat ani existanci vesmíru o které tvrdíš , že má své hranice (těd už možná slovíčkařím)

Neprokazatelnými spekulacemi se zabýváš také . Jediné co jsi si schopen ověřit je to jak jsi již napsal , že jsi a že vnímáš , ale to je vše .
Vše ostatní je dle tvé teorie spekulace :

  • to jak vnímáš

  • co vnímáš

  • jak své vnímání ovlivnit

  • jak ovlivnit svou existenci

  • vnímání své existence v čase

  • tvé vzpomínky

  • tvé pocity

  • tohle fórum

  • atd. do zblbnutí






  • _______________________
    Motto: Všechno je jinak
    Go to Top of Page

    DavidPraha
    Aktivní uživatel

    279 Posts

    Posted - 10/10/2007 :  00:05:20  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
    quote:
    Originally posted by Ace Rimmer

    quote:
    Originally posted by DavidPraha

    quote:
    Originally posted by Miloslav Bažant

    Fallout.
    Souhlas a dík.Již jsem zde ukázal, čeho byl dúsledkem vznik boha jako veličiny,Ukázal jsem jak slovo propojilo informace a umožnilo uvědomění si smrtelnosti z čehož vznikl strach ze smrti a následně bůh a posmrtný život, což tebtoi strach dokázalo odstranit.(velmizjednodušeno) Bůh tedy není jen prostředkem církví,ale přirozeným důsledkem funkce lidského myšlení. Souhlasím však s tím, že bylo toto těmi církvemi zneužíváno. Vím, že věda hovoří o velkém třesku,ale nedává mně to jistotu, že tomu tak skutečně bylo. Skus si představit třeba svůj mozek jako kosmos. Tvoje atomy jsou planety s měsíci a molekuly jsou slunečními soustavami. Čas zde odpovídá prostoru, čili je x krát rychlejší a během pozemské vteřiny proběhnou zde roky. Na počátku však nebyl velký třesk, ale početí, které spůsobilo že se atomy a molekuly sdružovaly do soustav a vznikal vesmír tvého mozku.Ty atomy a molekuly zde byly dávno předtím i když v jiných formacích a díky reakci genetické informace získaly nové umístění i funkci. Netvrdím, že k témuž došlo i ve vesmíru,ale co tvrdit mohu, je určitá podobnost, která se zde nabízí.Vesmír může být starší, než se vědcům zdá a spíše bych předpokládal, že určité cosi dalo tomuto řád a bylo to něčím zcela přirozeným jako to početí. To jenom pro zamyšlení. Možná tomu tak bylo, možná tomu bylo zcela jinak. Toto je pouze moje myšlenková konstrukce, která se mně zdá být reálnější než teorie velkého třesku, Při které se z čehosi maličkého stane cosi nekonečně velkého.

    MB



    Vewsmir neni nekoencne velky, ma sve hranice...
    Existenci molekul a atomu ne lz e prokazat....
    Zabyvas se neprokazatelnymi spekulacemi, stejne, jako vetsina teto podivne civilizace...




    A jak si přestavuješ hranici vesmíru ? To tam jako je zeď či co ?
    Já osobně preferuji představu , že vesmír je konečný , ale nemá hranice (viz . kružnice , nekončí ani nezačíná )

    Pokud nelze prokázat existanci atomů a molekul , nelze prokázat ani existanci vesmíru o které tvrdíš , že má své hranice (těd už možná slovíčkařím)

    Neprokazatelnými spekulacemi se zabýváš také . Jediné co jsi si schopen ověřit je to jak jsi již napsal , že jsi a že vnímáš , ale to je vše .
    Vše ostatní je dle tvé teorie spekulace :

  • to jak vnímáš

  • co vnímáš

  • jak své vnímání ovlivnit

  • jak ovlivnit svou existenci

  • vnímání své existence v čase

  • tvé vzpomínky

  • tvé pocity

  • tohle fórum

  • atd. do zblbnutí






  • _______________________
    Motto: Všechno je jinak



    Co se tyce vesmiru, vychazel jsem z materialniho modelu, ktery uznava kolega, tudiz, pak je vesmir zakriven a je proto konecny.... Pochopitelne. Ostatne, to jsou slova, pobrezi muze byt nekoenecne dlouhe, zalezi na delce merici tyce...
    V podstate jde o to , ze vesmir ma konecny objem...


    samozrejme. Protoze nelze prokazat, ze e xistuji jina jsoucna...
    Pak jsou a budou dalsiu uvahy spekulaci



    Go to Top of Page

    Miloslav Bažant
    Ultragrafoman

    Czech Republic
    6254 Posts

    Posted - 10/10/2007 :  08:49:04  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
    Davide.

    Všichni zde můžeme pouze spekulovat a nikdo není výjimkou co se vesmíru týká. Tvoje tvrzení konečného vesmíru není nic víc než spekulace a navíc lehko vyvratitelná. Přijmu li tvoji myšlenku, že je vesmír konečný, pak kdesi končí.Jenže ten konec je příkladně prázdno,ale toto prázdno má určitý prostor, neboť je součástí vesmíru a ten je dle tvého konečný. Co je za tímto prázdným prostorem? Další vesmír? Jenže to vše pokračuje do nekonečna Vesmír-konec-konec konce- vesmír a tak dál až do nekonečna. Kdyby byla koncem vesmíru stěna,pak by měla určitou tloušťku a za ní by vesmír opět pokračoval. Z toho vychází jediné. Vesmír je nekonečný, ale pokud máš na mysli pouze určitou část vesmíru, pak ji můžeš považovat za konečnou.
    Vrátím se k modelové situaci, která nemusí ukazovat skutečnost, ale měla by tě ukázat logiku nekonečna. Tento náš rozměr, čili kosmos můžeš vidět, alespoň jeho část. Když zvětšíš sám sebe, nebo svůj mozek na velikost vesmíru, uvidíš své atomy jako sluneční soustavy a budeš li na některé s těch planet, uvidíš opět kolem sebe vesmír. Naše Země může být mikrokosmem bytosti žijící v makrokosmu ale tato bytost vnímá to co se děje v jejích atomech asi tak jako ty vnímáš děj na atomech svých. A nyní můžeš pokračovat do nekonečna mikro i makrokosmů a poznáš tím vertikálu nekonečna. Horizontála je tvé běžné vnímání vesmíru všude kolem tebe. Když si uvědomíš, že ta bytost v makrokosmu žije na planetě kde jsou miliardy lidí a nad hlavou má hvězdy stejně jako ty, pak pochopíš o čem je řeč, když se řekne nekonečno. Každý z těch mozků je konečný, ale to vše dohromady je nekonečno. Toto bylo řečeno jen jako pomůcka k pochopení nekonečna. Nepovažuj to za pravdu i když vyloučeno toto není.

    MB
    Go to Top of Page
    Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
    Next Page
     New Topic  Reply to Topic
     Printer Friendly
    Jump To:
    www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
    Snitz Forums 2000