www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Co je svět?
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 10/10/2007 :  23:17:51  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Davide.

Všichni zde můžeme pouze spekulovat a nikdo není výjimkou co se vesmíru týká. Tvoje tvrzení konečného vesmíru není nic víc než spekulace a navíc lehko vyvratitelná. Přijmu li tvoji myšlenku, že je vesmír konečný, pak kdesi končí.Jenže ten konec je příkladně prázdno,ale toto prázdno má určitý prostor, neboť je součástí vesmíru a ten je dle tvého konečný. Co je za tímto prázdným prostorem? Další vesmír? Jenže to vše pokračuje do nekonečna Vesmír-konec-konec konce- vesmír a tak dál až do nekonečna. Kdyby byla koncem vesmíru stěna,pak by měla určitou tloušťku a za ní by vesmír opět pokračoval. Z toho vychází jediné. Vesmír je nekonečný, ale pokud máš na mysli pouze určitou část vesmíru, pak ji můžeš považovat za konečnou.
Vrátím se k modelové situaci, která nemusí ukazovat skutečnost, ale měla by tě ukázat logiku nekonečna. Tento náš rozměr, čili kosmos můžeš vidět, alespoň jeho část. Když zvětšíš sám sebe, nebo svůj mozek na velikost vesmíru, uvidíš své atomy jako sluneční soustavy a budeš li na některé s těch planet, uvidíš opět kolem sebe vesmír. Naše Země může být mikrokosmem bytosti žijící v makrokosmu ale tato bytost vnímá to co se děje v jejích atomech asi tak jako ty vnímáš děj na atomech svých. A nyní můžeš pokračovat do nekonečna mikro i makrokosmů a poznáš tím vertikálu nekonečna. Horizontála je tvé běžné vnímání vesmíru všude kolem tebe. Když si uvědomíš, že ta bytost v makrokosmu žije na planetě kde jsou miliardy lidí a nad hlavou má hvězdy stejně jako ty, pak pochopíš o čem je řeč, když se řekne nekonečno. Každý z těch mozků je konečný, ale to vše dohromady je nekonečno. Toto bylo řečeno jen jako pomůcka k pochopení nekonečna. Nepovažuj to za pravdu i když vyloučeno toto není.

MB



Hm, nyni vidim, ze ve fyzice nejsi kovany...
Prostor ma ve fyzice smysl jen tehda, existuje li hmota, jhmota vyvtvari casoprostor...
Mimo vesmir, znamena, mimo cas a prostor... Z fyzikalniho hlediska jde o nesmysl...
Neexistuje zadne mimo, za pred, po.... Vesmirt vytvari cas a prostor. Je klinde mone, ze existuje nekmonecne mnozstvi vesmiru, ale nelze pouzit term iny vedle naseho vesmiru a podobne, nebot zadne vedle neni. Je to proste jiny casoprostor...
Tve predstavy o vesmiru jsou z doby Nwetona, o absolutnim casoprostoru...
D oporucuval bych Ti, projet si alespon ucebn ici fyziky pro stredni skoly...

Tve prirovnani je sice peken,a le leementarni castice se chvaji podle zcela jinych pravidel... Chvaji se zcela jinak, nez makrokosmos, plati tam kvantove jevy atd... Coz se v makrokosmickem meritku neprojevuje...




Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 11/10/2007 :  08:21:43  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Davide.

Také se mně stane, že sáhnu vedle ,ale tvoje vstupy jsou díky překlepům místy nečitelné. Dej si na to trošku pozor. Navíc si myslím, že bys mohl používat diakritiku. No nic ve zlém.

Ve fyzice skutečně nejsem kovaný a navíc některé závěry současné fyziky zvláště ty které jsi zmínil vyvolávají ve mně dojem, že mohou být chybné.Tím ale neříkám, že tomu tak je.Nejdou mně do hlavy různé ty černé díry a podobné jevy. Pro mne postrádají logiku,ale to může být i moje chyba.Já prostě nepracuji s tím, čemu beze zbytku nerozumím. To co jsem tě ukázal nemělo jiný smysl, než ukázat tě, že nekonečno může být skutečně velké.Velké až za obzor chápání. O víc nešlo.

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 11/10/2007 :  10:16:12  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,
svět je konečný, vznikl, trvá a zanikne. Nekonečný svět neexistuje. Svět má začátek, a proto má i konec.

Bůh nemá ani začátek a ani konec.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 12/10/2007 :  06:33:16  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.

Pokud považuješ za svět celý vesmír, ukaž mně začátek a já uvěřím v konec. Když toto tvrdíš, jistě znáš pevný bod jako jediný na planetě. Co se boha týká, souhlasím s tebou. Nemá začátek ani konec, protože neexistuje.

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 12/10/2007 :  09:29:07  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,
vím, že trváš na objektivní a nezávislé skutečnosti světa. Takový svět neexistuje. Člověk přijde na svět, svět se projeví v jeho vědomí a to je začátek světa, člověk odejde ze světa a to je konec světa.
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 12/10/2007 :  09:40:27  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,
bůh existuje, ale ty ho neznáš. Správná odpověď je, že: Já(SB) neznám boha, ne že Bůh neexistuje.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 12/10/2007 :  16:58:49  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.

Mnoho lidí se narodilo a svět byl před nimi. Mnoho lidí zemřelo a svět existoval i po nich. Pro mne jako jedince vjem světa začíná narozením a končí smrtí. S tím zcela souhlasím.
S tím bohemn je to složitější. Já neznám cestu k jeho reálnému bytí.Tak jak ho popisují věřící jej však znám, ale díky chybění cesty k pochopení reality jeho bytí v jeho existenci nevěřím. Věřící jsou stejně omylní jako já a proto mně ho nemohou důvěryhodně přiblížit.Navíc jej k ničemu nepotřebuji a jestli potřebuje on mne, nechť mně to dá zřetelně najevo. Jinak řečeno, necháme to na něm, ať se sám rozhodne .

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 13/10/2007 :  11:31:21  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,
ten svět tu v minulosti byl a bude tu asi i v budoucnosti, protože univerzální vědomí tu bude taky, kdyby chtělo mohlo by vytvořit jiný svět.

Všímám si jedné zvláštnosti na argumentaci materialistů. Svět je skutečný a bůh neexistuje. Bůh je nejvyšší Skutečnost, proto korektní argumentace by byla, že svět vůbec neexistuje.
Proč považuješ svět za realitu, když nejvyšší Skutečnost popíráš?
korektní argumentace:
Bůh existuje, svět existuje.
Bůh existuje, svět neexistuje.
Bůh neexistuje, svět neexistuje.

nekorektní argumentace: Bůh neexistuje, svět existuje.

Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 13/10/2007 :  21:50:51  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Davide.

Také se mně stane, že sáhnu vedle ,ale tvoje vstupy jsou díky překlepům místy nečitelné. Dej si na to trošku pozor. Navíc si myslím, že bys mohl používat diakritiku. No nic ve zlém.

Ve fyzice skutečně nejsem kovaný a navíc některé závěry současné fyziky zvláště ty které jsi zmínil vyvolávají ve mně dojem, že mohou být chybné.Tím ale neříkám, že tomu tak je.Nejdou mně do hlavy různé ty černé díry a podobné jevy. Pro mne postrádají logiku,ale to může být i moje chyba.Já prostě nepracuji s tím, čemu beze zbytku nerozumím. To co jsem tě ukázal nemělo jiný smysl, než ukázat tě, že nekonečno může být skutečně velké.Velké až za obzor chápání. O víc nešlo.

MB



Mily Miloslave,
me se zda, ze v logice prave mas take spoustu mezer, jinak by T i bylo prece jasne, ze naprosto nelze rozhodnout, na zaklade logiky o tom, ze existuje svet...
A ze to, co tvrdis o svete je pouze prevzate a naucene...
Co je na cernych dirach nelogickeho ?
Ze neco, ma takvou gravitaci,. ze zadrzi fotony ?
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 13/10/2007 :  21:54:01  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Gato.

Mnoho lidí se narodilo a svět byl před nimi. Mnoho lidí zemřelo a svět existoval i po nich. Pro mne jako jedince vjem světa začíná narozením a končí smrtí. S tím zcela souhlasím.
S tím bohemn je to složitější. Já neznám cestu k jeho reálnému bytí.Tak jak ho popisují věřící jej však znám, ale díky chybění cesty k pochopení reality jeho bytí v jeho existenci nevěřím. Věřící jsou stejně omylní jako já a proto mně ho nemohou důvěryhodně přiblížit.Navíc jej k ničemu nepotřebuji a jestli potřebuje on mne, nechť mně to dá zřetelně najevo. Jinak řečeno, necháme to na něm, ať se sám rozhodne .

MB



Dokaz, ze by l vcerejsi den...
Dnes, jsem vytvril svet, dal jsem ti pamet minulosti atd... Pamatrujes si zazitky s detstvi, ktere jsi nemel, a vsichni tvi pribu8zni, ktere jsi dnes potkal , tak take, nikdy nepoznas, ze jsem svet vyrobil dnes...

Vyvrat to !!!
Jenze lide nemaji odvahu nezavisle myslet, ale mysli prilis konvencne....
Go to Top of Page

Ace Rimmer
Aktivní uživatel

318 Posts

Posted - 13/10/2007 :  22:23:01  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gato

Bůh je nejvyšší Skutečnost, proto korektní argumentace by byla, že svět vůbec neexistuje.
Proč považuješ svět za realitu, když nejvyšší Skutečnost popíráš?
korektní argumentace:
Bůh existuje, svět existuje.
Bůh existuje, svět neexistuje.
Bůh neexistuje, svět neexistuje.

nekorektní argumentace: Bůh neexistuje, svět existuje.



To je poprvé co jsem , kdy četl definici boha . Tvé vývody lze vzít v potaz pouze pokud s touto definicí souhlasím . Což nemůžu , neboť ve shrnutí problému , který řeší lidé na x tísíciletí do jedné věty nemám důvěru . Navíc za celou tu dobu nedošlo k žádné shodě , či nalezení důkazu potvrtzujícímu něčí variantu .
Kde tedy bereš svou jistotu , proto , aby si tady mohl tyto definice hlásat ????


_______________________
Motto: Všechno je jinak
Go to Top of Page

Ace Rimmer
Aktivní uživatel

318 Posts

Posted - 13/10/2007 :  22:45:36  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DavidPraha
Dokaz, ze by l vcerejsi den...
Dnes, jsem vytvril svet, dal jsem ti pamet minulosti atd... Pamatrujes si zazitky s detstvi, ktere jsi nemel, a vsichni tvi pribu8zni, ktere jsi dnes potkal , tak take, nikdy nepoznas, ze jsem svet vyrobil dnes...

Vyvrat to !!!
Jenze lide nemaji odvahu nezavisle myslet, ale mysli prilis konvencne....


Tak on by byl problém dokázat i poslední sekundu života . Dost možná by se dal nalézt spor i v jednom ze tvých 2 základních opor ( jsem , vnímám ) .
A to ve vnímání pokud si ho zadefinuju tak , že to co vnímám nesmí být součástí mne samotného (myslím jako jsoucna ) . Zjednodušeně tedy , že si své zážitky nevytvářím sám (byl bych tedy jakási entita uzavřená do sebe ), což se nedá za vjem považovat .
Co se týče "jsem" je to komplikovnější , ale pokud se nespokojím pouze s tímto a budu chtít vědět co jsem , tak vyvstane opět nespočet problémů .




_______________________
Motto: Všechno je jinak
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 13/10/2007 :  23:27:55  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ace Rimmer

quote:
Originally posted by DavidPraha
Dokaz, ze by l vcerejsi den...
Dnes, jsem vytvril svet, dal jsem ti pamet minulosti atd... Pamatrujes si zazitky s detstvi, ktere jsi nemel, a vsichni tvi pribu8zni, ktere jsi dnes potkal , tak take, nikdy nepoznas, ze jsem svet vyrobil dnes...

Vyvrat to !!!
Jenze lide nemaji odvahu nezavisle myslet, ale mysli prilis konvencne....


Tak on by byl problém dokázat i poslední sekundu života . Dost možná by se dal nalézt spor i v jednom ze tvých 2 základních opor ( jsem , vnímám ) .
A to ve vnímání pokud si ho zadefinuju tak , že to co vnímám nesmí být součástí mne samotného (myslím jako jsoucna ) . Zjednodušeně tedy , že si své zážitky nevytvářím sám (byl bych tedy jakási entita uzavřená do sebe ), což se nedá za vjem považovat .
Co se týče "jsem" je to komplikovnější , ale pokud se nespokojím pouze s tímto a budu chtít vědět co jsem , tak vyvstane opět nespočet problémů .




_______________________
Motto: Všechno je jinak



Proc bych nemohl vnimat vlastni predstavy?
Mohu, ale mohu zavest dalsi predpoklad, k existenci jinych jsoucen...
Ovsem bez toho,m abych vnimal, bych n emohl nic tvrdit...
Jsem a vnimam je axiom.
Rekl bych, ze dost vhodny, ale zkus navrhn out lepsi...
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 14/10/2007 :  08:06:59  Show Profile  Reply with Quote
Ace Rimmere,
z mého poznání beru tu jistotu. Ukazuji, jak a kde jsou materialisté nelogičtí tj. ignorují logiku.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 14/10/2007 :  09:11:44  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.

Variantu Bůh neexistuje- svět existuje považuji za korektní.Nevím jak jsi došel k názoru, že je toto nekorektní variantou. Nekorektní je právě to tvoje vyřazení této varianty a povyšování ostatních, které slouží tvému názoru a tvé víře.
Bůh existue- svět existuje. Existence Boha není prokázána- existence světa se dokazuje sama.
Bůh existuje-svět neexistuje. K tomu není třeba nic dodávat.
Bůh neexistuje- svět neexistuje. Když neexistuji,pak nemusím odpovídat.

Je udivující kam až jsou schopni jít věřící aby obhájili svou uznanou pravdu. Nelogické prohlásí za logické a to co je logické označí za nelogické. Vymyslí si svět, který neexistuje vytvoří jakousi logiku tohoto světa a pak označí toho, kdo tuto logiku nepřijme za člověka, který má v logice mezery. Mně je váš vymyšlený svět zcela lhostejný. Já žiji v tomto světě a ten mne zajímá. Zajímá mne třeba to, jak ti různí věřící pro své pravdy zneužívají schopností, čím svět rozdělují a vytváří spory. To je to, co životu škodí. Venkoncem není vůbec důležité, zda nějaký bůh je, či není. Vezmi si, kolik podob bůh dostal od věřících různých pravd. To ukazuje, že o bohu věřící nemají žádnou vědomost, že jde o výmysly na kterých trvají.
Svět existuje a jestli existuje bůh , nebo neexistuje nikdo neví.Nikdo z věřících není schopný určit jeho podstatu či určující atributy, dle kterých by se dala posoudit logika jeho existence. Vše je tedy v oblasti výmyslů a nikde není stopa po jakési realitě. Proto mne hovory o bohu nudí a považuj#239; je za bezpředmětné. Vyvracet někomu svět rovný matrixu nehodlám. Já žiji v reálném světě a kde žije on, je jeho problém. Kdybys navštívil ústav pro duševně choré, poznal bys kolik takových různých matrixů ti nemocní uznali. Tím se zabývat skutečně nehodlám. Nehodlám hledat logiku v nelogickém vymyšleném světě. Je to k ničemu.Svět svou existenci dokazuje v každém okamžiku sám a mne k tomu nepotřebuje. Bůh potřebuje miliony věřících, protože sám není schopný svou existenci dokázat.

MB
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000