www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Co je svět?
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 14/10/2007 :  10:35:03  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,
ptám se, jak si dlouho věřící nechají líbit tvé urážky. Chceš důsledně používat logiku nebo ne? Můj svět je jiný než tvůj, žijeme v různých světech. Bůh existuje v mém světě. Rozdíl tvého a mého světa je skutečný. Logika mého světa je jiná, ta různost mezi našimi logikami existuje, jsem rád, že existuje. Komunisté chtěli vytvořit jednotnou společnost a potlačovali jakoukoli různost vybočující ze stranické linie. To rozdělující různost je dobrá, odráží různé světy.
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 14/10/2007 :  10:36:58  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,
proč říkáš, že se povyšuji? Ukazuji to, co materialisté přehlížejí.
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 14/10/2007 :  10:59:03  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,
ta tvoje varinta je v mém světě nekorektní. Ve tvém světě je korektní, a proto žijeme v různých světech.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 15/10/2007 :  07:26:51  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.
Tvoje zlost tě zaslepuje natolik, že nejsi schopný ani pořádně si přečíst to co jsem napsal a potom s tebe lezou nesmysly. Já jsem příkladně řekl, že věřcí povyšují své uznané pravdy nad ostatní a jiné pravdy ponižují. Tvoje odpověď zní. Já se nepovyšuji. Co tě na to mám odpovědět? jedině uklidni hormony a čti co je psáno abys nevypadal jako hlupák. Děláš to už dlouho a když narazíš na argument, který nedokážeš popřít, děláš jako by neexistoval. Taková debeta potom nemá smysl a je pouhýn zdržováním a nudou. Sypu tě perly, ty je proměníš na hnůj a házíš je zpět. A tak se zařídím dle Bible.Nebudu házet perly........

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 15/10/2007 :  08:00:27  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,
mluvíš o věřících mezi které se počítám. Řekni konkrétně, kde povyšuji svou uznanou pravdu.
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 15/10/2007 :  08:23:57  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,
kterou z tvých pravd já jako věřící ponížil. Říkáš, že žádný věřící nezná boha, že každý věřící si ho vymýšlí. Tyto věty jsou urážlivé.
Čerpáš z bible moudrost a přitom popíráš moudrého boha, o kterém bible mluví. Uznej věřícím jejich poznání, protože bůh opravdu existuje. Já žiji ve světě, ve kterém bůh reálně existuje. Ty žiješ ve světě, ve kterém bůh reálně neexistuje. Tvůj předpoklad existence jednoho světa se tudíž hroutí.

Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 15/10/2007 :  11:02:15  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.
Ano, tvrdím, že nikdo z věřících nezná boha. Kdyby jej znal, dokázal by popsat jeho podstatu a navíc se podoby boha u věřících natolik liší, že to zřetelně ukazuje fakt, že vlastně nikdo neví, jaký ten bůh skutečně je.
Ano čerpám mnohá poznání s Bible, ale Bible není dílem boha, ale moudrých lidí.Kdyby ti moudří do ible napsali skutečný obsah podobenství, pak by tu knihu v té době nikdo nedokázal přijmout. A tak tato kniha mluví o bohu, ale ve skutečnosti je zde bůh naprosto nepodstatný. Vezmi si příkladně tato slova." Na počátku bylo slovo, to slovo bylo u boha a to slovo bylo bůh." Pro vás věřící je ten povrch a utvrzuje vás ve víře. Pro mne, který jsem poznal funkci slova v procesu myšlení je zde napsáno cosi zcela jiného. Ano na počátku bylo slovo.Slovem vznikl člověk , který díky slovu stvořil boha a proto to slovo bylo bohem. A nyní si vyber sám, co je tvému myšlení bližší. Já jsem díky svému vlastnímu poznání, dalo by se říci bádání poznal přirozenou podstatu vzniku boha jako produktu myšlení permanentního slovního. Vy podstatu boha neznáte, ale věříte. A nyní mně řekni, čemu mám dát přednost. Poznání ke kterému jsem došel, nebo slepé víře bez jakékoliv podstaty. Jak říkám. Tu knihu psali moudří lidé a když si uvědomím kdy ji psali, pak je tím více obdivuji. Je třeba si uvědomit, že tu moudrost může poznat jen ten, kdo té knize dokáže porozumět, kdo se svým myšlením přiblížil k těm moudrým. Kdyby některý věřící dokázal nalézt skutečný obsah té knihy, pak by svou víru ztratil,ale našel by svou moudrost.

Jeden svět? V jednom světě mohou žít miliardy lidí se svým vlastním světem. Kolik jen psychicky nemocných si stvořilo vlastní svět ve kterém žijí pouze oni a který je pro ně reálným světem. Kolik věr a pověr si vytvořilo vlastní světy? Přesto jsou všechny ty světy v tom jednom, reálném a to včetně toho který jako realitu vnímáš ty a ostatní věřící. Když si vytvoříš vlastní svět, neznamená to, že je o svět víc. Stále je jen ten jeden a v něm řada světů vymyšlených nejsoucích v reálu. Jediný bůh kterého uznávám jako realitu je slovo, neboť slovo stvořilo člověka a stvořilo jeho schopnost vytvářet si v myšlení nové světy.Tento bůh nás lidi ovládá a bez něj bychom ztratili duši. K tomuto bohu je však nesmyslné se modlit,ale můžeme jej kultivovat, rozšiřovat slovní zásobu a tím rozšiřovat schopnost vnímání tohoto reálného světa. Skus si vybavit vůni. Nejde to viď, protože ta vůně nemá své slovo. Kdyby jej dostala a tobě zaznělo v paměti, tu vůni by sis dokázal vybavit. A tak by bylo možno pokračovat dál, ale já jsem už pochopil, že to nemá význam.Ty stejně slyšíš jen to co chceš a ostatní je jako hrách na stěnu házený.


MB
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 19/10/2007 :  15:18:29  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Gato.
Ano, tvrdím, že nikdo z věřících nezná boha. Kdyby jej znal, dokázal by popsat jeho podstatu a navíc se podoby boha u věřících natolik liší, že to zřetelně ukazuje fakt, že vlastně nikdo neví, jaký ten bůh skutečně je.
Ano čerpám mnohá poznání s Bible, ale Bible není dílem boha, ale moudrých lidí.Kdyby ti moudří do ible napsali skutečný obsah podobenství, pak by tu knihu v té době nikdo nedokázal přijmout. A tak tato kniha mluví o bohu, ale ve skutečnosti je zde bůh naprosto nepodstatný. Vezmi si příkladně tato slova." Na počátku bylo slovo, to slovo bylo u boha a to slovo bylo bůh." Pro vás věřící je ten povrch a utvrzuje vás ve víře. Pro mne, který jsem poznal funkci slova v procesu myšlení je zde napsáno cosi zcela jiného. Ano na počátku bylo slovo.Slovem vznikl člověk , který díky slovu stvořil boha a proto to slovo bylo bohem. A nyní si vyber sám, co je tvému myšlení bližší. Já jsem díky svému vlastnímu poznání, dalo by se říci bádání poznal přirozenou podstatu vzniku boha jako produktu myšlení permanentního slovního. Vy podstatu boha neznáte, ale věříte. A nyní mně řekni, čemu mám dát přednost. Poznání ke kterému jsem došel, nebo slepé víře bez jakékoliv podstaty. Jak říkám. Tu knihu psali moudří lidé a když si uvědomím kdy ji psali, pak je tím více obdivuji. Je třeba si uvědomit, že tu moudrost může poznat jen ten, kdo té knize dokáže porozumět, kdo se svým myšlením přiblížil k těm moudrým. Kdyby některý věřící dokázal nalézt skutečný obsah té knihy, pak by svou víru ztratil,ale našel by svou moudrost.

Jeden svět? V jednom světě mohou žít miliardy lidí se svým vlastním světem. Kolik jen psychicky nemocných si stvořilo vlastní svět ve kterém žijí pouze oni a který je pro ně reálným světem. Kolik věr a pověr si vytvořilo vlastní světy? Přesto jsou všechny ty světy v tom jednom, reálném a to včetně toho který jako realitu vnímáš ty a ostatní věřící. Když si vytvoříš vlastní svět, neznamená to, že je o svět víc. Stále je jen ten jeden a v něm řada světů vymyšlených nejsoucích v reálu. Jediný bůh kterého uznávám jako realitu je slovo, neboť slovo stvořilo člověka a stvořilo jeho schopnost vytvářet si v myšlení nové světy.Tento bůh nás lidi ovládá a bez něj bychom ztratili duši. K tomuto bohu je však nesmyslné se modlit,ale můžeme jej kultivovat, rozšiřovat slovní zásobu a tím rozšiřovat schopnost vnímání tohoto reálného světa. Skus si vybavit vůni. Nejde to viď, protože ta vůně nemá své slovo. Kdyby jej dostala a tobě zaznělo v paměti, tu vůni by sis dokázal vybavit. A tak by bylo možno pokračovat dál, ale já jsem už pochopil, že to nemá význam.Ty stejně slyšíš jen to co chceš a ostatní je jako hrách na stěnu házený.


MB



V Hinduismu je Buh vlastne univerzalni vedomi, ktere je neomenne a mysl je jeho soucasti, cili je vlastne podstantou individualni lidske mysli.,..
Z toho plyne, ze to, co presahuje mysl, neni popsatelne...
Ovsem nelze to oznacit, jako neexistujicii...

Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 20/10/2007 :  10:03:26  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Davide.

Mohl bys mně vysvětlit co v tomto případě znamená to universální ve spojení se slovem vědomí? Mnoho lidí opakuje co slyšelo, nebo četlo, ale vlastně vůbec neví, co to znamená.
Říkal jsem, že každá víra ukazuje jinou podobu boha a ty jsi ukázal jednu s těch podob. Nyní můžeš pokračovat a poznáš jak se ty podoby od sebe liší. Která je ta správná? Je vůbec nějaká ta podoba tou správnou? Co když je správné to, že bůh vůbec není? Není tato varianta rovná s těmi ostatními? Pokud přistoupím k té pomyslné statistice, pak zde není jediný skutečný a zřetelný projev existence boha.

MB
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 21/10/2007 :  20:30:26  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Davide.

Mohl bys mně vysvětlit co v tomto případě znamená to universální ve spojení se slovem vědomí? Mnoho lidí opakuje co slyšelo, nebo četlo, ale vlastně vůbec neví, co to znamená.
Říkal jsem, že každá víra ukazuje jinou podobu boha a ty jsi ukázal jednu s těch podob. Nyní můžeš pokračovat a poznáš jak se ty podoby od sebe liší. Která je ta správná? Je vůbec nějaká ta podoba tou správnou? Co když je správné to, že bůh vůbec není? Není tato varianta rovná s těmi ostatními? Pokud přistoupím k té pomyslné statistice, pak zde není jediný skutečný a zřetelný projev existence boha.

MB


Dulezite je, aby to, co rikas, neobsahovalo rozpory...
Coizn napriklad bib le obsahuje.

Zalm 104.5 Zeme stoji na pilirich, aby se nehybabala na veky veku...

Vsemohouci biblicky buh, ac vsemohoucnost nemuze byt...
atd...

Ja hovorim o modelu, ktery napriklad vysvetluje princip synchron icity, na jehoz vypracovani se podilel C. G. Jung a fyzik W. Pauly.
To, ze univerzalni vedomi je spolecne vsemu, projevenemu, lze ho prirovnat k oceanu a nas k vlnam... Je to stale stejne povahy...
univerzalni vedomi si neni sebe sama vedomo, podobnne, jako oko sebe sama nevidi, a teprve, kdyz dojde k vymezeni (negativnimu vymezeni, ci zauzleni ) tak si uvedomuje sebe sama... C im je zauzlenei vetsi (newbo vlnobiti vetsi ) tim mene s i vzpomina na svuj puvod, kdy bylo temer za jedno s oceanem a sebevedomi bylo lehke, ba nepatrne... Nebot probihala zmena a vuci zmene je mozne se uvedomit...
Cili, takto existuje bezpocet entiti v univerzalnim vedomi, aniz by byla treba existence sveta, neni zde zadny logicky rozpor


Go to Top of Page

Ace Rimmer
Aktivní uživatel

318 Posts

Posted - 21/10/2007 :  21:22:57  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DavidPraha
Ja hovorim o modelu, ktery napriklad vysvetluje princip synchron icity, na jehoz vypracovani se podilel C. G. Jung a fyzik W. Pauly.
To, ze univerzalni vedomi je spolecne vsemu, projevenemu, lze ho prirovnat k oceanu a nas k vlnam... Je to stale stejne povahy...
univerzalni vedomi si neni sebe sama vedomo, podobnne, jako oko sebe sama nevidi, a teprve, kdyz dojde k vymezeni (negativnimu vymezeni, ci zauzleni ) tak si uvedomuje sebe sama... C im je zauzlenei vetsi (newbo vlnobiti vetsi ) tim mene s i vzpomina na svuj puvod, kdy bylo temer za jedno s oceanem a sebevedomi bylo lehke, ba nepatrne... Nebot probihala zmena a vuci zmene je mozne se uvedomit...
Cili, takto existuje bezpocet entiti v univerzalnim vedomi, aniz by byla treba existence sveta, neni zde zadny logicky rozpor


Zádný logický rozpor zde není , ale nadruhou stanu nemáš sebemenší možnost dokázat , že to odpovídá skutečnosti .
Navíc kde je záruka , že "skutečnost" musí být nutně logická ? Dost možná odporuje všem základům logiky .



_______________________
Motto: Všechno je jinak
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 21/10/2007 :  22:32:35  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ace Rimmer

quote:
Originally posted by DavidPraha
Ja hovorim o modelu, ktery napriklad vysvetluje princip synchron icity, na jehoz vypracovani se podilel C. G. Jung a fyzik W. Pauly.
To, ze univerzalni vedomi je spolecne vsemu, projevenemu, lze ho prirovnat k oceanu a nas k vlnam... Je to stale stejne povahy...
univerzalni vedomi si neni sebe sama vedomo, podobnne, jako oko sebe sama nevidi, a teprve, kdyz dojde k vymezeni (negativnimu vymezeni, ci zauzleni ) tak si uvedomuje sebe sama... C im je zauzlenei vetsi (newbo vlnobiti vetsi ) tim mene s i vzpomina na svuj puvod, kdy bylo temer za jedno s oceanem a sebevedomi bylo lehke, ba nepatrne... Nebot probihala zmena a vuci zmene je mozne se uvedomit...
Cili, takto existuje bezpocet entiti v univerzalnim vedomi, aniz by byla treba existence sveta, neni zde zadny logicky rozpor


Zádný logický rozpor zde není , ale nadruhou stanu nemáš sebemenší možnost dokázat , že to odpovídá skutečnosti .
Navíc kde je záruka , že "skutečnost" musí být nutně logická ? Dost možná odporuje všem základům logiky .



_______________________
Motto: Všechno je jinak



Pokud bude jednoi zcela vylucovat druhe, pak to lze povazovat zclea absurdni...
Napriklad vsemohoucnost a stvoreni vsepronikajiciho mece a neproniknutelneho stitu...

Ve chcili, kdy skrtneme logiku se dostaneme do nedefinovatelneho stavu, nebot i vety m,aji logicke razeni...
to m pak mohu rtovnou psa ritr jvrivscoi l 0eisteuvtmoiyusmpcls

Proto je nutne pro to, abycho,m mohli neco defonovat predpokladat platnost logiky, jinak by neexistoval ani jazyk

Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 21/10/2007 :  22:40:40  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ace Rimmer

quote:
Originally posted by DavidPraha
Ja hovorim o modelu, ktery napriklad vysvetluje princip synchron icity, na jehoz vypracovani se podilel C. G. Jung a fyzik W. Pauly.
To, ze univerzalni vedomi je spolecne vsemu, projevenemu, lze ho prirovnat k oceanu a nas k vlnam... Je to stale stejne povahy...
univerzalni vedomi si neni sebe sama vedomo, podobnne, jako oko sebe sama nevidi, a teprve, kdyz dojde k vymezeni (negativnimu vymezeni, ci zauzleni ) tak si uvedomuje sebe sama... C im je zauzlenei vetsi (newbo vlnobiti vetsi ) tim mene s i vzpomina na svuj puvod, kdy bylo temer za jedno s oceanem a sebevedomi bylo lehke, ba nepatrne... Nebot probihala zmena a vuci zmene je mozne se uvedomit...
Cili, takto existuje bezpocet entiti v univerzalnim vedomi, aniz by byla treba existence sveta, neni zde zadny logicky rozpor


Zádný logický rozpor zde není , ale nadruhou stanu nemáš sebemenší možnost dokázat , že to odpovídá skutečnosti .
Navíc kde je záruka , že "skutečnost" musí být nutně logická ? Dost možná odporuje všem základům logiky .



_______________________
Motto: Všechno je jinak



V danem systemu se vse jevi odpovida jici logice...Napriklad do desetilitrove nadoby nenaleju stolitrovou atd...
v simulovanem svete naopak nemusi logika platit vzdy, klidne se cele morte vejde do kbeliku a podbne... Pokud to tak nekdo naprogramuje...
Ale zase, ma to logicke vysvetleni... timk, ze je to simulace...


Go to Top of Page

Ace Rimmer
Aktivní uživatel

318 Posts

Posted - 22/10/2007 :  00:21:51  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DavidPraha
Pokud bude jednoi zcela vylucovat druhe, pak to lze povazovat zclea absurdni...
Napriklad vsemohoucnost a stvoreni vsepronikajiciho mece a neproniknutelneho stitu...

Ve chcili, kdy skrtneme logiku se dostaneme do nedefinovatelneho stavu, nebot i vety m,aji logicke razeni...
to m pak mohu rtovnou psa ritr jvrivscoi l 0eisteuvtmoiyusmpcls

Proto je nutne pro to, abycho,m mohli neco defonovat predpokladat platnost logiky, jinak by neexistoval ani jazyk



Je zajímavé tohle slyšet od člověka , který chce jít až na samou podstatu věci . Dle mého názoru nelze ani logicky odvodit , že svět funguje na základech logiky , logika je jen pomůcka , kterou se snažíme svět pochopit.
Dokazovat pomocí logiky , že neexiskuje možnost toho , že svět nefunguje jen na logických základech mi nepříjde korektní . Tobě ano ?

Stvoreni vsepronikajiciho mece a neproniknutelneho stitu , není nemožné pokud , zabezpečíš že se nikdy nemohou setkat . Než začneš argumentovat takovými příklady tak si je raději příště lépe promysli .






_______________________
Motto: Všechno je jinak
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 22/10/2007 :  16:31:39  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ace Rimmer

quote:
Originally posted by DavidPraha
Pokud bude jednoi zcela vylucovat druhe, pak to lze povazovat zclea absurdni...
Napriklad vsemohoucnost a stvoreni vsepronikajiciho mece a neproniknutelneho stitu...

Ve chcili, kdy skrtneme logiku se dostaneme do nedefinovatelneho stavu, nebot i vety m,aji logicke razeni...
to m pak mohu rtovnou psa ritr jvrivscoi l 0eisteuvtmoiyusmpcls

Proto je nutne pro to, abycho,m mohli neco defonovat predpokladat platnost logiky, jinak by neexistoval ani jazyk




Pokud osmitnes logikou jako takovou, nemuzes ani napsat vetu, protoze logika oznacuje pozrovani urcitych vztahu...
Je zajímavé tohle slyšet od člověka , který chce jít až na samou podstatu věci . Dle mého názoru nelze ani logicky odvodit , že svět funguje na základech logiky , logika je jen pomůcka , kterou se snažíme svět pochopit.
Dokazovat pomocí logiky , že neexiskuje možnost toho , že svět nefunguje jen na logických základech mi nepříjde korektní . Tobě ano ?

Stvoreni vsepronikajiciho mece a neproniknutelneho stitu , není nemožné pokud , zabezpečíš že se nikdy nemohou setkat . Než začneš argumentovat takovými příklady tak si je raději příště lépe promysli .






_______________________
Motto: Všechno je jinak



Jiz jsem tu nekolikrat ukazoval, vnikajici paradox na jejich setkani...
jen jsem to zopakoval...
Cili, vsemohoucnost neni mozna, protoze vsemohouci by musel byt schop-en stvorit vs epronikajici mec a stit, ktere by se setkali...
Musel by byt v sachu schopen, s pouzitim sachovych pravidel dat mat holym kralem atd... bez dalsich figurek a najit cele sude prvocislo, vetsi, nez dve...


Jak jsem jiz davno rekl, logika je jeden ze zakladnich predpokladu...
Diky kteremu mohu popisovat sve vnimani...
Pokud ji odmitnu, pak ma traktor 4 kola, protoze trava je zelena atd...

Proste, jnakmmile o dmitnem logiku, neni o cem hovorit...
Proc bych, pokud logijka neplati s nim nemohl neco dokazovat? Pak je to prece uplne jedno, pokud logika neplati
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000