www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Mohlo vzniknúť niečo z ničoho?
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 22/10/2007 :  17:39:22  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Gato.
Tím prvním, co je třeba k tomu aby někdo pochopil logiku tvých slov je uvěření v existenci boha. Teprve poté se mohu zabývat rozpory v logice. Stvořil li bůh vš, pak stvořil i přírodní zákony a těm potom i on sám podléhá. Zatím tedy v existenci boha nevěřím protože myslím v hranicích přírodních zákonů. Ve fantazii bych mohl tyto hranice překročit a občas to v duchu dělám, ale stále si uvědomuji, že to není skutečnost, ale pouze fantazie. A tak si dokáži vymyslet i boha, pokračování života v mikrokosmu vlastního mozku a nekonečno v nekonečném množství mikro a makrokosmů. Tato fantazie je mnohem blíže realitě než nějaký nehmotný bůh. Takže dokaž nějak existenci boha a potom můžeme hovořit o bohu dále.


MB

To je zase nesmysl....
Pokud programator stvori pocitacovou hru, hre nepodleha...
Muze do ni libovolne zasahovat... Udilet jednotlivim postavam nezranitelnost, nebo nekonecno zivotu...


Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 22/10/2007 :  17:42:52  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gato

slávo,
člověk má mysl a ta tvoří představy a z nich vznikají tělesné činnosti. Proveď jakoukoli tělesnou činnost, aniž bys na ni nemyslel, to je nemožné. Člověk jedná i nevědomě, ale i této činnosti předchází představa v mysli, v podvědomé mysli. Lze říci, že mysl vládne všem tělesným činnostem.

Boží mysl je nekonečná mentální tvořivá síla, která tvoří všechna těla, všechny světy, velmi inteligentně.

Všemohoucnost není logický nesmysl, protože vyjadřuje schopnost vykonat jakoukoli činnost. Lidé připisují takovou schopnost bohu, protože ho neomezují přírodní zákony.



Vsemohoucnost je logicky nesmysl...
Ale porel oz to, jako nejmocnejsi a je to v poradku...
A ni vsemohouci si nemuze sednout do rohu v kruhove mistnosti, nebo, najit sude prvocislo,vetsi, nez 2. Ale nejmocnejsi muze vse, co je mozne
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 25/10/2007 :  11:27:31  Show Profile  Reply with Quote
Čo bolo pred začiatkom začiatku?. Z tejto otázky jasne vyplýva, že nikdy žiadny globálny začiatok nebol. Keď nebol globálny začiatok, nemôže existovať ani globálny koniec. Niečo totiž nemôže vzniknúť z ničoho. Nič nemá prostriedky k tomu, aby mohlo niečo z neho vzniknúť. Ak by také prostriedky mal, tak už by to bolo niečo, a to niečo potom už nemôže byť nič. Takže z toho vyplýva, že globálny začiatok tu nikdy nebol. A keď nebol globálny začiatok, logicky z toho vyplýva, že nemôže byť ani globálny koniec. Niečo sa nedokáže premeniť na nič. Nemá k tomu prostriedky.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 29/10/2007 :  07:26:26  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Navi.

Trošku jsem se potrápil s tím tvým textem a poznal že i jednoduché se dá říci velmi složitě,ale v celkovém rámci mohu souhlasit. To slovo globální však označuje dle mého názoru pouze to co přináleží ke globu,čili Zemi a to co jsi napsal přináleží k celému vesmíru. Vždy zde cosi bylo, pouze se to přeskupovalo do nových soustav,takže skutečně zde není začátek ani konec existence. Ty jsi zde také nebyl před narozením,ale byly zde atomy, ze kterých potom vzniklo tvoje tělo.Byly v jiných soustavách, ale byly zde a budou i po tvojí smrti. A stejně je tomu v kosmu a může tomu být stejně i v nekonečnu makro a mikrokosmů. A to je vlastně základ materialismu,takže vítej mezi materialisty.

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 30/10/2007 :  10:39:17  Show Profile  Reply with Quote
slavo,
to neco je buh. Svet vznikl a zanikne. Hmota neni vecna. To je velka materialisticka lez, ze hmota je vecna. Materialiste hledaji vecnost ve hmote. Chybne. Ty atomy vznikly. Jak vite, materialiste, ze neco tu vzdy bylo. Byli jste u toho? Nebyli!! Hmota vznikla z absolutnihu vedomi a zanikne v nem. Toto absolutni vedomi nevzniklo a nezanikne. Je smesne, jak se snazis naviho konvertovat, materialiste potrebuji dalsi stoupence, aby sirili sve lzi, cimz si mysli, ze tyto lzi se stanou pravdou. Nestanou.

Stokrat opakovana lez se nestane pravdou.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 30/10/2007 :  11:26:24  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.


Ale, ale, ty jsi se nám rozpálil. Kde je tvůj klid jogína? A kde jsi přišel na to, že konvertuji Naviho? Navi se vyjádřil veskrze materialisticky a já jsem toto pouze konstatoval. Zamysli se sám nad sebou, co zde hlásáš a srovnej reálnost toho s pohledem materialistickým. Nemluv o světě,ale o pouhých atomech ze kterých je složen. Ty atomy jsou věčné,pokud nedojde k jejich rozštěpení jadernou reakcí. Ty atomy pouze přechází ze soustavy do soustavy,ale samy zůstávají stejné. Tvrzení, že jsou atomy produktem nějakého myšlení bůh ví čeho je trochu zcestné, nemyslíš? Skus svým myšlením vyrobit jeden jediný atom a já tě uvěřím. Hlásáš zde absolutní nesmysly a druhé obviňuješ. I kdybys to hlásal milionkrát, pak se to pravdou nestane. I tvoje tělo je složené s atomů a ty atomy mohly být za svou existenci v tisících lidí a třeba i blech,či žížal a třeba se jen vznášely kdesi v kosmu a dopadly na Zem jako kosmický prach.

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 30/10/2007 :  12:35:45  Show Profile  Reply with Quote
Slavo,
proc rikas abych nemluvil o svete? Atomy jsou hmotne, svet je hmotny. Atomy nejsou vecn, svet neni vecny. Porad se meni. Atomy maji formu. Podlehaji zmene, casu. Atomy jsou jen prach. Svet, ani atomy si nezaslouzi privlastek vecny, protoze nejsou vecne.

Vecnost je nemennost, bezforemnost. Duch je vecny.

Skoda, ze materialist za sve lzi nenesou odpovednost. Tak oni budou souzeni.
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 30/10/2007 :  13:15:37  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Navi.

Trošku jsem se potrápil s tím tvým textem a poznal že i jednoduché se dá říci velmi složitě,ale v celkovém rámci mohu souhlasit. To slovo globální však označuje dle mého názoru pouze to co přináleží ke globu,čili Zemi a to co jsi napsal přináleží k celému vesmíru. Vždy zde cosi bylo, pouze se to přeskupovalo do nových soustav,takže skutečně zde není začátek ani konec existence. Ty jsi zde také nebyl před narozením,ale byly zde atomy, ze kterých potom vzniklo tvoje tělo.Byly v jiných soustavách, ale byly zde a budou i po tvojí smrti. A stejně je tomu v kosmu a může tomu být stejně i v nekonečnu makro a mikrokosmů. A to je vlastně základ materialismu,takže vítej mezi materialisty.

MB

To globálne sa netýka len hmotného vesmíru, ale aj nehmotného.
Čo je to nehmotný vesmír uvádzam tu: Nehmota nieje nič. Nehmota je iná dimenzia, ktorá sa z pohľadu tej dimenzie javí ako hmota. Len z pohľadu hmoty sa nejaví ako hmota, a javí sa ako nič.Proste hmotnými zmyslovými orgánmi nieje registrovateľná, pretože tieto orgány nemajú rozlišovaciu schopnosť túto dimenziu registrovať.
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 30/10/2007 :  13:56:23  Show Profile  Reply with Quote
Slavo,
opravdu si to nemyslm!!
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 30/10/2007 :  14:44:35  Show Profile  Reply with Quote
Teraz dám otázku Slávovi: Vieš mi dokázať že neexistuje reálny nehmotný svet?
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 30/10/2007 :  14:48:24  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.
Obviňuješ materialisty ze lži a to co tvrdíš ty považuješ za pravdu i když materialisti mají pro svá tvrzení více indicií,ale to není podstatné. Říkáš, že inklinuješ k buddhismu. Jak se zdá, vybíráš si z něj pouze to co tě vyhovuje. Už ses zamyslel nad podobenstvím o Budhovu stromu desetitisíc znaků? Když ano, proč ses o tom nikdy nezmínil a děláš jako by o tom nikdy nepadla zmínka. A to není jediné.Jakmile tě cosi nepasuje do karet, tak děláš jako by to nebylo a stejně je tomu s tím tvým buddhismem. Já se snažím rozvinout diskusi a předkládám témata, která se mně zdají být zajímavá, ale tobě nepasují do karet a tak děláš jako by jich nebylo. Není to škoda? On ten buddhismus zase není až tolik o bohu,tak proč se kolem něj stále otáčet a opomíjet to skutečně zajímavé? Pokud mně nedokážeš existenci toho ducha o kterém stále mluvíš, tak pro mne neexistuje. Nemám pro to jediný logický důvod, zatím co pro materialismus mám těch důvodů mnoho. Ateistů a materialistů je mnohem více než věřících a bude jich stále více a více,protože roste lidské poznání a středověké pravdy ztrácí na důvěryhodnosti. V těch pravdách je však mnoho cenného a to by mělo zůstat zachováno. Jenže k tomu je třeba se očistit od povyšování jedné pravdy. Zatím však křes%tané považují za omyl pravdy buddhistů, židů, muslimů a materialistů a ať se zmíním o kterékoliv skupině uznávající nějakou velkou pravdu, vždy je to stejné a tak jednou právě díky tomu všechny ty pravdy zaniknou i s tím co je v nich cenné. Skus se zamyslet nad tím stromem a v duchu se dívej na ty listy. Dívej se jak každý povyšuje ten svůj list jako ty a podívej se do historie co s toho vzniklo za nesmírná zla. Podívej se do obsahu těch pravd a ve všech najdeš něco cenného. Skus se alespoň na chvíli očistit a ulož list svojí pravdy do stejné výše s ostatními. To tě neříkám já, ale Budha svým podobenstvím. Zatím jsi buddhista pouze v tom, co tě vyhovuje a to je farizejství .

MB
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 30/10/2007 :  15:01:32  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Navi.

To není možné dokázat,ale odpovím tě otázkou.Můžeš existenci toho reálného nehmotného světa dokázat? Vím co odpovíš. To také není možné.
Jenže proč se neustále bavit o tom, co dokázet nelze? Jaký může být výsledek takové debaty? O tom můžeme mluvit do nekonečna a výsledek žádný. Už jsi se zamyslel nad podstatou duše, jak jsem ji popsal? Kdybys tak učinil, poznal bys, že jde o velice zajímavé a rozsáhlé téma, které může být přínosem pro každého člověka. Pochopení vlastní duše je klíčem k pochopení člověka jako takového. Jenže ty v tom vidíš podrývání základního sloupu podepírajícího tvou víru a stejně tak i Gato a tak děláte mrtvé brouky. Házím vám perly a co vy s nimi děláte? Není to věčná škoda takto zabíjet kařdou diskusi a obracet ji k tomu, co vůbec není možné dokázat ani vyvrátit a co třeba možná vůbec neexistuje? Myslete na to,že vaše slova mohou číst kdekoliv ve světě a vaše slova mohou posuzovat. Dnes se zde objevil nový přítel až s Ameriky a vstoupil mezi nás. Kolik takových ,kteří pouze čtou a nevstoupí může být?

MB
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 30/10/2007 :  15:31:31  Show Profile  Reply with Quote
Slavo,
ten buddhismus uci, neco nestvoreneho, nezrozeneho existuje.

To je duch tj. buh!
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 30/10/2007 :  16:44:14  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Navi.

To není možné dokázat,ale odpovím tě otázkou.Můžeš existenci toho reálného nehmotného světa dokázat? Vím co odpovíš. To také není možné.
Jenže proč se neustále bavit o tom, co dokázet nelze? Jaký může být výsledek takové debaty? O tom můžeme mluvit do nekonečna a výsledek žádný. Už jsi se zamyslel nad podstatou duše, jak jsem ji popsal? Kdybys tak učinil, poznal bys, že jde o velice zajímavé a rozsáhlé téma, které může být přínosem pro každého člověka. Pochopení vlastní duše je klíčem k pochopení člověka jako takového. Jenže ty v tom vidíš podrývání základního sloupu podepírajícího tvou víru a stejně tak i Gato a tak děláte mrtvé brouky. Házím vám perly a co vy s nimi děláte? Není to věčná škoda takto zabíjet kařdou diskusi a obracet ji k tomu, co vůbec není možné dokázat ani vyvrátit a co třeba možná vůbec neexistuje? Myslete na to,že vaše slova mohou číst kdekoliv ve světě a vaše slova mohou posuzovat. Dnes se zde objevil nový přítel až s Ameriky a vstoupil mezi nás. Kolik takových ,kteří pouze čtou a nevstoupí může být?

MB

Miloslave, problém je v tom, že ty nehmotný svet nedokážeš vnímať, a ja ti ho preto nemôžem dokázať. Ak by si uveril tomu čo ti o ňom hovorím, tak by to bola slepá viera, pretože nemáš funkčné nástroje k tomu, aby si nehmotný svet vnímal ako reálny. O to tu ale nejde. Ide o to, aby si pripustil možnosť, že nehmotný svet existuje, nie aby si to prijal za skutočnosť. Ani ja by som to neprijal za skutočnosť, keby som nemal funkčné nástroje k tomu, aby mi tento nehmotný svet zreálnili. Nikto od teba nežiada slepú vieru. Len akceptáciu niečoho, čo môže existovať. Podstatu duše, ako si ju popísal mám v malíčku, ale pochop, že to je pohľad z čiste materialistického hľadiska. Mne ale fungujú aj nástroje na rozlíšenie nematerialistického sveta, takže nemôžem vychádzať z toho istého základu ako ty. Ak by som mal čisto materialistické vnímanie, tak by som ti dal za pravdu a tvoje poznanie by som považoval za perly. Lenže ja mám aj nematerialistické vnímanie, a z tohoto pohľadu sú už tvoje perly len obyčajnou bižutériou. Dokážeš to pochopiť?
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 30/10/2007 :  16:50:57  Show Profile  Reply with Quote
Ešte niečo Miloslave. Moja viera nieje slepá, pretože ja ten nehmotný svet registrujem rovnako reálne ako ty hmotu. Takže sa nejedná o klasickú vieru, ktorá sa nerieši rozumovo.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000