www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Etika, socialní a politická filosofie
 jsem rasista?
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 08/12/2012 :  00:15:54  Show Profile  Reply with Quote
no, tak to byl pro mě špatný příklad, protože já mám tetování ráda a vůbec mi nevadí, spíš naopak.

to druhé mi nepřipadá jako blbost.. to bych jen řekla, že mě to moc nezajímá a v případě, že by neměl nic dalšího, tak bychom se asi přestali bavit. brala bych to spíš tak, že se se mnou chce dát do řeči, než aby ho fakt zajímalo, jestli se mi líbila nějaká přednáška.

v případě, že by chtěl drobný, tak bych mu je dala, pokud by šlo o nějakýho bezdomovce. jen mě štve, když mě někdo zastaví před čínou, že mu mám jednu porci koupit nebo že chce stravenku. takhle už jsem lidem porozdávala kdeco, jsem moc benevolentní.

každopádně kdyby v obou těch případech měl ten kluk tmavší kůži, tak by se mi prostě v obou případech nelíbil, to není nic proti ničemu.

pochopitelně, když někdo pije, tak mě to spíš odpudí, ale bohužel se mi nelíbí kůže ani u lidí tmavší pleti, kteří chodí poctivě studovat a není na nich žádná známka něčeho, co by mne mělo jinak odpuzovat.

jenom mi připadá zvláštní, že se mi nelíbí kůže ani u černochů, číňanů, romů, atd... nevím, jestli to tak mají všichni běloši, anebo jestli připadají vzhledově neatraktivní jiné barvy kůže jenom mně.
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 08/12/2012 :  08:27:08  Show Profile  Reply with Quote
to máme podobné, já se dívám na jinou kůži taky automaticky jako na něco cizího... i když jsou třeba černoši pořád v televizi, jsou to většinou herci, kteří se chovají jinak než v realitě a i když potkám v reálu bílého herce, stejně nedokážu pochopit o co jde

možná se ti nelíbí neznámí lidi

oni totiž jako kdyby mluvili stejně, chovali se stejně, ale pořád tak nějak jinak... jsem třeba zvyklý že se bavím s vesničanem, který si na něco hraje a moc mu to nejde, tak ho můžu v klidu setřít nebo ignorovat když dojde na něco nepříjemného, ale když do toho nevidím, tak těžko říct co si o tom myslet
Go to Top of Page

okref
Velmi aktivní uživatel

672 Posts

Posted - 23/12/2012 :  18:49:36  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axel01
jenom mi připadá zvláštní, že se mi nelíbí kůže ani u černochů, číňanů, romů, atd... nevím, jestli to tak mají všichni běloši, anebo jestli připadají vzhledově neatraktivní jiné barvy kůže jenom mně.U mě je to naopak. Cizí(kůže, oči, vlasy...) = atraktivní, sexuálně přitažlivé(u mužů mě to tedy spíš znepokojuje -> asi mám v tom případě pocit, že mají navrch - samozřejmě všechno podvědomě :-) )
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 06/01/2013 :  14:05:25  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalibor Grůza

Axel,

všichni současní lidé zřejmě evolučně pochází ze stejné malé skupiny lidí pocházející z Afriky, odkud se naši předkové vydali do celého světa, což zjistila archeologie a genetika. Tito naši předkové měli zřejmě všichni černou pokožku přizpůsobenou ostrému africkému slunci. K zbělení pokožky Evropanů pak došlo jejich genetickým přizpůsobením na nedostatek slunečního svitu v Evropě oproti Africe, bílá pokožka je totiž citlivější na sluníčko, dokáže dokonaleji využít ve prospěch těla i menší množství slunečního svitu než černá pokožka, jejímž cílem je především chránit tělo proti ostrému slunci.

Literatura: http://www.novinky.cz/veda-skoly/286446-nejvetsimi-mutanty-na-zemi-jsou-evropane-odhaluje-nova-studie.htmlAxel,

možná, že jsi rasista, ale otázka zní, jestli je špatné být rasista. Z hlediska evoluční přírodovědy je zde otázka monogenismu, tedy původu všech lidí z jedné malé příbuzné skupiny lidí, resp. opic a polygenismu, tedy původu různých ras z různých skupin opic. U polygenismu pak vystává otázka kvality různých skupin našich předků, tedy hodnoty různých ras. Monogenistou zřejmě byl i Charles Darwin a jde o převládající názor v současné evoluční přírodovědě. Polygenistou byl např. německý evolucionista Ernst Haeckel, ze kterého vycházeli také mnozí nacisté. Nacisté pak chápali evoluci lidí čistě darwinovsky jako souboj těchto lidských ras různého původu o přežití v dějinách.

Řešením podle mne není příklon buď k polygenismu, jak to dělají dodnes evoluční nacisté, resp. neonacisté, či k monogenismu, ani monogenismus totiž neřeší problém darwinovsky pojatého dějinného boje různých ras o přežití bez ohledu na to, že v dějinách měli mít společného předka. Dále rozhodnutí mezi správností monogenismu či polygenismu zůstane zřejmě až do konce lidských dějin zřejmě sporné.

Řešením podle mne je změna Darwinovy evoluční teorie předestřená mou Filosofií rovnováhy, že cílem evoluce, projevujícím se s rostoucí evoluční dokonalostí každého živého organismu stále výrazněji, není boj o život s jinými živými organismy, nýbrž co možná nejdokonalejší symbióza s nimi. Toto je důsledkem hybného pravidla evoluce přírody, kterým má být podle Filosofie rovnováhy schopnost všech živých mikroorganismů rozeznat a zapamatovat si svého přítele a nepřítele. Pak by konečným cílem evoluce přírody nebylo vyhubení určitých lidských ras, resp. jiných druhů živých organismů nýbrž jejich stále dokonalejší symbióza.

Literatura: http://www.cojeco.cz/index.php?s_term=&s_lang=2&detail=1&id_desc=74797 , http://en.wikipedia.org/wiki/Recent_African_origin_of_modern_humans , http://en.wikipedia.org/wiki/Polygenism#Modern_adherents , http://www.komsomol.cz/clanky/1900_fasismus_03.html

(viz www.spvzt.cz , www.filosofierovnovahy.sweb.cz , www.spvzt.sweb.cz )

Edited by - Dalibor Grůza on 06/01/2013 14:27:05
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 20/08/2013 :  06:43:59  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okref

quote:
Originally posted by axel01
jenom mi připadá zvláštní, že se mi nelíbí kůže ani u černochů, číňanů, romů, atd... nevím, jestli to tak mají všichni běloši, anebo jestli připadají vzhledově neatraktivní jiné barvy kůže jenom mně.U mě je to naopak. Cizí(kůže, oči, vlasy...) = atraktivní, sexuálně přitažlivé(u mužů mě to tedy spíš znepokojuje -> asi mám v tom případě pocit, že mají navrch - samozřejmě všechno podvědomě :-) )
jasně, každý to má jinak. u mě to platí asi na 90 %, že považuji cizí rasy, resp. typy pokožky za nějak "cizí", neatraktivní a podobně. těch zbylých deset procent jsou obvykle obrýlení číňani, protože mám jistou úchylku na brýle

ale připadá mi to jako taková nespravedlnost, že je (samozřejmě podvědomě, povrchně) znevýhodňuji, jenom proto, že mají jinou barvu pleti. nedělám to ale nijak ráda.

nedávno jsem se na tohle téma bavila s kamarádem a oba jsme se shodli na tom, že nám tmavší typy pokožky vadí, naopak preferován je bílý typ pokožky.

a přemýšlela jsem právě o tom, že u holek (pro mě neatraktivních, nejsem lesba) mi to až tak nevadí.... takže teoreticky je možné, že to má co dělat s evolučním nastavením člověka. obecně si "bílý hledá bílého" a "černý černého"... možná, že k sobě prostě geneticky lépe pasují a mají zdravější potomky. nemám to ověřeno, ale je to pro mne jediná uspokojivá odpověď (kterou budu dále prezentovat lidem jako možné vysvětlení).

rasista bohužel ale určitě jsem ohledně Romů :( ale to by bylo už zase na nové téma.

_____________________________
Jdou dva staříci po silnici a najednou kolem nich projede na motorce bezhlavý muž.... Jdou dál a opět kolem nich projede bezhlavý chlap na motorce..... A když se to opakuje už po páté, ten jeden stařík říká tomu druhému: "Hele, Franto, nechceš si tu kosu dát na druhý rameno?"
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000