www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Etika, socialní a politická filosofie
 jsem rasista?
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 04/12/2012 :  19:02:39  Show Profile  Reply with Quote
otázka zní: když mě fyzicky odpuzují (tj. nepřitahují) lidi s tmavší nebo snědou pletí, znamená to, že jsem automaticky rasista?

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 04/12/2012 :  19:03:59  Show Profile  Reply with Quote
nijak lidi s tmavší pletí nesnižuji, pokud jde o názory a jednání, ale tmavá pokožka mi jednoduše připadá esteticky nehezká, nelíbí se mi...
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 04/12/2012 :  20:33:25  Show Profile  Reply with Quote
myslím, že ne, když tuhle zálibu toleruješ někomu jinému bílému
Go to Top of Page

kirmakX6on
Aktivní uživatel

327 Posts

Posted - 05/12/2012 :  01:19:28  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axel01

otázka zní: když mě fyzicky odpuzují (tj. nepřitahují) lidi s tmavší nebo snědou pletí, znamená to, že jsem automaticky rasista?

jsem zlý, když mi nechutná bůček?

...odpověď je příliš snadná
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 05/12/2012 :  01:21:50  Show Profile  Reply with Quote
nepřipadá mi zase až tak snadná, když jsem byla označena rasistou v té samé situaci
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 05/12/2012 :  01:59:57  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Axel,

všichni současní lidé zřejmě evolučně pochází ze stejné malé skupiny lidí pocházející z Afriky, odkud se naši předkové vydali do celého světa, což zjistila archeologie a genetika. Tito naši předkové měli zřejmě všichni černou pokožku přizpůsobenou ostrému africkému slunci. K zbělení pokožky Evropanů pak došlo jejich genetickým přizpůsobením na nedostatek slunečního svitu v Evropě oproti Africe, bílá pokožka je totiž citlivější na sluníčko, dokáže dokonaleji využít ve prospěch těla i menší množství slunečního svitu než černá pokožka, jejímž cílem je především chránit tělo proti ostrému slunci.

Literatura: http://www.novinky.cz/veda-skoly/286446-nejvetsimi-mutanty-na-zemi-jsou-evropane-odhaluje-nova-studie.html

Edited by - Dalibor Grůza on 05/12/2012 02:00:57
Go to Top of Page

kirmakX6on
Aktivní uživatel

327 Posts

Posted - 05/12/2012 :  02:08:02  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axel01

nepřipadá mi zase až tak snadná, když jsem byla označena rasistou v té samé situaci

možná by bylo lepší, abys místo oné příliš snadné otázky popsala tu situaci, kde jsi byla označena za rasistu

analýza oné situace by mohla vést k nějakému novému poznání, např. lepšímu výkladu toho, co daný člověk myslel, když tě nazval "rasistou" nebo jaký konkrétní aspekt tvého chování byl rasistický, pokud nějaký


pokud tuhle svou zkušenost ale vytrhneš z kontextu a podáš zde už (byť formou otázky) jen svou interpretaci (tj. nikoliv objektivní popis toho, co se skutečně stalo), tak se nemůžeš divit, že tě zde každý odpoví zřejmě to, co chceš slyšet, že to rasismus není...ostatně nerozumím tomu, proč takovou otázku vůbec pokládáš na fóru, stačí se podívat na definici rasismu a odpovíš si snadno sama
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 05/12/2012 :  02:50:25  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalibor Grůza

Axel,

všichni současní lidé zřejmě evolučně pochází ze stejné malé skupiny lidí pocházející z Afriky, odkud se naši předkové vydali do celého světa, což zjistila archeologie a genetika. Tito naši předkové měli zřejmě všichni černou pokožku přizpůsobenou ostrému africkému slunci. K zbělení pokožky Evropanů pak došlo jejich genetickým přizpůsobením na nedostatek slunečního svitu v Evropě oproti Africe, bílá pokožka je totiž citlivější na sluníčko, dokáže dokonaleji využít ve prospěch těla i menší množství slunečního svitu než černá pokožka, jejímž cílem je především chránit tělo proti ostrému slunci.

Literatura: http://www.novinky.cz/veda-skoly/286446-nejvetsimi-mutanty-na-zemi-jsou-evropane-odhaluje-nova-studie.html



zajímavé :)
ale ani tak se mi to nelíbí.
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 05/12/2012 :  02:53:17  Show Profile  Reply with Quote
zkušenost není vytržená z kontextu a opravdu se nebudu řídit podle nějakých encyklopedií a slovníků.

tohle není jen moje interpretace, je to objektivní. byla jsem označena za rasistu proto, že se mi nelíbí snědá nebo tmavá pokožka.
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 05/12/2012 :  02:56:40  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by neronis

myslím, že ne, když tuhle zálibu toleruješ někomu jinému bílému



ne, nevadí mi, když se to líbí někomu jinému. jen mi to nepřipadá atraktivní.
pokud jde třeba o cikány, nemůžu popřít i to, že o nich mám jisté negativní povědomí díky určitým zkušenostem, ale v zásadě mi nevadí.

ačkoliv pokud by mě takový cikán pozval na rande, tak s ním nejdu hlavně proto, že mi tahle "opálená" nebo jinak tmavší pokožka připadá jako něco vyloženě odpuzujícího.

já sama bych se rasistou nenazvala, ale setkala jsem se s tím názorem, že pokud mi vadí něčí vzhled, tak je to už rasismus, protože tím toho člověka degraduju.
osobně v tom spatřuji spíše estetické hledisko.
Go to Top of Page

kirmakX6on
Aktivní uživatel

327 Posts

Posted - 05/12/2012 :  03:24:53  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axel01
tohle není jen moje interpretace, je to objektivní. byla jsem označena za rasistu proto, že se mi nelíbí snědá nebo tmavá pokožka.

v tom případě platí, že je to příliš jednoduchá otázka

kdyby ses podívala do slovníku, možná bys v něm našla usvědčení o tom, že někteří lidé jsou blbci

zakončil bych to radou, že není vhodné ztrácet čas nad slovy každého magora, kterého potkáš - když se tě někdo snaží přesvědčit o tom, že hovno je zdravější než brokolice, tak prostě běž pryč.....max se podívej do encyklopedie na zdravotní účinky pojídání hoven a zdravotní účinky pojídání brokolice. Skutečně není potřeba dělat vlastní experimenty v tomto směru nebo se vyptávat, co si o tom myslí ostatní lidé a snažit se najít pravdu v diskuzi.

Edited by - kirmakX6on on 05/12/2012 03:29:34
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 05/12/2012 :  21:20:24  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axel01

tohle není jen moje interpretace, je to objektivní. byla jsem označena za rasistu proto, že se mi nelíbí snědá nebo tmavá pokožka.



možná kdybys byla tmavá, z bohaté černé rodiny a viděla co dělají bílí, nelíbila by se ti světlá pokožka ;)
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 05/12/2012 :  21:21:55  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axel01


ačkoliv pokud by mě takový cikán pozval na rande, tak s ním nejdu hlavně proto, že mi tahle "opálená" nebo jinak tmavší pokožka připadá jako něco vyloženě odpuzujícího.



já bych s cikánkou na rande šel, ale možná bych nebyl tak tolerantní k tomu co chce ona
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 07/12/2012 :  01:24:27  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kirmakX6on

quote:
Originally posted by axel01
tohle není jen moje interpretace, je to objektivní. byla jsem označena za rasistu proto, že se mi nelíbí snědá nebo tmavá pokožka.

v tom případě platí, že je to příliš jednoduchá otázka

kdyby ses podívala do slovníku, možná bys v něm našla usvědčení o tom, že někteří lidé jsou blbci

zakončil bych to radou, že není vhodné ztrácet čas nad slovy každého magora, kterého potkáš - když se tě někdo snaží přesvědčit o tom, že hovno je zdravější než brokolice, tak prostě běž pryč.....max se podívej do encyklopedie na zdravotní účinky pojídání hoven a zdravotní účinky pojídání brokolice. Skutečně není potřeba dělat vlastní experimenty v tomto směru nebo se vyptávat, co si o tom myslí ostatní lidé a snažit se najít pravdu v diskuzi.



toto považuji za off topic, takže děkuji za nešíření spamu. kdybys k tomu potřeboval vysvětlivku, tak o názory od tebe nestojím, protože k tomu mám své důvody. nehodlám přestat chodit na fórum jen proto, že jsk píšeš, to tam obklíčil nějaký magor.
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 07/12/2012 :  01:26:28  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by neronis

quote:
Originally posted by axel01

tohle není jen moje interpretace, je to objektivní. byla jsem označena za rasistu proto, že se mi nelíbí snědá nebo tmavá pokožka.



možná kdybys byla tmavá, z bohaté černé rodiny a viděla co dělají bílí, nelíbila by se ti světlá pokožka ;)



no, možné to je, ale bohužel vidím zatím jen to, co dělají černí .. nicméně ten topic nebyl ani o tomto - nýbrž o tom, jak působí, když se mi vzhledově nelíbí tmavší pokožka.
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 07/12/2012 :  20:12:12  Show Profile  Reply with Quote
vzhledově se ti nemusí líbit, protože jde o vzhled.. důležité je jestli dokážeš brát ty lidi občas vážně, smát se s nimi a smát se taky jim

představ si, že jsi knihomolka a přijde za tebou týpek s tetováním, táhne z něho krabicové víno a ptá se jestli nemáš pár drobných.. no a další den za tebou přijde týpek s tetováním a ptá se tě jestli se ti líbila ta přednáška o tom jakých úžasných strukturálních vad lze docílit tavením skla při nízké teplotě

jestli se ti to druhé líbí víc i když je to vlastně stejná blbost, už to znamená co preferuješ a v jakém chceš žít světě, alkoholička by s tebou nesouhlasila a možná by byla tolerantnější i v té tetované kůži, protože ji mají takoví častěji

Edited by - neronis on 07/12/2012 20:17:27
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000