Author |
Topic |
Milan.Miló
Velmi aktivní uživatel
671 Posts |
Posted - 13/04/2012 : 17:41:00
|
Co nás čeká v budoucnu.:
Tím to Topickem bych se chtěl pozastavit nad tím co by nás mohlo potkat či co by mohlo změnit či ohrozit naši civilizaci a epochu. Ve, které se ocitáme. Která by mohla mít za následek nový stav věcí a vstup naší populace do nové éry lidstva.
Která se možná už mílovými kroky přibližuje.
Milan.Miló.
PS.: Co vy nato nemáte dojem, že se cosi už dávno dalo do pochodu – tedy samotné přírodní mechanismy, které se spolupodílí na všem co se poslední dobou děje kolem nás. Nebo, že se začínají naplňovat proroctví psaná na rok 21.12.2012.
PS.: 1, Tím nemyslím, že bude přímo zánik lidstva, ale určitá přeměna a obroda naší civilizace do jiné éry a epochy, která nás všechny může velice hodně bolet.
|
|
kirmakX6on
Aktivní uživatel
327 Posts |
Posted - 13/04/2012 : 18:27:25
|
quote: Originally posted by Milan.Miló
Co nás čeká v budoucnu.:
Tím to Topickem bych se chtěl pozastavit nad tím co by nás mohlo potkat či co by mohlo změnit či ohrozit naši civilizaci a epochu. Ve, které se ocitáme. Která by mohla mít za následek nový stav věcí a vstup naší populace do nové éry lidstva.
Která se možná už mílovými kroky přibližuje.
Milan.Miló.
PS.: Co vy nato nemáte dojem, že se cosi už dávno dalo do pochodu – tedy samotné přírodní mechanismy, které se spolupodílí na všem co se poslední dobou děje kolem nás. Nebo, že se začínají naplňovat proroctví psaná na rok 21.12.2012.
PS.: 1, Tím nemyslím, že bude přímo zánik lidstva, ale určitá přeměna a obroda naší civilizace do jiné éry a epochy, která nás všechny může velice hodně bolet.
v roce 2012 se stane velký prd :) Nepovažuji to za svůj názor, ale za fakt :-)
co se týče civilizace, jsem velký optimista. Člověk skoro ani nemůže nebýt, tedy pokud alespoň jednou za čas se podívá na servry přinášející zprávy z vědy...
jediný, čeho se bojím, je to, aby nepolevily takový ty snahy po trvale udržitelným rozvoji...zatím se zdá, že ne
Pokud jde o velké katastrofy, myslím, že lidstvo má nejhorší za sebou. Podle mě reálně hrozila jednak třetí světová a jednak to, že se člověk otráví těma jedama, co vypouštěl do přírody. Nyní poznání dosahuje takového vhledu do skutečnosti, že všechny možné katastrofy si lidi uvědomují, nepodceňují je a ve svých činech je berou v potaz, tj. aktivně dělají opatření, aby jim zabránili. |
|
|
Milan.Miló
Velmi aktivní uživatel
671 Posts |
Posted - 13/04/2012 : 19:07:26
|
kirmakX6on
----------------------- co se týče civilizace, jsem velký optimista. Člověk skoro ani nemůže nebýt, tedy pokud alespoň jednou za čas se podívá na servry přinášející zprávy z vědy... ------------------------
KirmakX6on pokud vím, tak každá civilizace, která se dostala do stavu korupce, byrokracie a špatné ekonomiky vždy zanikla. Vystřídala ji nová prosperující. To není výmysl to je fakt.
Počínaje Egyptem, Mayskou civilizací a dalšíma.
------------------------ Pokud jde o velké katastrofy, myslím, že lidstvo má nejhorší za sebou. Podle mě reálně hrozila jednak třetí světová a jednak to, že se člověk otráví těma jedama, co vypouštěl do přírody. Nyní poznání dosahuje takového vhledu do skutečnosti, že všechny možné katastrofy si lidi uvědomují, nepodceňují je a ve svých činech je berou v potaz, tj. aktivně dělají opatření, aby jim zabránili. ---------------------
Velké katastrofy se dějí stále říká se tomu masové vymíraní. Už tu byly mnohokrát 5.pět nejmasovějších vymírání těch největších má už naše planeta za sebou.
4.čtyři se děli s útrob naší Země, tedy poslední byla před 74.tisíci léty. Kdy se probudila Supersopka Toba, která měla za následek konec doby ledové. A vymření Mamutů, Tygrů Šavlozubých a našich bratranců Neandrtálců a všeho dalšího.
I my jsme měli na mále zachovalo se asi jen 20.tisíc našich předků. Zjistili vědci podle naší DNA.
A jednou bylo Masové vymírání díky Asteroidu Babtistýně, která měla 10.Km. A spadla na to nejhorší místo do Jukatanánského poloostrova, tedy na to nejhorší místo. na Vápencové podloží. Kde vyhloubila 200.Km. v průměru a 30.Km hluboký kráter. ----------------------- v roce 2012 se stane velký prd :) Nepovažuji to za svůj názor, ale za fakt :-) -------------------
Já jsem řekl, že v roce 2012. že by mohl začít nový počátek tedy přechod ze starého do nového. Tedy ze staré epochy do nové. Nic víc.
Milan.Miló.
PS.: Všechno na tom to světě je cyklické tedy se stále opakující. Vždy přišlo nové aby mohlo vystřídat to staré. Tedy i nás lidi to čeká jednou ať s útrob naší Země nebo z Vesmíru. nevíme kdy to přijde, ale to není podstatné, protože jednou to přijde. A nemusí to být hned rok 21.12.2012.
|
|
|
Milan.Miló
Velmi aktivní uživatel
671 Posts |
Posted - 13/04/2012 : 19:22:05
|
kirmakX6on
Jen jsem chtěl k tomu viz výše říci toto vědci zjistili, že jedna Supersopka v Yelostonským národním parku je v Červeným režimu tedy, že začíná být aktivní.
Milan.Miló.
|
|
|
Milan.Miló
Velmi aktivní uživatel
671 Posts |
Posted - 13/04/2012 : 23:42:19
|
kirmakX6on
KirmakX6on je mnoho teorií o tom jak může přijít něco neočekávaného. třeba jako veliká aktivita našeho Slunce, které by do prostoru vychrlilo tolik energie ze Sluneční Korony v podobě Slunečního větru a častic. Který by se přiblížil rychlosti světla. a tak by způsobil oslabení našeho magnetického ochranného štítu na tolik, že kdyby se zmenšil onen magnetický štít tak by tu vše pod ultrafialovým záření a jiných záření zašlo.
Protože bychom přišly o atmosféru, kterou by to úplně odfouklo.
Tady jsem něco nalezl.: --------------------------- Kosmické a sluneční záření Význam fotoelektrické energie, která se dostává ze Slunce na Zemi pro vznik života i její rozhodující podíl na geologickém vývoji Země je všeobecně znám. Méně se již ví o vlivech elektromagnetického slunečního záření. K velmi nebezpečným patří ultrafialové kosmické záření, které ničí veškerý život. Ten se na Zemi mohl rozvinout teprve tehdy, jakmile pronikání záření zabránila vznikající ozónová vrstva. Mimořádně nebezpečné jsou proto úvahy válečných stratégů o proražení ozónové vrstvy nad územím protivníka a tím umožnění průniku ultrafialových paprsků a zničení všeho živého. Podle jedné z hypotéz způsobuje oteplování Země pokles množství kosmického ionizujícího záření. Tomu ovšem neodpovídá statistika, podle které jeho množství ve 2. polovině 20. století spíše roste, zatímco zářivost Slunce a také jeho magnetická aktivita klesá (obr. 134, obr. 135 ukazuje, že maximum bylo v letech 1985–1987). ------------------------------ ******************** ---------------------------- http://is.muni.cz/do/1499/el/estud/pedf/js10/antropog/web/pages/5-kosmicke-vlivy-na-zemi-jejich-minimalizace.html ----------------------------- ********************* -------------------------------
Nebo by se mohli přepólovat póly. to tak, že Magnetická síla Země by místo na Sever ukazovala na Jih.
Zde jsem něco nalezl.:
------------------------------- Gregg: Již v červnu a v červenci roku 2002 některé velmi vážené vědecké časopisy poprvé naznačily, že se planeta Země nachází v procesu přepólování. Již v šedesátých letech minulého století zjistili geologové, že naše planeta prošla periodicky přepólováním. Na základě vzorků odebraných z různých druhů fosílií a ledu se zjistilo, že ve zmapované historii prošla naše planeta již celkem 14x přepólováním.
V souvislosti s těmito skutečnostmi se zjistilo, že k poslednímu velkému přepólování došlo zhruba před 10 000 - 12 000 roky (zřejmá souvislost se známým kataklysma v souvislosti s průletem neznámého kosmického tělesa v blízkosti naší planety, pozn. J.CH.). V průběhu devadesátých let minulého století došly vědci k překvapivému závěru, že k následujícímu přepólování by mohlo dojít v nejbližších období několika let či desetiletí. Pakliže by k tomu došlo, byl by to jev pro současné lidstvo zcela neznámé povahy a s tím je pochopitelně třeba počítat. ---------------------------------- *********************** -------------------------------------- http://zacni-zit.oznamuje.cz/clanek/zaziji-dnesni-lide-prepolovani-nasi-planety-1908/ ------------------------------------- ************************ -----------------------------------
Nebo může naše planeta díky konjunkci, která vychází na 21.12.2012. Kdy Slunce, Měsíc a naše Planeta, která vychází právě na 21.12.2012. Kdy se seřadí za sebe po 26 000.cyklu do průrvy v Galaktickém středu. Tedy, že po 26. 000.cyklu na naší Sluneční soustavu bude působit Gravitace naší Super hmotné černé díry ve středu Galaxie. 26. 000.let je jeden oběh kolem středu naší Galaxie Mléčné Dráhy. Jsem něco nalezl.: -------------------------------------- ************************ --------------------------------------- Spojitost mezi věky lidstva a precesí Jak jsme se dozvěděli v kapitole 19, precese v konečném důsledku ovládá geologický vzorec zodpovědný za střídání dob ledových a meziledových, které jsou charakterizovány relativně teplým globálním klimatem. Díky existenci aztéckého slunečního kame¬ne si můžeme položit otázku, zda dávní lidé znali precesi a její vliv na tyto geologické vzorce. Pokud tomu tak bylo, co z toho plyne?
Jak bylo zmíněno výše, pro Maye se 26 000 lety precesní cyk¬lus skládal z periodických období pěti Sluncí, čili době shodné s trváním precese. Indické cykly yug se shodují se zvěrokruhovým-precesním cyklem, který trvá zhruba 2200 let. I západní astrologický systém je založen na rovnodenní precesi. Je zcela zřejmé, že všechny tyto cykly či systémy astronomických výpočtů mají společný jeden základ - velký astronomický cyklus precese.
Slunce putuje oblohou po takzvané ekliptické dráze, velkém kruhu, který je rozdělen na dvanáct stejných dílů po 30 stupních. Každému z těchto dílů přísluší jeden znak zvěrokruhu. Poloha Slunce v době jarní rovnodennosti se nachází v každém z těchto 12 dílů zhruba 2200 let. Takže každá z těchto 2200letých period představuje jedno ze 12 znamení zvěrokruhu. Pohyb skrze všech 12 těchto znamení trvá zhruba 26 000let (12 znamení znásobíme 2200 roky). Úplný zvěrokruhový rok se tudíž rovná době precese.
Podle astrologů jsme v době věku Ryb již zhruba 2000 let a blížíme se do věku Vodnáře. Pokud však přesuneme precesní hodiny skrze zvěrokruhový rok do éry, kdy na Blízkém Výcho¬dě vznikla civilizace, ocitneme se ve věku Býka. Je zajímavé, že artefakty dokazují, že během této éry (několik tisíc let) hrál býk ohromnou roli jak v umění, tak v literatuře. Když se po časové ose posuneme vpřed, zhruba do doby 1800 před n.l., sluneční rovnodennost se přesunula z Býka do Berana - a Izraelité začali obětovávat ovce a beránky. Když učiníme další skok kupředu, zjis¬tíme, že Ježíš se narodil v době, kdy sotva započal věk Ryb, proto je znám jako Rybář lidí a jeho symbolem někdy bývá ryba. To vše nám naznačuje, že naši předci znali precesi, kterou lze vyčíst z pozorování Země, planet a hvězd, jejichž vzájemný pohyb se odehrává v menších a větších cyklech. ------------------------------- ********************* ------------------------------ http://www.demiurg.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=179&Itemid=37 ------------------------------ ********************* ------------------------------
Milan.Miló.
PS.: Dal jsem jen tři možné varianty. Ale věř, že jich je mnohem více.
PS.: 1, Jen jsem chtěl poukázat na to jak nejisté to vlastně je s naší planetou. A s námi samými.
|
Edited by - Milan.Miló on 14/04/2012 16:35:58 |
|
|
kirmakX6on
Aktivní uživatel
327 Posts |
Posted - 14/04/2012 : 10:49:25
|
quote: Originally posted by Milan.Miló
kirmakX6on
----------------------- co se týče civilizace, jsem velký optimista. Člověk skoro ani nemůže nebýt, tedy pokud alespoň jednou za čas se podívá na servry přinášející zprávy z vědy... ------------------------
KirmakX6on pokud vím, tak každá civilizace, která se dostala do stavu korupce, byrokracie a špatné ekonomiky vždy zanikla. Vystřídala ji nová prosperující. To není výmysl to je fakt.
Počínaje Egyptem, Mayskou civilizací a dalšíma.
já to bral civilizace ne jako Česká republika, ale jako lidstvo...
ale i pokud bychom se bavili o české republice...tak zásadní rozdíl oproti minulosti je ten, že ty říše v minulosti, jak jsi je jmenoval, zanikly kvůli nájezdům silnějšího nepřítele. Kdo je dneska ten silnější nepřítel? Je hromadu silnějších států, avšak jsme členy EU a NATO...a kdo je silnější než tato seskupení? Nikdo...... Nemáme se tedy čeho bát.
quote: Originally posted by Milan.Miló ------------------------ Pokud jde o velké katastrofy, myslím, že lidstvo má nejhorší za sebou. Podle mě reálně hrozila jednak třetí světová a jednak to, že se člověk otráví těma jedama, co vypouštěl do přírody. Nyní poznání dosahuje takového vhledu do skutečnosti, že všechny možné katastrofy si lidi uvědomují, nepodceňují je a ve svých činech je berou v potaz, tj. aktivně dělají opatření, aby jim zabránili. ---------------------
Velké katastrofy se dějí stále říká se tomu masové vymíraní. Už tu byly mnohokrát 5.pět nejmasovějších vymírání těch největších má už naše planeta za sebou.
opět jsme si nerozuměli, já měl na mysli katastrofy, které si člověk způsobí sám
Žádná přírodní katastrofa člověkem nezpůsobená totiž v následujícím roce ani desetiletí ani staletí nehrozí. Yellowstone, doby ledové, pády asteroidů, výbuchy supernov v blízkosti sluneční soustavy atd. ...to samozřejmě všechno hrozí, ale je to horizont tisíců (pád asteroidu), desítek tisíců (doby ledové, Yellowstone) a stovek milionů let (výbuch supernovy).
Jinak všechna velká vymírání byla velice a převelice pozvolná. Říká se, že člověk vybíjí a ničí přírodu takovým tempem, že pokud by ve stejném tempu pokračoval i nadále, tak bude příčinou dalšího velkého vymírání srovnatelného s těmi, co jsi jmenoval.
quote: Originally posted by Milan.Miló ----------------------- v roce 2012 se stane velký prd :) Nepovažuji to za svůj názor, ale za fakt :-) -------------------
Já jsem řekl, že v roce 2012. že by mohl začít nový počátek tedy přechod ze starého do nového. Tedy ze staré epochy do nové. Nic víc.
však já vím...ale i na to se to vztahovalo. Prostě se nestane nic.... nicméně si nedělám iluze, že ti, kteří chtějí, budou moci v tom vidět počátek čehosi nového. Stejně tak, jako jde vidět počátek čehosi nového v roce 2000 nebo roce 2001 (od teroristických útoků) atd. V podstatě od jakéhokoliv roku, pokud ho budeš brát jako přelomový a začneš pak vše porovnávat na dobu před a po, tak rozdíly najdeš. Ve skutečnosti jde ale o postupný vývoj, nikoliv o zlom.
quote: Originally posted by Milan.Miló PS.: Všechno na tom to světě je cyklické tedy se stále opakující. Vždy přišlo nové aby mohlo vystřídat to staré. Tedy i nás lidi to čeká jednou ať s útrob naší Země nebo z Vesmíru. nevíme kdy to přijde, ale to není podstatné, protože jednou to přijde. A nemusí to být hned rok 21.12.2012.
podle mě -- z opravdu dlouhodobého hlediska...nám hrozí jen jedna nemilá věc a to výbuch supernovy v našem blízkém okolí (25-30 světelných let), což nastává v průměru jednou za 1 miliardu let. Ve stejném horizontu (1 miliarda let) Slunce zvýší svůj výkon tak, že se Zem stane problematicky obyvatelnou...a to je opět věc, s kterou prostě nic nejde udělat. Do té doby odtud musíme vypadnout. Ale to myslím, že nebude problém...
ostatní věci nejsou globální hrozbou |
|
|
kirmakX6on
Aktivní uživatel
327 Posts |
Posted - 14/04/2012 : 11:01:58
|
quote: Originally posted by Milan.Miló PS.: Dal jsem jen tři možné varianty. Ale věř, že jich je mnohem více.
ano, ale fakticky jsou to nesmysly...všechno
když googlíš věci týkající se vědy, jsou důvěryhodné zdroje pouze informace z encyklopedií, stránek univerzit, známých časopisů popularizujících vědu, vědeckých studií, diplomových prací atd.
Uvědom si, že každý pako si může udělat webovou stránku a napsat tam, že "vědci přiznali, že..." a že "podle vědců může k přepólování dojít během desetiletí..." a hovadiny dalšího typu. |
|
|
kay
Aktivní uživatel
110 Posts |
Posted - 14/04/2012 : 11:33:00
|
Zdravím.
Já si tedy pod pojmem civilizace nepředstavuji lidstvo, ale v současné době moderní přetechnizovanou společnost. Před námi zanikly, resp. kolabovaly (k úplnému zániku ani tak nedochází) velice vyspělé společnosti, ona je spíše otázka kdy k tomu dojde, než zda k tomu dojde, jelikož kolapsy se dějí pravidelně. Je ale vcelku důležité, jak to člověk definuje. Velice logická se mi v této otázce zdá Tainterova teorie. Probírá ji v knize „Kolapsy společností“.
Kolaps je v Tainterově práci chápán jako politický proces a vyznačuje se tím, že společnost „vykazuje rychlý, výrazný pokles zavedené (tj. dlouhodobě existující) úrovně socio-politické složitosti“ (Tainter, str. 15). Jde o všeobecný proces, který se týká všech společností a stupňů složitosti. „Co do složitosti tvoří společnosti určitou souvislou škálu, po níž se posouvají podle toho, jak se jejich složitost zvyšuje nebo snižuje. Na této stupnici neexistuje bod, kde by složitost vznikala.“ (Tainter, str. 16). Snížením složitosti tak mohou projít i velmi jednoduché společnosti, z usedlých zemědělců se mohou stát lovci a sběrači bez stálého přístřeší.
Složité společnosti jsou alespoň z části vybudovány ze sociálních jednotek např. vesnic, etnických skupin či původních států v případě říší. Kolaps pak může u složitých společností způsobit návrat k těmto „stavebním kamenům“. U společností, které si kolapsem prošly, došlo ke zhroucení úřední moci, dále může poklesnout/zmizet gramotnost, stejně jako právní a fyzická ochrana obyvatelstva či byrokracie. Umění a architektura ztratí na významu, technologie se navrací k prostším formám a postupně dochází k demografickému poklesu až na úroveň typickou pro období před několika staletími.
Ta teorie prakticky tvrdí, že lidské společnosti a jejich politické organizace jsou závislé na ustavičném toku energie, ať už mluvíme o rodinné jednotce nebo složité regionální hierarchii, přičemž množství potřebné energie závisí na složitosti systému. Na druhé straně jsou však nutné sociopolitické instituce, které jsou podmínkou pro získávání a distribuci základních zdrojů. Tok energie a sociopolitické organizace nemohou existovat jeden bez druhého.
Udržovat složitější společnost vyžaduje pochopitelně více energie, než je tomu u jednoduchých společností. S postupným nárůstem složitosti se ve společnosti vytváří více sítí mezi jednotlivci, větší kontrola nad jednotlivci, je zpracováváno více informací a pochopitelně rostou i náklady. Výnosy investic do složitosti se postupně mění, „v mnoha klíčových sférách se při pokračujících investicích do socio-politické složitosti dospěje do bodu, kdy výnosy takovýchto investic začínají klesat […]. Společnost tedy nejen musí vynakládat větší a větší množství zdrojů na zachování stále se vyvíjející společnosti, avšak po dosažení určitého bodu povedou větší a větší investice k menšímu a menšímu nárůstu výnosů“ (Tainter, str. 128).
Udržovat složitost se tak bude stávat čím dál tím nákladnější, protože mezní výnosy budou kontinuálně klesat, naopak mezní náklady stoupat. Společnost se tím stává zranitelná a mnohdy jde jen o otázku času, kdy dojde ke kolapsu. Ten ale nastane pouze v případě mocenského vakua, tedy kde neexistuje konkurent, který se ujme správy obyvatelstva, jež zůstalo bez vedení a rozšíří územní zisky. Složitost lze pro porozumění rozložit do několika složek - zemědělství a produkce zdrojů, zpracování informací, socio-politická kontrola, specializace a celková ekonomická produktivita.
Př1 : je potvrzeno, že ačkoliv investice do výzkumu stoupají, mezní produkt z investic naopak klesá, což je patrné z počtu vydaných patentů. To je způsobeno tím, že badatelé jsou nuceni bojovat se stále složitějšími otázkami, než badatelé v rané fázi vědeckých disciplín.
Př2: racionálně smýšlející populace nejdříve využije dostupných zdrojů, které vedou k největším výnosům na jednotku úsilí, ale postupně bude donucena začít využívat zdroje nákladnější na získávání či obchodování, takže mezní produkt práce začne klesat. Totéž se týká nerostných surovin, kdy v případě odlesnění se již nemohou určité potřeby naplňovat pouze spalováním dřeva, ale více se začne spoléhat na uhlí, které se ale získává a distribuuje mnohem nákladněji, ovšem výhřevná hodnota je ekvivalentní.
Rozšiřování hierarchie s sebou nese rozšiřování velikosti, specializace a složitosti společnosti, z růstu vyplývají četné přínosy, ale „v určitém bodě vedou pokračující investice do složitosti, jež jsou strategií sloužící k řešení problémů, poklesu mezních výnosů“ (Tainter, 161). Společnost, která nedokáže zajistit novou energetickou injekci, se působením různých tlaků stává postupně čím dále více zranitelnější, buď se rozpadne oddělováním různých sociálních entit, nebo bude tak oslabená, že ji vyvrátí vojenský konflikt (popř. nějaká přírodní katastrofa), který by za jiných okolností přestála (kolaps Říma je klasika).
Mně se jeho postřehy zdají vcelku fascinující, jak k těm kolapsům dochází, ale člověk nemůže říct nějak přesně. Mohou ale probíhat plíživě, takže člověk si na začátku vůbec nemusí uvědomovat, co se děje. Já tady samozřejmě nechci šířit žádnou paniku, tato teorie je jedna z mnoha teorií, s rokem 2012 nemá nic společného. Co se týče Mayského kalendáře, tak to skutečně neberu vážně.
PS: zajímavé info ohledně té sopky Toby - http://en.wikipedia.org/wiki/Toba_catastrophe_theory
|
|
|
Milan.Miló
Velmi aktivní uživatel
671 Posts |
Posted - 14/04/2012 : 15:12:07
|
kirmakX6on
---------------------------------- já to bral civilizace ne jako Česká republika, ale jako lidstvo... ----------------------------- KirmakX6on ne jen v naší zemi se projevuje byrokracie, korupce a špatná ekonomika je všude ve světě je to způsobeno onou ekonomickou krizí.
-------------------------------- Žádná přírodní katastrofa člověkem nezpůsobená totiž v následujícím roce ani desetiletí ani staletí nehrozí. Yellowstone, doby ledové, pády asteroidů, výbuchy supernov v blízkosti sluneční soustavy atd. ...to samozřejmě všechno hrozí, ale je to horizont tisíců (pád asteroidu), desítek tisíců (doby ledové, Yellowstone) a stovek milionů let (výbuch supernovy).
Jinak všechna velká vymírání byla velice a převelice pozvolná. Říká se, že člověk vybíjí a ničí přírodu takovým tempem, že pokud by ve stejném tempu pokračoval i nadále, tak bude příčinou dalšího velkého vymírání srovnatelného s těmi, co jsi jmenoval. ----------------------------
Ano s Tím souhlasím, že Supernova musí být 20. – 30. světelných let od země aby ji nezničila.
Svým výtryskem Gama záření a Rendgenových paprsků. ------------------- Jinak všechna velká vymírání byla velice a převelice pozvolná. Říká se, že člověk vybíjí a ničí přírodu takovým tempem, že pokud by ve stejném tempu pokračoval i nadále, tak bude příčinou dalšího velkého vymírání srovnatelného s těmi, co jsi jmenoval. ----------------- Vím, že každé masové vymírání bylo velice pozvolné mnohdy trvalo 100 i 200. tisíc let než zanikli ty méně přizpůsobivý živočichové a ty velice přizpůsobivý přežili.
A z nich se pak vyvinuli nový masožravci a býložravci.
A však toto se nestalo dinosaurům, kteří vyhynuli skoro ze dne na den zjistili to vědci podle Iridia v zemi, které bylo vyvolané oním dopadem meteoritu.
Protože Iridium je velice těžký kov a proto se schovává ve velikých hloubkách. a ne na povrchu země.
Tak uznali, že musel pocházet s onoho Asteroidu.
-------------------------- ano, ale fakticky jsou to nesmysly...všechno -----------------------
Jak myslíš nechci ti nic vnucovat.
-------------------------- Uvědom si, že každý pako si může udělat webovou stránku a napsat tam, že "vědci přiznali, že..." a že "podle vědců může k přepólování dojít během desetiletí..." a hovadiny dalšího typu. ----------------------
Já když vyhledávám tak si vyhledávám věci takové, o kterých vím a tudíž vím, že pojednávají o tom co chci zde podat a prezentovat.
Milan.Miló.
|
|
|
kirmakX6on
Aktivní uživatel
327 Posts |
Posted - 14/04/2012 : 18:41:01
|
quote: Originally posted by Milan.Miló
kirmakX6on
---------------------------------- já to bral civilizace ne jako Česká republika, ale jako lidstvo... ----------------------------- KirmakX6on ne jen v naší zemi se projevuje byrokracie, korupce a špatná ekonomika je všude ve světě je to způsobeno onou ekonomickou krizí.
ano..ale důležité je to, že žádný stát nezanikl jen tak, sám od sebe. Vždy tam byl nějaký jiný, který využil jeho slabosti a zmocnil se ho. Podle mě dnes tu žádného silného nepřítele nemáme a proto se nemusíme bát..
quote: Originally posted by Milan.Miló A však toto se nestalo dinosaurům, kteří vyhynuli skoro ze dne na den zjistili to vědci podle Iridia v zemi, které bylo vyvolané oním dopadem meteoritu.
Protože Iridium je velice těžký kov a proto se schovává ve velikých hloubkách. a ne na povrchu země.
Tak uznali, že musel pocházet s onoho Asteroidu.
co vím, tak všeobecná shoda neexistuje. Poslední teorie, který jsem četl, byly o tom, že asteroid byl jen poslední kapka a vymírat začli v důsledku klimatických změn už dávno před tím.
..ale to je celkem jedno... ...důležitý je, že riziko, že do nás něco napere, je zanedbatelné. Viz "Data získaná WISE ukazují pouze malý pokles v odhadovaném počtu největších blízkozemních planetek (1 kilometr a větší) a zároveň tak ukazují, že 93 procent z odhadovaných populace už bylo nalezeno. To splňuje počáteční "Spaceguard Goal" čili cíl stanovený v materiálu schváleném Kongresem USA. Tyto velké asteroidy jsou o velikosti malé hory a při případné srážce se Zemí měly globální důsledky. Nová data z WISE revidovala odhad jejich počtu z cca 1.000 na 981, z čehož jich 911 už bylo nalezeno. Žádný z nich naštěstí nepředstavuje v příštím století hrozbu pro Zemi. Můžeme věřit, že všechny blízkozemních planetky stejně velká jako ta, která vyhladila dinosaury tj. přibližně 10 kilometrů v průměru, už byly nalezeny. "Riziko dopadu neznámého opravdu velkého asteroidu na Zemi dříve, než se nám jej podaří najít a varovat před ním, je podstatně snížené" řekl Tim Spahr, ředitel Minor Planet Center IAU na Harvard Smithsonian Center for Astrophysics v Cambridge v Massachusetts." http://www.planetky.cz/article.php3?sid=283 ...takže máme minimálně 100 let čas. Když si teď uvědomíš, že jsou již známy způsoby, jak k takové planetce vyslat zavčas sondu a odklonit ji z dráhy....tak jako máme 100 let na to, aby od plánů a propočtů jsme to vyzkoušeli. Mimochodem takový projekt již ESA reálně chystá, viz http://www.rozhlas.cz/leonardo/vesmir/_zprava/409285
quote: Originally posted by Milan.Miló -------------------------- ano, ale fakticky jsou to nesmysly...všechno -----------------------
Jak myslíš nechci ti nic vnucovat.
-------------------------- Uvědom si, že každý pako si může udělat webovou stránku a napsat tam, že "vědci přiznali, že..." a že "podle vědců může k přepólování dojít během desetiletí..." a hovadiny dalšího typu. ----------------------
Já když vyhledávám tak si vyhledávám věci takové, o kterých vím a tudíž vím, že pojednávají o tom co chci zde podat a prezentovat.
některé věci jsou o názoru...a tam ano, tam člověk může nebo nemusí mít potřebu svůj názor druhému vnucovat... ...ale některé věci nejsou o názoru, ale o znalosti.
Ty informace, které jsem citoval, jsou fakticky špatně. Především proto, že se odvolávají na vědu. Dejme tomu, když řekneš, že podle astrologie to a to...tak tam, dejme tomu, záleží na tom, zda věřím astrologii. Tedy, dejme tomu, je to o názoru. Pokud ale někdo píše o přepólování nebo o Slunečních erupcích s odvoláním na standardní vědu a vědce...a píše blbosti...tak to není názor, ale fakt. Samozřejmě...můj názor je, že znám fakta. Ale ukázat mi opak pak není vnucování, ale pouhé informování -- nebudu mít totiž možnost jinou než tuto informaci přijmout. |
Edited by - kirmakX6on on 14/04/2012 18:43:15 |
|
|
kirmakX6on
Aktivní uživatel
327 Posts |
Posted - 14/04/2012 : 19:38:04
|
ad Tainer....
1. pokud složitost je trvale neudržitelná, proč pozorujeme několikatisícileté soustavné zesložiťování, z kterého trvale prosperujeme? Srovnej dobu před 10 000 lety, před 3000 lety, v roce 0, v roce 1800 a v roce 2012...
nevidím zde žádný cyklus, žádné pravidlo, že složitost vede k vyčerpání a společnost se musí "navrátit" k své jednodušší formě atd.
2. pokud jde o příklad s vědou a uhlím, tak oba považuji za neplatné. S vědou...ať je to s patentama jak chce, stále platí, že investice do vědy se vyplácí a to více než v minulosti..(protože klesá podíl inovacemi nedotknutelného sektoru na celkovém HDP/osoba) A uhlí zas nebere v potaz nic od trvale udržitelného rozvoje (tedy paradigma, že těžíme až vytěžíme a pak musíme těžit obtížněji dostupnou náhradu atd. je neplatné) počínaje a technologie zásadně zlevňující dosavadní způsoby (např. díky inovacím došlo k zásadnímu zlevnění ve výrobě kWh elektřiny z kg uhlí dnes oproti době před 100 lety) konče.
3. v ekonomii neplatí, že to, co je obtížnější, musí být dražší a tedy náročnější na udržování
|
|
|
Milan.Miló
Velmi aktivní uživatel
671 Posts |
Posted - 14/04/2012 : 21:43:08
|
kirmakX6on
------------------------- ano..ale důležité je to, že žádný stát nezanikl jen tak, sám od sebe. Vždy tam byl nějaký jiný, který využil jeho slabosti a zmocnil se ho. Podle mě dnes tu žádného silného nepřítele nemáme a proto se nemusíme bát.. ----------------------
KirmakX6on no nevím jest-li se bát nebo nebát. Ale jak si psal je pravda, že žádná civilizace nezanikla sama od sebe, ale vždy někým jiným, který je porobil.
Ono se ani u ostatních civilizací zánik nechoval ze dne na den.
V Egyptě už samotná zkáza se začala projevovat u Ramese III. Kdy ekonomika a vše začalo upadat. Přišla krize.
Na Ramese III. též byl spáchán Atentát, který byl způsoben prvním harémovým spiknutím. Jeho žen. Ramese III. Byl raněn a zemřel.
Pak přišel perský Král Kambýses, který dobyl Egypt a začal mu vládnout. Kdy roku 525.před naším letopočtem porazil Egyptskou armádu.
Pak Přišel Alexandr Veliký Makedonský, který způsobil to, že posledních 400.let Egyptů Vládli Řekové.
Kteří založili Ptolémajovskou linii Králů. Jejíž posledním vládcem byla samotná Kleopatra.
Alexandr Veliký dobyl Egypt tak, že ho Egypťané vítali s otevřenou náručí tak aby se zbavili tyrana s Persie.
A pak tu byli Římané a ranní Křesťané, kteří zapříčinily definitivní konec Egypta. Jak politický tak i náboženský.
Tím to jsem ti chtěl ukázat, že každá civilizace neskončila ze dne na den. Ale, že už se to odehrávalo mnoho staletí dříve.
Postupným plíživým úpadkem. hodnot, a kultury a samotnou krizí která na to vše působila.
-------------------- ..ale to je celkem jedno... ...důležitý je, že riziko, že do nás něco napere, je zanedbatelné. Viz "Data získaná WISE ukazují pouze malý pokles v odhadovaném počtu největších blízkozemních planetek (1 kilometr a větší) a zároveň tak ukazují, že 93 procent z odhadovaných populace už bylo nalezeno. To splňuje počáteční "Spaceguard Goal" čili cíl stanovený v materiálu schváleném Kongresem USA. Tyto velké asteroidy jsou o velikosti malé hory a při případné srážce se Zemí měly globální důsledky. Nová data z WISE revidovala odhad jejich počtu z cca 1.000 na 981, z čehož jich 911 už bylo nalezeno. Žádný z nich naštěstí nepředstavuje v příštím století hrozbu pro Zemi. Můžeme věřit, že všechny blízkozemních planetky stejně velká jako ta, která vyhladila dinosaury tj. přibližně 10 kilometrů v průměru, už byly nalezeny. "Riziko dopadu neznámého opravdu velkého asteroidu na Zemi dříve, než se nám jej podaří najít a varovat před ním, je podstatně snížené" řekl Tim Spahr, ředitel Minor Planet Center IAU na Harvard Smithsonian Center for Astrophysics v Cambridge v ----------------------
Už v roce 1908. Se v Sibiři nad Tangušskem vybouchl asi 6-7.km. nad povrchem Malý asteroid, který srovnal všechny stromy v okolí v průměru asi 100.Km.
Jeho jas byl vidět i na opačné straně Planety. Tak, že např. v Evropě byla taková koncentrace jasu, že bylo v noci tak jako v poledne.
Vím, že vědci tvrdí, že asteroid větší jak 1.Km. by měl za následek globální katastrofu.
A taky stále počítají s planetou X. Která by se mohla nacházet v Kuiperově pásu Asteroidu a Komet. Neboť tam působí veliká gravitace, která na sebe poutá ony objekty.
Milan.Miló.
|
|
|
Milan.Miló
Velmi aktivní uživatel
671 Posts |
Posted - 14/04/2012 : 22:05:58
|
kirmakX6on
KirmakX6on ještě jsem se chtěl vyjádřit k tomu to. ------------------------- ...takže máme minimálně 100 let čas. Když si teď uvědomíš, že jsou již známy způsoby, jak k takové planetce vyslat zavčas sondu a odklonit ji z dráhy....tak jako máme 100 let na to, aby od plánů a propočtů jsme to vyzkoušeli. Mimochodem takový projekt již ESA reálně chystá, viz http://www.rozhlas.cz/leonardo/vesmir/_zprava/409285 --------------------------
Ano o tom to jsem opravdu slyšel.
A taky jsem slyšel o balistické úvaze jak ji odklonit a roztrhat na menší části.
A však taky jsem slyšel, že jak mile se dostane Asteroid či Kometa do kolizní dráhy Země.
Tak už to nic nezmění.
Milan.Miló.
|
|
|
Milan.Miló
Velmi aktivní uživatel
671 Posts |
Posted - 14/04/2012 : 22:49:42
|
kirmakX6on
KirmakX6on tady jsem se ti snažil dohledat něco o té teorii Balistickou zbraní.
Se, kterou vědci počítají při odklonění asteroidu.
---------------------- *************** ---------------------- Před možnou apokalyptickou srážkou Země s velkým asteroidem má podle vědců lidstvo ve skutečnosti jedinou možnou obranu: jaderné zbraně. Přes různé jiné návrhy zůstanou podle serveru Space.com rakety s nukleárními hlavicemi jediným řešením pro nasazení v poměrně omezeném čase. Půjde však o možnost velmi nejistou, protože se ji nejspíš nikdo neodváží vyzkoušet. --------------------- ************ ------------------- http://www.novinky.cz/veda-skoly/204470-jaderne-zbrane-jsou-jedinou-ochranou-zeme-pred-asteroidy-tvrdi-vedci.html ------------------- ************** ----------------------
Tlaková vlna: Na oběžné dráze budou umístěny jaderné střely, které vystartují proti asteroidu. Než by se s ním ale srazily, tak v přesně vypočítané chvíli vybouchnou a vzniklá tlaková vlna těleso odkloní mimo Zemi. Nikdo ale neví jak by se jaderné střely ovládaly v kosmickém prostoru, kolik by jich muselo být (řádově desítky) a hlavně jak se chová tlaková vlna ve stavu beztíže. Radioaktivita by zde nehrála roli, protože k explozi by došlo mimo Zemi a její gravitační pole a i ozářený asteroid by naši planetu minul.
Boční úder: Ze Země řízená raketa s dostatečnou hmotností by vystartovala vstříc asteroidu. Nemířila by k němu ale čelně, ale tak aby do něj narazila kolmo k jeho dráze. Můžeme si to představit jako když chcete tágem šťouchnout do pohybující se kulečníkové koule. Tahle varianta má největší slabinu právě v raketě. Asteroid o průměru zhruba 300 metrů má hmotnost okolo 40 milionů tun. Vychýlit z dráhy takovou obludu není nic lehkého. "Tágo" musí mít buďto ohromnou rychlost nebo velkou hmotnost. V ideálním případě obojí. Už podle simulací je jasné, že by se současnou úrovní techniky jeden "šťouch" nestačil. Do asteroidu by muselo narazit několik raket s různým zpožděním aby se vychýlil mimo dráhu Země. ------------------------ ***************** -----------------------
http://dugi.xf.cz/postrehy/061208_Asteroid.html
--------------------- ************** --------------------
Milan.Miló.
|
|
|
kay
Aktivní uživatel
110 Posts |
Posted - 15/04/2012 : 08:49:58
|
Jen chci upřesnit, on mluví o zvyšování a poklesu složitosti, ne o neudržitelnosti složitosti jako takové. Také se podívej Kirmaku, jak on ten kolaps definuje, plus ani nemá na mysli lidstvo jako celek. Dává příklady Mayské civilizace, Říma, myslím i Velikonočních ostrovů aj. Snaží se vytvořit jednu teorii, kterou může zevšeobecnit na všechny kolapsy v historii, např. k pádu Říma existuje přes sto různých teorií, on se to snaží ucelit. Pochopitelně se zmiňuje i o naší západní společnosti. To „zesložiťování“ není soustavné. Ano, co je užitečné, nadále se šíří, a to i v případě, kdy společnost, u níž měla ona inovace svůj původ, zanikla. Ta složitost podle něj klesá/stoupá na určité ose, ale i když je zde vysoký stupeň složitosti, neznamená to, že společnost nemůže spadnout na stupeň, kde nějakou xx inovaci už nebude schopna použít. K bodu 2. a 3., omlouvám se, ale ekonomii vážně moc nemusím. Uvádí statistiky, moderní data, kterými tu teorii potvrzuje, i když u starších společností se pochopitelně jedná o pouhou dedukci, jelikož nám toho moc nezbylo. Nechci se zde hádat ohledně čísel a ekonomických pouček.
|
|
|
kirmakX6on
Aktivní uživatel
327 Posts |
Posted - 15/04/2012 : 11:51:18
|
quote: Originally posted by kay
Jen chci upřesnit, on mluví o zvyšování a poklesu složitosti, ne o neudržitelnosti složitosti jako takové.
pokud je jeho teorie jen o důvodech zvyšování a poklesu složitosti v historii a neplyne z ní nutnost katastrofického kolapsu (ať už lidstva či nějaké konkrétní společnosti či státu) v budoucnu... ...tak s tím nemám problém :-)
quote: Originally posted by Milan.Miló A však taky jsem slyšel, že jak mile se dostane Asteroid či Kometa do kolizní dráhy Země.
Tak už to nic nezmění.
napřed se naopak musí dostat na kolizní dráhu, až pak by se uplatnil nějaký ten plán na odklonění. Pokud není na kolizní dráze, není důvod se o asteroid starat.
quote: http://www.novinky.cz/veda-skoly/204470-jaderne-zbrane-jsou-jedinou-ochranou-zeme-pred-asteroidy-tvrdi-vedci.html
jaderné hlavice můžeme použít již nyní..nyní ale nic nehrozí. Do budoucna jsou efektivnější jiné technologie. Docela dobrej přehled různých řešení najdeš na http://en.wikipedia.org/wiki/Asteroid-impact_avoidance
quote: Originally posted by Milan.Miló A taky stále počítají s planetou X. Která by se mohla nacházet v Kuiperově pásu Asteroidu a Komet. Neboť tam působí veliká gravitace, která na sebe poutá ony objekty.
v Kuiperově pásu již byly nalezeny tělesa o velikosti Pluta i větší (větší je Eris)...
nicméně tyto "planety X" neohrožují nijak Zemi |
|
|
Topic |
|
|
|