www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Láska
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 19/08/2010 :  12:07:37  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Budem sa len brániť, aby mi nevyvraždil rodinu.
Navi.

Chyba. Pozdě se bránit,když tu rodinu již vyvraždil.Pak je tím nepřítelem a ty ho miluj jako bližního svého. Nastav mu druhou tvář,když v zájmu tě uškodit dal tě do tváře vší svou silou pěstí, nebo klackem.Nyní mluv o té lásce a pokus se mně to nějak vysvětlit. Já ten tvůj postoj totiž nechápu.Jak jsem měl možnost tě poznat, udělal bys z něj fašírku a možná i s jeho rodinou. Ono stačí trošku odporovat tvým názorům a už se tě otevírá v kapse Sarajevo nerez.Mně by zajímalo, zda lžeš pouze nám, nebo i sobě.
Rád bych to věděl jako přítel, protože já k tobě nepřátelství nechovám. Kdybych choval k tobě nepřátelství, mávnul bych nad tebou rukou a vš by mně mohlo být ukradené.Lžeš li sám sobě, také sám sobě škodíš.

Sláva
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 26/08/2010 :  17:29:20  Show Profile  Reply with Quote
Inak je logické, že človek môže mať za priateľa či kamaráta človeka, s ktorým sa nezhoduje vo všetkom. Nie sú podstatné detaily, ale základné cítenie, z ktorého myslenie vychádza. Ja vnímam priateľstvo či nepriateľstvo podľa toho čo cítim. Z teba priateľsto necítim, takže ťa za priateľa nemôžem považovať.

Navi. Myslím si, že je to tím, že jiné typy osobností ti dávají prostor pro to co by si měl nebo chtěl dělat ty sám. V tomto si myslím, že jde o základní defekt. Jako člověk se sociálním způsobem vnímání zohledňuješ především priority ostatních, přičemž v momentě, kdy se ti od nich nedostává žádný prostor pro vlastní rozhodování o tom co by si chtěl sám dělat (třeba i jen náznak toho, že je to na tobě), vyvolává to v tobě onen defektní nepříjemný pocit. Starší ženy jsou v tom specialistky, říkám jim včelky (potřebují trubce jen na zpracování). Osobně nevnímám jako defektní jev, že jim mám chuť rozkopat držku, když mě už dlouho serou.

Myslím si, že si se během života naučil přizpůsobovat oněm prioritám druhých, přičemž pokud máš vyšší hladinu testosteronu, jde o defektní stav, pokud při konverzaci nebo svých myšlenkách myslí jenom sami na sebe. Proto to zdůrazňuješ i ve svých úvahách.

Nicméně skutečnost je taková, že máš potřebu řídit nebo řešit něco při čem budou by nebo mohly být ony priority ostatních brány jen orientačně. Přitom v normální mezilidské komunikaci mezi predátory je zcela běžné, že se navzájem přesvědčují o tom svém a štěkají po sobě dokud si jeden z nich zkrátka nějak neprosadí svou.

Myslím si, že jde o důvod proč se každý autista věnuje činnosti, při níž není zapotřebí cizí rady ani asistence. Ta totiž vždy probíhá defektně, a tedy ne způsobem doporučení, ale formou přesvědčování nebo příkazů. Přičemž těchto prvků je v mezilidské komunikaci vzhledem k zohledňování priorit okolí už tak až až.

Edited by - neronis on 26/08/2010 17:33:58
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 29/08/2010 :  12:31:40  Show Profile  Reply with Quote
Mám další poznatek a nechci jej zapomenout. Pokud se takový člověk dostane do situace, kdy se má držet určitých povinností, je mu obvykle předkládán špatný příklad jako takový antivzor.

Tento systém funguje třeba u zaměstnavatelů, kdy nějakému nováčkovi vysvětlují záležitosti stylem, kterým jistým způsobem deklasují práci předchozího člověka.

Myslím si, že je v takovém případě v predátorovi aktivován jakýsi motivační mechanismus, při němž se přiměje svého předchůdce překonat tak aby se sám ukázal v tom nejlepším světle. Pokud však jde o sociální osobnost, vnímá prezentovanou skutečnost spíš jako povolení k chybám. Protože se těchto povinností sotva držel někdo jiný a procházelo mu to v pohodě, je nutné toho využít a ubrat plyn, protože v opačném případě subjekt nekoresponduje s prostředím, do kterého vstupuje (zbytečně se snaží).

Tento poznatek je důležitý z jednoho důvodu. Pokud je skutečnost, tedy zdůrazňování chyb, takto prezentována člověku v místech, kde jde třeba o vládnoucí systém a politiku, vytváří to v sociální osobnosti pouze dojem poškozeného sociálního prostředí s tím, že je nejvýhodnější krok naučit se s ním koexistovat tak aby z něj subjekt mohl vytěžit co nejvíce, protože to dělají ostatní.
Nicméně pokud je tato skutečnost prezentována jako problém, subjekt jej tak může začít i vnímat, nicméně tento motivační prvek je ve značné míře lemován jakýmsi zoufalstvím ze společnosti a nevyplývají z něj nikdy žádné prvky, které by zdůrazňovaly nějakou vizi o lepší budoucnosti (nebo se o ni snaží jen povrchně). Dokáže se víceméně výhradně soustředit na chyby onoho defektního systému a to je vše.

Motivace k tomu nějakým způsobem zušlechťovat společnost, okolí, firmu nebo daný systém, je závislá, podle mého názoru, na soustředění na prvky, které nějakým způsobem fungují a dobře. Pokud by tedy šlo o nového zaměstnance, je nejprogresivnější mu prezentovat předchpzího jako zdatného a šikovného i když byl opak skutečností. (k tomu samozřejmě musí existovat adekvátní prostředí, protože většinu věcí se takoví nováčci mohou dozvědět jinak z jiných úst)

Tedy podobně jako v tomto případě se dá ona logika trasformovat na povědomí o veřejných záležitostech. Pokud nejsou v takovém prostředí zdůrazňovány chyby (což třeba nyní po volbách nejsou), lidé mají tendenci onomu systému více důvěřovat a pravděpodobně na něm více participovat. Nicméně pokud jde o destruktivní aspekty (tedy o to co se nevede), může se tato snaha něco překonávat a vylepšovat transformovat na znechucení ze zoufalství a pouhé soustředění na chyby.

Nejsem si jistý jestli jsem se dobře vyjádřil, tak jinými slovy. Sociální osobnosti mají tendenci vylepšovat v progresivním slova smyslu něco co je jim prezentováno jako funkční (snažící se) a chybné jen (třeba) principielně. Nicméně se jejich vnímání transformuje na výhradně kritické a neschopné progresivně vytvářet v případě pouhého zdůrazňování chyb.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 30/08/2010 :  08:31:21  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Neronisi.

To je zajímavá myšlenka.

Sláva
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 30/08/2010 :  16:26:25  Show Profile  Reply with Quote
No já teď hodně jezdím po firmách, tak jsem ledacos nového vypozoroval.

Je podle mě vždycky důležité si uvědomit, že určitý model chování je určitým způsobem přenosný na jiné (obvyle obecnější podmínky). Tedy pokud se bavíme o vystupování v širším kolektivu, ono měřítko může být klidně ještě širší, a můžeme se bavit rovnou o politice a nějaké úloze občana.

Jde o to, že jsou jisté aspekty vnímány většinou dost podobně.

Edited by - neronis on 30/08/2010 16:27:10
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000