Author |
Topic |
|
Dalibor Grůza
Grafoman
Czech Republic
1678 Posts |
Posted - 02/05/2010 : 20:31:21
|
Veškerá náboženství fungují jako opium (jak uvedl již Karel Marx), tedy jako droga, která lidem ulehčuje bytí ve světě, kde je tolik bolesti a smrti poukazem na odměnu dokonalého života jejich vyznavačů mimo tento svět a zároveň je v případě mnoha náboženství zbavuje špatného svědomí ze zabíjení živých tvorů.
Zde mám na mysli např. hinduismus, který slibuje vysvobození-mokšu z utrpení na tomto světě, splynutím s jeho božskou podstatou-brahma, buddhismus, který slibuje vyvanutí-nirvánu po smrti, židovství a křesťanství, které slibují nebe s Bohem, popř. s Ježíšem Nazaretským možná Kristem jako králem po smrti člověka, islám, který slibuje ráj s huriskami-věčnými pannami po smrti člověka apod.
Tato náboženství léčí, zlepšují svět touto drogou poukazem na odpovědnost člověka za jeho posmrtný život, když využívají podvědomí tzv. oceanický pocit v psychice každého člověka a podle mne i ostatních živých tvorů po životě ve světě, kde by se měli všichni rádi. Tato náboženství zároveň představují nebezpečí fanatismu, protože tato droga zbavuje člověka prostřednictvím různých rituálů jeho špatného svědomí ze zabíjení živých tvorů.
Filosofie rovnováhy však nefunguje jako takováto droga, protože slibuje odměnu za její dodržování již v tomto světě (nikoliv až po smrti), a to v podobě života jedince, kterého mají všichni rádi a který má všechny rád (jde o uskutečnění výše uvedeného oceanického pocitu člověka v tomto světě, odměnu šťastného života v tomto světě slibovalo ve starší podobě rovněž židovství, což však v historii s konečnou platností vyvrátil holocaust pravověrných Židů, důvodem této tragédie podle mé Filosofie rovnováhy bylo, že i židovství fungovalo v minulosti jako výše uvedená droga, protože umlčovalo špatné svědomí ze zabíjení zejména jiných živých tvorů jako člověka). Filosofie rovnováhy dále není touto drogou, protože slibuje brzkou změnu našeho světa (nikoliv až po smrti) na svět, kde se budou mít všichni rádi, kde budou všichni živí tvorové přátelé na život a na smrt, a to prostřednictvím navrženého znění porážkové daně (obdobně brzký příchod spásy našeho světa slibovalo ranné křesťanství v podobě druhého příchodu Ježíše Nazaretského, možná Krista, když se tento příchod nekonal, došlo k rezignaci na brzkou spásu našeho světa a ke změně křesťanského učení na onu drogu, slibující odměnu jeho vyznavačům až po smrti).
Vzhledem k výše uvedenému není Filosofie rovnováhy jedním z mnoha dalších náboženství, ale rozumovým pokusem o změnu našeho světa již v tomto životě, jehož úspěch či neúspěch jak při jejím použití v osobním životě jednotlivce tak v případě použití navrženého znění porážkové daně pro celou společnost umožňuje její verifikaci (ve smyslu verifikace vědecké teorie vymezené filozofem Karlem Popperem), tedy její potvrzení nebo vyvrácení vědeckým experimentem.
(viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz ) |
|
rajis
Velmi aktivní uživatel
Czech Republic
517 Posts |
Posted - 07/05/2010 : 13:32:48
|
"Veškerá náboženství fungují jako opium (jak uvedl již Karel Marx), tedy jako droga, která lidem ulehčuje bytí ve světě, kde je tolik bolesti a smrti poukazem na odměnu dokonalého života jejich vyznavačů mimo tento svět a zároveň je v případě mnoha náboženství zbavuje špatného svědomí ze zabíjení živých tvorů. "
To není ale pravda. Existuje hromada náboženství, která neslibuje lepší posmrtný život. Ani v Bibli se neslibuje posmrtný život, naopak, dodržování určitých zásad má pomoci zlepšit život vezdejší. Aspoň si zjisti těch pát nejzákladnějších věcí o světových náboženství, než zase začneš rozvíjet svoje fantasmagorie. |
|
|
Dalibor Grůza
Grafoman
Czech Republic
1678 Posts |
Posted - 07/05/2010 : 18:04:13
|
quote: Originally posted by rajis
"Veškerá náboženství fungují jako opium (jak uvedl již Karel Marx), tedy jako droga, která lidem ulehčuje bytí ve světě, kde je tolik bolesti a smrti poukazem na odměnu dokonalého života jejich vyznavačů mimo tento svět a zároveň je v případě mnoha náboženství zbavuje špatného svědomí ze zabíjení živých tvorů. "
To není ale pravda. Existuje hromada náboženství, která neslibuje lepší posmrtný život. Ani v Bibli se neslibuje posmrtný život, naopak, dodržování určitých zásad má pomoci zlepšit život vezdejší. Aspoň si zjisti těch pát nejzákladnějších věcí o světových náboženství, než zase začneš rozvíjet svoje fantasmagorie.
Rajisi,
zaráží mne tvůj předsudek o mé Filosofii rovnováhy, když jsi to nezkusil ani jinak má teorie není v praxi jednotlivce ani společnosti vyzkoušená, není vědecky korektní tudíž předem bez vyzkoušení říci, zda by se osvědčila a zlepšila tento svět či nikoliv.
K tvému příspěvku, uveď mi jediné světové náboženství kromě původní podoby židovství (stanovisko k němuž jsem uvedl výše ve svém úvodním příspěvku), které neslibuje odměnu v neviditelnu čili mimo tento svět, nenapsal jsem, že musí nutně jít o posmrtný život, i když většinou tomu tak je (viz výše můj výčet jednotlivých světových náboženství). Že tato náboženství existují již stovky či tisíce let a svět dosud nezachránila, stejně jako jiné zaběhané ideologie (fašismus, komunismus, teokracie, aristokracie, diktatury, demokracie, kapitalismus apod.), je každému zřejmá skutečnost. Výše uvedenou neviditelnou odměnu, kterou všechna světová náboženství slibují, nejsem schopen posoudit, proto z tohoto hlediska nemohu různá náboženství kvalifikovaně posuzovat.
Náboženství neubírám jejich hodnotu, ale mám za historicky prokázané, že náš svět nejsou schopna v dohledné době zachránit, proto je naší povinností hledat něco, co by toho bylo schopno. Proto jsem vymyslel moji Filosofii rovnováhy, jejímž cílem je přátelství všech živých tvorů na život a na smrt a tak rychle změnit k lepšímu morálku jednotlivých lidí a svět protsřednictvím porážkové daně.
(viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz ) |
Edited by - Dalibor Grůza on 07/05/2010 18:28:05 |
|
|
Miloslav Bažant
Ultragrafoman
Czech Republic
6254 Posts |
Posted - 08/05/2010 : 07:42:27
|
Rajisi. V náboženstvích je posmrtný živvot hlavně motivujícím fakroem. Dělěj toto a budeš po smrti odměněn věčným blahem. Na tom všechna náboženství stojá a padají. Mimo to nemají co nabídnout. A nyní jde o to k čemu ta motivace vede.Ty hovoříš o kladu, čili úpravě společesnkého řádu a norem tak aby nevznikaly konflikty. Mohl bys k tomu přidat třeba i stravovací úpravy, půsty a podobně vedoucí k očištění organismu, nebo třeba zákazy určitých potravin, třeba vepřového masa. Jenže ta motivace směřuje i k záporům. Zemřeš lli v boji za pravdu boží ,nebo pravdu svého mesiáše, budeš odměněn věčnou blažeností. Toto již nelze považovat za klad a je toho stejně nebo více než těch kladných dopadů. Kdyby Daliborovy teorie nebyly tak nesmyslné bláboly,pak bych mezi náboženství a jeho teorie klidně dal rovnítko. Jedno i druhé nestojí na logice a aby vznikl dojem logičnosti, jsou doplňovány do obojího umělé vsuvky. U náboženství je to všemocný bůh (nehmotný, vševědoucí a všemocný) U Dalibora jsou to mikročástice o nulové hmotnosti, jak říká viditelné pod mikroskopem a jejich vzájemné srážky. Prostě neuchopitelno schopné nějak náhradně spojit logiku.Na omluvu mu budiž uznáno, že se nejspíše nikdy nesetkal s mikroskopem a proto neví, že by skrze něj neviděl ani atomy, natož částice menší než atom.POjídání mozků bych považoval nejspíše za žert, kdybych si myslel, že je moudrý. Prostě jediný rozdíl mezi jeho teoriemi a náboženstvími je v tom, že jeho teorie jsou mnohonásobně primitivnější. Určitá vrstva lidí s určitým IQ by jeho teorie mohla přijmout a snažit se dle nich žít. Takové lidi a jejich blízké bych však litoval. Lidí s intelektem pod třicet však není mnoho a tak si myslím, že s tohoto mráčku pršet nebude.Jediný klad vidím v tom, že si tím Dalibor hladí své ego a cítí se dokonalejším. I to někteří lidé k životu potřebují,pokud je trápí komplexy méněcennosti.A tak mu to budiž přáno.
MB |
|
|
|
Topic |
|
|
|