www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Majú ateisti vieru?...
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 06/11/2006 :  13:19:06  Show Profile  Reply with Quote
Majú...

harleyka
Aktivní uživatel

Czech Republic
292 Posts

Posted - 06/11/2006 :  15:42:17  Show Profile  Send harleyka an ICQ Message  Reply with Quote
A jsou to tedy ateisti??
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 06/11/2006 :  16:50:03  Show Profile  Reply with Quote
teista je ten, kto verí v živého stvoriteľa, a ateista je ten, kto verí v mŕtveho stvoriteľa...
Go to Top of Page

harleyka
Aktivní uživatel

Czech Republic
292 Posts

Posted - 07/11/2006 :  11:37:40  Show Profile  Send harleyka an ICQ Message  Reply with Quote
Ateista je ten, ktery neveri ve stvoritele, co ja vim...
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 07/11/2006 :  12:42:57  Show Profile  Reply with Quote
každý verí v nejaký spôsob stvorenia, aj ateista...Len neverí v teistický spôsob stvorenia...Verí napríklad teórii veľkého tresku...
Go to Top of Page

harleyka
Aktivní uživatel

Czech Republic
292 Posts

Posted - 07/11/2006 :  14:20:53  Show Profile  Send harleyka an ICQ Message  Reply with Quote
Nj, vlastne mas pravdu ale zase na druhou stranu, rekla bych to jinak.

"Verici" veri, ze nekdo stvoril vesmir (ci dalsi a dalsi castecky v nem atd...), ateisti "veri", ze vesmir vznikl na zaklade nejakych fyzikalnich (ci jinych, nejsem aktivista v oboru) udalosti...
Go to Top of Page

Masata
Nový uživatel

Czech Republic
36 Posts

Posted - 07/11/2006 :  16:24:24  Show Profile  Reply with Quote
Každý člověk v něco věří - v Boha, vědu, rozum, zázraky, empirické poznání, kreacivionistiku etc...
Víra je normálním projev lidského života.
Teista věří (či deista) věří v obecné rovině v SÍLU čili UNIVERSUM jež stvořilo vesmír.
Ateista věří vědeckým poznatkům a často se omezuje pouze na ně a nic dalšího neřeší.
Filosof nevěří obecně v nic, ale současně nic z metafyziky nemůže vyvrátit, neboť stejně jako Bůh či arché nepotvrditelná tak je i nevyvratitelná...a vo tom to je
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 07/11/2006 :  20:42:23  Show Profile  Reply with Quote
Ja som teista, ktorý verí v Absolutný Subjekt stvorenia...
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 07/11/2006 :  20:45:21  Show Profile  Reply with Quote
Absolutný Subjekt stvorenia je bezhraničný pre relatívne bytosti ako sme my, ale hraničný pre seba samého...
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 07/11/2006 :  20:48:20  Show Profile  Reply with Quote
Boh sa dá dokázať len z pozície ducha, a tam ľudia ešte niesu...
Go to Top of Page

Masata
Nový uživatel

Czech Republic
36 Posts

Posted - 08/11/2006 :  15:01:29  Show Profile  Reply with Quote
Samozrejme navi že ludia tam momentálne niesů a je otázka zda niekedy aj budů, pretože aj viera v to, že ludia niekedy poznajů boha na bázi svojej duchovnej existencie je lenom viera, nič viac a nič meněj.
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 08/11/2006 :  16:16:45  Show Profile  Reply with Quote
Nieje to len viera...Ja som to zažil na vlastnej koži...
Go to Top of Page

harleyka
Aktivní uživatel

Czech Republic
292 Posts

Posted - 08/11/2006 :  16:29:22  Show Profile  Send harleyka an ICQ Message  Reply with Quote
Mno, pokud by se dal Buh dokazat jen z pozice ducha, kde lide nejsou, znamenalo by to, ze nemame zadnou moznost myslet si, ze Buh existuje a tudiz, protoze by nebylo mozne jeho existenci dokazat, natoz o ni uvazovat, by to znamenalo, ze Buh neexistuje...
(to se ovsem prici me idealogii)
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 08/11/2006 :  18:42:30  Show Profile  Reply with Quote
V súčasnej dobe na tejto planéte sa dá skontaktovať s Bohom len cez ducha...každý človek túto možnosť má, ale musel by to úprimne chcieť...inak to proste neide...Máme možnosť si myslieť že Boh existuje, pretože máme slobodnú vôľu, ale slepá viera je k ničomu, tak je oveľa lepšie ak veríme zo zážitku...To už nie je slepá viera...a v podstate je to dôkaz Božej existencie pre individum...k zážitku existencie Boha sa však každý musí dopracovať sám...

Edited by - navi on 08/11/2006 18:43:30
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 13/11/2006 :  11:20:16  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Zdravím Navi.

Vím, že bych měl nyní mlčet a přemýšlet, ale nedá mi to. Ty zde píšeš o osobním zážitku a kontaktu s Bohem. Já jsem blíže ateismu a to u čeho nedokži nalézt reálnou podstatu, to prostě nedokáži přujmout. Vyslechni si však toto. Bylo mně kolem třiceti let a byl jsem na procházce. Bylo to v nešťastné době a kdesi ve světě vznikala nová válka. Mne stašně zlobilo, že jsou lidé tak hloupí a tehdy na té procházce jsem řekl." Jestli bože jsi, pak mně ukaž cestu k tomu abych lidem pomohl" V tu chvíli jsem pocítil cosi divného, jako by přez celé moje tělo pročla vlna tepla. Nic víc a za čas jsem na to zcela zapomněl. Uplynulo pár měsíců a kamarád mně přinesl knihu Alegeje Pludka " Hledání antipoda," Našel jsem zde podobenství stromu znaků a našel jsem i řešení. Od té doby žiji zcela jiný život než předtím. Seznámil jsem se i tím spisovatelem a dlouze jsme spolu hovořili. Když jsem odcházel, řekl. Budeš to mít těžké, ale mohu li tě poradit, pak najdi svého antipoda." Vůbec jsem mu nerozuměl a málem jsem na to zapomněl. Nyní již jeho slovům rozumím, ale mlčím, neboť k tomu musí dojít každý sám. Druhé setkání bylo mnohem tajemnější. Když jsem došel do určité fáze poznání, začal jsem rozumět podobenstvím Bible a otevřelo se přede mnou tajemství pohádek. Bylo to zvláštní, mystické období mého života a i ten nejhloupější kněz by mne v té době dokázal přeměnit v člověka hluboce věřícího. Hledal jsem poznání a náhle jsem začal dostávat informace, jako by kdosi chtěl mně pomoci. V rozhlase jsem slyšel pořady blízké mému tématu, jako by byly určeny právě pro mne. Již jsem byl velmi blízko víře,když jsem poznal podstatu toho tajemna. Psal jsem a poznal, že myslím mnohem rychleji, než píšu a tak jsem měl v napsaném myšlenkové skoky a podobně. Jednou jsem si pustil rádio a začal jsem psát. A ejhle. Moje myšlení se zpomalilo a napsané bylo náhle souvislé a mělo svůj řád. Byla li v rádiu hudba, nebo cokoli jiného a někdo by se mně zeptal o čem to bylo, nevěděl bych. Jakmile však zaznělo cosi blízkého tématu na kterém jsem pracoval nebyl jsem schopen napsat jedinou kloudnou větu. A tehdy jsem začal o tom přemýšlet a poznal jsem funkci priority velkých mostů. Ty informace kolem mne zněly i před tím, ale já jsem je nevnímal. Jakmile jsem začal tvořit velký most poznání a tyto informace do něj zapadaly, začal jsem je intenzivně vnímat. A tak jsem se vrátil od mystiky k reálu,protože jsem poznal podstatu, která je zcela přirozená.
Ono je totiž asi důležité siuaci správně vyhodnotit. Potom člověk nepodlehne.

Nevím co potkalo tebe. Možná to bylo mnohem silnější a nebyla zde cesta k vyhodnocení, nebo jsi podlehl rád. Já jsem chtěl pouze ukázat to co potkalo mne a jak jsem to vyhodnotil. Vím, že řekneš, že to byla ode mne chyba, ale já myslím že ne.

A tak jsem získal poznání, které může lidem pomoci, tak jak jsem si přál, ale byl jsem s tím přiliž dlouho sám a ztratil jsem schopnost ostatním to sdělit, tak že je mně to poznání k ničemu. Snad jsem si měl tehdy přát i to, abych měl tu zdělovací schopnost.(nyní se směju)

Jsem stále blíže ateismu a VĚŘÍM že by se to stalo i bez mého tehdejšího přání. Byl jsem pouze nastaven na to abych hledal.

MB
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 13/11/2006 :  13:10:40  Show Profile  Reply with Quote
Miloslave...bolo by hlúpe, aby si veril niečomu, čo ti nepripadá reálne...Tomu sa hovorí slepá viera...Preto nie je vôbec čudné, že moje spojenie s Najvyšším Stvoriteľom považuješ za hovadinu...Z tvojho pohľadu by som ináč nekonal ani ja...Inak si myslím, že si v živote neurobil žiadnu chybu...Vždy si sa rozhodol, ako si najlepšie vedel...Aj tvoj spätný návrat od mystična do reality považujem za správny, pretože Boh ti na tvoje požiadanie ukázal realitu mystična na tejto planéte a správne ťa vrátil naspäť do reality...Takže neber to čo si zažil ako nejaké chyby, ani to, čo si z toho vydedukoval...To je všetko vývoj, a ten niekedy bolí...Je normálne, že človek prijíma len tie informácie, kde sa jeho vývoj nachádza...Aj ja som tvoril veľké mosty do slepej ulice...Ale každá slepá ulica je dobrá k tomu, aby si sa už do nej nevracal a tak sa zužuje okruh potencionálne možných ulíc...Správne vyhodnotenie môže nastať, až keď človek situáciu zakúsi a poučí sa z nej...To je vlastne vyhodnotením...Každý z nás sa vo vývoji nachádza niekde inde, čo vôbec nie je podstatné...Podstané je, aby sa človek vyvíjal...Stagnácia je ako bačorina, ktorá nemá prítok a odtok...Po čase začne páchnuť...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000