www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Filosofie umění, estetika
 Kulturnost.
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 28/10/2008 :  08:27:58  Show Profile  Reply with Quote
Fenomenálny 12 ročný harmonikár: http://cz.youtube.com/watch?v=7cGAv6eH4SY

Edited by - navi on 28/10/2008 08:30:44
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 28/10/2008 :  10:19:05  Show Profile  Reply with Quote
Talentovaný, malý bubeník: http://www.youtube.com/watch?v=I8cvKImVadE&feature=related
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 28/10/2008 :  13:58:15  Show Profile  Reply with Quote
http://www.youtube.com/watch?v=H26RSVgHVnA
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 28/10/2008 :  18:37:11  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by neronis

http://www.youtube.com/watch?v=H26RSVgHVnA

Pekné, ale na môj vkus priemerné vystúpenie.
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 28/10/2008 :  19:32:32  Show Profile  Reply with Quote
Taky bych řekl, ale lepší vystoupení nemají pokud jsem se díval správně.
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 28/10/2008 :  19:47:39  Show Profile  Reply with Quote
Dievčatko prišlo na súťaž: http://cz.youtube.com/watch?v=qASkdvLarFc&feature=related
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 28/10/2008 :  19:52:15  Show Profile  Reply with Quote
Ano, děvčátko se mění v ženu
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 28/10/2008 :  20:07:25  Show Profile  Reply with Quote
Takto keď niekto spieva, tak sa mi tlačia slzi do očí http://cz.youtube.com/watch?v=Zswpp5fZsfo&feature=related
Čerstvá víťazka talent USA.
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 02/11/2008 :  22:37:36  Show Profile  Reply with Quote
Nebudu číst celé topic, které uvedlo jednu základní myšlenku a zbytek je omýlání toho samého.
Tedy původní otázka -mladí lidé se dívají na televizi, neumí zpívat a hrnou se do televizních soutěží, kde nemají co pohledávat, oproti tomu technologie utíkají TAK nepředstavitelně rychle, že je ta starší generace nemůže vstřebávat.
Samozřejmě, že nemůže. To z nich ale nedělá méně kvalitní lidi. Naopak když si přečtu takové dogma, že mladá generace jen čučí na televizi a tam pochycuje právě všechnu špatnou, vyumělkovanou muziku, se mi zdá jako vtip.
Pokud se tady někdo pokouší programovat lidi, pak je to televize a nevidím jediný důvod, nebo zdroj, odkud jste k tomu přišel, že se mladí ustavičně dívají na TV. Já jsem ji třeba neviděla už přes rok, a to ani z dálky a celkem mi to nechybí.
Co se týče zpráv, podívám se na internetu, případně si koupim noviny. Anebo se zeptám Kyberboba.
Každý člověk si může vybrat, jestli se bude nebo nebude dívat na TV a zda se od ní nechá programovat. Dále nechápu jak souvisí hudební styl a kvalitní hudba.
Tohle tady bylo v 80.letech, kdy se doma poslouchala jenom tzv. ,,bílá" populární hudba, a tak ti mladí začali desky ,,dobré " a ty černé, ,,špatné" prohazovat a staří si lebedili v rock'n'rollu. Jak prosté, a vůbec jim to nevadilo.
Pro každého je ta kvalita jinde.

Myslím si, že když někdo má možnost si vybrat v dnešním světě hudbu podle svého dišputátu, měl by si vybrat takovou, kterou sám chce, a ne se omezovat na to, co mu někdo nadiktuje (ať už rodiče, nebo...-ale to už by dokonce měla být zákl. myšlenka filozofie jako svobodného myšlení, nebo ne!?), nýbrž z široké nabídky zvolit takovou hudbu, která ho bude duševně naplňovat.
A jestliže Vás naplňuje sezení doma, pohromadě v rodinné pohodě při krbu, nezazlívám Vám to. Můžete si při tom klidně poslouchat, co chcete, a když to s vámi mladí vydrží, budete mít obrázek přesně, jaký jste vytvořit chtěl.
Hlavní problém bych viděla spíše v neschopnosti mladých podřizovat se a tvořit nové věci, zrovna tak, jako vytvářet vlastní muziku, která ale může být jiná od vašeho hudebního vkusu.
Možná, že člověk, který hudbou skutečně žije, si doma odzpívá i tu doremi stupnici.
Go to Top of Page

Rzwald
Grafoman

1522 Posts

Posted - 03/11/2008 :  03:49:18  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axel01
To z nich ale nedělá méně kvalitní lidi. Naopak když si přečtu takové dogma, že mladá generace jen čučí na televizi a tam pochycuje právě všechnu špatnou, vyumělkovanou muziku, se mi zdá jako vtip.
Pokud se tady někdo pokouší programovat lidi, pak je to televize a nevidím jediný důvod, nebo zdroj, odkud jste k tomu přišel, že se mladí ustavičně dívají na TV. Já jsem ji třeba neviděla už přes rok, a to ani z dálky a celkem mi to nechybí.
podle sebe soudím tebe? :) ..to ne vždy funguje
...obecně vzato s tebou souhlasím, nicméně mám nepřekonatelnou chuť se s tebou přít (nevím, proč zrovna s tebou a zrovna dnes...)

takže:
quote:
Téměř každé české dítě sleduje den co den televizi. Obrazovka přitom v polovině domácností září, i když se na ni zrovna nikdo nedívá. I takové výsledky se dají vyčíst z obsáhlého sociologického výzkumu společnosti Gabal, Analysis & Consulting. Jeho smyslem bylo zjistit, jaké místo mají ve světě dětí knihy.

Výzkumníci oslovili na sklonku loňského roku 1092 dětí ve věku od deseti do čtrnácti let.

quote:
Nejvíc dětí - téměř polovina - uvedlo, že ve školním dni sleduje televizi dvě hodiny denně. Tři hodiny a více stráví před obrazovkou každý pátý školák. Právě z těch pak rostou "chroničtí nečtenáři".

quote:
Polovina dětí, které se dívají denně tři a více hodin na televizi, nečte téměř vůbec

ok? tj. určitě né "všichni" ...ale podstatné procento --- pokud polovina od každého pátého kouká na bednu každý den tři hodiny a nečte, tak to je 10% všech dětí......to se ti možná nezdá zas až tak moc, ale:
quote:
Výsledky ukazují, že u televize tráví volno nejvíce muži v Maďarsku, kteří televizi věnují 51 procent svého volného času, na druhém místě jsou se 49 procenty Britové

..aneb pokud to řekneš takhle --- muži tráví 49% svého volna před televizí.....tak to už je horší, ok?
(linky: http://ucitelske-listy.ceskaskola.cz/Ucitelskelisty/AR.asp?ARI=101268&CAI=2167
http://www.bbc.co.uk/czech/worldnews/story/2004/07/040728_eu_freetime.shtml )

Každopádně si myslím, že je to poněkud uměle nafouknutá bublina. Před padesáti lety by se místo besmyšlenkovitého civění na TV bezmyšlenkovitě bloumalo po lese....
...bloumání po lese je sice určitě zdravější, nicméně s kulturností to nemá nic společného.


quote:
Originally posted by axel01
Můžete si při tom klidně poslouchat, co chcete, a když to s vámi mladí vydrží, budete mít obrázek přesně, jaký jste vytvořit chtěl.

tady se ale tak trochu stavíš do posice demagoga zase pro změnu ty...

jednak píšeš "když to s vámi mladí vydrží", čímž mlčky předpokládáš, že posezení se starými nutně musí být pro mladé něco otravného, co se musí "vydržet"

a v návaznosti na to:

"budete mít obrázek přesně, jaký jste vytvořit chtěl" pak stavíš MB (asi reaguješ na něho, ok?) do pozice zaslepného neempatického člověka, pro kterého platí "přání otcem myšlenky" -- tedy vidí jen to, co vidět chce -- konkrétně chce vidět tu pohodu posezení v kruhu rodinném, pak ji tedy vidí, zatímco ve skutečnosti mladí trpí...

Tím opět nevyjadřuji nesouhlas s myšlenkou jako takovou --- osobně si také myslím, že 80% mladých lidí nerado tráví svůj volný čas se starými --- napadám však formu tvého vyjádření, které imho není dostatečně filosofické: předpokládáš určitý fakt, pro který (předpokládám že) nemáš důkaz a předpokládáš určité vlastnosti u MB, pro které důkaz nemáš tuplem...

Edited by - Rzwald on 03/11/2008 03:50:29
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 03/11/2008 :  08:17:47  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Axel01.

Jistě na tebe mohu působit jako děděk,který těm mladým nerozumí a soudí je s pohledu toho, co bylo a co se mu zdá být lepším.Ono to tak skutečně mohlo vyznít.Jenže já jsem popisoval vztah příčin a následků. O mém skutečném názoru zde celkem nebyla řeč.Psla jsem o tom,že když jsem byl malý,bylo mohlo lidi bavit maximálně rádio a tak se třeba více zpívalo a četlo,protože na to byl čas a byla zde potřeba.Dnes se nabízí těch možností mnoho včetně televize a ta potřeba zmizela. Důsledkem je že mnohem více mladých lidí neumí zpívat a nečtou. To ńení soud,ale pouze popis příčin a následků.Já neříkám, že jsou tím mladí lidé nějak chudší, nebo dokonce hlouější,ale jsou jiní a mají jiné normy pro posuzování toho co bylo i toho co je,než ti starší.Neříkám, že je to dobré a neříkám, že je to špatné,ale pouze že tomu tak je a čeho je to následkem. Takže z mé strany se nejedná o soud,ale je zvláštní,že pokud to takto vyjádřím, začnou se ti mladí bránit. Proč??? Odpověď je prostá. Ty následky považují sami za cosi o co jsou ochuzeni a snaží se dokázat, že ochuzeni nejsou. Jenže já jsem netvrdil, že ochuzeni jsou,pouze jsem popisovat stav.
Jinak jako muzikant hraji pro mladé i staré. Nehraji techno protože je to pro mne pouze rytmus a fůra nudy. A tak si mne objednávají jak ti starší, tak i ti docela mladí. Když jsou mladí se starými pohromadě,dochází často k zajímavému jevu. Staří chtějí rockové vypalovačky a mladí si přijdou říci o dechovku,či písničky ze šedesátých let. Takže je zde jakýkoliv soud zmatečný,protože každá společnost je jiná a universální soud neexistuje.Kdybych tvrdil,že dnešní mladí neumí zpívat,pak mne třeba již příští představení přesvědčí o opaku. Prostě žádný soud není objektivní.
Mohu říci,že lituji mladé, když slyším hudbu, kterou poslouchají v autech. Myslím to tuc tuc. Jenže já bych vlastně litoval pouze sama sebe,kdybych v takovém prostředí byl,protože mám jiné normy a požadavky na hudbu. Lepší? Horší? O to zde vůbec nejde. Prostě jiné. A tak slyším to tuc tuc,až auto poskakuje,zastaví a zněj vyleze dědek starší než já. A potom suď mladé.Mimochodem mám v autě tu výkonou aparuturu také.
Mluvit o tom,že ti starší nezvládají novou techniku je opět soud,který je snadné vyvrátit a úplně stejně by se dalo tvrdit, že mladí tu novou techniku nezvládají. Vždy by se našli důkazy pro i proti. Moje bybi ve svých devadesáti letech považovala televizi za zázrak a ptala se, kde do ní sehnali tak malé človíčky. Já si v šedesáti s klidem postavím celý počítač. Je řada mladých kteří to nedokáží a je řada starých,kteří se v tom dokonale vyznají a naopak.
Čili jak kdo a každý soud vždy vychází s toho,že určitý člověk toto nezvládá a toto se aplikuje na celou generaci.
Proto nesoudím a spíše jen popisuji vztah příčin a následků.

MB
Go to Top of Page

Rzwald
Grafoman

1522 Posts

Posted - 03/11/2008 :  16:58:29  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant
Neříkám, že je to dobré a neříkám, že je to špatné,ale pouze že tomu tak je a čeho je to následkem.
...
Mohu říci,že lituji mladé, když slyším hudbu, kterou poslouchají v autech. Myslím to tuc tuc. ... Lepší? Horší? O to zde vůbec nejde. Prostě jiné.


MB, to je ale buď alibismus nebo pouze první krok k poznání, u kterého není dobré se zastavovat.

aneb k čemu je, že poznáš jaké jsou příčiny a následky? Být pozorovatel je dobré, ale lepší je být soudce (tj. pustit se i do hodnocení a zjistit, co je lepší a co horší) a nejlepší je být řešitel (tj. přijít s řešením, s něčím, co by se mělo udělat --- a udělat to...k čemu je poznat pravdu, když se ji nepokusím ostatním zpřístupnit?)

krom toho proč bys litoval mladé, co poslouchají tuc tuc, pokud by sis nemyslel, že je to něco horšího?
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 03/11/2008 :  18:00:17  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Rzwalde.

K čemu je to dobré? Nejspíše k ničemu. Bylo by to dobré,, kdybych byl mladý a výchova dětí by mne teprve čekala. Potom bych mohl toto poznání využít a připravit jim podmínky.Neslouží li poznání aplikaci, čili životu, není k ničemu.Jenže mne zajímají právě ty souvislosti mezi příčinami a následky.Chci prostě vědět,proč je tomu tak a ne jinak.
K tomu tuc tuc. Znám podmanivost rytmu a decibelů. Vím, k čemu to vede v lidské mysli a vím jaká je to droga. Chápu tedy proč to mladí vyhledávají,ale já chci od muziky přece jen o něco víc a to v této muzice většinou nenacházím.Vím ale také, jaké má tato muzika důsledky a to nejen na sluch,ale i na myšlení pokud je jí mnoho. Dokáže přivést člověka do stavu extáze. Ne nadarmo byl takový monotoní rytmus užíván u primitivních kmenů při náboženských obřadech. Kdo se chce dostat do takového stavu, pro toho je tato muzika dobrá.Čili ji nesoudím,ale také ji nemusím,protože takové stavy nevyhledávám.

MB
Go to Top of Page

Rzwald
Grafoman

1522 Posts

Posted - 05/11/2008 :  04:33:34  Show Profile  Reply with Quote
aha...ok
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 05/11/2008 :  17:27:01  Show Profile  Reply with Quote
Rzwald, tak s tou televizí jsem to nevěděla, to mě mrzí. Za společnost.
jinak, jistěže jsem spíše hádala, než vyzvídala, jak to skutečně je u Bažantů doma. Jenom jsem myslela že téma bylo kulturnost, a tak mi třeba přišlo, že ty vztahy mezi mladými-starými jsou celkem důležité a že ty bych řešila první než kulturnost.
Jistě občas s něčím počítám, nebo mám nějaké zkušenosti. Naštěstí jsi tady ty, který je všechny zpochobníš.

Řekla bych že je to jak o faktorech ovlivňujících dnes dospívající, tak i o krajních mezích, které znají a možná proto pro ně ono tuc,tuc vyjadřuje širší rovinu...
Ale stejně tak může vyjadřovat užší rovinu a oni k tomu dospějí třeba mnohem později, nebo zase jejich děti budou poslouchat něco úplně jiného a jako staří budou vzpomínat zase oni na ztracené tuc,tuc mládí :-)
Ostatně charakteritika tuc,tuc mi nic neříká, mluvíte tady o technu, ale kde je house, trance, tekno nebo drum'n'bass. Tam všude se může vyskytovat tuc tuc, zrovna tak jako v discu, které opravdu nemusím; a přesto se najdou výjimky ve všech žánrech, tak jako se vám zase nemusí líbit každá dechovka, nemusí se vašemu synovi líbit každá techno skladba.
Jako popis příčin a následků, proč ne. Potom ale nechcete slyšet žádné reakce.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000