www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Absolutni filosofie
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 09/10/2007 :  10:57:20  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,
jsi dobrý manipulátor, nemohu ti toto umění upřít.
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 09/10/2007 :  11:11:40  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,
já se ke svým názorům přiznávám. Ty nazýváš tyto názory omyly.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 09/10/2007 :  13:26:16  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.

Řekl jsem cosi jiného.Řekl jsem že cosi přijímáš "i kdyby to byly omyly". To je o něčem jiném a může to platit i pro mne. Zapadá li cosi do určité logiky, člověk to přijme a třeba až po čase zjistí, že to byl omyl.
Mám takový dojem, že jsi zbytečně příliž vstahovačný a hledáš napadání tam kde není.

MB

Edited by - Miloslav Bažant on 09/10/2007 13:37:14
Go to Top of Page

Gato
Velmi aktivní uživatel

631 Posts

Posted - 09/10/2007 :  13:59:03  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,
hledal jsem a větu s i kdyby jsem v tých minulých přízpěvcích nenašel.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 09/10/2007 :  14:59:07  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Gato.
Ano doslova toto znění tam není, ale podívej se na konec vstupu na který jsi reagoval. Najdeš tam totéž i když jinými slovy.

Co jsi myslel tím manipulátorem???

MB
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 09/10/2007 :  21:21:42  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ace Rimmer

quote:
Originally posted by DavidPraha

Jsem a vnimam, neboli JA JSEM. Pokud JA JSEM vnima, pak existuje uvedomovani si vjemu...
Ale nelze dokazat ani existennci sveta ---> existence sveta je vira.

Mnozi si mysli, ze existence sveta se rozumi sama sebou...Ze JSEM a vnimam neplyne ani existence jinych jsoucen.
Pokud pripustime jejich existenci, a take nelze dokazat existenci sveta...

Tento text stavi materialismus na hlavu. Ukazuje se, ze materialismus je nicim nepodlozena vira...




Těžko na tohle reagovat , ale pokud budu chtít cokoliv zpochybnit tak to zpochybním . Tím spíše , když zpochybním samotné axiomy , o které se daná logika opírá .


_______________________
Motto: Všechno je jinak




Pokud zpochybnis axiomy, jak bys tyo udelal kdybys nebyl a nevnimal?
cili zpochhybnit jsem a vnimam je absurdni...
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 09/10/2007 :  21:32:01  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Fallout

Dobrý večer,

nevím proč se tento topic jmenuje absolutní filosofie. Co je na solipsismu tak absolutního? Předpokládám jen existenci sebe a vše kolem mě MŮŽE být klam. Ovšem ani nemusí. Z vjemů existence fyzického světa nevyplývá, na druhé straně neexistuje nic co by popíralo existenci fyzického světa. Takže plichta, což znamená, že jsme tam kde jsme začali - nevíme nic.



Vsak an o, ja tim zpochybnim fyzikalni svet....
A tim, dam moznost, aby fungovala parapsychologie, telepatie, homeopatie, numerologie...
To vse potyrebuje neexistenci fyzikalniho sveta, nebo alespon pocitacovou simulaci


Absolutni je zde prave to, ze se dal, nez jsem a vnimam neda jit, pokdu chceme byt poctivi, neni [pravdou, ze nevime nic,, vime alespon to,ze jsem a vnimam... A to neni tak malo... Nebot dale zjistuji, ze nektere vjemy jsou mne proijemne, nektere mene....

a pak lze take pochopit, ze utrpeni muze zpusobovat otroceni vlastnim myslenkam, nebot je potreba byt tady a ted...

Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 09/10/2007 :  21:45:24  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Gato.

Co je na tom špatného? Je snad lépe tvrdit nesmysly jen aby byl člověk originální? To jak dnes myslí většina lidí je důsledek vývoje poznání a ten kdo zůstal svým myšlením kdesi ve středověku,ocitl se jak se říká mimo mísu. Mohl bys mně vysvětlit obsah slova egocentrismus? Ne že bych význam tohoto slova neznal, ale myslím si, že si pod ním představuješ cosi jiného.Potom by mohlo lehko docházet k nedorozumění.

MB



Existence sveta je vira...
Ja proste jen tvrdim, jsem a vnimam... Ja se nedrzim zadne viry... Ty jsi sel cestou viry, aniz si to uvedomujes...Materialismus je vira...

Jsem a vnimam je vhodne zvoleny axiom. to je vse...


TY mas STRACH, myslet nepredpojate....
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 09/10/2007 :  21:46:47  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ace Rimmer

quote:
Originally posted by DavidPraha

Jsem a vnimam, neboli JA JSEM. Pokud JA JSEM vnima, pak existuje uvedomovani si vjemu...
Ale nelze dokazat ani existennci sveta ---> existence sveta je vira.

Mnozi si mysli, ze existence sveta se rozumi sama sebou...Ze JSEM a vnimam neplyne ani existence jinych jsoucen.
Pokud pripustime jejich existenci, a take nelze dokazat existenci sveta...

Tento text stavi materialismus na hlavu. Ukazuje se, ze materialismus je nicim nepodlozena vira...


---------------
Co kdybys zkusil zpochybnit vetu, ze cokoli zpochybnis :-)




Těžko na tohle reagovat , ale pokud budu chtít cokoliv zpochybnit tak to zpochybním . Tím spíše , když zpochybním samotné axiomy , o které se daná logika opírá .


_______________________
Motto: Všechno je jinak

Go to Top of Page

Ace Rimmer
Aktivní uživatel

318 Posts

Posted - 09/10/2007 :  21:49:02  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DavidPraha

quote:
Originally posted by Ace Rimmer

quote:
Originally posted by DavidPraha

Jsem a vnimam, neboli JA JSEM. Pokud JA JSEM vnima, pak existuje uvedomovani si vjemu...
Ale nelze dokazat ani existennci sveta ---> existence sveta je vira.

Mnozi si mysli, ze existence sveta se rozumi sama sebou...Ze JSEM a vnimam neplyne ani existence jinych jsoucen.
Pokud pripustime jejich existenci, a take nelze dokazat existenci sveta...

Tento text stavi materialismus na hlavu. Ukazuje se, ze materialismus je nicim nepodlozena vira...




Těžko na tohle reagovat , ale pokud budu chtít cokoliv zpochybnit tak to zpochybním . Tím spíše , když zpochybním samotné axiomy , o které se daná logika opírá .


_______________________
Motto: Všechno je jinak




Pokud zpochybnis axiomy, jak bys tyo udelal kdybys nebyl a nevnimal?
cili zpochhybnit jsem a vnimam je absurdni...




1.axiom : to co vnímám je odrazem reality .
Předpokládat , že není je sice možné , ale k čemu by to bylo ? Jak to ovlivní rozhodování člověka ? Jak už jsem psal v jiném topicu , i kdyby jsi měl pravdu je ti to na nic . Tedy jen jestli nevíš jak se dostat do "skutečné reality " . Nevím proč , ale nemůžu se zbavit pocitu , že jsi se díval na Matrix(dle mého názoru celkem trapný film )

2.axiom : vnímám => jsem .
Neplatí však nevnímám => nejsem (viz spánek , ... ) , Zde jsi opět závislý jen na svých smyslech či paměti => Předpokládat , že je to vše jen sen opět lze , lze dokonce předpokládat , že teď vnímáš "sen ve snu " (tedy něco jako " Matrix v Matrixu " )
K čemu je to ale dobré ?? Pro útěk z "Matrixu" ??






_______________________
Motto: Všechno je jinak
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 09/10/2007 :  22:00:24  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fffactorial

Pro DavidPraha:..Dobrá, když připustíš, že "jsi", pak by jsi se někdy, pokud budeš mít chuť, mohl ptát "kde" jsi.
Pokud někdo tento stav nazve "sen", pak já stejný nazývám "realia"..což vůbec nevadí, stále totiž mluvíme o téže věci.
Vědomí nejsou jen vjemy, struktura vědomí nevzniká pouze z vjemu. Všude lze naleznout logickou strukturu. Ve vědomí dochází k logickým operacím a to není vjem, byť byl vjem prvotně potřeba. Vjemy jsou uspořádány podle logického klíče. Není podstatný vjem, ale to jakým způsobem je systematizován v celku. Tato práce(účinně systematizovat vjemy) je pro stroj, je to práce pro např. biologický organismus a ten je formován prostředím.

fff



V orientu se hovori napriklad o tom,ze mysl je 6 smysl, takzen ji lze opet pozorovat...
Ale to neni podstatne....
ostatne, mozna jsou myslenky uz hotrove, a jen si je chronologicky uvedomuji...jako vecne idee. V solipsistickem svete neni problem....

Ale pozor, jsem a vnimam nevylucuje jina jsoucna, pak muzeme napriklad rozsirit tak, jak rikla jiz Berkeley http://cs.wikipedia.org/wiki/George_Berkeley


Pokud si misto Boha dosadime vedomi, mame buddhismus
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 09/10/2007 :  22:03:03  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Gato.

Mejsem soudcem zěch kteří myslí jinak než já. Toho soudce máš kdesi uvnitř v sobě samém. Já se snažím cosi vyložit, co neodpovídá tvým názorům a uvnitř tebe se ozve soudce, který tě soudí, protože jsi poznal své omyly. Přiznat je však nechceš a tak označíš jako soudce mne.
Přijmeš li myšlenky na úrovni sředověku, žiješ ve středověku i když je kolem tebe novověk. Takže středověk trvá i když jen v jedincích.To opět není soud tebe. Ty sis toto vybral a pokud toto uznáváš, pak jsi v tom středověku rád.
Je li svět tvůj výtvor, čili jsi pánbůh, kdo jdme my ostatní? Myslíš. že pouze žijeme v tvém světě abychom tě mohli dopálit, či pošťuchovat? Představ si, že i my máme svoje myšlení.Možná tě to překvapí, ale je to tak. FFaktorial se tě pokoušela cosi vysvětlit, cos vůbec nepochopil.Já s ní souhlasím. Je smyslové vnímání a je myšlení na úrovni slovních mostů, čili myšlení vnitřní jak říká Ffaktorial.Kdyby neexistovalo smyslové vnímání, neměl bys toto v paměti uloženo a nemohl bys myslet ani uvnitř,protože by tvoje paměť byla prázdná. Smysly tě do dodávají informace o vnějším světě a to vnitřní myšlení, které je dáno pouze člověku tyto informace vyhodnocuje a třeba vytváří logiku, která může být správná a může být i nesmyslem.

MB

Go to Top of Page

fffactorial
Uživatel

64 Posts

Posted - 09/10/2007 :  22:03:36  Show Profile  Reply with Quote
Pro gato: Ne, logika je to prvotní, podle čeho se vše uspořádává, je to vlastnost totodle světa, jsi postaven na jejích principech, tvůj mozek je postaven logicky a podle logiky se také strukturuje

fff
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 09/10/2007 :  22:10:43  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Gato.

Mejsem soudcem zěch kteří myslí jinak než já. Toho soudce máš kdesi uvnitř v sobě samém. Já se snažím cosi vyložit, co neodpovídá tvým názorům a uvnitř tebe se ozve soudce, který tě soudí, protože jsi poznal své omyly. Přiznat je však nechceš a tak označíš jako soudce mne.
Přijmeš li myšlenky na úrovni sředověku, žiješ ve středověku i když je kolem tebe novověk. Takže středověk trvá i když jen v jedincích.To opět není soud tebe. Ty sis toto vybral a pokud toto uznáváš, pak jsi v tom středověku rád.
Je li svět tvůj výtvor, čili jsi pánbůh, kdo jdme my ostatní? Myslíš. že pouze žijeme v tvém světě abychom tě mohli dopálit, či pošťuchovat? Představ si, že i my máme svoje myšlení.Možná tě to překvapí, ale je to tak. FFaktorial se tě pokoušela cosi vysvětlit, cos vůbec nepochopil.Já s ní souhlasím. Je smyslové vnímání a je myšlení na úrovni slovních mostů, čili myšlení vnitřní jak říká Ffaktorial.Kdyby neexistovalo smyslové vnímání, neměl bys toto v paměti uloženo a nemohl bys myslet ani uvnitř,protože by tvoje paměť byla prázdná. Smysly tě do dodávají informace o vnějším světě a to vnitřní myšlení, které je dáno pouze člověku tyto informace vyhodnocuje a třeba vytváří logiku, která může být správná a může být i nesmyslem.

MB



Ono ani mysleni nemusi existovat...Budu li vnimat jen myslenky, a obrazove vjemy, mohu mit pocit, ze myslim... Nebot mohu myslenky vnimat, stejne jako vjemy...
V solispismu si predstavujei svet a stejne tak i myslenky...

Nyni, abych se prilis nenadrel, precti si toto

http://cs.wikipedia.org/wiki/George_Berkeley


Ani zavedenim jinych jsoucen nedojde k tomu, ze bych potreboval existenci svetta a zamysli se nad tim...
Go to Top of Page

DavidPraha
Aktivní uživatel

279 Posts

Posted - 09/10/2007 :  22:18:36  Show Profile  Send DavidPraha an ICQ Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fffactorial

Pro gato: Ne, logika je to prvotní, podle čeho se vše uspořádává, je to vlastnost totodle světa, jsi postaven na jejích principech, tvůj mozek je postaven logicky a podle logiky se také strukturuje

fff



dokaz existenci mozku... Mozek existuje tehda, kdyz otevrees hlavu...
Stejne, jako pocitacova hra nevyklresluje, co neni primo na obrazovce...
Varim li caj a odejdu z kuchyne, nelze dokazat, existewnci kuchyne, maximalne piskotu konvice v kuchyni....
Pripadne take, nbudu li mmit kameru, obrazu kuchyne na monitoru, to ale nnei dukaz existenc e kuchyne, pokud se na ni nedivam...
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000