www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Nové knihy
 Kundera
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Oldow
Grafoman

1125 Posts

Posted - 18/01/2007 :  13:04:35  Show Profile  Send Oldow an ICQ Message  Reply with Quote
Vcera jsem slozil uspesne ustni zkousku z dila Milana Kundera a tak me napadlo, ze se mohl o sve znalosti podelit drive, nez se mi vytrati z pameti.
Ctete nekdo tohoto velikana? Jeho pojeti romanu je neuveritelne. Kresli velmi plasticky a verohodny svet zajimavymi metodami a zaroven prinasi i zajimave myslenky.
Pokud se chcete nechat inspirovat, doporucuji Zert. Nezacinejte Smesnymi laskami, sice jsou tenke, ale zdaleka nevystihuji mistrovo umeni.



rajis
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
517 Posts

Posted - 18/01/2007 :  14:18:17  Show Profile  Reply with Quote
Klidně se přiznám, že jsem od něho nečetl vůbec nic. Pamatuji si, že Směšné lásky a Žert vyzdvihovala naše učitelka na střední. Ale to je asi tak vše co vím...............................
Go to Top of Page

Oldow
Grafoman

1125 Posts

Posted - 18/01/2007 :  16:48:58  Show Profile  Send Oldow an ICQ Message  Reply with Quote
rajisi
Tak nejvyssi cas zacit, slibuju, ze toho nebudes litovat, ta kniha (zert) je skvela, smesne lasky asi vychvalovala tvoje ucitelka, ze ji to nekde ucili.



Go to Top of Page

Georgik
Nový uživatel

Czech Republic
17 Posts

Posted - 23/05/2007 :  16:01:06  Show Profile  Send Georgik an ICQ Message  Reply with Quote
Milan Kundera - autor par excellence.
Čtu spíše světové autory, ale i v české literatuře jsem už našel 2 spisovatele, kteří za něco stojí: Karla Čapka a právě Milana Kunderu. Četl jsem od něho zatím jen NESNESITELNOU LEHKOST BYTÍ (doporučuji!) a chystám se na ŽERT a později snad na něco dalšího. Chtěl bych zkusit i jeho eseje. Zjištuji, že je tady na Kunderu odborník, tak toho využívám a ptám se: co Kunderovy eseje?
Go to Top of Page

Oldow
Grafoman

1125 Posts

Posted - 27/05/2007 :  10:57:36  Show Profile  Send Oldow an ICQ Message  Reply with Quote
NO tak ja odbornik urcite nejsem, ale je pravda, ze Kunderovo ovazovani me hodne oslovuje a dost mi dalo. K esejim jsem se zatim nedostal, ale z toho co jsem cetl jsem si jisty, ze treba Umeni romanu, bude hodne podnetny cteni. Jinak do Zertu se urcite pust, ani nejde vypsat kolik je tam zajimavych myslenek, u me to zafungovalo jako kniha, ktera dokaze vyslovit vagni nazory, ktere clovek neumi formulovat. Jinak se mi hodne libila nesmrtelnost, zvlast jeji rovina ktera kritizuje nahlizeni na autora. Celkem pochopitelne u stredoskolskeho studenta. Casto se mluvi o Smesnych laskach, ale me se nelibily. Podle me jdou moc po povrchu a postradal jsem v nich autorovu neuveritelnou schopnost interpretace reality, je to prakticky jenom o vztazich. Ale taky uz je to nejaka doby co jsem to cetl, takze pokud je tu nekdo s jinym nazorem, jsem pripraven ten svuj revidovat.



Go to Top of Page

Ondřej.A.H.
Nový uživatel

Czech Republic
3 Posts

Posted - 06/06/2009 :  16:22:19  Show Profile  Reply with Quote
Kundera je báječný autor s nesčetným množstvím ocenění. Žert jsem nečetl, jsem spíše zaměřený na poetiku. Ale podle ohlasů stojí za to. Moc se mi ovšem líbil Valčík na rozloučenou.
Go to Top of Page

terrapin
Nový uživatel

Slovakia
1 Posts

Posted - 02/11/2009 :  16:19:28  Show Profile  Reply with Quote
Mne sa ako laikovi najviac pozdávala Kunderova Nesmrtelnost (úžasná kniha) . Žert ma až natoľko nenadchol, predsalen ku spoločenskej tématike moje srdce nemá až tak blízko.
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 02/11/2009 :  23:07:23  Show Profile  Reply with Quote
Aha, tak pardon, vynechala jsem Georgikovu reakci :-D tož nic...

Edited by - axel01 on 02/11/2009 23:14:48
Go to Top of Page

homer
Nový uživatel

3 Posts

Posted - 04/12/2009 :  18:28:11  Show Profile  Reply with Quote
Z Kunderových esejů jsou nejlepší Testaments Betrayd. Zábavné, podnětné a jako všechny Kunderovy knihy trochu povrchní. Rozebírá tam opět svá oblíbená témata - úpadek moderní kultury, Janáčka, roli emocí v umění.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000