www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Chov blech
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 08/08/2014 :  21:24:32  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Chov blech


quote:
Originally posted by Dalibor Grůza

Jak milosrdně zasáhnout proti přemnoženým blechám

Přemnožené blechy ohrožují na životě psa i majitele bytu, jde o začarovaný kruh, samičky snesou tím více vajíček, čím více vypijí krve, čím více vajíček snesou, o to více jejich potomci opět vypijí krve, jestliže blechy dají přednost svému rozmnožení před životem v symbióze se svým hostitelem, tak stoupá množství jimi vypité krve geometrickou řadou a při jejich přemnožení musí být člověkem co možná nejmilosrdněji snížen jejich počet, aby jim znovu byla dána možnost a naučili se žít se svým hostitelem v symbióze. Proto doporučuji při přemnožení blech zřejmě veterinární přípravky s účinnou látkou propoxur od společnosti Bayer v podobě obojku pro psy, která působí pouze na dospělce blech, nikoliv na larvy a vajíčka při kontaktu se zvířetem, a to nechat působit pro dobu cca 1-1,5 měsíce, když vývojový cyklus blech trvá při dobrých podmínkách průměrně 21 dnů a na zvířeti je pouze 5% populace, tj. dospělci blech, zbytek zejména larvy a vajíčka jsou v okolním prostředí zvířete, čímž dojde k nutnému snížení množství blech a je třeba poté obojek sejmout a dát blechám znovu šanci, zda se přemnoží.či nepřemnoží, aby žili se svým hostitelem v symbióze.

Výše uvedený insekticidní (hmyz zabíjející) obojek je třeba kombinovat s repelentním (odpuzovacím) obojkem proti blechám, aby blechy na insekticidem ošetřeného psa vůbec nevlezly, možná i po výše uvedeném sejmutí výše uvedeného insekticidního obojku, i když účinnost repelentních obojků, které jsou zejména na bio základě, je všeobecně podle mého veterináře špatná. Mně doporučili ve známém zverimexu repelentní obojek Bio Band od holandské firmy Beaphar B.V. s účinnými látkami: extrakt z margozy a levandulový olej.

Literatura: http://en.wikipedia.org/wiki/Propoxur , http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CB8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fcit.vfu.cz%2Ffarmvpp%2Fsoubory%2Fprednasky%2FPrednaska11Antitrematoda-anticestoda-ektoparazitika.docx&ei=VSrhU_v8Fu_T7AbUpICICA&usg=AFQjCNGnS87mvP4lYfv8W3HH9FEU5kPQhw&sig2=XwFgMbtYrA5JeueoM7mBpA , farmakologie.webzdarma.cz/farmacka6.ppt , http://www.veterina-hruzikova.cz/Jak%20vyzrát%20na%20blechy.pdf , http://www.ordinace.cz/clanek/anemie-chudokrevnost/ , http://www.vseprozvire.cz/proc-chranit-psa-a-kocku-proti-blecham-a-klistatum--rizika--nemoci--prevence--reseni/ , http://www.muj-pes.cz/zdravi-a-nemoci/blechy-309.html , http://www.veterinarnipece.cz/diskuze/Podle pravidla Filosofie rovnováhy:

2.) Člověk má povinnost zabít co možná nejméně (tj. při ochraně života) živých tvorů, a aby přirozeně co nejméně cítili bolest.1) (tj. podle mne člověk může zabít živého tvora jen při nejméně 95-100% pravděpodobnosti, že tím zachrání život jiného živého tvora, tak aby tím způsobil co možná nejméně smrti a bolesti)

tzn. nemohu vědět, zda výše uvedený repelentní obojek funguje či nikoliv, tzn. není naplněna 95-100% pravděpodobnost záchrany života psa a jeho majitele při použití shora uvedeného insekticidního obojku. Je možné, že tento repelentní obojek sníží množství vysáté krve ze psa a tudíž omezí přirozeným způsobem postupně množství nakladených vajíček blech a tím i populaci blech.

Ve shora uvedeném pramenu literatury: http://www.veterinarnipece.cz/diskuze/ je sdílen názor chovatele, že tento obojek proti blechám nefunguje, že shora uvedený repelentní obojek "do měsíce je totálně nefunkční...pes je opět zablešený...." Je však nutno dát tomuto obojku šanci a zatím nepoužít shora uvedený insekticidní obojek, protože podle literatury: http://en.wikipedia.org/wiki/Margosa jde v případě margosy o rostlinu Azadirachta indica, která funguje jako bio repelent. Je nezbytné použít postřik tímto repelentem opakovaně, alespoň jednou za deset dní. (Přímo nezabíjí hmyz. Jde o odpuzující, a vajíčka odstrašující ochranu. Hmyz pak hladoví.) Podle literatury: http://www.veterina-hruzikova.cz/Jak%20vyzrát%20na%20blechy.pdf "blecha vydrží bez potravy i několik měsíců".

Mým cílem je symbióza blech se psem, nikoliv jejich vyhubení, jestliže se nepodaří tímto způsobem zatím výlučně pomocí shora uvedeného repelentního obojku snížit populaci přemnožených blech, tak bude nutno opět použít shora uvedený insekticidní obojek, který by měl být podle literatury: http://en.wikipedia.org/wiki/Propoxur relativně milosrdný, protože byl uveden na trh již v roce 1959 (pokusná zvířata za tak dlouhou dobu tedy téměř zapomněla na způsobenou smrt a bolest) a má rychlý smrtící účinek.

(viz www.spvzt.cz , www.filosofierovnovahy.sweb.cz , www.spvzt.sweb.cz )

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 23/08/2014 :  06:44:30  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Můj pes má zase velké obtíže s blechami, protože podle literatury je nezbytné použít postřik výše uvedeným repelentem opakovaně, alespoň jednou za deset dní, koupím mu a použiji pro něj nový výše uvedený repelentní obojek, dříve než případně bych opět použil pro něj výše uvedený insekticidní obojek.

(viz www.spvzt.cz , www.filosofierovnovahy.sweb.cz , www.spvzt.sweb.cz )
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 24/08/2014 :  23:13:23  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Dnes jsem dál svému psu shora uvedený insekticidní obojek, protože opět došlo k přemnožení jeho blech a ponechal jsem mu oba shora uvedené repelentní obojky, aby co možná nejvíce odrazoval blechy od zásahu shora uvedeným insekticidním obojkem.

(viz www.spvzt.cz , www.filosofierovnovahy.sweb.cz , www.spvzt.sweb.cz )
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 25/08/2014 :  20:29:51  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalibor Grůza


...

Můj shora uvedený návod lze mít v současnosti za překonaný, protože jestliže mám postupovat stále blíže k ráji na mé zahradě a u mne doma, tak z něj nelze trvale vylučovat žádné živé tvory, ani klíšťata, blechy, komáry, štěnice, jihoamerické upíry (tj. netopýry sající krev), protože i tito živí tvorové se mohou chovat zodpovědně a nevysát více krve, než je nezbytné. Proto je třeba tyto tvory neustále zkoušet, zda zneužijí toho, že je připustíme do svých domovů a přemnoží se, pak zřejmě bude nutno proti nim co nejhumánněji zasáhnout, případně při krajní nezbytnosti některé z nich co nejhumánněji usmrtit, nebo se budou chovat zodpovědně podle nejzákladnějšího axiomu (tj. pravděpodobného avšak neprokázaného zjištění) mé Filosofie rovnováhy, že všichni živí tvorové, tedy i tito krvejedi ve skutečnosti nejvíc chtějí žít ve světě, kde by se měli všichni rádi.

(viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz)Podle shora citovaného pravidla Filosofie rovnováhy viz www.spvzt.cz/FilosofieRovnovahyKniha.htm" target="_blank">http://www.spvzt.cz/FilosofieRovnovahyKniha.htm jsem mému psu odebral shora uvedený insekticidní obojek po 1 dni jeho užití. Podle mého veterináře tento insekticidní obojek plně zabere, tj. podle mého veterináře všechny dospělce blech usmrtí za dva dny a za 1 den polovinu dospělců blech. Odebráním výše uvedeného insekticidního obojku mému psu za 1 den před usmrcením všech dospělců blech se pokouším zbývající 1/2 blech vychovat, aby žili s mým psem ve shora uvedené symbióze a tento způsob života si rovněž uložili do svého genetického kódu pro další pokolení blech.

(viz www.spvzt.cz , www.filosofierovnovahy.sweb.cz , www.spvzt.sweb.cz )

Edited by - Dalibor Grůza on 25/08/2014 20:42:06
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 26/08/2014 :  11:55:30  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Protože 95% bleší populace je v prostředí a neustále se líhnou nové blechy, nemělo výše uvedené odebraní po 1 dnu shora uvedeného insekticidního obojku mému psu vliv na chování a přemnožení blech na mém psu. Proto jsem dal opět svému psu výše uvedený insekticidní (hmyz zabíjející) obojek který kombinuji s výše uvedeným repelentním (odpuzovacím) obojkem proti blechám. Budu používat shora uvedený insekticidní obojek, jak uvádím výše, cca 1 měsíc, čímž dojde k nutnému snížení množství blech a je třeba poté obojek sejmout a dát blechám znovu šanci, zda se přemnoží či nepřemnoží, aby žili se svým hostitelem v symbióze. Blecha, jak uvádím výše, vydrží bez potravy i několik měsíců.

(viz www.spvzt.cz , www.filosofierovnovahy.sweb.cz , www.spvzt.sweb.cz )

Edited by - Dalibor Grůza on 26/08/2014 18:00:57
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 26/08/2014 :  18:05:15  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
V případě margosy jde o rostlinu Azadirachta indica, která funguje jako bio repelent, je nezbytné použít postřik tímto repelentem opakovaně, alespoň jednou za deset dní. Výše uvedený insekticidní (hmyz zabíjející) obojek kombinuji s výše uvedeným repelentním (odpuzovacím) obojkem proti blechám, tento repelentní obojek s výtažkem margosy musím měnit dle shora uvedené literatury 1x za 10 dnů z důvodu jeho účinnosti a z důvodu milosrdnosti, tj. ochrany blech před zásahem shora uvedeným insekticidem při kontaktu s mým psem.

(viz www.spvzt.cz , www.filosofierovnovahy.sweb.cz , www.spvzt.sweb.cz )

Edited by - Dalibor Grůza on 26/08/2014 21:14:35
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 26/08/2014 :  20:35:41  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Další literatura: http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Deltamethrin&oldid=10840332 , http://cs.wikipedia.org/wiki/Tea_tree_oil , http://www.docsimon.cz/zbozi/diffusil-care-proti-vsim-150ml , http://en.wikipedia.org/wiki/Carapa_guianensis , http://cs.jsxys.com/dogs/dog-health/1010051211.html#.U_y4LrkcRdg , http://parasitipedia.net/index.php?option=com_content&view=article&id=2677&Itemid=2994 , http://novazeme2010.ning.com/forum/topics/prirodni-repelenty , http://hobby.idnes.cz/blechy-rychle-likvidujte-ze-psa-si-prelezou-na-vas-a-zamori-vam-byt-10y-/hobby-mazlicci.aspx?c=A091020_170409_hobby-mazlicci_mot , http://en.wikipedia.org/wiki/Flumethrin , http://en.wikipedia.org/wiki/Eucalyptus , http://cs.wikipedia.org/wiki/Geraniol , http://cs.wikipedia.org/wiki/Diazinon , http://cs.wikipedia.org/wiki/Deltamethrin , http://en.wikipedia.org/wiki/Tetrachlorvinphos , http://www.vseprozvire.cz/proc-chranit-psa-a-kocku-proti-blecham-a-klistatum--rizika--nemoci--prevence--reseni/ , http://www.mazlickoviny.cz/clanek/blecha-nezvany-host-v-kozichu-nasich-mazlicku , http://cs.wikipedia.org/wiki/Permethrin , http://www.arpalit.cz/psi/antiparazitalni-vyrobky/arpalit-neo-sprej , http://www.bayer-veterina.cz/showdoc.do?docid=145 , http://www.bayer-veterina.cz/showdoc.do?docid=178 , http://www.bayer-veterina.cz/showdoc.do?docid=126 , http://beaphar.cz/cs/psi/antiparazitika/obojky/obojek-antiparazitni-beaphar-diaz/ , http://beaphar.cz/cs/psi/antiparazitika/obojky/obojek-antiparazitni-beaphar-sos/ , http://beaphar.cz/cs/psi/antiparazitika/obojky/obojek-repelentni-beaphar-bio-band-pro-psy/ , http://www.biolit.cz/data/listy/cz/BIOLIT-P-007_2013.pdf , http://www.biolit.cz/data/listy/cz/BIOLIT-P-s-dezinfekcni-prisadou_2013.pdf , http://www.foresto-obojek.cz/cs/foresto-pro-psy/o-obojku-foresto/nejcastejsi-otazky/#what-are-the-active-ingredients , http://www.spokojenypes.cz/antiparazitika-pro-psy-pinzety/?gclid=CjwKEAjw4PCfBRCz966N9pvJ4GASJAAEdM_KgZqov1hWvJ8z89YNUbvq3OJAnUn8_o32PHLN2l0SuRoCU27w_wcB , http://www.scalibor.cz/FAQ/FAQ_CZ1.asp , http://cs.wikipedia.org/wiki/Fipronil , http://en.wikipedia.org/wiki/Methoprene , http://www.frontlinecz.com/3-produkty/1/1.html

(viz www.spvzt.cz , www.filosofierovnovahy.sweb.cz , www.spvzt.sweb.cz )

Edited by - Dalibor Grůza on 27/08/2014 08:08:07
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 25/09/2014 :  10:55:24  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Dnes jsem po měsíci svému psu odstranil shora uvedený insekticidní obojek proti blechám, nechal jsem mu shora uvedený repelentní obojek odpuzující blechy.

(viz www.spvzt.cz , www.filosofierovnovahy.sweb.cz , www.spvzt.sweb.cz )
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000