www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Můj chov laborator. myší dle Filosofie rovnováhy
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 29/03/2012 :  13:16:09  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Započal jsem chov laboratorních myší (tj. bílých myší s červenýma očima) z Hustopečského zverimexu v souladu s pravidly Filosofie rovnováhy. Důvodem tohoto mého rozhodnutí bylo, že jsem chtěl těmto laboratorním myším ze zverimexu zachránit život, byly především určeny jako potrava pro hady, a tak odčinit svou vinu, kterou jako člověk případně léčený psychofarmaky, tedy léky vyvinutými a zkoušenými na laboratorních zvířatech mám vůči těmto laboratorním zvířatům, a tak zároveň se vyhnout pomstě jejich a jejich příbuzných a zpřátelených mikroorganismů v současném a možná i svém posmrtném životě. Pořídil jsem si 5 samiček a 1 samce laboratorních myší ze zverimexu.

(viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz )

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 30/03/2012 :  20:50:38  Show Profile  Reply with Quote
budou fotky těch myšek?
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 31/03/2012 :  18:57:26  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Dnes jsem dal myším podle rady chovatelů jednou týdně krmení mrtvolami zvířat několik kousků zmrzlého syrového těla přirozeně uhynuté nové slepice, kterou mám ve svém mrazáku.

Axel, pokusím se udělat nějaké fotky.

(viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz )
Go to Top of Page

kirmakX6on
Aktivní uživatel

327 Posts

Posted - 31/03/2012 :  23:26:01  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalibor Grůza

Dnes jsem dal myším podle rady chovatelů jednou týdně krmení mrtvolami zvířat několik kousků zmrzlého syrového těla přirozeně uhynuté nové slepice, kterou mám ve svém mrazáku.

Axel, pokusím se udělat nějaké fotky.

(viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz )

zrovna myšky vystačí i bez masa, ne?
...z bílkovin v rostlinné potravě

Jinak mě by víc než fotky myšek (myšky jsou myšky) zajímala fotka mrazáku tyjo. Kolik těch slepic tam máš?
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 06/04/2012 :  08:07:45  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Včera mi samičky jednu z pěti samiček zabili, viděl jsem ji již předvčera večer smrtelně zraněnou, avšak myslil jsem si, že je těhotná a rodí, protože ve zverimexu byli pohromadě samičky a samečci, tak jsem ji nebral do ruky, ráno jsem ji našel zahrabanou (tj. pohřbenou) ostatními myšmi-samičkami v podestýlce. Dnes ráno u mne byl můj veterinář, aby zkontroloval, že jde skutečně o zbylé 4 samičky (ve zverimexu mi řekli, že jde o 5 samiček a 1 samečka), které mám zvlášť oddělené od samečka, nikoliv, že je mezi zbylými samičkami nějaký sameček, který zabil druhého samečka, tj. myš, kterou jsem našel mrtvou. Můj veterinář mi potvrdil pohlaví myší, které my řekli ve zverimexu.

(viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz )
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 08/04/2012 :  09:11:38  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Dnes jsem dal myším podle rady chovatelů jednou týdně krmení mrtvolami zvířat několik kousků zmrzlého syrového těla přirozeně uhynuté nové slepice, kterou mám ve svém mrazáku.

(viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz )
Go to Top of Page

Absolut
Aktivní uživatel

217 Posts

Posted - 09/04/2012 :  13:39:40  Show Profile  Reply with Quote
A co se stane s přirozeně uhynulými myškami...budeš jimi krmit brojlery pro zachování přirozeného koloběhu?
Jinak tvé vědecké metody a snahy být v souladu s přírodou samozřejmě obdivuji a nepřímo podporuji...Já osobně jen dávám přednost logice, což se však v důsledku s tvoji filosofickou metodou nijak nevylučuje...


Zdraví Absolut
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 12/04/2012 :  10:36:44  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Absolut

A co se stane s přirozeně uhynulými myškami...budeš jimi krmit brojlery pro zachování přirozeného koloběhu?
Jinak tvé vědecké metody a snahy být v souladu s přírodou samozřejmě obdivuji a nepřímo podporuji...Já osobně jen dávám přednost logice, což se však v důsledku s tvoji filosofickou metodou nijak nevylučuje...


Zdraví Absolut



Absolute,

díky za dobrý nápad, protože můj pes mrtvou myš nežral, tak jsem ji chybně vyhodil a slepice údajně velmi zřídka uloví nějakou myš a podle mé zkušenosti nevydrží trvale bez alespoň kousku masa, i když jim většinou stačí zrní a usušená granulovaná vojtěška (tj. druh trávy).

Dalibor

Edited by - Dalibor Grůza on 14/04/2012 12:02:22
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 14/04/2012 :  11:46:06  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Dnes jsem dal myším podle rady chovatelů jednou týdně krmení mrtvolami zvířat několik kousků zmrzlého syrového těla přirozeně uhynuté slepice, kterou mám ve svém mrazáku.

(viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz )
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 20/09/2012 :  20:12:42  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
Postupně mi tři samičky myší umřeli, nyní mi zbyli pouze dvě samičky a stále jeden sameček, vzal jsem tu silnější samičku a dal jsem ji spářit se samečkem do jednoho akvária, abych mohl pokračovat v chovu i v nové generaci myší.

Rozmnožování:

Rozmnožování myši domácí nepředstavuje žádný problém, spíš naopak. Někdy je problémem, kam s tolika mladými. Myš je březí asi 21 dní a mívá mezi 4 až 10 mláďaty, někdy dokonce i víc. Závisí to na jejím stáří a celkové tělesné kondici. Mladé myšky rychle rostou, po třech dnech jim začíná vyrůstat srst. Ve stáří dvou týdnů už jsou zcela osrstěná, vidí a pokouší se ochutnat potravu dospělých. Oddělit od matky bychom je měli nejpozději ve čtyřech týdnech života, protože samečci mohou být pohlavně dospělí již ve stáří pěti týdnů. Pohlaví zvířat se dá dobře rozeznat, vzdálenost mezi pohlavním a análním otvorem je u samců mnohem větší než u samic. Samci mají také viditelná varlata.

Během březosti a kojení můžete nechat samičku s ostatními zvířaty. O mláďata společně pečují všechny samičky a ani samci jim neublíží. Nechcete-li však další mláďata, oddělte samce ještě před porodem, jinak může samičku znovu nakrýt již několik hodin po porodu.

Literatura: http://mysarium.wz.cz/mys_d.htm

(viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz )

Edited by - Dalibor Grůza on 20/09/2012 20:14:21
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 27/10/2012 :  08:56:20  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
První březost myši se neuskutečnila, proto jsem dnes znovu připustil samečka a samičku k sobě. Předtím jsem oddělil samečka a samičku zhruba po 14 dnech po prvním připuštění, aby sameček znovu neoplodnil samičku po porodu, příp. mláďata po jejich pohlavním dospění.

(viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz )

Edited by - Dalibor Grůza on 27/10/2012 08:59:06
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 26/11/2012 :  09:57:00  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
V sobotu 24.11.2012 mi umřel jediný sameček, počkám, jestli je s ním samička březí a pak si pořídím nového samečka myší pro chov.

(viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz, www.spvzt.cz )
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 28/11/2012 :  00:21:44  Show Profile  Reply with Quote
ty krmíš myšky slepicí z mrazáku????

_____________________________
Jdou dva staříci po silnici a najednou kolem nich projede na motorce bezhlavý muž.... Jdou dál a opět kolem nich projede bezhlavý chlap na motorce..... A když se to opakuje už po páté, ten jeden stařík říká tomu druhému: "Hele, Franto, nechceš si tu kosu dát na druhý rameno?"
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 28/11/2012 :  00:24:37  Show Profile  Reply with Quote
jestli ti ty myšky chcíply, tak možná proto, že je neuklízíš pravidelně.. ony jsou hodně náchylné k infekcím... ale teda krmit myš slepicema, to taky slyším poprvé ..
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 28/11/2012 :  07:13:13  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axel01

jestli ti ty myšky chcíply, tak možná proto, že je neuklízíš pravidelně.. ony jsou hodně náchylné k infekcím... ale teda krmit myš slepicema, to taky slyším poprvé ..



Axel,

četl jsem, že myši jsou všežravci a občas potřebují mimo jiné kousek masa a vždy ho s chutí snědly.

Dalibor

(viz www.filosofierovnovahy.sweb.cz, www.spvzt.cz )

Edited by - Dalibor Grůza on 28/11/2012 07:13:49
Go to Top of Page

Dalibor Grůza
Grafoman

Czech Republic
1678 Posts

Posted - 25/12/2012 :  09:04:13  Show Profile  Visit Dalibor Grůza's Homepage  Reply with Quote
V pátek 21.12.2012 jsem koupil myšáka (dosud mládě) jako partnera pro mou myš samici, aby měli mladé a mohl pokračovat můj chov.

(viz www.spvzt.cz , www.filosofierovnovahy.sweb.cz , www.spvzt.sweb.cz )
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000