www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Letosni volby aneb koho budete volit a proc

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

* HTML is OFF
* Forum Code is ON
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

T O P I C    R E V I E W
axel01 Posted - 24/05/2010 : 23:42:43
Snad je otázka jasná....
15   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Sokrates Posted - 20/09/2011 : 20:43:34
jrf

quote:
Proč je stát tak hloupý?

Jedním z důvodů může být tebou již vyřčený. Jsou poslanci, kteří do toho tolik nevidí. Na druhou stranu i kdyby o tom věděli, změnilo by se tím něco? Uvědom si, že oni tím nijak nestrádají. A pracně vysvětlovat lidem tento problém ti jako politikovi také nijak nepřidá na popularitě, protože lidi tyto otázky ani nijak moc nezajímají, takže budeš lidem připadat v případě snahy o osvětlení spíše jako nudný ekonomický žvanil než člověk, který to myslí nanejvýš dobře.

quote:
Vlastníci bank tomu rozumí, dobře ví, že tento měnový systém způsobuje cyklické krize, ale kašlou na to, že kvůli tomu spousty lidí strádají.

Asi máš pravdu. Přesto to nic nemění na věci, že nebýt státu, nemohl by bankovní systém profitovat tak, jak profituje. Takže viníkem je stát, ať už je v tom chtěně či nechtěně.
jrf Posted - 18/09/2011 : 21:29:16
Sokrate, se vším co píšeš souhlasím, pouze u té interpretace centrální banky - shodneme se v tom, že centrální banka je vytvořena státem a vytváří pravidla měnového systému. Takže ano, stát to má ve svých rukou. Nicméně jsou to soukrommé banky, které skrz úvěrování vyrábějí velké množství peněz a masivně na tom profitují (přitom občan úvěry vyrábět nemůže). A stát je ten, kdo vydá dluhopisy a obchodní banky jsou ty, které je koupí a inkasují na tom od státu ročně řádově desítky miliard v úrocích. Proč je stát tak hloupý?

edit ... a tím chci právě obhájit to, že se zamračeně dívám spíš na ty obchodní banky, než na stát. Většina poslanců měnovému systému vůbec nerozumí. Vlastníci bank tomu rozumí, dobře ví, že tento měnový systém způsobuje cyklické krize, ale kašlou na to, že kvůli tomu spousty lidí strádají.
Sokrates Posted - 18/09/2011 : 18:26:46
jrf
quote:
Tedy, u nás ne, ale v Americe rozjel Ron Paul kampaň s jakýmsi návrhem měnového systému.

Ron Paul je jediný politik, kterého ze srdce obdivuji a jsem jeho velkým fanouškem.

quote:
Dále jde až do důsledku s tím, že by peníze neměl vyrábět vůbec nikdo.

Jak jsi na toto přišel? Zřejmě došlo ke špatnému pochopení Rothbarda. Murray Rothbard podobně jako celá rakouská škola striktně odmítá státní zásahy do trhu. Trh, pokud je volný, si vždy poradí sám. Tímto postojem je rakouská škola specifická, protože tvrdí, že pokud kdy byly nějaké větší ekonomické krize, byly způsobeny státními zásahy. Nikoliv nějakou vrozenou chybou kapitalismu, jak nám to tvrdí většina ekonomických škol či hlavní proud ekonomie. Pakliže mluvíme v rámci rakouské školy o volném trhu, mluvíme o laissez-faire. Měnovým problémem je tedy z hlediska rakouské školy především monopol na peníze, který si stát vytvořil. Samotné peníze totiž vyšly z tržního procesu a teprvé poté byly zneužity státem, který si je přisvojil do své péče a vytvořil tak monopol, který je škodlivý jako každý jiný. M.Rothbard proto zastává názor, aby vytváření peněz bylo ponecháno trhu - soukromému sektoru.

quote:
K tomuto dílku bych jenom podotknul, že ačkoli jsou to soukrommé banky, které tímto podvodným jednáním vysají ze společnosti cca 240 mld. ročně (můj odhad pro ČR), Rothbard viní z této situace stát jakožto ustavitele tohoto systému (konkrétně centrální banku).

Ano. Protože je to centrální banka, která manipuluje ať už přímo či nepřímo s množstvím oběživa, nikoliv komerční banky (centrální banka určuje pravidla pro komerční banky - např. určuje výši částečných rezerv). Postavení poté centrální banky určuje zákon stanovený státem. Je to tedy v konečném důsledku stát, který je odpovědný za současný měnový systém, protože lidé jsou přinuceni používat státní peníze, což zavrhuje jakoukoliv možnost konkurence a tím i zvýšení kvality peněz a zodpovědnou péči o ně.

quote:
911 je 11. září - útok na dvojčata. Velmi pravděpodobně spadly řízenou demolicí, nikoli jako důsledek nárazu letadel či požárů.

Taktéž se přikláním k této verzi.

quote:
Já osobně podporuji řešení Billa Stilla, tj.
1, Soukromým bankám by mělo být zakázáno vyrábět peníze
2, Vládám by mělo být zakázáno si od bank půjčovat, jelikož

národy si nemusí půjčovat, národy si mohou peníze vyrábět.


Jestli máš na mysli soukromou ražbu mincí, poté souhlasím. Pokud však pouze chceš přesunout moc vytvářet peníze od bank ke státu, nevyřešíš tím samotný problém inflace. Pouze se vymění role zloděje. A podotýkám, že je to právě stát, který umožňuje bankám dělat to, co dělají.

axel01
quote:
jinak je otázkou, zda volit malé strany, i když smysl to asi má, jsem vůči tomu skeptická - jak bys přesvědčil většinu?

Z jakého důvodu bys měla přesvědčovat většinu? To je přeci úkolem samotné strany. Ty jsi volič a vybíráš stranu, která nejlépe reflektuje tvoje politické preference. Proč bys měla v rámci svého rozhodování politické strany zvažovat, kolik lidí ji přibližně bude volit? Snad kvůli obavě malého počtu hlasů? To není dobré, protože jakmile začneme preferovat horší stranu s předpokladem více hlasů před lepší stranou s předpokladem méně hlasů, dáváme tak přednost našim předpokladům před našimi ideály, cíli a přáními. Je to naprosto to samé jako kdybychom si přáli říci druhým vtip, avšak ustoupíme tomu, neboť předpokládáme, že by se stejně nikdo nezasmál. A tak přicházíme o možnost realizovat své sny (postoje) díky předpokladu, který se nemusí zakládat na pravdě. Tímto si jednoduše jen škodíme. Mám pocit, že ve volbách převládá omyl nadhodnocenné důležitosti společnosti a podhodnocenné důležitosti jednotlivce. Lidé jednoduše musí pochopit, že nelze stavět zájem společnosti nad zájem jednotlivce, protože společnost není nic jiného než skupina jednotlivců. Tudíž se stává argument nadhodnocenný zájmu společnosti vnitřně rozporný.
jrf Posted - 15/09/2011 : 15:52:28
Jinak ty peníze, tady jsou nějaké zdroje:

http://www.youtube.com/watch?v=99dnMzexVGE

http://en.wikipedia.org/wiki/Money_supply#Example

http://www.youtube.com/watch?v=JXt1cayx0hs (trochu sado, 3 a půl hodiny)

http://www.uctovani.net/multiplikace-penez.php

http://navolnenoze.cz/blog/pujcky-banky/

http://www.mesec.cz/clanky/kdo-urcuje-kolik-se-vytiskne-penez/

http://www.zvedavec.org/komentare/2010/04/3680-take-se-ptam-jak-je-to-s-financnim-systemem.htm

Základní princip je, že kdykoli obchodní banka (např. KB, ČSOB atd.) poskytne někomu úvěr, nevezme tyto peníze z žádné hromádky, ale prostě je vytvoří formou napsání čísílka na účet. Tento tzv. Systém částečných rezerv, resp. Fractional reserve system, označili rakouští ekonomové za podvodný už před mnoha desítkami let. Detailně o tom píše například Murray Rothbard
http://www.libinst.cz/etexts/rothbard_penize.pdf
K tomuto dílku bych jenom podotknul, že ačkoli jsou to soukrommé banky, které tímto podvodným jednáním vysají ze společnosti cca 240 mld. ročně (můj odhad pro ČR), Rothbard viní z této situace stát jakožto ustavitele tohoto systému (konkrétně centrální banku). Dále jde až do důsledku s tím, že by peníze neměl vyrábět vůbec nikdo.
axel01 Posted - 12/09/2011 : 23:22:55
ach tak, nabízelo mi to 11. září, ale nedávalo mi to pražádný smysl...

jinak odkazy jsou zajímavé..

jrf Posted - 12/09/2011 : 16:27:18
911 je 11. září - útok na dvojčata. Velmi pravděpodobně spadly řízenou demolicí, nikoli jako důsledek nárazu letadel či požárů. Kromě toho spadla rychlostí volného pádu i budova č.7, do které žádné letadlo nenarazilo.

v současné době tvoří skupinu Architekti a inženýři za pravdu o 11. září asi 1500 profesionálních architeků a inženýrů.

http://www.ae911truth.org/

a mezi veřejnost rozšiřují tuto pilotní přednášku:

http://video.google.com/videoplay?docid=-3219629169575348946
axel01 Posted - 11/09/2011 : 22:10:20
tak teď čtu články těch Svobodných, docela mi připadá, že to dává smysl
axel01 Posted - 11/09/2011 : 22:05:10
copak si peníze nevyrábíme? a kde to lze zjistit?

mohl bys mi říct, co jsi měl na mysli tématem 911? trochu v tom plavu, ale "téma 911" nemůžu najít nikde na netu.. díky

jinak je otázkou, zda volit malé strany, i když smysl to asi má, jsem vůči tomu skeptická - jak bys přesvědčil většinu?
jrf Posted - 22/08/2011 : 20:27:45
quote:
Originally posted by axel01

Už se nám to zase blíží . . .

Uplynulý rok však byl zarážející. Kde jsou ty vládní sliby, že? (to je to takto vždycky? Aha.)

Je vidět, že kdo volil top09, ten prohloupil (včetně mě) stejně jako ten, kdo za ekonomické krize volil ODS.

Ale co dál?




Já sleduji Svobodné a Suverenitu. Jde teď především o banky, které už nafoukly úvěrovou bublinu hodně vysoko. Postupně se začíná diskutovat o tom podstatném - o měnovém systému. Tedy, u nás ne, ale v Americe rozjel Ron Paul kampaň s jakýmsi návrhem měnového systému. Já osobně podporuji řešení Billa Stilla, tj.
1, Soukromým bankám by mělo být zakázáno vyrábět peníze
2, Vládám by mělo být zakázáno si od bank půjčovat, jelikož

národy si nemusí půjčovat, národy si mohou peníze vyrábět.

To samo o sobě ještě není měnový systém, jsou to pouze 2 nutné počáteční podmínky, na netu se dá najít mnoho dalšího.

Tohle téma je to nejpodstatnější, protože když si banky mohou vyrábět peníze (je to složitější, ale v principu to tak opravdu je), nakonec ovládají vše.

Dnes mě nasral Drábek, tím jak chce zřídit pro důchodce 1000 speciálních bankomatů na výběr důchodů, s tím že se vypíše soutěž, kterou vyhraje jedna banka, která na tuto službu bude mít monopol, vybírat poplatky atd., navíc jim z tohoto účtu budou rovnou strhávány nějaké služby. Už pouze zkopíruji co jsem k tomu napsal do jiné diskuze:
"Drábek je typickým pivotem bankovního lobby. Kromě zvýšení moci bank je tento krok také projevem centralizace a potažmo globalizace (jedna banka bude mít na tuto službu monopol, důchodci z venkova budou muset dojíždět do měst) a potlačením svobod důchodců (nebudou moci utrácet jak chtějí). Tato vláda nereprezentuje ani ty největší pravicové hodnoty (svoboda a zodpovědnost), ani levicové (solidarita, jistota). Je to vláda pro nikoho a proti všem. Spokojeny mohou být snad jenom banky, nespokojeni všichni ostatní."

Ještě by se dalo mluvit o EU, která se prostřednictvím zadlužování Eurem snaží převzít moc nad jednotlivýmu národy, ale to už bych si zahrával s tlakem.

Moc koho volit není, no. Ti Svobodní mi teď přijdou nejlepší, někteří z nich znají i téma 911, podobně jako Hájek.
axel01 Posted - 22/08/2011 : 16:25:27
Už se nám to zase blíží . . .

Uplynulý rok však byl zarážející. Kde jsou ty vládní sliby, že? (to je to takto vždycky? Aha.)

Je vidět, že kdo volil top09, ten prohloupil (včetně mě) stejně jako ten, kdo za ekonomické krize volil ODS.

Ale co dál?
Miloslav Bažant Posted - 15/07/2010 : 08:48:05
Maftíku.
Prohlédl jsem si tu stránku.To co je kritizováno je správné i když dost zjednodušené,ale řešení je nic neřešící. Kdyby ryze teoreticky toto hnutí vyhrálo volby, skončí naprosto stejně jako ti kteří v parlamentu a vládě jsou.To je dáno systémem a nikoliv chtěním, či nechtěním. Referendum systém upravuje, ale nemění to podstatné.Česově neomezená generální stávka by měla význam tehdy, byla li by cílem stávky změna systému. Jinak vůbec nemá význam a stav ještě zhoršuje.Čeho by se mělo generání stávkou dosáhnout? Výměna těch kteří vládnou,legálně kradou, vytváří si zákony které jim legálně krást umožňují za lidi, kteří krást budou a t d? To nemá žádný význam pro republiku ani pro nás obyčejné občany,ale jen pro ty, kteří se tím snaží dostat ke korytu.
Aby došlo ke skutečnému řešení, je třeba vytvořit systém, který toto zneužívání moci (souboru schopností daných postavením a jejich zneužití ve prospěch svého já a uznané pravdy)znemožňuje. Pokud by byl takový system vypracován, mohlo by být cílem generální časově neomezené stávky jeho prosazení.Potom by to význam mělo.Takto jak je to podáno to skutečný význam nemá,vyjma pro ty,kteří by se díky tomu dostali k moci a díky systému jednali stejně, nebo ještě hůře než ti kteří tam již jsou. My prostí lidé na to máme skočit a tu cestu k moci, kradení,a podobně jim otevřít? Proč bychom to měli dělat? Pro nás je stejné, když nás okrádá ten, nebo někdo jiný.
Hovořme tedy o systému a tom co systém řídí a čeho je to vše důsledkem a teprve až bude vytvořen systém,který toto neumožňuje a vede k tomu aby nám (lidu) vládci sloužili,pak je teprve možno přemýšlet o cestách k prosazení takového systému. V té podobě jak to presentují nevyvolení je to pouze a jen podvod a nikoliv cesta k nápravě.
" A tak volte nevyvolené,čili nahraďte zloděje těmi co chtějí krást."
Ten systém který by vedl ke skutečné nápravě je možný a reálný, jen cesta k jeho prosazení se mně příliš nelíbí,protože může vést třeba až ke vzájemnému zabíjení lidí.Ti vládci si jen tak nedají vzít to co jim slouží ku prospěchu a co by je změnilo ve služebníky lidu. Výsledkem generální stávky by mohlo být střílení do lidí a dokonce i občanská válka.
Jedinou moudrou cestou by bylo ukázat jim,že tím novým systémem získají víc, než ztratí a to je dost těžké. Podnikatelům je možné ukázat logiku růstu jejich bohatství tím, že se vzdají určitého procenta svého zisku be prospěch zaměstnanců,protože ti tím získají kupní sílu a mohou nakupovat produkty.Je možné jim vysvětlit,že okradou li lid ve prospěch státní pokladny daněmi, vysokám DPH a hlavně zatížením v oblasti základních životních potřeb, dojde v důsledku toho k totálnímu poklesu kupní síly většiny obyvatel, kteří musí bydlet, jíst, potřebují energii a prostě musí nejpve pokrýt základní životní potřeby a na nákup ostatního jim prostředky nezbydou.Čili výrobci nemají komu prodat, obchod klesá, dochází k úpadkům podniků a ve výsledku se i státní pokladna vyprazdňuje.Toto by bylo možné zpracovat tak aby tomu podnikatelé porozuměli a ve vlastním zájmu jednali jinak. U těch politiků je to o mnoho těžší.
Logika referenda? " Zvolme do parlamentu neschopné a ty kteří jednají proti zájmům nás občanů i republiky a pak refendem suplujme jejich funkci a napravujme co pokazili.Nebylo by lépe volit schopné aby svou funkci plnili v náš prospěch? Odpovím si sám. Bylo by to lepší, ale systém to neumožnuje.Funkce vládců je sloužit ,proto jim jsou svěřeny pravomoci,které jim to mají umožnit. Zneužijí li tyto pravomoci ve prospěch sebe, či unané pravdy, systém neumožňuje je odvolat, vzít jim pravomoci a nahradit je schopnějšími. Kdyby zde ta možnost byla, byli by vedeni k tomu aby sloužili,čili k naplnění jejich skutečného poslání a významu pro společnost.Čili aby došlo k nápravě, je třeba změnit to podstatné a řídící v systému.
Jenže to znamená udělat s vládců sluhy a to se jim nebude líbit.
MB
Maftík Posted - 14/07/2010 : 15:31:30
http://www.vymenilijsmepolitiky.cz/
Miloslav Bažant Posted - 25/06/2010 : 11:02:09
elx.

Tak nevím.Popsal jsem to dost rozsáhle? Myslsl jsem, že až příliš,ale ty mně ukazuješ opak. Ty samply jsou zvuky o určitých alikvotních tonech čehož výsledkem je zvuk určité barvy,třeba zvuk saxu, houslí a podobně. To nedělám,protože to Yamaha dokáže lépe než já.Dokázat bych to dokázal a není to složité.Stačí nahrát zvuk nástroje na jednom tonu do sampl banky .Zvolíš li tento zvuk klávesami určuješ jeho výšku. A tak zahraješ ten tón na akustickém nástroji a pak chceš ten sampl využít a zjistíš,že je věrný třeba v rozsahu oktávy a v ostatních oktávách zní hrozně a zkresleně.Užiješ vlastního hlasu a vytvoříš nádherný sampl pro chór.Využiješ jej o oktávu výše a máš zde sbor eunuchů, nebo buzerantů. Na tohle je skutečně lépe využít prostředků, které má výrobce nástroje. Tohle já tedy skutečně nedělám. Znovu popisovat co vlastně vytvářím je opakováním toho, co jsem již napsal.Takže nejlépe bude, když si to znovu přečteš.Styl je souhrn toho co budou hrát všechny nástroje doprovodu a to na akordu Cdur.Obraty tohoto vznikají změnou harmonie.To je styl u kláves,čili počítačový programový soubor s označením STY. (jako TXT a podobně)Chceš li,pak pošli na můj Email svou mailovou adresu a já tě nějaký ten STY soubor pošlu.(nejde to poslat přes kontakt ve foru) Otevřít jej můžeš v Cakewalku,nebo třeba Midiplayer2.Spojení na můj mail získáš, když klikneš na můj nick.Až si to přehraješ, budeš vědět oč se jedná bez sáhodolouhého vysvětlování.Je tam vše seřazeno od začátků, přes breaky po všechny variace až po zakončení a v Cakewalku si to můžeš převést i do notového záznamu,či cokoliv měnit prostým zápisem not myší.

MB
elx Posted - 24/06/2010 : 10:58:53
Pochopil-li jsem to správně, prostě vytváříš samply melodií k melodiím, které když si poté jako uživatel stylů (samplů) zprovozním, měním už pouze výšku tónu. Je to tak?

Ano, jistě se mám ještě hodně co učit. Přesto bych nerad spadl do nějakých zažitých pravidel "jak hrát". Učím se na kytaru vlastně jenom proto, abych měl kam vybíjet kreativitu a je sice hezké zahrát si dobře znějící známou melodii, ale když to není moje písnička, není to pro mě prostě ono; nebaví mě to tolik.. :)
Miloslav Bažant Posted - 23/06/2010 : 17:26:40
elx.
Co jsou to styly? Jak to jenom říci? Pokud hraješ na klávesy keybordy,levou rukou vedeš doprovod ,čili jsou tam smyčky bicích nástrojů, basová figura a další doprovodné nástroje a to vše na akordu Cdur event. C6.Jedná se o čtyři takty,ale někdy se to vše opakuje až po osmi taktech. Takže zahraješ li levou rukou akord běží ten doprovod na tomto akordu.Ten soubor obsahující všechny doprovodné nástroje má označení STY. čili ten soubor je styl. Jsou tam začátky ve variacích, jsou tam čtyři varianty doporovodu a většinou dva endingy,čili ukončení skladby. Jsou tam také přechody (breaky) a to vše dohromady je styl.Čili spustím záznam a zahraji na klávesách bicí nástroje,čili ten rytmus na čtyřech či osmi taktech.Poté to uložím,zvolím další stopu zahraji doplňující bicí opět v rozměru těch čtyř nebo osmi taktů,pak třeba basovou figuru, doprovodnou kytaru, klavír, smyčce a třeba i štěky neb figury dechových nástrojů. Vše na jednom akordu.Vznikne tak celá rytmická skupina a tím že levou rukou měním harmonii. mění se tím harmonie celého dprovodu. Takže levou rukou řídím celou rytmiku orchestru.Pravou rukou hraji solové nástroje a ostatní nástroje melodické linky, třeba smyčce a podobně. Ve výsledku zní celý orchestr,Když je vytvořen styl třeba pro sving, mohu dosáhnout znějícího zvuku celého bigbandu, třeba třicetičlenného. A právě ty styly doprovodu vytvářím a to většinou přímo pro určitou písničku, či skladbu. Ve výsledku toto zní jako originál, někdy je to i v lepší kvalitě.Kdybych ale ten styl pouze spustil, bude se totéž opakovat po osmi taktech na stejném akordu donekonečna.Je to vlastně počítačový program který má goto a po určených taktech se vrací na začátek. Ten kumšt je v tom,že člověk musí mít schopnost vnímat to typické při poslechu sladby a do toho doprovodu to vložit.Zvláště obtížné to bylo, když jsem dělal styl pro pomalou cymbálovou muziku.Na tom jediném stylu jsem pracoval skoro celý měsíc a stále to nebylo ono.Potom jsem si jen tak z legrace zadováděl s tím, že to potom smažu,ale už jsem to nesmazal,protože to bylo právě to čeho jsem chtěl dosáhnout. Ten cymbál náhle zněl naprosto živě,jako by hráč na cymbál improvizoval. Ten styl obdivoval i zástupce Yamahy,když jsem vystupoval na festivalu v Paříži a ten program si nahrál na disketu (spolu s řadou dalších)
Pokud máš dobrý program na midi,pak je možné ty styly vytvářet i v tomto programu,nebo je v tomto programu přehrát.Na klávesách je to mnohem jednodušší,ale musíš mít kvalitní nástroj který tuto funkci má.Já momentálně pracuji s Yamaha PSR 740, které tuto funkci mají a navíc mají skutečně zvukově věrné nástroje a celé řady exektů,které je možno využít k dokonalým stylům i kvalitním midi.
Sakra a zase je to moc dlouhé,ale je skutečně těžké vyložit cosi takového laikovi,který o tom nic neví. Oni si s tím mnohdy neví rady ani profíci a právě v této době to jednoho takového učím.Je to učitel hraní na klávesy, má dobré klávesy a vlastně ani nevěděl,že jeho klávesy takovou funkci tvorby stylů mají,natož aby věděl jak styly vytvářet.

Na kytaru hrát neumím.Akordy nejsou pro mne tajemstvím ani ostatní základní hudební teorie. Označení barové akordy však spojuji pouze s kytarou. Základem je znalost rozdílu mezi Dur a mol,základních obratů těchto akordů,pak rozdíl mezi kvint a sext akordy, šetskovými, sedmičkovými atd a vědět kam který akord vede melodii a jaká harmonie po určitém akordu následuje. Zahraješ li příkladně akord C7, následuje akord Fdur zahraješ li H7 následuje po něm většinou E moll. A tak dál.Zvládneš li toto,pak hraní jde samo,protože už předem víš co bude následovat.Máš tedy před sebou fůru učení.

MB

www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000