www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Filosofie umění, estetika
 Kulturnost.
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 19/11/2008 :  11:07:26  Show Profile  Reply with Quote
Rajisi, vidím, že si dosť alternatívne založený. Môžeš napríklad aj bežné české pesničky?
Go to Top of Page

rajis
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
517 Posts

Posted - 19/11/2008 :  14:56:49  Show Profile  Reply with Quote
Slávo,

"Tvoje smýšlení je důsledkem toho o čem jsem psal. On třeba stát na těch kulturácích tratil (spíše obec),ale kulturnost lidí je také hodnota a také to, že se lidé navzájem poznávají a sbližují. Ono vše není jen o penězích. Proč nemohly zůstat ty kulturáky v majetku obce? Školy je někde využívaly jako tělocvičny (v týdnu) a to je také hodnota,protože nemuseli stavět tělocvičny."

Ono je celkem jedno jestli kulturák zůstal či nezůstal v majetku obce, dopadlo by to stejně, protože peníze obce stejně dostávají hlavně od státu. Ono těžko rozhodovat jestli se raději opraví silnice nebo bude zachován prodělečný kulturák, zvlášť po revoluci prostě na prvním místě byly věci praktického charakteru řekl bych. A uvědom si, že po revoluci se sem prostě začalo dostávat mnohem víc "moderní" hudby než za komunistů. To lidi taky ovlivní, že prostě nemají tolik náladu na "starou" hudbu.
Ačkoliv jestli někdo ohrnuje nos na swingem apod. tak je pro mě prostě ignorant. Mimochodem, když hrajete na plesu, naučili jste písničky nějaké novější kapely? Nějaké hitu po roce 2000? Ono mi připadá, že říkáš mladí mladí, ale přitom starší nemají mnoho zájmu o "moderní" kulturu.

"To už je ale důsledek toho oddělení mládeže od dospělých spůsobené přerušením kontinuity."

Tohle oddělení je mnohem dlouhodobější, jak jsem psal, od doby co se mladí začali trhat od svých rodičů a zakládali své rodiny na jiném místě. Tady je pramen toho odtržení, to co píšeš ty považuji spíš za epizodní roli, protože to je spojeno především s určitou dobou a pouze s určitou skupinou lidí. Odtržení mladých rodin od svých rodičů je globální fenomén, probíhající všude na světě.
Go to Top of Page

rajis
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
517 Posts

Posted - 19/11/2008 :  15:02:19  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by navi

Rajisi, vidím, že si dosť alternatívne založený. Môžeš napríklad aj bežné české pesničky?



No alternativu poslouchám rád, ale moje úplně nejoblíbenější kapely a interpreti jsou spíš jiní...mezi moje snad vůbec největší hudební hrdiny patří třeba Johnny Cash=) A běžné české písničky? To jako které? Olympic, Novák, Schellinger, Mišík, Nohavica, Kryl, Plíhal? Samozřejmě, mám to rád jednou za čas, zvlášť poslední čtyři můžu hodně. Nedávno jsem objevil jednu českou "superkapelu" ze 70. let Flamengo a byl jsem z toho docela nadšený http://www.youtube.com/watch?v=yXKk0aUiglg
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 19/11/2008 :  18:17:18  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Rajisi.

Je samozřejmé, že jsem musel do repertoáru zařadit i nové písničky. Ten základ jsou však písničky od skupin které jsi vyjmenoval vyjma Mišíka, Kryla a Nohavici. Dost písniček hraji a zpívám od Pavla i Petra Nováků. Ty Petrovy už dlouho a ty Pavlovy jsem upravil a zařadil nedávno a ejhle jsou to opět šlágry i u mladých. Jenže já jsem takový lump,že jsem použil i melodii hymny sovětského svazu a hrál jsem ji na rytmus techna.Poprvé jako provokaci na valné hromadě ODS a protože to mělo úspěch, napojil jsem na to píseň rudých námožníků, Kaťušu a potom i písničky s pohádky o Mrazíkovi.(vše jsou ovšem parodie typu alí hola od lodi k lodi od fabriky k putice jdem a tam rum a slivivici whisky a borovici, společnou silou vyžerem. Něco n spůsob Maxim Turbulenc.Jenže povídat bych mohl ledacos.To chce prostě slyšet a myslím že bys o elktronické hudbě změnil názor. Já si totiž dělám rytmy,čili styly sám a snažím se co nejvíc přiblížit zvuku normální kaapely a hraji vždy živě. Nejlépe asi bude,když uložím někam na svojí stránku nahrávky v MP3. Bude to ale chvilku trvat,protože mne trošku zaměstnal Neronis. Potom se o tom můžeme bavit konkrétněji. Hlavně si mne nepředstavuj jako uníněného dědka. To musí být palba a lidi musí na stoly. Bohužel jsem prý trošku hlučnější.

MB
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 19/11/2008 :  21:02:32  Show Profile  Reply with Quote
Rajisi, to Flamengo je dobré. Videl si film, kde si Johny Cash robil vodičák ako analfabet? Pred 25 rokmi som rád počúval brnenskú skupinu Progres http://cz.youtube.com/watch?v=sxNxaU2CdKg&feature=related
Alebo aj toto je od nich: http://cz.youtube.com/watch?v=Uc1RuolWF1M

Edited by - navi on 19/11/2008 22:19:35
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 11/12/2008 :  19:29:17  Show Profile  Reply with Quote
Poznáte túto slovenskú kapelu? http://www.savethecookie.eu/home
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 12/12/2008 :  12:32:58  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Navi.
Víš co by mne zajímalo? Jak ty kapely a písničky najdeš. Já skouším kde co a to co hledám nikdy nenajdu. Když najdu konečně nějaké písmičky tak je to placené,nebo jsou tam jen úryvky. Já jsem si pořídil internet právě kvůli tomu abych tam nacházel písničky do repertoáru,když už jich je málo v rozhlase a vyhazovat zbytečně peníze za CD abych tam našel jednu písničku, někdy anu ne se mně nechce. Pro mne by ani nemusely být ve formě klipu. Stačily by mně obyčejné nahrávky.

MB
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 15/12/2008 :  02:56:23  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Navi.
Víš co by mne zajímalo? Jak ty kapely a písničky najdeš. Já skouším kde co a to co hledám nikdy nenajdu. Když najdu konečně nějaké písmičky tak je to placené,nebo jsou tam jen úryvky. Já jsem si pořídil internet právě kvůli tomu abych tam nacházel písničky do repertoáru,když už jich je málo v rozhlase a vyhazovat zbytečně peníze za CD abych tam našel jednu písničku, někdy anu ne se mně nechce. Pro mne by ani nemusely být ve formě klipu. Stačily by mně obyčejné nahrávky.

MB



http://www.google.cz/search?q=mp3&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a

Možná si vybereš nějakou z těch stránek, pak můžu doporučit programy na stahování...Zase moc energie to nezabere, aspoň co používám já--a jsou i jiné.
http://www.google.cz/search?q=dc%2B%2B&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a
(kdybys měl potíže s nastavením a rozhodneš se pro program, napíšu návod)


Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 15/12/2008 :  07:58:06  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Axel01

Pozíže mám,ale spíš se čtením.Nechápu, proč volí tak malá písmenka a ještě světlá. Ale což? Něco jsem stáhnul i když toho není moc. Já totiž vybírám jen v české tvorbě,či muziku s českými texty a ono toho dobrého není zase až tak moc a toho dobrého ještě méně.Vulgární texty či drsnost nemám v lásce a navíc hledám písničky které zpívají chlapi. Ženský hlas mohu zařadit jen do dvouhlasu.Takže mám to hledání dost těžké.Víš co bych však uvítal? Jestli chceš, můžeš napsat jména a interpreta písniček, které se tě líbí,ale musí to být písničky pro chlapa,protože ty ženské bych nevyzpíval.Docela by bylo dobré, aby toto udělali i ostatní. Je dobré vědět, co se líbí a dle toho doplňovat repertoár.To víš, já na diskotéky nechodím a těžko mohu zjistit, co se těm mladším líbí.

MB
Go to Top of Page

Rzwald
Grafoman

1522 Posts

Posted - 16/12/2008 :  14:30:36  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant
Docela by bylo dobré, aby toto udělali i ostatní. Je dobré vědět, co se líbí a dle toho doplňovat repertoár.To víš, já na diskotéky nechodím a těžko mohu zjistit, co se těm mladším líbí.

tak u mě je to jednoduché, neboť až na uplné výjimky poslouchám výhradně jen ženské hlasy, takže MB, máš smůlu :-)

jinak z toho mála mužských, co jsem slyšel, se mi líbí Robbie Williams nebo Simon&Garfunkel
Go to Top of Page

rajis
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
517 Posts

Posted - 16/12/2008 :  18:08:42  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant

Navi.
Víš co by mne zajímalo? Jak ty kapely a písničky najdeš. Já skouším kde co a to co hledám nikdy nenajdu. Když najdu konečně nějaké písmičky tak je to placené,nebo jsou tam jen úryvky. Já jsem si pořídil internet právě kvůli tomu abych tam nacházel písničky do repertoáru,když už jich je málo v rozhlase a vyhazovat zbytečně peníze za CD abych tam našel jednu písničku, někdy anu ne se mně nechce. Pro mne by ani nemusely být ve formě klipu. Stačily by mně obyčejné nahrávky.

MB



Slávo, tak před rokem, možná ještě déle, jsem ti posílal asi 5ti stránkový návod jak stahovat z internetu, že ty jsi se na to ještě ani nepodíval?

Jinak zkus youtube.com tam máš celé songy i písničky k nim..stačí jen znát jméno interpreta
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 16/12/2008 :  23:16:53  Show Profile  Reply with Quote
Miloslave, keď si chceš zväčšiť písmenká tak si PLOCHE (to je to, keď si zapneš počítač, tak ti naskočí najprv plocha s ikonkami, tak na tej ploche) klikni na pravé tlačítko myši, a tam si klikni na VLASTNOSTI. tam si zas klikni na NASTAVENÍ, a tam si daj ROZLIŠENÍ OBRAZOVKY menší.
Klikni na OK a hotovo.
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 17/12/2008 :  00:23:16  Show Profile  Reply with Quote
Čo poviete na tento výkon? http://www.mojevideo.sk/video/1c0a/hra_vaginou.html
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 17/12/2008 :  08:18:25  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Rajisi.
Je možné, že jsi mně nějaký návod poslal,ale jisté je, že jsem žádný nedostal,čili jseem jej ani nemohl číst. Na stahování s internetu mám již různé programy, které stáhnou zadara i to co je normálně placené.Se stahováním problém není,ale spíše s vyhledáváním.Pokud je možné písničku si vyslechnout,pak je to dobré,ale pokud ji mohu slyšet až tehdy, kdžy si ji stáhnu, pat ji raději nestahuji. Přiznám se k jednomu svému nedostatku.Příliš si nepamatuji jména interpetů, zvláště těch mladých a tak nějak nevím co z nich vyšlo. Když písničku vyslechnu a líbí se mně, pak ji zařadím do repertoáru,ale kdyby ses mne zaptal kdo ji zpívá v originále,asi bych koukal jako přepité tele. Já muziku dělám, ale povídat si o ní a ukazovat znalosti, to mně prostě nejde. A nyní si můžeš představit moje vyhledávání,když většinou nevím co hledám a jde spíše jen o náhodu. Jako legrační zajímavost mohu ukázat toto. Hraji několik písniček od DiepPurple. Jenže jsem to nevěděl a zjistil jsem to teprve na hře díky výkřikům s parketu, kdy žádali další písničky od Purple. Je to zajímavé, ale mne nikdy ta jména interpretů celkem nezajímala a zajímaly mně spíše ty písničky. Takže mně nejspíše nikdo nemůže poradit a musím hledat tím náhodným spůsobem i když většinou najdu houby.

MB
Go to Top of Page

rajis
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
517 Posts

Posted - 17/12/2008 :  14:46:57  Show Profile  Reply with Quote
Slávo, Slávo, ty jsi hlava děravá =) Ten návod jsi dostal, vím to, protože jsi mi to psal v mailu, teď jsem se na to díval. Ale to nevadí.

"> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: Radek Podle??k <rajis85@hotmail.com>
> Předmět: N?vod!!
> Datum: 25.3.2007 22:10:32
> ----------------------------------------
> Ahoj posilam ti ten navod. Kdyby bylo neco nejasneho klidne se ptej.
>
>
> Preji hezky den
>
>
>
> Radek Podlesak"

tvoje odpověd:

"From: Miloslav Bažant (Miloslav.Bazant@seznam.cz)
Sent: Monday, March 26, 2007 8:39:37 AM
To: Radek Podle??k (rajis85@hotmail.com)

Nazdar Radku.

Díky. Za chvilku se na to podívám. Možná mám i já co tě nabídnout......"

Jinak těžko ti poradit, jakou písničku zařadit do tvého repertoáru. Dost oblíbený styl hudby u mladších je ska (není problém si vygooglit něco otom stylu a známých kapelách a většinu z nich si pak můžeš přehrát na youtube nebo na myspace)

Edited by - rajis on 17/12/2008 14:51:22
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000