www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Filosofie
 Filosofie umění, estetika
 Kulturnost.
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Rzwald
Grafoman

1522 Posts

Posted - 06/11/2008 :  00:15:39  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axel01
Naštěstí jsi tady ty, který je všechny zpochobníš.

rofl :-D, ...no jsem rád, že jsi se na mě nenaštvala
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 06/11/2008 :  11:31:27  Show Profile  Reply with Quote
Rzwald

Nevím, z čeho jsi to vyvodil. ;-)
Štve mě spíš forma tvého vyjadřování, která je dosti agresívní a navíc dle mého zbytečně rozebíráš příliš dopodrobna.
Dělá mi pak potíže nevyjadřovat se k tomu, k čemu jsem původně neměla co víc říct.
Go to Top of Page

Rzwald
Grafoman

1522 Posts

Posted - 06/11/2008 :  18:50:48  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axel01

Rzwald

Nevím, z čeho jsi to vyvodil. ;-)
Štve mě spíš forma tvého vyjadřování, která je dosti agresívní a navíc dle mého zbytečně rozebíráš příliš dopodrobna.
Dělá mi pak potíže nevyjadřovat se k tomu, k čemu jsem původně neměla co víc říct.

aha...no já jsem se právě obával, že naštvaná možná budeš...ale když napíšeš "naštěstí" --- tak jak mám vědět, že to myslíš ironicky?

jinak--zbytek beru na vědomí...ale nevím, zda se něco do budoucna budu schopen změnit, protože si nejsem vědom toho, co by mohlo být vnímáno jako agresivní -- pokud tak na tebe forma mého vyjadřování působí..tak zkus jen mít paměti, že to není myšleno nijak zle...

Edited by - Rzwald on 06/11/2008 18:53:30
Go to Top of Page

navi
Ultragrafoman

2839 Posts

Posted - 09/11/2008 :  19:34:39  Show Profile  Reply with Quote
http://www.youtube.com/watch?v=TQXn5ba0aT8&eurl=

A ešte jeden nářez: http://www.youtube.com/watch?v=GyB21noS7z8&feature=related

Edited by - navi on 09/11/2008 19:45:14
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 13/11/2008 :  11:54:19  Show Profile  Reply with Quote
navi, pokud chceš vidět nářez, začni taky skládat hudbu. Můžeš se inspirovat třeba na www.electronica.cz (ne, že bych chtěla dělat reklamu, ale je to hudba současnosti, tedy samozřejmě pod žánrem elektro, kterou ale dost mladých lidí poslouchá). Je tam komunita producentů amatérů, hlasování, možnost si stáhnout i poslechnout.
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 13/11/2008 :  19:03:11  Show Profile  Reply with Quote
Stáhnu si něco do auta, tenhle styl je dobrý když člověk spěchá a musí jet agresivně, tak dám vědět jaké tam jsou skladby.
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 14/11/2008 :  08:17:14  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Neronisi.

Tenhle styl je skutečně dobrý do auta, hlavně je li vylágrovaný motor a ty to nechceš slyšet. Jinak si muziku v autě poštím jen tehdy, čekám li někde na něhoho,čili parkuji.Čím rychleji jedu, tím menší je vhodnost jakéhokoliv rušivého elementu,pokud se nechci zabít.J8 se naopak snažím vyladit auto tak aby v něm bylo maximální ticho a jsem schopný rozebrat i topení, promazat je a zakulatit hrany ventilátoru aby bylo topení tiché a pod koberci mám vlákninu omezující přenášení hluku. U mne je za jízdy slyšet pouze to co utlumit nejde,čili hodinky v palubní desce a tak je asi vyměním za digitální. Možná,ale zjistil jsem,že k témuž výsledku vede ještě jedna cesta. Když se vracím z vystoupení, nesmyším nic a tak bych mohl hluem muziky omezit schopnost slyšet a pak by i ty hodinky byly tiché.( ale já hluchý jako poleno)

MB
Go to Top of Page

Rzwald
Grafoman

1522 Posts

Posted - 14/11/2008 :  16:43:06  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Miloslav Bažant
Tenhle styl je skutečně dobrý do auta, hlavně je li vylágrovaný motor a ty to nechceš slyšet.

MB, náhodou mě to elektro mile překvapilo.. sice poprvý, co něco takovýho slyším, ale vybral bych si...

navi (a MB taky..prostě všichni vyznavači "tvrďáren"), co řekneš na tohle:
http://uloz.to/945911/01 Ex Cathedra.mp3
(pozn. první 2 minuty jsou poměrně dost odlišné od dalších třech, takže ne, že to po minutě vypneš)

co řeknete na tohle:
http://uloz.to/945938/04 When I Still Needed You.mp3
(ať žije Afrika)

a nakonec tohle:
http://uloz.to/945990/07 Les Loukoums.mp3
(to je taková normálnější)


jinak prosím hodnoťte to takhle:
***** = extáze, orgasmus, vrcholný zážitek, trans
**** = super; uvažuji, že si stáhnout písničky toho, kdo to složil
*** = jj, pěkný
** = těžkej průměr až podprůměr
* = nijak mě to neoslovuje, lepší je ticho než tohle
odpad! = v půlce jsem odběhl vyblít se, naprosto mě to znechutilo, propadám depresi, uvažuji o sebevraždě


časem (až to najdu..jestli to najdu) bych ještě chtěl znát váš názor na čtyři další písničky
Go to Top of Page

neronis
Ultragrafoman

Czech Republic
2110 Posts

Posted - 14/11/2008 :  17:35:01  Show Profile  Reply with Quote
quote:
http://uloz.to/945911/01 Ex Cathedra.mp3


** = těžkej průměr až podprůměr

quote:
http://uloz.to/945938/04 When I Still Needed You.mp3


*** = jj, pěkný

quote:
http://uloz.to/945990/07 Les Loukoums.mp3


*** = jj, pěkný
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 14/11/2008 :  20:03:08  Show Profile  Reply with Quote
MB, poslechněte si aspoň tohle http://www.electronica.cz/automat/download.php?track=275

Je to piano, ale pořád se řadí pod elektro (dělá se v počítači), mohlo by se líbit.
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 14/11/2008 :  23:59:04  Show Profile  Reply with Quote
Rzwalde, to není moc fér hodnocení...pro člověka, který poslouchá zrovna jiný hudební styl .

Mě nevadí takřka nic, ovšem pořád je to jeden stupeň dolů, když bude punker hodnotit hopera. Navíc tady jde o kvalitu, a pokud se nepletu kvalitu v daném žánru, takže to hodnocení nemůže být objektivní.


Ex Cathedra.mp3-něco mezi gothic rock/metal, zařadila bych to někam vedle Evanescence, s tim že tohle je na poslech míň kvalitnější; pokud mám hodnotit jako celek tak ** ,,ve své žanrové kategorii"
When I Still Needed You.mp3-jazz fusion, jakože neposlouchám jazz, tak je kvalitnější. Mě se to spojuje s reggae, což je hudba, kterou nevyhledávám... *** (opět musim tedy brát v potaz žánr a zatnout zuby)
Les Loukoums.mp3-pokus o něco typu Boro,Boro nebo takových těch skladbiček jakože z Egypta. Znám ale i lepší pokusy. Jeden bodík dolů za kvalitu,poněvadž ty efekty na pozadí jsou moc hlasité a zpěv...Dávám **


Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 15/11/2008 :  10:19:59  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Axel01.

Proč ne? Trošku nuda a opakuje se tam stále tentýž motiv,takže v autě by mne to asi uspalo.Slyšet to mohu a dokonce jsem to dokázal vyslechnout až do konce,ale že by mne to nějak oslovilo, to ne.Dokázal bych si to představit jako hudbu k filmu, nebo počítačové hře. Kdybych tomu měl dát název, pak "kroky ve tmě"Skus to poslouchat a představit si jak někdo jde opuštěnou ulicí. Chvilku se zastaví,chvilku jde po plechu a zase po chodníku.Je to zajímavé jako ta chůze bez cíle.

MB
Go to Top of Page

Rzwald
Grafoman

1522 Posts

Posted - 15/11/2008 :  11:35:08  Show Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axel01
Mě nevadí takřka nic, ovšem pořád je to jeden stupeň dolů, když bude punker hodnotit hopera. Navíc tady jde o kvalitu, a pokud se nepletu kvalitu v daném žánru, takže to hodnocení nemůže být objektivní.

axel01, tady kašlu na objektivitu -- mně zajímá, jak to hodnotíš TY...

jinak hodnocení nemělo být myšleno ne jako hodnocení v daném žánru (ono mě to ani moc neřekne, protože z těchhle žánrů nic moc neposlouchám), ale jako hodnocení čistě subjektivní...

jsem zvědavý, jak budete hodnotit ty další...nicméně je asi budu muset napřed znovu stáhnout, neboť jsem zjistil, že jsem ztratil DVDčko plný hudby...
Go to Top of Page

axel01
Velmi aktivní uživatel

Czech Republic
785 Posts

Posted - 16/11/2008 :  22:01:09  Show Profile  Reply with Quote
MB,
já myslela že v autě chcete mít především ticho. Stejně je dobře že ho slyšet můžete, jenom jsem chtěla ukázat že elektro nemusí být nutně extatické, ale že může být i v pomalejším tempu.
Něco, co by člověka vyloženě oslovilo, bych nehledala na stránkách amatérů elektrické hudby .-)
Go to Top of Page

Miloslav Bažant
Ultragrafoman

Czech Republic
6254 Posts

Posted - 17/11/2008 :  07:26:40  Show Profile  Visit Miloslav Bažant's Homepage  Reply with Quote
Axel01.
Elektronická hudba je velmi široký pojem a vejde se do toho vlastně jakákoliv hudba. Je to vlastně můj obor,protože jsem hráč na klávesy.Jenže já hraji jak se říká od Bacha po Vlacha a snažím se by výsledek nebyl rozeznatelný od živého orchstru.Dnešní možosti elektronické hodby to plně umožňují protože je možné vytvořit synteticky zvuk jakéhokoliv hudebního nástroje a gokonce i přednesu,pokud je pro to syntetizer upraven (plně dynamická klávesnice. Elektronicky je možno i upravit i dojem prostoru a rozmístit ve stereu nástroje do 3D, čili některé nástroje odsunout a některé přiblížit. Takže když nahraji třeba Smetanovu Mou vlast,pak toto mnehdy ani odborník nerozezná od symfonického orchestru.Zahraji li rockovou skladbu, budeš předpokládat, že to nahráli živí muzikanti.
Nahraji li skladby Glena Millera,pak uslyšíš třeba šedesát nástrojů bigbandu. To vše je však stále elektronická muzika.Elekronickou muzikou byla i hudba kterou hráli Bony M a to byla výhradně elektronická muzika, kterou dělal jeden člověk ve studiu(mimochodem byl to rodilý čech). Nikdy nehráli živě vždy se jdnalo o plyback.
Takže označíš li ten nabízený příklad jako elektronickou muziku,pak je to jen určitá maličká částečka.Stejně tak bys mohla označit za elektronickou hudbu skladby Vangelise a stále to bude o elektronické muzice.
Ano, v autě mám za jízdy rád ticho, nebo mluvené slovo. Takže si někdy pouštím CD třeba Šimka a Grossmana. Hudba mně příliš rozptyluje,protože jí žiji a nedokáži ji vnímat jen periferně jako kulisu a za jízdy potřebuji být pozorný k jiným věcem,abych si nerozbil nos a navíc naslouchám motoru a plynem jej ladím do tichého chodu, při kterém motor nejméně trpí a je nejnižší spotřeba.

MB
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000