Author |
Topic  |
|
Dalibor Grůza
Grafoman
   
Czech Republic
1678 Posts |
Posted - 05/06/2008 : 10:25:55
|
Teorie rozpínání Vesmíru a gravitace
Podle mého názoru si lze Vesmír představit jako kolotoč, kde působí odstředivá síla otáčení a dostředivá síla gravitace. Jestliže vznikl Vesmír z malého prostorového útvaru a postupně během svých dějin se rozpínal až do našich rozměrů, lze podle mne říci, že tento malý prostorový útvar se vyznačoval velkou kinetickou energii, která dle STR A. Einsteina znamenala rovněž velkou počáteční relativistickou hmotnost tohoto malého prostorového útvaru-prapůvodce dnešního Vesmíru. Jinými slovy mikročástice a zároveň tento malý prostorový útvar jako celek se zřejmě vyznačoval pohybem o velké hybnosti, resp. rychlosti, kterým zřejmě byla rotace tohoto malého prostorového útvaru-prapůvodce našeho dnešního Vesmíru.
Vrátím-li se ke shora uvedenému příměru Vesmíru jako velkého kolotoče, pak na tento malý prostorový útvar-prapůvodce dnešního Vesmíru a zároveň i na dnešní Vesmír působí odstředivá síla způsobená jeho pohybem o vysoké hybnosti, resp. rychlosti, zřejmě jde o rotaci Vesmíru, která je zřejmě příčinou jeho rozpínání.
Nyní se pokusím vyvrátit zažitou teorii entropie Vesmíru, která zjednodušeně vychází z toho, že Vesmír se bude tak dlouho rozpínat, až se průměrná hustota jeho látky sníží na téměř nulu a zároveň dojde k rovnoměrnému rozložení této průměrné, resp. téměř nulové hustoty látky v rámci celého Vesmíru. Podle mne tuto teorii vyvrátila již obecná teorie relativity, jejíž rovnice vyřešené Rusem Fridmanem, předpokládá, že se Vesmír může buď rozpínat nebo naopak smršťovat. Podle mého názoru vlivem gravitace při dosažení určitého bodu rovnováhy by se mohlo zastavit jak rozpínání Vesmíru tak jeho smršťováním. Jinými slovy v okamžiku, kdy dojde k vyvážení gravitačních sil uvnitř Vesmíru s výše uvedenou odstředivou silou způsobující rozpínání Vesmíru, dojde dle mého názoru k zastavení nebo oscilování objemu našeho vesmíru kolem tohoto rovnovážného stavu.
Nyní bych se chtěl ještě vyjádřit k důvodům existence gravitační síly v rámci hmoty. Gravitační pole není dle mého níže uvedeného názoru nic jiného než pohybové pole bodů časoprostoru. Podle mé filosofie: 1.) Absolutní vakuum čili vzduchoprázdno je dle mého názoru tvořeno nekonečným počtem částic (bodů časoprostoru) o nulové rychlosti a nulové relativistické hmotnosti. 2.) Hmota je tvořena dle mého názoru nekonečným počtem částic(bodů časoprostoru) o nulové relativistické hmotnosti a nenulové rychlosti nižší než je rychlost světla c. 3.) Světlo je dle mého názoru tvořeno konečným počtem částic (bodů časoprostoru) o nenulové relativistické hmotnosti, nulové klidové hmotnosti a rychlosti světla c. Podle mého názoru prvotní příčinou existence gravitačních sil v rámci hmoty je to, že hmota je tvořena jak shora uvedenými body časoprostoru hmoty, tedy pohybujícími se body časoprostoru, tak i shora uvedenými body časoprostoru absolutního vakua (jež je zde však nutno dovodit teoreticky, protože jeho existence dle současné exaktní vědy nebyla dosud žádným hodnověrným pokusem dokázána), které mají nulovou rychlost, jsou tudíž nehybné. Lze si tak představit, že toto absolutní vakuum vyplňuje prázdný prostor mezi částicemi hmoty. Obecnou vlastností vakua ve Vesmíru je pak vznik podtlaku, kterým dochází k nasávání hmoty. Podle mne tento podtlak teoreticky předpokládaného vakua nehybných nebo téměř nehybných bodů časoprostoru v rámci hmoty ale i v rámci mezihvězdného a meziplanetárního prostoru v našem Vesmíru je prvotní příčinou existence gravitačních sil ve Vesmíru a zároveň v budoucnu bude příčinou zastavení současného rozpínání Vesmíru, poté co obsah vakua v našem vesmíru dosáhne kritického bodu, který bude znamenat rovnováhu shora uvedených odstředivých a dostředivých (gravitačních) sil našeho Vesmíru. Náš Vesmír se tak bude podobat velkému řetízkovému kolotoči v pohybu, kde bude vyvážena odstředivá síla působící na sedačky kolotoče jeho pohybem a dostředivá síla zajišťována na řetízkovém kolotoči řetězy a v našem Vesmír shora uvedenou a popsanou gravitací.
Dalibor Grůza, Havlíčkova 17, 69301 Hustopeče,e-mail: ak-gruza@cbox.cz , www.sweb.cz/filosofierovnovahy , www.filosofie.cz
|
|
Eduard Fiedler
Nový uživatel
7 Posts |
Posted - 05/06/2008 : 17:58:19
|
citace:"2.) Hmota je tvořena dle mého názoru nekonečným počtem částic(bodů časoprostoru) o nulové relativistické hmotnosti a nenulové rychlosti nižší než je rychlost světla c."
Uvědomujete si, že v tom případě by částice pozorovaná v dvou různých časech nebyla jednou částicí? Bod časoprostoru je určen 4 souřadnicemi(označme x,y,z,t). Prohlásíte-li, že částice je bodem časoprostoru, pak budeme-li ji měřit ve dvou různých časech na stejném místě(x1=x2,y1=y2,z1=z2,t1 ale už není t2), pak nejde o stejnou částici(dle Vašeho ztotožnění bodu časoprostoru a fyzikální částice). A to je vskutku absurdní. Zkuste se sám zamyslet, kam by má argumentace vedla, kdybych začal mluvit o pohybu. |
 |
|
Rzwald
Grafoman
   
1522 Posts |
Posted - 05/06/2008 : 18:42:42
|
quote: Originally posted by Dalibor Grůza
Teorie rozpínání Vesmíru a gravitace
Podle mého názoru si lze Vesmír představit jako kolotoč, kde působí odstředivá síla otáčení a dostředivá síla gravitace.
...a dál nemá cenu číst
Grůza, to je hrůza :-D
...odstředivá síla je zdánlivá síla, kterou pozorujeme díky tomu, že se nacházíme v neinerciální soustavě...člověče, to se učí snad i na základce....
tyjo bejt mod, tak máš na týden banána ;-) ..to už je po několikátý, co čtu ty tvoje fyzikální šílenosti ...doufám, že se na mě nenaštveš...vzpomeň si, že součástí etického argumentu jsou i znalosti...což je přesně to, co imo nemáš |
 |
|
Dalibor Grůza
Grafoman
   
Czech Republic
1678 Posts |
Posted - 05/06/2008 : 20:25:59
|
quote: Originally posted by Dalibor Grůza
Relativitu času lze podle mne vysvětlit vlněním časoprostoru. De Broglieho vlny znamenají, že se vlní nejenom světlo (elektromagnetické vlny, tj. podle mne body časoprostoru o nulové hmotnosti, rychlosti světla c a konečném množství) ale i hmota (tj. podle mne body časoprostoru o nulové hmotnosti, nenulové rychlosti nižší než rychlost světla c a nekonečném množství). Toto vlnění si lze představit jako prostor plný bodů časoprostoru, tedy bodových částic o nulové hmotnosti, které představují polohu a hybnost částice eukleidovského prostoru v určitém časovém okamžiku vývoje Vesmíru (přičemž časoprostor znamená současnou existenci všech těchto jeho minulých, současných i budoucích bodů), které se samovolně pohybují, srážejí a předávají si tak hybnost (resp. se vlní) a zároveň dochází se změnou rychlosti těchto bodů časoprostoru k zpomalení, resp. k zrychlení běhu času u těchto bodů časoprostoru (viz. mé předchozí příspěvky). Zvlněním časoprostoru dochází k růstu hustoty těchto bodů časoprostoru na určitém místě této vlny (čas zde běží rychleji) a snížením hustoty těchto bodů časoprostoru na jiném místě této vlny (čas zde běží pomaleji). Toto vlnění časoprostoru je podle mne důsledkem nenulové hybnosti a energie Vesmíru, který tak nelze zastavit, pouze může dojít k uspořádání pohybu bodů časoprostoru, aby se nesráželi pouze dotýkali, jejich pohyb byl plynulý a spojitý (viz. můj topic Universální etika a evoluce viz: http://www.filosofie.cz/forum/topic.asp?TOPIC_ID=719&whichpage=7 a http://www.filosofie.cz/forum/topic.asp?TOPIC_ID=719&whichpage=1 ).
Pro Eduarda Fiedlera,
časoprostor si lze podle mne představit jako promítaný film, který má předem daný děj, začátek a konec (může být i nekonečně dlouhý), který střídavě promítáme rychleji nebo pomaleji, což se projeví v tomto časoprostoru jako rychlejší nebo pomalejší ubíhání času.
Stejně jako body časoprostöru tak první, druhý a třetí obrázek-políčko filmu nejsou stejné, jde o odlišné obrázky-políčka filmu. U každého (prvého, druhého, třetího ... atd.) obrázku-políčka filmu zároveň toto kino má k dispozici nekonečně mnoho variant (avšak pro toho kdo umí řešit příklady s nekonečnými hodnotami jde pořád o předem daný obsah filmu), u časoprostoru jde tak o jakousi obdobu televizního formátu nazvaného v České televizi "kinoautomat", kdy si diváci vybírali hlasováním jednu z předem předtočených variant děje filmu.
(viz. též: www.cbox.cz/ak-gruza , www.filosofie.cz/forum/topic.asp?TOPIC_ID=729" target="_blank">http://www.filosofie.cz/forum/topic.asp?TOPIC_ID=729 ) |
Edited by - Dalibor Grůza on 05/06/2008 20:39:51 |
 |
|
noemus
Grafoman
   
Czech Republic
1149 Posts |
Posted - 06/06/2008 : 10:48:59
|
quote: Originally posted by Eduard Fiedler
citace:"2.) Hmota je tvořena dle mého názoru nekonečným počtem částic(bodů časoprostoru) o nulové relativistické hmotnosti a nenulové rychlosti nižší než je rychlost světla c."
Uvědomujete si, že v tom případě by částice pozorovaná v dvou různých časech nebyla jednou částicí? Bod časoprostoru je určen 4 souřadnicemi(označme x,y,z,t). Prohlásíte-li, že částice je bodem časoprostoru, pak budeme-li ji měřit ve dvou různých časech na stejném místě(x1=x2,y1=y2,z1=z2,t1 ale už není t2), pak nejde o stejnou částici(dle Vašeho ztotožnění bodu časoprostoru a fyzikální částice). A to je vskutku absurdní. Zkuste se sám zamyslet, kam by má argumentace vedla, kdybych začal mluvit o pohybu.
Ahoj Eduarde Myslím, že Dalibor nepochopí co mu říkáš nebo to ani nechce pochopit, už jsme se mu to někteří pokoušeli vysvětlit a byla to dlouhá a bohužel neplodná debata.
Jsem rád, že tě tu zase vidím :o) |
 |
|
|
Topic  |
|
|
|