www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Myslím si, že jsem na celkový smysl života přišel

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

* HTML is OFF
* Forum Code is ON
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

T O P I C    R E V I E W
Sokrates2915 Posted - 10/04/2016 : 17:50:28
Celkový smysl života

uspořádání
syntéza
snížení entropie
určité úsilí energie

jinak už dříve jsem tvrdil, že smyslem života je syntéza
a beru uspořádávat, syntetizovat, snižovat entropii jako jedno a to samé

že smyslem života je uspořádávat věci, syntetizovat věci.
Entropie - míra neuspořádanosti
důležitá zákonitost - s časem míra neuspořádanosti vzrůstá a nikdy neklesá.

Pokud chceme snížit neuspořádanost a zvýšit uspořádanost, musíme udělat určité úsilí a energii - nebo dodat.

z čeho vycházím?

život vznikl tak, že jednotlivé prvky, malé, elementy se začaly slučovat do větších komplexů, replikovaly se, chyba nastala, výhodnější replikační vlastnosti - převládla molekula s chybou,
a ono se to syntetizovalo dohromady, syntéza, syntéza - z jednotlivých miniaturních, mikroskopických prvků atomů vnikaly složitější molekuly, které obsahovaly několik atomů a tyto atomy byly uspořádané - jak to je možné? - energie ze slunce
když se dodá energie, tak může vzniknout vazba, si myslím
a energii jsme měli ze Slunce

s dodávkou energie se mohly prvky syntetizovat, uspořádávaly se
uspořádávání rostlo - k uspořádání je třeba určité úsilí a energie - energie byla ze Slunce neustálá - a o to jde - energii jsme měli - ty atomy ji měly
takže se mohly spojovat - uspořádávaly se
až vznikly vysoce uspořádané komplexy - život

a tak si myslím, že když život je postavený na tom, že je uspořádáván, tak smysl života vidím v tom, že také budu uspořádávat, jako život sám
také si uspořádám věci - vydám určité úsilí a energii, abych něco uspořádal - třeba jo, třeba ne

jako důkaz, proč by to tak mohlo být pokládám toto
instinkt, pocit, sebepozorání svých pocitů

když jsem s ženou, kterou miluji, mám dobrý pocit - příroda mi říká, že dělám moc dobře - a přijde mi to logické - příroda mi vyvolá takový pocit - protože kdybych neměl pocit zamilovanosti s tou osobou, tak mám menší šanci, že se rozmnožím - a život nebude pokračovat - prostě bez toho pocitu by mě třeba ta žena nezajímala

a ten pocit tu fakt je - opravdu ty pocity jsou silné a já je beru jako signály, které mi říkají různé věci

a teď k té uspořádanosti - budu mluvit o pocitech, když něco uspořádávám - na základě sebepozorování

když si uklidím pokoj - uspořádám si ho do nějakého tvaru - musím vynaložit tomu energii, určité úsilí (to platí s tím uspořádáním) - a když uklízím ten pokoj - a uklidím ho - mám dobrý pocit ze sebe, že jsem ho uklidil - to je obrovsky důležité sebepozorování

když neuklízím svůj pokoj dlouhou dobu - nevydávám žádnou energii a úsilí - mám z toho špatný pocit

další příklad
manažer - který dává úsilí do práce - něco uspořádává - dává energii a úsilí práci - má z toho dobrý pocit (příroda - jo to děláš dobře) - a je to uspořádávání opět

a když nic nedělám mám špatný pocit, protože nevydávám žádnou energii - prostě sedím a nic nedělám - mám špatný pocit ze sebe (příroda mi říká - neděláš to dobře - nevydáváš úsilí a energii - nejednáš v souladu se životem - třeba)

to vše na základě pozorování - nevím, jak jinak to zjistit, než po vlastním pocitu - jestli se opravdu cítíme dobře, když uděláme nějakou práci - vydáme určité úsilí a energii

řekl bych, že je to jasné - že lidé, kteří pracují vydávají energii - něco uspořádávají - tak prostě mají dobrý pocit - a prostě si myslím, že to tak je - a ten dobrý pocit je rozhodující

protože vždy, když udělám nějakou práci - tak mám z toho dobrý pocit, že jsem něco udělal - a o to jde


navrhuji udělat novou vědu - uspořádánílogii
věda o uspořádání - syntéze, snižování míry neuspořádanosti
nemusí to být takto úplně přesně - zaměřit se na pojmový obsah - ne na ten pojem samotný - pojmový obsah - co vyjadřujou ty slova

studovat - jak uspořádávání funguje

a pokud filosofie hledá smysl života - tak toto může být ono, si myslím

a v podstatě je to prosté - prostě vydávat energii a něco syntetizovat, něco dávat dohromady - něco komplexovat - dávat složitější věci - a taky to lidé dělají stále - funguje to tak přirozeně

máme práci - vytváříme sochy, malujeme, stavíme
já to vidím prostě v uspořádávání

a o co jde? - když člověk bude uspořádávat věci, tak bude šťastný - bude mít ten pocit - (příroda - což jsou ty procesy - to z čeho jsme my sami stvořeni - to na jakém principu jsme My postaveni - tak prostě jet podle toho principu - to jsou nádherná slova)

jet na tom principu, na jakém jsme postaveni - prostě jít souběžně s proudem života - v hodinkách jít po směru a ne jiným směrem - aby se ten život nezadrhával

a co s tím? - prvně se s tím vyrovnat, že to tak je (ještě chci podotknout, že to nemusí být pravda - já tomu věřím - ale jestli je to pravda - to doporučuji, aby si na to odpověděl každý sám - já to chci jenom říct, abych tím mohl inspirovat i ostatní - protože kdybych to neřekl, tak tím na tuty jistě absolutně nikoho neinspiruji a já inspirovat chci, pokud mám čím)

takže pokud to tak je - tak prvně se s tím smířit a vyrovnat

potom může člověk přemýšlet, klidně meditovat nad tím - že život je přesně takový a ne jiný a už má životní směr - a už se může vnitřně přetransformovávat - vnitřně přetvářet k tomu, aby sám šel v souladu se životním smyslem

vyrovnat se s tím, že to je o uspořádávaní věcí a že člověk musí vydat úsilí a energii - potom bude šťastný podle mého názoru

a ta věda o uspořádanosti - to abychom lidé věděli - VĚDĚT - vědec VÍ, si myslím - věděc VÍ - takže abychom VĚDĚLI - co to uspořádanost je

a vyvinout novou vědní disciplínu naprosto jenom o smyslu života - o uspořádanosti o syntéze - a všechny aspekty, které se k tomu pojí - abychom věděli a měli to uspořádané ty informace a věděli orientovali se v tomto smyslu - jinak budeme roztříštění a budeme hledat

řekl jsem jednou si - že inteligence je lokalizace
trošku méně stručně - inteligence = lokalizace hledaného bodu

takže když hledáme smysl života - hledaný bod
hledaný bod = smysl života

tak inteligentní ho lokalizuje
lokalizuje ho v miliardě miliard bodů (nebo v nekonečně bodů ho lokalizuje) - protože inteligence je schopnost - a když jsem inteligentní - tak smysl života najdu - lokalizuji
když nejsem inteligentní - tak ho nelokalizuji

no a když to lokalizujeme - tak to uchováme - rozšíříme to mezi mysli lidí, aby to věděli - aby to každý lokalizoval - potom se to dostane do veřejného povědomí a už se o tom ví a hodně lidí o tom píše a už to veřejnost ví - už se to zaznamenává a předává dál a dokumentuje a vytvářejí se o tom filmy, články, a další a informace se rozšiřuje

ale prvně to je v jednotlivci a ten musí zajistit, aby se informace rozšířila, protože to ví pouze on sám


i když se člověk učí, tak si organizuje informace, si myslím - je to stejná organizace

když člověk medituje - tak si může organizovat svůj vnitřní svět, svou mysl, svou duši - prostě svoje nitro
a také to je organizace - uspořádání

také se vyvíjí úsilí dosáhnout organizace - najít sebe sama - proto třeba se medituje - že se člověk uklidní - ale to je také úsilí - úsilí si sednout a soustředit se


a říkám si, jakékoliv úsilí a energie by se měla oceňovat a tak to taky funguje - oceňujeme penězi - když někdo vydá určité úsilí a energii

a je jedno jaké úsilí a jakou energii - prostě když něčemu věnuji úsilí, tak by to mělo být ohodnoceno

a to by mohla být odpověď, proč oceňujeme penězi jakou práci - za práci odměna

a úsilí je jak manuální práce, duševní práce, uklízeč, malíř, umělec, herec, vědec, učitel - všichni vydávají úsilí a co bychom si počli bez jednotlivých profesí - každá profese má svůj význam svou funkci

zajímavé bude napsat článek o tom jaká profese má jakou funkci ve společnosti - a kolik určitého úsilí a energie se do toho vkládá
za to by se měla i oceňovat - podle vloženého úsilí a energie si myslím - to je spravedlivé ne? - když jeden tomu věnuje tolik úsilí a věnuje se jedné věci a druhý věnuje stejné určité úsilí a energii jiné věci, tak by měli být ohodnoceni stejně, nevím - to těžko rozhodovat - to je tak velká věc, že to chce velmi promyslet

kdo pracuje, dostává peníze - vydává určité úsilí a energii - tudíž vlastně organizuje něco ve světě - a když za to dostane peníze - víme, že něco organizoval, uspořádával - tudíž má nárok na odměnu - v podstatě za peníze - peníze jenom je to průkaz k tomu vyzvednout si odměnu dle mého výběru

záleží kolik energie a určitého úsilí jsem věnoval, tudíž na jak velkou odměnu mám nárok


ale hlavní otázkou je - hlavním cílem je porozumění tomu, co to uspořádávaní je, co to je syntéza - jaký význam - jaký pojmový obsah to vyjadřuje - ten smysl o kterém se tu bavíme - ten obsah, o kterém se tu bavíme

podle toho se možná dá určit, co je správné a co je špatné

možná bych si troufal říct toto

syntéza - dobré
rozklad - zlé

nebo rozklad bez syntézy - ale v podstatě energie se neztratí - ale vytvořený komplex

energie se neztratí - ale taky nemusím nic vytvořit

jaký by byl teda účel života - co syntetizovat?

jak máme syntetizovat? Jaké je správné syntetizování?


můj cíl? Uspořádat svět - to zní dobře ne?
uspořádat všechno, co můžu. Nedělat věci zlé, co by rozkládaly uspořádané věci (jako je třeba život, vztahy, či cokoliv uspořádaného)
jako uspořádané beru všechno, i lidi, jsou uspořádané prvky

uspořádávat vztahy, uspořádávat myšlenky, uspořádávat informace, uspořádávat řády, uspořádávat instituce, uspořádávat mapy, uspořádávat ...
na všechno je třeba energie

ještě poznámka významná - čím uspořádanější věc - tím atraktivnější bych řekl - a to je důležité

kam bych šel - do jakého hotelu? Do uspořádaného - uklizeného ťip ťop perfektního - nebo naprosto neuspořádaného v bordelu, odpadcích samých

který sešit školní s poznámkama by se mi líbil víc? Ten neuspořádaný - tam kde jsou kliky háky - nebo ten úhledný - naprosto uspořádaný - perfektně přehledný?

i když neuspořádaný sešit je také v jistém smyslu uspořádaný - jen ne tak obvykle - jsou tam všechny prvky - a uspořádané jinak než přehledně

ještě musím přijít na to, co to uspořádané je - nebo co je tím smyslem - co je tím významem uspořádávat

na wikipedii jsem četl - že uspořádanost - objevila se tam relace - že to je vztah mezi dvěma prvky myslím - mě to stačí ta definice - nevím, jestli je přesná, ale mi stačí

jaký je smysl uspořádanosti? - uspořádanost - že je pravděpodobnost výskytu je třeba šest míst oproti 25 míst - tím je to uspořádanější

takže uspořádanost

mám tomu rozumět tak - že mám dvě množiny - každá má tři prvky
první prvek z první množiny se dá do VZTAHU s druhým prvkem (třeba) z druhé množiny

ale nemusí to být jen tak jednostranné možná - možná tu může existovat rovnováha - mezi rozkladem a syntézou

rozkládat a syntetizovat nové - rozkládat staré a syntetizovat nové

možná to je právě život - končíme s jedním a začínáme s novým

stejně se všechno rozloží - to s časem automaticky - ale život bojuje proti tomu a uspořádává se - takže možná, že více uspořádávat právě život dělá

co se dá uspořádávat a má to smysl - uspořádávání myšlenek, lidí, vztahů, skupin, prvků, atomů, energie, živočichů, rostlin, genetického kódu, aminokyselin
přemýšlím, co se dá uspořádávat - hledám v tom nějaký význam, smysl

internet je boží - všechny myšlenky mohu ihned uploadovat - komunikace - sdělování myšlenek - informací - jedna buňka mozková (já) posílám elektrický vzruch (impulz) - přes elektrický počítač - dalším mozkovým buňkám (lidem na internetu) - všem online - všem připojeným
super imitace přírody - mozku
elektřinou v mozku - elektřinou mimo mozek na zemi přes elektrické vedení - že by to mělo souvislost - no jasně že to má souvislost - je to na stejný princip

a tak se dají dělat další vynálezy - když ne že půjdeme nebo to je jedno může se - jít takovou cestou že hledáme nějaké způsoby

hledejme způsoby tak, že sledujme pozorujme přírodu a její FUNKCE - to, co ona dělá - každá funkce je k něčemu - a příroda je dostatečně moudrá na to, aby ta funkce měla fakticky skvělou kvalitu - umírněnou - praktickou

proč se neinspirovat přírodou? Vždyť to děláme - ale uvědomujeme si to? Lokalizujeme to v našich hlavách tuto prostou myšlenku? Máme ji ve vědomí a s ní pracujeme

Buďme moudří jako příroda - to je ideální cíl - buďme klidně moudřejší - ale je to těžko v praxi dosažitelné, ale můžeme se o to i jen snažit - příroda, aby byla naším vzorem - to co příroda dělá, tak ji napodobit - ty její přírodní procesy

třeba jak to probíhá v játrech - nějaký proces - zjistit funkci a princip toho procesu a aplikovat ho do normálního světa ve velkém měřítku - založit organizaci - na princip jaterního procesu - a to, co dělá uvnitř našeho těla, tak to aby dělalo i vně ve velkém měřítku - protože princip je stejný a když uděláme principiálně dobrou věc ve velkém měřítku - ve velké kvantitě - tak máme principiálně dobrou věc ve velkém měřítku - tudíž je přínosná

a já si myslím - že principiálně skvělé nejmoudřejší věci má sama příroda a tak se jí inspirovat - neříkám, že to neděláme

ale jde mi o přístup k této věci - jak přistupujeme k věcem

co k tomu přistupovat tak, že ji imitujeme? nějak tak

nejdříve to chce pochopit a porozumět přírodním zákonitostem

jak pochopit přírodní zákonitosti?

Dám otázku - je každý zdravý člověk schopen pochopit svět? Proč by nebyl??

Proč by každý člověk, kdo má rozum nepochopil teorii relativity?
Má na to to pochopit? Má
Až to bude tak zaběhnuté, což už je, až za 100 let to budou lidé vědět o dost víc než teď


ty jo, ta komunikace je zajímavá - k čemu je komunikace to je oblast mého velkého zájmu - přijít na důvod komunikace - to je tak zajímavá otázka

vydat ze sebe to nejlepší :-)

takže prvně pochopit přírodní zákonitosti - ať už jde o kteréhokoliv člověka

jsme v tom společně v tom životě

když odvrhneme absolutně všechny okolnosti, které se kdy děly, absolutně všechny situace, které se kdy staly
tak se narodíme a žijeme - nikdo nikdy neválčil - nic se nikdy nestalo

a když se zaměříme pouze na život samotný - čistý život, že se narodí - ne do nějakého prostředí, nebo doby, ale prostě život se stvoří

tak když jsem tím životem - tak kdo jsem - a s jakým úmyslem jdu na svět - jdu na svět žít ne?

jen samotný život - ne svět, do kterého vstupuje - ale život, který se rodí a rostě - čistě samotný život, který vzkvétá - on nemá žádné úmysly - nic nemá

říkám si teď - kdyby neexistovala absolutně žádná výchova, kterou tady máme - kdyby neexistovala žádná kultura - jaké by to bylo?

kultura se vyvíjela určitým směrem a kam nás tato kultura a výchova dovedla?


Co když si představíme toho člověka, který se rodí - a narodí se do prostředí, kde jsou všichni mírumilovní? A všichni jsou vychováni úplně jinak než to vidíme - bylo by to jiné?

Výchova působí na člověka - obrovsky si myslím - obrovsky působí výchova na člověka

ale vychováváme se sami

jak říkal Sókratés - kdo chce hnout světem, ať nejprve hne sám sebou


já mluvím o naději na jiný zítřek - co kdyby se všichni změnili?
Je to možné? Je možné změnit sám sebe? A jít směrem, kterým se chci vydat?

Je to možné, že se člověk změní? Naráz si řekne, už nebudu takový, jaký jsem kdy býval, budu jiný, prostě jiný a půjdu novou cestou, novou cestu si zvolím - je možné, že si zvolím takovou cestu, která je třeba správná, třeba dobrá, třeba mírumilovná

je to možné, že by si každý jednotlivý člověk řekl, já budu jiný?
Člověk si může stát za svým stanoviskem, může být nezměnitelný, ale vždy se může stát něco, co člověka naprosto změní, že je jiný

a kulturu to tu máme

chci tím říct, že každý jednotlivý zodpovídá sám za sebe - a tím, jací jsme, takový je svět

může být svět jakýkoliv a já můžu říct, budu jiný, si myslím

a z toho mi vyplývá - že svět může být úplně jiný, než jaký je

a všechno to je ohledně toho, jak se daný člověk jednotlivec sám rozhodne v sobě

a může být ten svět fakticky dobrý - protože naděje je
a vždycky bude, dokud tu někdo bude
i když tu nikdo nebude, tak je naděje, že život vznikne znova, možná

jsem vodnář, jsem se díval, a moje tarotová karta je naděje - což v tomto případě sedí

já si myslím, že v životě mám dělat přesně toto, mám tady sedět na filosofickém fóru a psát tyto myšlenky - myslím si, že to je pro mě nejlepší činnost, kterou mám dělat.

naděje, že člověk se může změnit a tím změnit svět. Co kdyby se každý změnil a mohlo by se tím změnit všechno a změna může být jakýmkoliv směrem

nic není stálé - myslím si, že ve vesmíru nic není statické snad - nevím, ale dynamický je život i vesmír dost si myslím

jedna věc mě napadá - když se rozpíná vesmír - proč se nerozpínám já? - nebo rozpínám se? Jsem stále větší a větší? Nevím jak to je


To je ale obrovská naděje - naděje na změnu - že když mám pocit - moje psychika směřuje do jednoho bodu a to konce - tak se to může změnit a život je úplně jiný - jako když člověk zažívá beznaděj

o tom si myslím, že právě mluvím

tady jde o naději - naděje je obrovská věc si myslím - dokud má člověk naději, tak všechno je možné

naděje znamená všechno možná - pokud mám naději na cokoliv - na lepší zítřek, nebo vůbec naději na vůbec nějaký zítřek - tak nevím, co dodat

a beznaděj - když se člověk cítí beznadějně - tak vesmír je dynamický - třeba se může stát něco, co se ještě nikdy v životě nestalo - je tu možnost čehokoliv

naděje umírá poslední a teď tomu možná trošku začínám víc rozumět

naděje

budu se nad tím zamýšlet - je to moje tarotová karta - tak naděje má pro mě velký význam asi - říkám to, protože už teď mám z toho neobyčejný pocit

když opravdu cítím beznaděj

teď jsem si něco uvědomil - sepjaté ruce - když se člověk modlí - to možná i značí víru - možná proto se i člověk modlí - naděje, že to bude lepší - když se cítím opravdu v úzkých, tak se pomodlím proto, že naděje

teď čtu na wikipedii naděje je člověkem vnímanou možností (šancí) pokroku (výsledku) ve zdánlivě neznámé (neřešitelné) situaci, která následně vytváří víru v pozitivní výsledek událostí a situací v životě. Pocit naděje vyžaduje určitou houževnatost - víru, že vše dobře dopadne i přes vnímané problémy.
Pro křesťany - jedna ze tří nejvyšších ctností - víra, naděje, láska
Tomáš Akvinský - naděje - očekávání věci budoucí, dobré, nesnadno dosažitelné, ale možné
a vyobrazení naděje - sepjaté ruce

vnímaná možnost - šance - pokroku

no já jsem si to asi racionalizoval v hlavě - jako sám jsem si racionalizoval možnost naděje - to jsem si myslím udělal

psychika je zajímavá - rád si hraji se svou psychikou - nevím, jestli to nazývám správně - ale vyzrát sám na sebe - nevím, jestli to je dobře


jo vím, co je správně, si myslím


máme ve světě INSITUCE, které fungují - které mají FUNKCI VE SPOLEČNOSTI

třeba rádio - když něco má opravdovou funkci ve světě - tak je dobré, aby to tu funkci plnilo

tady se už nebavíme o penězích, jak si něco vydělat - ale jak fungovat jako společnost

podle mého názoru - syntéza je správná

co kdyby se rádio syntetizovalo - že by bylo jenom jedno rádio - ne více rádií - že by bylo jenom jedno rádio - to by potom spolupracovali spolu - toto je opravdu - co má význam - podle mé teorie

kdyby rádio - které plní funkci - zpráv a dalších - kdyby bylo pod jedním vedením
ale zase máme různé typy rádií - ale to by nezaniklo - rádio Kiss - ale kdyby to fungovalo jako rádio celkově

instituce ve světě - rádio - to má prostě opravdu funkci - takže syntetizovat veškeré rádio na světě - nechat si svou různorodost rádií - svou svobodu - nemít to sjednocené za účelem toho, že by se to podřizovalo - ale spolupracovalo

zjistil jsem možná - nejsem si tak zcela jist - že mám liberální myšlení - jsem možná liberalista - beru hodně asi největší ohled na svobodu jednotlivců - si myslím - myslím to v dobrém slova smyslu - líbí se mi tady ta svoboda - o ničem jiném nevím, co liberalismus znamená

a prostě založit společnost ne na výdělcích - ne na penězích - ale na FUNKCÍCH - když něco má svou funkci - FUNKCE JE TO SPRÁVNÉ SLOVO - o to jde - o funkce, fuknce, funkce - jedině - když to ve společnosti má funkci - když to funguje - ale jde o správnou funkci - SPRÁVNÉ FUNKCE - které mají smysl

ne kvůli výdělkům - ne kvůli penězům - ale prostě rozumné funkce - pro lidi - altruistické - pro společnost funkce - ne pro sobecké důvody, ale pro altruistické - pro společnost

rádio má funkci pro společnost - co to znamená? - JÁ POSLOUCHÁM RÁDIO A JE TO SUPER - to má opravdu smysl

a v tom je třeba se rozšiřovat - je třeba hledat nové a nové funkce - a imitovat přírodu - pochopit FUNKCE = PRINCIPY přírody a tyto principy přírody převést do společnosti

jak říkal Platón - v čele má být filosof - nemyslím sebe - myslím ideálního člověka - rozumného - moudrého - milující moudrost - a jde hlavně o to OPRAVDOVÝ!!! FILOSOF

nejde o někoho, kdo se nazývá filosofem a filosofem není - ale opravdu s duší filosofa - protože když někdo v tuto hodnotu opravdu věří - tak prostě sám CHCE být moudrý - opravdu chce být moudrý - opravdu od srdce

když bychom měli v čele někoho opravdu moudrého - nenarážím na aktuální politické poměry - v podstatě se o to zas tak nezajímám a nemám na to názor - mě nezajímá, jak to je - mě zajímá, JAK BY TO MĚLO BÝT - protože když to je takové a nevím, jaké by to mělo být - tak ať udělám jakoukoliv změnu, tak to nepovede k lepšímu - když PŘIJDU NA TO, JAKÉ BY TO MĚLO BÝT - tak můžu jít tím směrem, který si myslím, že je správný


já Vám povím, že mi je zvláštní, že jsem se nikdy neopil, vždy jsem byl proti tomu, to jsem zásadový v tomto jo, možná - no někdy se napiju doma něčeho - ale vždy jsem byl proti tomu - to nebudu rozebírat

jde tu hlavně o ty funkce ve společnosti - armáda - má funkci ve společnosti - jako imunitní systém - který brání před cizorodými patogeny - tak armáda brání proti invazi zvenčí - chrání náš stát - náš organismus - je to něco - co má svou funkci - funkce obranná

a prostě bez toho se neobejdeme, bez takové funkce - protože kdybychom tuto funkci neměli - tak cizorodé látky - patogeny - napadnou náš stát - a v podstatě zničí a naruší náš organismus - náš stát - má prostě svou funkci

a zpočátku to chce si uspořádat, co má jakou funkci, chce to prostudovat tělo lidské - odpovědět si, co má jakou funkci - protože tu jde o jeden organismus - jeden člověk - myslím jako studovat z kniz - jeden organismus a funguje jako jeden celek

tyto zákonitosti - jak funguje společenství - ono si myslím, že to bude odpovídat tomu, jak funguje jedinec - jak to funguje uvnitř jedince

a prostě mít společnost takovou - že jednotlivé instituce jsou jednimi kolečkami z hodinek a všechny když pracují, tak jak mají - prostě pracuje jedno kolečko z hodinek - má svou funkci a funguje jako jeden celek

mozek řídí

velící funkce

v podstatě to tak funguje - ale každý systém - každé uspořádání se s časem rozpadá - takže uspořádávat je neustálý proces - neustále se může uspořádávat a zdokonalovat, protože se nám to jak čas ubíhá rozpadá pod rukama - podle druhého termodynamického zákona - jestli to je on teda

a v podstatě o co jde? Táhnout za jeden provaz - spolupracovat - pomáhat si - altruismus - pro společnost - a takto mít nastavenou mysl

funkce - potřebujeme jíst - to je asi největší funkce
takže prostě produkce jídla -
tady tím se zabývat
a tady máme - cukr a další takové věci, které jsou prostě - čím se živíme - to je základní kámen špatný - obrovsky špatný kámen života našeho naší společnosti je ten - že se živíme naprostým hnusem
cukrem, glukózo-fruktózovým sirupem
prostě musíme jíst tak, jak je zdravé jíst - to je můj názor - a je to jenom jeden názor ze sedmi miliard
nemůžu rozhodovat si myslím - to by měla rozhodnout demokracie

možná - není to tak dobré - že řídit - má filosof - podle Platóna - ale SKUTEČNÉ ROZHODNUTÍ MAJÍ UDĚLAT VŠICHNI - že DEMOKRACIE MÁ !!ROZHODOVAT!!!!

o rozhodnutí tu jde - ne že by všichni vymýšleli to nejlepší

ale ať si každý může zvolit - to je možná špatně - že rozhodují o tom lidé za nás - lidé - poslanci rozhodují za nás - jaké my máme mít práva - v podstatě si dělají, co chtějí - ale my nerozhodujeme - a tím nám upírají naše práva - my se musíme podřizovat

si myslím - že ROZHODNUTÍ - jde tu o pouhé rozhodnutí - rozhodnutí mají udělat všichni - každý - rozhodnutí - a vláda má vytvořit pouze návrhy

to, si myslím, je spravedlivé - ano žiji ve státě - je tu 10 miliónů lidí - takže když se rozhodnu pro, proti - tak to bude jeden hlas z 10 miliónů - ale mám právo rozhodnout o tom - jaké pravidla tady budou - a ne že si o tom rozhodují lidé sami - pro 10 miliónů lidí si ROZHODNE pouze část

ano - když s tím 7 miliónů lidí nesouhlasí - tak není myslím spravedlivé rozhodnout pro - kvůli 3 miliónům

jo je to nepraktické - tady takto přemýšlet - musím ale nějak přemýšlet, abych vyvodil nějaké rozumné řešení

z toho pohledu - je internet velmi dobrá technologie - protože každý se tu může svobodně vyjádřit

kdyby byl systém vytvořený takto:

Poslanci - lidé, kteří řídí stát - mají vymýšlet zákony a upravovat je:
Poté - je umístí na internetovou stránku - na internet - kde lidé ČR budou hlasovat - a dokud se všichni lidé ČR nevyjádří - tak nemůžeme pro celou Českou republiku vydat zákon, který neschválí každý občan - tak to bude spravedlivé

protože nemůžeme rozhodovat za všechny - tím by také spolupracovali všichni lidé a fungovali bychom jako společnost, kde všichni o všem vědí

s tím se dostávám do další etapy - zpravodajství - aby každý o všem byl informován - to má také funkci

vzdělávací instituce a systémy - myslím si - že vzdělávací systémy a internet by se měly spojit

PŘESNĚ TAK:
VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE BY SE MĚLY SPOJIT NAVZÁJEM A MĚLY BY SE PROPOJIT S INTERNETEM

vzdělávací instituce by neměly být samostatné

na internetu by se měly vydávat informace o veškerém vzdělání - veškeré informace by se měly sdílet

všechno by se mělo hodit na internet, aby se mohl každý učit - vzdělávat - když odvrhneme naše SOBECKÉ DŮVODY SI NECHAT VĚCI PRO SEBE - podívejme se na toto z jiného pohledu - jak velký užitek to může přinést ta moje práce pro celou společnost?

ještě jedna věc, kterou jsem vymyslel na kterou jsem velmi hrdý
je to o ekonomice - moje věta, co to znamená ekonomika:

EKONOMIKA = CO NEJVÍC V CO NEJMENŠÍM ROZMĚRU

to je moje veledílo - chci to velebit - protože si myslím, že to je úplně naprosto skvělé - když se nad tím zamyslíme - jak obrovský význam to má - myslím si, že to je dobře

co nejvíc v co nejmenším rozměru
co největší hodnota v co nejmenším rozměru
co největší kvalita v co nejmenším rozměru

příklad:
rozměr - kufr má určitý rozměr - metr krát metr krát 20 centimetrů - třeba - to je KONEČNÝ rozměr

mám 50 věcí o různém rozměru
a teď tam můžu dát "NEEKONOMICKY" 3 věci a kufr je plný, víc se tam nevejde
nebo tam můžu dát "EKONOMICKY" 40 věcí a kufr je plný, že se tam víc nevejde

ono to fakt může být - rozměr je daný a konečný
a můžu do toho hodit 3 věci a víc už ne, nebo 40 věcí a víc už ne

jde o ZPŮSOB!!! - jakým se tam dá

ekonomika = co nejvíc v co nejmenším rozměru

další příklad:
definice:
nijaká mě nenapadá - ale jde o to - že máme v jedné větě například mnoho informací v té jedné větě obsahující mnoho mnoho věcí - v jedné větě obsaženo mnoho mnoho věcí - veškerá charakteristika definujícího objektu je v jedné větě o pár slovech
věta - počet slov je rozměr - a pojmový obsah - to, co ta slova říkají - ten obsah - je vysoké hodnoty, vysoké kvality

takže prostě ty funkce - říct si sám sobě, jaké ty funkce - a potom tyto funkce spojovat

oči - pozorování - smysly - registrace prostředí tomu říkám

naše smysly registrují prostředí - další moje velká věc, na kterou jsem hrdý, co jsem vymyslel

!!!!funkce registrace prostředí - zaregistrovat jednotlivá místa ve vesmíru včetně na zeměkouli - jo registrovat - kde co je a co kde je!!!

co u nás registruje prostředí? - Máme Google Earth - to je super

ještě tady říkám nějaké informace a možná, že jsou dobré - záleží i na nás samých, jak moc jsme lidští - abychom se nebáli - ale abychom to nezneužívali ke špatným účelům - ale prostě musíme se rozvíjet a všechno špatné padne - existuje jenom dobro a zlo je nedostatek dobra a za chvilku bude všechno dobré, pokud přežijeme - všechno bude zase dobré a tak ještě někdo zneužívá informací, tak všechno zlé se překoná a bude vše zase dobré - to je můj boj s tím, jestli je bezpečno, nebo ne

Google Earth - máme satelity a registrujeme vesmír - co kde je - a také identifikujeme - co co je - co je jaký objekt ve vesmíru - takže identifikace - zidentifikovat všechno - mít všechno pod kontrolou

mít všechno pod kontrolou
být rozumný, moudrý, ctnostný a člověk správných vlastností

takže abychom věděli co co je - na to jsou vědci - a vědci také studují - registrují vesmír

a Zemi už máme celkem zregistrovanou - docela i víme, kde co je

za to také moderní technologie

určitě technologie a vývoj technologie to je cesta kupředu - tím jdeme vpřed

a co je důležité na vývoj nových technologií? - vzdělání je prospěšné - protože člověk si rozšíří obzory - potom zábava možná - ať to baví - mluvím teď o něčem, čemu možná nerozumím
pro vývoj nových technologií - pro VYNÁLEZCE - je důležité - důležitá je kreativita; příjemné prostředí bych řekl - zajištění

to je zajímavé - co je důležité pro vynálezce nových technologií?
je dobré sám najít cestu (lásku) k tomu něco vytvářet
zvídavost je dobrá - velmi dobrá
zajímat se o věci, JAK FUNGUJÍ - TO JE HESLO: !!!!JAK FUNGUJÍ!!!
houževnatost
určitě je skvělé se inspirovat Thomasem Alva Edisonem a dalšími vynálezci

tady mě to přivádí k další oblasti, což je historie - to si myslím, že internet je naprosto skvělý - když budeme psát historii na internet

ještě k čemu nám bude, když budeme psát falešné věci na internet - ale myslím si, že většina lidí bude názoru správného a dávat pravdivé informace o událostech

jedna poznámka - velmi zajímavá pro mě (od Hawkinga - Stručná historie času):
událost = 1 bod v prostoru a čase
(můj dodatek - myslím si, že to je jedna souřadnice ve čtyřsouřadnicovém systému - prostě souřadnice 3,4,6,1 - to označuje jeden bod ve čtyřrozměrném prostoru - těchto slov není třeba se bát - když se pochopí, nejsou složité - když to člověk vidí)

takže používat na historii internet

myslím si, že internet má velký potenciál

spojovat internet a vzdělávání - to je klíčové
aby celé lidstvo se vzdělávalo tak komfortním způsobem, jen zajdou na internet

jakým způsobem dělat stránky? EKONOMICKY!!!!!!

EKONOMIKA = CO NEJVÍC V CO NEJMENŠÍM ROZMĚRU

takže co nejvíce informací na co nejmenší ploše - nemít dlouhé knihy - ale kratší a kratší - a i když je něco vytvořené - tak to ekonomizovat, ekonomizovat, ekonomizovat - dávat větší kvalitu - větší hodnotu informací do menšího a menšího rozměru - do kratších a kratších vět

a internet se musí používat - musí se využívat k dobrým věcem - doporučuji i výzkumy na to, jestli je internet zdravý a výzkumy na vliv internetu a zdraví pro lidi u interakce člověka s počítačem v jakémkoliv pohledu

jde tu o informace - ale na internetu je přehršel informací - a tak to chce nějaké správce internetové - to chce někoho, kdo je zodpovědná osoba a používá internet k účelům, které jsou užitečné

ještě to chce na internetu něco, podle čeho se dá orientovat na internetu - internetový orientátor - INTERNETOVÝ ORIENTÁTOR

chce to internetové stránky na které se budou dávat orientační věci, kde se může člověk orientovat na internetu - chce to NAPROSTO ZVYŠOVAT ORIENTACI NA INTERNETU - TÍM SE ABSOLUTNĚ BUDE ZVYŠOVAT EFEKTIVNOST INTERNETU - založím to sám - budu dělat orientaci na internetu

INTERNETO-ORIENTOLOGIE

věda o orientaci na internetu

když se dokážeme bleskurychle orientovat na internetu

zlepší se služby na internetu

ono to už funguje - ale chce to prohlubovat, prohlubovat - to dělá ale i google ne? - vlastně internetový vyhledávač

chce to ale větší lepší a lepší a lepší a lepší orientaci na internetu - prostě aby celý internet - naprosto celý internet - aby se člověk dokázal orientovat naprosto v celém internetu

je to jako registrace skutečného reálného prostředí
tak to bude registrace - orientace imaginárního neskutečného prostředí

a to je velmi třeba - je třeba dělat RŮZNÉ ÚROVNĚ ORGANIZACE INTERNETU
protože v té síti se člověk ztratí

chce to mít absolutně všechny informace na internetu a mít je ekonomické - co nejekonomičtější to půjde
a mít absolutně skvělý orientační systém, kde se každý příslušník absolutně ihned orientuje na veškerém internetu - tak najde všechno, co potřebuje z informací

a když každý bude mít naprostý přístup ke kvalitním informacím - od vzdělávacích institutů - z vědeckých výzkumů - tak naše technologie - náš výzkum půjde rapidně kupředu - všichni budeme mít přístup k informacím

v čem je nebezpečí? - nebezpečí zneužití informací - tak to rychle, abychom se naučili dobře chovat - jak jsem psal výše - vždy je naděje na změnu - můžeme naprosto zcela změnit své systémy - svůj systém kultury

můžeme udělat to, co je správné - můžeme se dále vyvíjet

a když se změníme - když budeme naprosto všichni rozumní, nebudeme zlí, budeme všichni dobří - budeme všichni altruističtí

tak to bude super - je to ideál - je to ideální cesta - ale lepší cestu nemám

a je dobré někam jít - to ten život, co se tady vytvořil (My - život) - My co jsme se tady vytvořili - půjdeme cestou v souladu se životem - tudíž budeme jako jeden celek - máme obrovský potenciál - všechno je v našich rukou - a My jsme život - a život syntetizuje - my to sesyntetizujeme - takže budeme jednat v souladu se životem

a všichni budeme v pořádku - disciplinovaní - budeme plnit svou funkci - budeme jako jeden a budeme fungovat

podle mého názoru - lidé nejsou špatní - mají pouze špatně nastavený software - kdyby každý naprosto každý absolutně každý člověk v tomto okamžiku zapomněl absolutně na všechno - tak by nikdo neválčil - nevěděl by proč - nechtěl by - zapomněl by naprosto na všechno - si myslím - že by nikdo nikomu neublížil - možná, kdo ví

ale myslím si, že válka je chyba softwaru, anebo alespoň takový software - který ničí - rozkládá - je zlý
ale to se dá zpravit - výchovou - i ten nejzlejší člověk se dá dát do kupy - nějak - po nějakém čase - máme vždycky naději - že se dokáže změnit - třeba těžko - ale naděje je - podle mě to je v softwaru - v mysli - je to podle mě program napsaný v opačném směru - nežli k životu

takoví buddhisti - ti mají super software - s nimi bych si povykládal možná - to by bylo asi fajn - žádní rozkladači - syntetizátoři - "pomáhejme si"...

naprosto všechno zlé jde z našeho programu v mysli, který se programuje

ale můžeme si naprogramovat, co chceme

a v tom se objevuje cesta - programování myslí

ať se programujeme správným směrem

dá se říct - že toto je ideologie - ale nevidím to špatně

každý máme svou ideologii - každý máme svůj software

a já jenom syntetizuji nový software - abych se změnil a abych změnil, co můžu změnit - věřím tomu, o čem přemýšlím - myslím si, že to není špatné

ještě vždycky jsem říkal toto:
NIKDY MI NEVĚŘTE, VŽDY PŘEMÝŠLEJTE SAMI

nikdy nikdy nikomu nevěřte a věřte sami sobě

já chci jen inspirovat, nechci, aby mi někdo věřil


takže když tady máme ten internet - a prostě informace na internetu - tak syntéza informací
jednotlivé informace syntetizovat

no to je nádhera - nádhernou věc jsem vysyntetizoval

JEDNOTLIVÉ INFORMACE SYNTETIZOVAT

syntéza informací do větších a komplexnějších celků

tak to možná funguje v hlavě, že máme jednotlivé informace a ty se syntetizují do větších komplexů - zajímavé, možná geniální

když budeme dělat věci účelně - s funkcí - tak dojdeme daleko

je dobré mít syntetizující účely si myslím

nebo taková věta - syntetizuj, nikdy nerozkládej

a nemusíme se zajímat o rozkladače - syntetizujme

ještě - kdyby v žádném lidském tvoru nebylo V MYSLI - zlý úmysl - tak by všichni byli hodní - nikdo by nikomu neublížil - je to v SOFTWARU - V MYSLI

a mysl se dá přetvářet - k tomu fungují vězení - na přetváření mysli - si myslím

takže další funkce?
určitě ty informace s internetem - chtěl jsem dodat - že když se tak zefektivníme a budeme všichni syntetizující mysli - všichni budeme chtít syntetizovat a ne za účelem rozložit něco nebo někoho - a syntetizovat vztahy - syntetizovat - uspořádávat tělo - uspořádávat funkční společnost

to je slovo
FUNKČNÍ SPOLEČNOST

cíl společnosti - FUNKČNÍ SPOLEČNOST

aby společnost fungovala - studovat funkce - dávat nové a nové funkce - a zefektivňovat ty funkce - spojovat ty funkce - aby mělo organizaci - hierarchii - strukturu - dbát na svobodu jednotlivců - NA SVOBODU - JEDNOTLIVCŮ - nemít hierarchii - ale společnost - společnou spolupráci - rovnocennost a spolupráce - interakce - komunikace - to je důležité

takže jakákoliv hierarchie je špatná - tady nikdo nestojí nad nikým ani pod nikým, všichni jsme si rovni

peníze - odměna má být SPRAVEDLIVÁ

spravedlivá tak - že se hodnotí vydané URČITÉ ÚSILÍ A ENERGIE

podle úsilí a energie se má hodnotit a odměňovat

pak nastane spravedlnost - lidé budou mít spravedlivý pocit

chce to SPRAVEDLNOSTLOGII
vědu o spravedlnosti
musíme porozumět tomu - co je spravedlivé - spravedlivé je jenom jedno - ani moc, ani málo - tak akorát - zlatá střední cesta - jak říkal Aristotelés - a to si myslím je dobré - možná správné - nevím

jestli je spravedlivé, aby oni dostávali tolik a oni zase tolik

myslím si, že je naprosto nezbytné, aby veškerá politika byla veřejná - aby každý měl přehled o tom, kdo co dělá - to je spravedlivé - není spravedlivé to, aby si politici dělali, co chtěli

každý musí vědět o všem - to musí být

Proč by se měl někdo bát? Proč by se mělo něco skrývat? Proč by mělo být něco tajné? Když to není správné, tak ať se to neděje!

Všichni by se měli starat o svoje zdraví a kondici

zdraví a být fit - to musí každý - každý to je naprosto nutné - to je jasné - musí se podporovat - chce to systém - nejlepší systém vymyslet na to, aby - už to mám

lidé vytvářejí určité úsilí a energii za to, aby běhali, sportovali

musíme si za to dávat peníze - musíme si dávat peníze za to, abychom sportovali

máme špatně nastavený systém - demotivující - platíme za to, abychom ještě vydávali určité úsilí a energii

musíme to změnit

za to, že uběhnu 10 kilometrů dostanu stovku - prostě za to, když dokážu, tak dostanu stovku

stát by se měl o to starat - protože v zájmu státu je to, aby lidé byli zdraví - určitě - nebo pozitivní pro lidi

co takhle takoví bezdomovci

co kdyby se vyhlásilo - že za každých 10 kilometrů dostane bezdomovec bednu piv, anebo 100 korun

My sami si to můžeme vytvořit - můžeme se sami motivovat - co to pro bezdomovce znamená? On je také člověk - a může mu to změnit myšlení - nemusí živořit - začne na sobě pracovat - postaví se sám na nohy a bude potom dělat ředitele - protože se mu změní pohled na svět - změní se mu myšlení

to je naprosto skvělé

A VŮBEC OBECNĚ - NENÍ TO SKVĚLÁ INVESTICE?

ZA 10 KILOMETRŮ DOSTANEŠ 100 KORUN - A LIDÉ BUDOU DĚLAT NĚCO, CO MÁ SMYSL - NENÍ TO SKVĚLÁ INVESTICE? tím budu vědět, že moje peníze do státu dostane ten, který si to zaslouží a to tak, že vydá určité úsilí a energii

já si myslím, že si to zaslouží ten člověk, co uběhne deset kilometrů - tomu bych to i dal - i všem co to uběhnou

A zkuste si to představit - že by všichni z České republiky prostě vyšli a šli běhat 10 kilometrů a všichni by dostali stovku - a teď si odmysleme peníze - a výsledek - celý národ běží a běží - co to pro celý národ znamená? Není sport náhodou zdravý?

není to náhodou opravdu skvělá motivace - opravdu skvělé donucení?

Já se třeba nemůžu donutit prostě běhat

a kdybychom se tak odměňovali za ty výkony - tak prostě všichni budeme fit - a co to znamená pro společnost? Co to znamená pro společnost?

Není důležitější naše zdraví nežli papír? A mince kovové? Co se nám více vyplatí? Co asi?

Geniální ne?

Komu bychom zaplatili - nevím, na co se dávají peníze - vždy když se něco kupuje, ale kdyby byla možnost

prvně to udělat tak - říct si, jaké hodnoty jsou pro nás důležité - a potom kolik dát za to peněz, když se něco vytvoří

trh je na základě poptávky a nabídky

co kdyby to možná bylo jinak? - to nevím

ale zdraví - pohyb - to je určitě cílem každého z nás - ale nemůžeme se donutit - kdyby třeba deset kilometrů - za nevím - za kolik se to běhá - třeba za nevím čas - třeba za 30 minut - tak dostat třeba 20 korun od státu - já to teď nedokážu určit - nějak rozumně - kolik by byla odměna za takovou vzdálenost - aby to prostě bylo přijatelné - dostatečně motivující

je to super pro motivaci nás samých, abychom sami pro sebe něco dělali - prostě se tvrdí, že sport je zdravý - udělat si prostě, když toto ujedu - to udělám - tak dostanu odměnu od státu - aby se stát o nás staral - my sami, co dáme peníze - tak abychom se cítili dobře - abychom z toho něco měli - ale z toho, že si to zasloužíme

prostě když absolvuju kurz třeba nějakého cvičení - tak že za to dostanu odměnu od státu - jde tu o to donutit se dělat tuto aktivitu, protože je prospěšná - a úplně to může otočit pohledy lidí - může to naprosto změnit psychiku lidí, co začnou pro sebe něco dělat - začne to být více aktivní v životě - nebudeme doma, budeme ve společnsti - prostě to povede ke zdraví - ke zdravému životnímu stylu - bude to prostě odměna za to, že žijeme zdravě - no není to super?

za to, že musíme vydat určité úsilí a energii

řídilo by se to podle lékařů, kteří by určili, co je zdravé - a stát by motivoval tím, že za to vydají odměnu v hodnotě něčeho, aby to člověk udělal, když to neudělá, tak nic - a bylo by to z daňí - proč?

proč z daní? - nedali bychom peníze sami sobě - anebo takhle - DALI BYSTE PENÍZE DRUHÉMU ZA TO, ŽE UDĚLÁ NĚCO PRO SVOJE ZDRAVÍ? - taková skvělá odměna - no to je skvělé - donutit se žít zdravě - na základě peněžní odměny

prostě udržovat to v limitech - a lidé prostě budou mít motivaci žít zdravě - protože za to dostanou peníze - to je úplně úžasné - lidé změní pohled na svět - donutí to lidi žít zdravě - lidé budou běhat, jezdit na kole, plavat, a tím si vydělají - no nebyla by to skvělá společnost? Nežilo by se tady dobře

a když už já bych nic nedělal - tak peníze, které dávám státu, tak vím, že je dostal někdo, kdo něco pro sebe udělal - v podstatě to mít jako práce - práce - něco pro sebe udělat - brát to jako práci - a tím se zvýší ŽIVOTNÍ ÚROVEŇ OBYVATELSTVA - není to v úmyslu státu?

není to super?

v podstatě to znamená odměňovat se za to, že sám na sobě pracuji
stát mě za to odměňuje

třeba to udělat tak, že se z daní půjde to do nějakého fondu, který bude určený na odměny pro obyvatele

já si myslím, že by to hned všichni začali využívat - ale nebylo by to super, kdyby každý na sobě začal pracovat? - to mít jako cíl, jako výsledek, ne peníze, ale zdraví občanů

je to takové - uběhni 10 kilometrů a dostaneš odměnu - jen běž - dokud neuběhneš, tak nic nedostaneš - a prostě za výkon musí být odměna - a tím si budeme pomáhat navzájem - a prostě se zlepší naše fyzická kondice i naše zdraví - protože se motivujeme

jde tu o motivaci - a pro lidi, kteří na to platí, kteří platí těmto lidem, budou mít vědomí, že to zaplatili lidem, kteří pro sebe něco udělali

to je tak geniální - tak moudré - protože tu nejde o nic - o co jde - abychom byli zdraví - abychom žili - a to je cesta - cesta vedení společnosti jak docílit zdravého životního stylu - řekněte mi, co má větší cenu? Než být zdravý?

no i když se tu bavíme o tom, že lidé vytvářejí určité úsilí a energii a za to dostanou odměnu a já mám dát tu odměnu někomu jinému za to, aby se hýbal? - ale pořád si nemyslím, že je to špatné

uspořádání - co dál? uspořádání informací
jo ještě funkce - svaly, kosti - oporná funkce, kde se uplatňuje oporná, stabilní funkce?

je to možná o lidech dobré vůle - chtějme pro sebe to nejlepší - chtějme být zdraví - rozhodněme se tak - je to naše věc - když to nevyužiji já - využije to někdo jiný, ale ten někdo jiný bude vydělávat na tom, že něco pro sebe udělá
Ti co pro sebe něco dělají budou mít větší motivaci, Ti co pro sebe nemají motivaci - může se jim změnit život - změnit životní styl - může se začít žít úplně jinak - prostě si myslím, že víme, že sport je zdravý - tak investujme do sebe - a zlepší se naše psychika - náš pohled na svět - prostě musíme mít motivaci k tomu, abychom něco pro sebe udělali, bude to snažší a bude to mít obrovsky výrazný efekt na zdraví celé společnosti - to je super

co uši? - smysl - registrace prostředí (funkce)
vlasy jsou k čemu? A chlupy? Krycí funkce ne?
on celý organismus funguje jako celek - takže každá součástka má svou funkci a tím může existovat - fungovat dohromady - jde o to zjistit každou jednotlivou součástku - její funkci a tu vytvořit v našem světě a říct si - uvědomit si jakou funkci to ve světě má a v přírodě - jestli se to shoduje - v jakém to je stavu a kdyžtak to doupravit - nejdříve to musíme lokalizovat a potom s tím pracovat - najít ten správný bod (lokalizace)

nehty - koncové části - jsou určitě k něčemu
tvar ruky - to má obrovský význam - k manipulaci s předměty - pět prstů - a možná i další funkce - ale ta manipulace bude asi velká
můžeme jít i dál - drápy - to jsou hrábě - funkce hrabání
drápy - funkce - jak se horolezci šplhají - a Ti tajní agenti - jak mají to přichýtávátko - batman - jak se přitáhne a šplhá po tom - zahákne se za římsu a šplhá - nebo v ice age to dělala ta veverka zuby - zahákla se

manipulace s rukama - tak nějaké mechanické přístroje
(jinak toto se snažím uspořádávat) - dávám to do kupy - syntetizuji to - mám u toho dobrý pocit - příroda říká - jdeš správným směrem - můj způsob ověření platnosti teorie - je to docela takové zvláštní nevím jak moc dobré ověření ale tak

mechanické přístroje jako ruka - něco, co funguje jako ruka
ale k manipulaci potřebujeme ještě řídící centrum mozek

takže mozek - dispečeři - řídí - manipulují s letadly - kam se mají pohybovat

hlava (lidi, co řídí, korigují) - a svaly - ruka - svaly - které provádějí operace z hlavy - a lidi jsou v řídícím centru a mají tam prostředky ke korigování svalu - lidi, co provádějí operace z hlavy

vybavuji si tím, jak jsou operační centra - v těch akčních filmech - jak to funguje - tam mají počítače v řídícím centru - a svaly - lidi, co vykonávají a jsou řízeni lidmi z operačního centra - tak dohromady to funguje dobře

operační centrum - řídící centrum - má mnoho informací - registraci okolí - vyhodnocuje situaci - řídí toho - ten sval - prostě lidé v řídícím centru (buňky v mozku) - tam mají prostě prostor spolupracovat - a je to efektivnější řízení

a co mozek ještě řídí kromě svalů? - vylučování hormonů hypofýzou
takže řízení organismu chemicky - to je taky funkce - ještě ji více pochopit - takže nervově se spouští, řídí, reguluje, řídí, vylučování látek, které něco dělají v organismu - takže mozek to prostě řídí, co se bude dělat

takže řídící jednotka - řídící centrum - řídí, kdy se vypustí někdo, kdo něco bude dělat - nějakou specifickou funkci v organismu - a to je přesně ono

takže máme řídící složku - která to řídí z jednoho - z jedné věci

řídící složka asi je dobré pro ni mít dostatečnou technologii

pro řídící centrum je důležitá informační technologie bych řekl - mít informace o všem - o poloze, o dějích, které probíhají - neustálé informace - a to můžeme v praxi zlepšovat technologií informační - co je informační technologie? počítače - jaká je výsada počítačů? - výsada - nevím, jak to nazvat - prostě plus počítačů je internet - propojení počítačů - posílaní zpráv, informací - komunikace - a počítač dokáže počítat - je to velká kalkulačka - takže přesnost - dokáže být přesný a kalkuluje velmi rychle a přesně - lidský faktor je to překonán - chyba lidského faktoru - počítač je velice výkonný oproti lidskému mozku - ikdyž to je blbost - jen lidský mozek nedokáže tak počítat jako počítač s čísly ne? nějak tak - prostě že počítač je pro rozšíření centrálního řídícího systému (mozkových buněk)

mozková buňka je člověk v řídícím centru na Zemi a tak potřebuje informace - měly by to být asi zodpovědné osoby - protože mít hodně hodně informací možná může být nebezpečné

budeme věřit, že člověk je prostě dobrý, a nebudeme se zabývat tím, že někdo je zlý, kašlem na to,

prostě se rozvíjíme dál - budeme dělat pokroky a jdeme dál a dál - rozvíjíme se, jdeme kupředu

nohy - tak přenáší nás z místa na místo
rozmnožovací soustava - zachování života - taky to má funkci a na to přijdeme
chuť - rozpoznání látky - abych ji přijal - jestli je jedlá - tudíž, jestli jsou v ní látky takové, které potřebuji, nebo nepotřebuji - i rozpoznání, jestli mi to neublíží - prostě identifikace - kontrola toho - co pouštím do svého světa - do svého nitra - do svého vnitřku - tak je to první kontrola - čich je také kontrola - identifikace - rozpoznání toho, co mi vstupuje dovnitř těla - tam je to méně chráněno než z vnějšku

funkce - na obalu - ochranná funkce - vně - vně ochranná funkce
ochranná funkce, která ochraňuje to, co se děje zevnitř

zevnitř vyživuje buňky na okraji organismu - vyživuje je

některé buňky mají funkci zpracování potravy - kuchaři v reálném světě - nebo možná i něco jiného

některé buňky funkci rozvozu živin - krev - transport potravin - vůbec transport živin v reálném světě - ve společnosti

určitě bez čeho se nehneme je výroba potravin - výroba řepy a takové - prostě to musíme dodávat - to je taková věc, která - prostě příjem živin - příjem látek, které potřebuji a příjem energie - tím, že se rozštěpí - a to štěpí enzymy - malí pracovníci, kteří štěpí přesně to, podle toho, kdo to je za enzym - řekněme, že enzym specifický enzym - je speciální rozkladač rozkládající specifickou - přesně jednu danou věc a vždy jen jednu - chce to metaforu, analogii - specifický enzym - napadá mě, že každý jednotlivý enzym je vrah specifický - a každý jednotlivý vrah (enzym) je jiný - a rozřezává svoje oběti na části a každý jednotlivý vrah (různý) - rozřezává konkrétní obět (každý vrah - enzym - rozřezává jiný typ oběti) - omlouvám se za tak drastickou metaforu - třeba se tím dobře zapamatuje - zrovna mě napadla a nenapadla mě jiná - fakt drastické

cévy - potrubí, kde jezdí krvinky s nákladem živin a krev s živinami - transport do celého organismu - to je funkce - připodobnění na Zemi - transport živin po světě - aby každý měl živiny

to je dobré třeba zlepšovat - můžou se přijít na způsoby - jak dopravovat živiny - to je obrovská věc - jakými způsoby dopravovat věci - chce to něco ekologického - něco - chce to infrastrukturu - naprostou infrastrukturu a rozvážení zboží po světě - živin - to, co lidé potřebují
a odvážení odpadních látek - to, co lidé odpad - to také cestuje - jak se zbavujeme odpadu - organismus - také odpadní látky - on to zpracuje do humusu, který je celistvý a u sebe - odpadní látky - ale také je to velmi ekonomické (snažím se myslet jako příroda a to k tomu patří) - je to velice důležité - bez toho by systém nefungoval - a kde žijí rozkladači? - kam s odpadem? Co se dělá s odpadem? Neměl by být odpad na jednom místě? Ale také jsou v odpadu věci, které se různí a dá se odpad různě zpracovávat - a to má význam - protože odpad je vždy a když se odpad menší a menší, tak je to dobré - to je velmi užitečná práce pro společnost

dýchání - k čemu dýchání - kyslík a vydávání oxidu uhličitého - prostě se to oxiduje a tím se myslím získává energie - bez kyslíku bychom myslím nemohli nic oxidovat a tím, že se něco oxiduje tak se tím získává energie myslím - takže dýchání je k energii k uvolňování energie do těla - tím se prostě uvolňuje energie v těle (si myslím) a tím máme v těle energii, kterou potřebujeme, abychom se nerozpadli - takže je to naše syntéza - takže dýchání nás udržuje celistvé - díky dýchání zůstáváme v celku - možná - ale dává mi to smysl - nevidím to tak zcela - ale teď jsem si to spojil

člověk je lokomoční - pohybuje se z místa na místo - není přisedlý - buňky lidského těla jsou většinou - nebo nějaké jsou přisedlé - jsou na stejném stanovišti - i když líní lidé, co nevyjdou z postele, jsou také jenom na jednom místě - ale lokomoci máme a ty buňky v těle ji nemají - tu lokomoci - tudíž se nepohybují z místa na místo

které buňky se pohybují z místa na místo? krev

proč toto všechno píšu? Chci aby si lidé spojovali sebe s přírodou - přístroje - výtvory - všechno umělé, neumělé - všechno příroda - protože to je na stejné principy přírodní - a když studuji přírodní principy - vidím princip ve vynálezu člověka a v přírodním "vynálezu" - to co viděla příroda - může být přírodnější produkt dokonalejší - a můžu to doplnit do toho produktu lidského - může možná člověk vymyslet něco smysluplnějšího než příroda? Možná jo - nevím

klouby - ohýbání částí těla - ale má to svou funkci - jakou?

ještě zajímavá věc - funkce je zobrazení jsem viděl na wikipedii - spojuji si to se svou teorií o představě, vizualizaci, prostorové uspořádání, myšlenka, myšlenkový princip, zobrazení, funkce - a všechny tyto pojmy říkají to samé podle mě

kloub - tak určitě ohýbá - proč? - větší rozsah? - kdyby nebyly klouby - asi bych nebyl pružný, flexibilní, nemohl bych něco chytit - klouby jsou důležité - bez toho bychom nebyli to, co jsme - bez ničeho kdyby něco chybělo bychom nebyli to, co jsme

kůže - ochranná funkce - styk vnitřku a vnějšku

pata - stabilita na noze
jaké jsou soustavy
opěrná soustava, pohybová soustava, tělní tekutiny, imunitní systém, oběhový a mízní systém, dýchací systém, trávicí systém, metabolismus, exkrece a vylučovací systém, kožní systém, termoregulace, nervová soustava, soustava žláz s vnitřní sekrecí, smyslové orgány, rozmnožovací soustava, ontogeneze, fylogeneze
smysly - registace prostředí - si myslím
dýchání - energie - abychom zůstali pospolu
trávicí - energie - abychom zůstali pospolu - atomy - které potřebujeme doplňovat
pohybová soustava - pohyb - svaly - kontrakce - spotřeba energie a tím se něco stáhne a uvolní a dohromady se může organismus pohnout
tělní tekutiny - přenos látek - chemické reakce - prostředí ve kterém to reaguje
termoregulace - regulace teploty
exkrece a vylučovací systém - vylučování odpadních látek
nervová soustava - řízení - elektrické
soustava žláz s vnitřní sekrecí - řízení chemické
rozmnožování - reprodukce - kopírka - zmnožení
ontogeneze - průběh od začátku do konce - to ale není funkce
fylogeneze - vývoj druhu - to taky není funkce
opěrná - opírat se - mechanická stabilita - na tom to stojí
imunitní systém - obrana proti škůdcům
oběhový systém - cirkulace - přenos látek tělem - čerpadlo
mízní systém - cirkulace - čerpadlo pro látky obrany
kožní systém - ochrana proti vnějšímu prostředí
metabolismus - přeměna látek

registace prostředí;energie - abychom zůstali pospolu; atomy - které potřebujeme doplňovat; pohyb; regulace teploty; vylučování odpadních látek; řízení - elektrické; řízení chemické; reprodukce - kopírka - zmnožení; opírat se - mechanická stabilita - na tom to stojí; obrana proti škůdcům s čerpadlem; čerpadlo - přenos látek tělem; ochrana proti vnějšímu prostředí; přeměna látek

internet je fakt dobrý - je tu takový prostor pro tolik dat - úžasné

řízení chemické a elektrické, registrace prostředí, energie - abychom zůstali pospolu; regulace teploty; na něčem stojíme - pevné konstukce o které se opíráme; reprodukce; doplňujeme stavební látky a přeměňujeme látky - tyto stavební látky čerpadlem proháníme po těle; bráníme se proti škůdcům a tyto brániče proháníme po těle; jsme v ohrádce oproti vnějšku, a hýbeme se prostředím

takže první fuknce - transport organismu - v realitě - doprava
funkce - registrace prostředí - kde co je - v realitě - astronomie?, kartografie?, zeměpis? zprávodajství?
funkce - energie - abychom zůstali pospolu - syntéza? - v realitě -
funkce - pevná konstrukce - realita - domy?
funkce - řízení chemické a elektrické - realita - elektronika - přístroje (elektrické),
funkce - regulace teploty - realita - tak teplota je všude - u rovníku horko, u Antarktidy zima - nošení různého oblečení v různých obdobích pro teplotu - kabát v zimě (jde o funkci - účel - příčina)
funkce - reprodukce - realita - tak to bude asi jasné - rozmnožování se - nebo kde jinde ještě reprodukovat se? - kopírka - pásová výroba - samoreprodukce
funkce - doplnění stavebních látek - realita - takže pro stavbu - takže materiál, ze kterého se bude stavět
funkce - přeměna látek anabolismus a katabolismus? něco rozkládám a skládám - realita - tvorba něčeho
funkce - cirkulace látek - realita - nákladní doprava
funkce - bránění proti škůdcům a cirkulace - realita - armáda, policie - a tyto složky se pohybují
funkce - ohrádka bránicí vnitřek - realita - hranice státu - bránící území s organismy uvnitř žijící pokud možno v symbióze a žijící spolu

jinak s těmi funkcemi můžu být pěkně vedle to všechno tipuju, ale chci na to nahodit pohled

další název pro funkci - účel - příčina - princip - v podstatě je to to - co to DĚLÁ - 4D rozměr - tak, jak se něco pohybuje v čase

to jak se nějaká forma nebo element pohybuje v čase - nějaký útvar ve 3D pohybuje v čase ve čtvrtém rozměru - jak se mění v čase a v prostoru

nic nemůže vzniknout ani zaniknout - jen se to v něco přeměňuje - zákon zachování energie - a říká se i, že všechno je energie - kdo ví, nevím

symbióza - o to jde i myslím

je tu jedna zajímavá věc, a to - endosymbiotická teorie - co to je?
že prostě mitochondrie vstoupila do jiné buňky a vznikla buňka - nevím, jestli eukaryotická

a prostě dvě buňky se spojily - důkazy, proč by to tak mohlo být - je to jen teorie a ověřená není - jsou to domněnky - ale mitochondrie je AEROBNÍ buňka - tudíž funguje za přístupu kyslíku a ona druhá je ANAEROBNÍ buňka, která žije pouze bez přísunu kyslíku

a ono se stalo to, že AEROBNÍ buňka se spojila s ANAEROBNÍ buňkou - a to mě zarazilo - myslím si, že to je velmi významné - protože jsem si tehdy řekl - ony byly RŮZNÉ!!!! nebyly to stejné buňky, ale byly různé - různé buňky se spojily a vytvořily SYMBIÓZU - žily spolu - a to mě trklo - nebo utvrdilo v tom - že SYMBIÓZA JE SMĚR ŽIVOTA - SMYSL ŽIVOTA, ŽE JE SYMBIÓZA A SYNTÉZA

opravdu to, že jsou různé - že jedna dýchá kyslík a druhá nemůže dýchat kyslík - to je obrovsky významné - protože já mám třeba v těle buňky, které jsou stejné - jsou to právě ty, spojené - ale jedna je vedle druhé a jsou to stejné buňky - jsou prostě eukaryotické

ale tehdy v endosymbiotické teorii - tehdy se stalo to, že se spojily dvě RŮZNÉ buňky - a to je důležité - ony začaly žít spolu - vytvořily komplex a v symbióze žijí doteď - spojuje se to - syntetizuje - žije to v symbióze i na buněčné úrovni a všechny další buňky žijí v symbióze - já to pokládám za významné

www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000