www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
 All Forums
 Filosofie
 Libovolné téma
 Pro Bazanta

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

* HTML is OFF
* Forum Code is ON
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

T O P I C    R E V I E W
DavidPraha Posted - 26/01/2008 : 17:10:07
Miloslav Bažant
Grafoman

Czech Republic
1922 Posts

Posted - 10/10/2007 : 08:49:04 Show Profile Email Poster Visit Miloslav Bažant's Homepage Reply with Quote
Davide.

Všichni zde můžeme pouze spekulovat a nikdo není výjimkou co se vesmíru týká. Tvoje tvrzení konečného vesmíru není nic víc než spekulace a navíc lehko vyvratitelná. Přijmu li tvoji myšlenku, že je vesmír konečný, pak kdesi končí.Jenže ten konec je příkladně prázdno,ale toto prázdno má určitý prostor, neboť je součástí vesmíru a ten je dle tvého konečný. Co je za tímto prázdným prostorem? Další vesmír? Jenže to vše pokračuje do nekonečna Vesmír-konec-konec konce- vesmír a tak dál až do nekonečna. Kdyby byla koncem vesmíru stěna,pak by měla určitou tloušťku a za ní by vesmír opět pokračoval. Z toho vychází jediné. Vesmír je nekonečný, ale pokud máš na mysli pouze určitou část vesmíru, pak ji můžeš považovat za konečnou.
Vrátím se k modelové situaci, která nemusí ukazovat skutečnost, ale měla by tě ukázat logiku nekonečna. Tento náš rozměr, čili kosmos můžeš vidět, alespoň jeho část. Když zvětšíš sám sebe, nebo svůj mozek na velikost vesmíru, uvidíš své atomy jako sluneční soustavy a budeš li na některé s těch planet, uvidíš opět kolem sebe vesmír. Naše Země může být mikrokosmem bytosti žijící v makrokosmu ale tato bytost vnímá to co se děje v jejích atomech asi tak jako ty vnímáš děj na atomech svých. A nyní můžeš pokračovat do nekonečna mikro i makrokosmů a poznáš tím vertikálu nekonečna. Horizontála je tvé běžné vnímání vesmíru všude kolem tebe. Když si uvědomíš, že ta bytost v makrokosmu žije na planetě kde jsou miliardy lidí a nad hlavou má hvězdy stejně jako ty, pak pochopíš o čem je řeč, když se řekne nekonečno. Každý z těch mozků je konečný, ale to vše dohromady je nekonečno. Toto bylo řečeno jen jako pomůcka k pochopení nekonečna. Nepovažuj to za pravdu i když vyloučeno toto neni

------------------------
Ptosim uvedom si,ze z fyzikalniho hlediska prostor a cas vznika, tedy nema smysl hovorot za vesmitrem, to je lepe rtikat mimo tento casoprostor...
Nehnejvej se, ale o vyzice mas velmi zkreslene predstavy
1   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Miloslav Bažant Posted - 27/01/2008 : 08:37:51
Davide.

Co takhle kdybys napadal na místo mne to co jsem napsal? Mám na mysli prostor, konec konec konce prostor a s toho plynoucí logika nekonečna?O tom ses vůbec nezmínil.Jak to vidíš ty? Mé znalosti fyziky jsou mé a tobě do nich nic není. Jak bys to popsal ty, abys ukázal tu konečnost vesmíru?

Jo a jinak mne těší, že jsi pro mne zavedl vlastní Topic. Je to pro mne čest a já děkuji.

MB

www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000