www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
 All Forums
 Filosofie
 Nové knihy
 Arno Anzenbacher

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

* HTML is OFF
* Forum Code is ON
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

T O P I C    R E V I E W
okref Posted - 27/04/2008 : 20:54:36
Vsem novym zajemcum o filosofickou vědu doporucuji velmi ctivý úvod do filosofie i etiky od Arna Anzenbachera.
rozvrzeni jeho vykladu je prehledné. může se sice zdát, ze je ponekud jednostranné tím, jak vyzdvihuje platnost myslenek konkrétnich myslitelů a udává jimi měřítko pro ostatní, avsak v tom je právě kouzlo rozvrzeni jeho vykladu. Velmi pochopitelne tak sestavuje zebricek filosofickeho myslení z konkrétních filosofů. Ten, jehoz myslenky vysvětlují nejvíce, stojí nejvýše. Ten, jez se vymyká dosavadni problematice, ujde srovnávání a je měřítkem pro ostatní, kteri se k zavedene problematice vztahují. Tezko neco takovému pristupu vytknout.
3   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Erik.Breit Posted - 31/08/2010 : 23:52:23
Tuto knihu mi doporučil můj učitel v základech společenských věd na střední škole.Měl jsem velké štěstí, jelikož náš učitel byl filosof a probudil můj zájem o filosofii nejen jeho hodinami, ale právě i touto knihou. Vynikající pro začátek, vřele doporučuji.
Ondřej.A.H. Posted - 06/06/2009 : 16:44:38
Sám o sobě Anzenbacher jako myslitel nemá chybu. Úvod do filosofie je čtivý, ovšem to samé nemohu říci o Úvodu do etiky. Jak zde již bylo zmíněno, autor se často odvolává na další, přednější myslitele počínaje Nietzchem a konče Keideggerem, což mne, jako čtenáře nenadchlo. Po delším zamyšlení jsem stejně zjistil, že to dělají vlastně všichni filosofové.
Maftík Posted - 26/05/2008 : 14:25:07
Souhlasím že kniha se čte velmi dobře a je dobře sestavená (pokud teda myslíme tu samou :))

www.FILOSOFIE.cz Diskusní fórum © (c) 2009 webmaster Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000